Reklama

.

.

pondělí 19. září 2016

V Sýrii se zdůrazňuje úplné zmizení kontaktů USA s „umírněnou opozicí“

19.9.2016  Sputnik a twitter Mohammada Basbouse
Turecká armáda vyvedla 30 příslušníků americké speciální jednotky z pásma střetů s opoziční Svobodnou syrskou armádou (SSA) na severu Sýrie, prohlásil turecký prezident Tayyip Erdogan.
V Turecku informovali o pokusu realizovat stejný scénář jako v Sýrii a Iráku Americká média v neděli oznámila, že oddíly SSA vytlačily příslušníky americké speciální jednotky z města Ar-Rai na severu Sýrie směrem k turecké hranici a poblíž města Tall Abjadu je začaly ostřelovat i přes to, že američtí vojáci zvedli americkou vlajku. „SSA nestojí o pomoc americké speciální jednotky, protože nesouhlasí s tím, jak se Američané chovají vůči syrské opozici. Naše vojska odtud (z pásma ozbrojeného konfliktu se SSA) vyvedla 30 příslušníků americké speciální jednotky", řekl Erdogan novinářům před odletem do USA, kde se má zúčastnit Valného shromáždění OSN. Turecká armáda zahájila 24. srpna operaci Štít Eufratu proti Islámskému státu a s účastí syrské opozice obsadila pohraniční město Džarábulus na severu Sýrie. Představitelé syrských Kurdů prohlašují, že akce turecké armády jsou agresí a v první řadě jsou zaměřeny proti Kurdům.


(video z incidentu ZDE)

5 komentářů :

 1. Existuje,obecně ,jedno "zlaté pravidlo": Nevěřit muslimům,protože nikdo neví,co bude chtít Alláh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom co chce Aláh, rozhoduje úhlavní nepřítel muslimů v USA.

   Vymazat
  2. Alláh chce vždy jen to,co zrovna chtějí muslimové.

   Vymazat
  3. Byl bych opatrný a nebral boží jméno nadarmo. Je ovšem známo, že morálka věřících zřídka odpovídá jejich slovům. Typické pro muslima je říci, když zavřu okna, Alláh na mně nevidí. Kritizujme jejich lži a překrucování víry kvůli světským zájmům ať proti sobě nepostavíme i ty, kteří kopou za dobro.

   Vymazat
 2. Takový ten štempl ke všemu v posledních dnech, až po potvrzení celého Arabského jara.
  Králové jsou nazí. Teď asi přijde pouze "seřazení mužstev".

  OdpovědětVymazat