Reklama

sobota 6. srpna 2016

Zpráva ze syrské války 5. srpna 2016. Čtvrtá fáze ofenzivy militantů v Aleppu

6. 8. 2016   AC24   Video
4. srpna 2016 začal po sobě jdoucími oznámeními tzv. ‚Dobyvatelské armády‘ týkajícími se nástupu třetí a čtvrté fáze jejich úsilí o prolomení vládního obklíčení Aleppa. Dobyvatelská armáda čili Jaish al-Fatah se skládá z islamistických frakcí společně spiklých k podvracení zákonné syrské vlády. Bandy zločinců jako Faylaq al-Sham, Ahrar al-Sham a další členové Jaish al-Fatah se přihlásily, že se zapojují do řetězce velení fungujícího zatím jen uvnitř islamistických sil ke splnění konečného cíle znovu dobýt ztracená území.
Před útokem na staveniště Sídliště 1070 v Aleppu ostřelovala Syrská arabská armáda (SAA) pozice rebelů samohybnými houfnicemi 2S1 „Gvozdika“. Během samotného útoku rebelů na 1070 ohlásily provládní zdroje úspěšné zničení dvou tanků T-72 a tří bojových vozidel pěchoty. Devět vládních vojáků bylo ohlášených mrtvých.

Avšak jediným podpůrným dokladem ohledně těchto ztrát ze strany islamistů při bojích v Aleppu je oznámení jediného tanku T-72 rebelů a jednoho pěchotního transportéru. Ve východní Ghoutě ohlásila Jaish al-Islam z ničení jednoho vládního tanku T-72.

Poblíž vládní dělostřelecké základny na frontě jižního Aleppa zničila Faylaq al-Sham protitankovou řízenou střelou 14,5 mm rychlopalný kanón. Po celém Aleppu aktivity sil Faylaq al-Sham proti vládním silám ochably.

7 komentářů :

 1. Použít metodu Groznyj! Vyzvat město ke kapitulaci, otevřít na určitý počet dní koridor pro po zemi se na kolenu plazící žadatele o milost a slušnou smrt a po uplynutí lhůty město zmrtvit vakuovkou (jó, tu kdyby bejvali měli tehdy, tak nemuseli celý město od základů znovu stavět!) ...

  OdpovědětSmazat
 2. Groznyj je dnes zářící moderní velkoměsto !!

  OdpovědětSmazat
 3. Groznyj bylo také humanitárně bombardováno ale dnes se to nikde nepíše

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Groznyj byl groznizován! Usadila se tam musulmanská špína a terorizovala ruské obyvatele šaríjou! Bylo zapotřebí je vykynožit! Groznyj je ruská pevnost, kterou jeho Imperátorské Veličenstvo car Nikolaj I. zřídil v horách na obranu proti jak osmanským, tak perským machometánům! Bohuže často podporovanými britskými židozednáři - viz imám Šámil a zastání jaký měl u londýnského dvora! Nakonec byl rád že mohl dožít svůj bídnej život u toho petrohradskýho jako takový dvorní šašek ...

   Smazat
 4. Takovými primitivními vojenskými prostředky, jak se bojuje v Syrské válce je podezřelé i blbovi. Vypadá to, jako když jeden co má v ruce jen klacek, tak jeho protivník musí z "humanitárních důvodů" s ním bojovat také jen klackem, a při tom má možnost používat, prostředky které by ukončili soupeření ve velmi krátké době, a fousatým islamistům by shořeli i ty fousy. Proč se proti nim nepoužijí nejmodernější vojenské prostředky které vlastní, jak USA tak i Rusko ? Asi jim to vyhovuje, střelnice pro jejich konvenční prostředky. Ale určitě, kdyby se takto choval Stalin ve II.svět. válce, válčil by s Němci do dnes.

  OdpovědětSmazat
 5. Staré. Dnes je 7. 8. a Sýrie u Aleppa prohrává. Online v ruštině http://colonelcassad.livejournal.com
  Příčina je prostá: Američani vsadili na lepší vojáky, než má Asad, Hizbasláh a Írán (Kuds). Ruské nálety mnoho nezmohou proti výborným vojákům USA. Američani si je cvičí už kolik let. A ještě jsou tak chytří, že jako proti nim bojují. Jenom je záhadou, odkud američtí=islámští teroristé dostávají každodenní posily, když byli kolik dní v Alepu obklíčeni. To ani colonel cassad neuvádí. České weby nwoo, ac 24 i Nová republika publikují o Alepu už dlouhodobě staré kecy a prokládají to jakýmisi nic neříkajícími videi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://cz.sputniknews.com/svet/20160807/3676706/vladni-vojska-ozbrojenci-aleppo.html

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.