Reklama

.

.

středa 21. září 2016

AI: Urážka lidstva! Nemocnici v Jemenu rozsekaly bomby USA!

21.9 2016   . První zprávy
Organizace Amnesty International oznámila, že bomby, které použila arabská koalice k úderům na nemocnici v Jemenu, byly vyrobeny ve Spojených státech.
„Podle nezávislých odborníků na zbraně, s nimž organizace konzultovala … byly při leteckém útoku použity vysoce přesné série bomb Paveway vyrobených v USA," uvedla na svých stránkách Amnesty Internaional.

"Jakýkoli útok na zdravotnickém zařízení ve válečné zóně je urážkou pro lidstvo, ale to bombardování je bohužel jen poslední v ponuré sérii útoků na nemocnice a kliniky ze strany koalice vedené Saúdskou Arábií," řekl Philip Luther z Amnesty International pro Střední východ a severní Afriku. Podle něj je "pobuřující" , že se zbraně stále dodávají Saúdské Arábii navzdory důkazům, že jsou používány proti nemocnicím a dalším civilním objektům, kdy se porušuje mezinárodní humanitární právo.

15.srpna arabská koalice vedená Saúdskou Arábii provedla nálety na nemocnici mezinárodní organizace Lékaři bez hranic v Jemenu. Podle posledních zpráv, bombardování zabilo nejméně 11 lidí a dalších zraněno.

Arabská koalice masakruje civilisty v Jemenu kazetovými bombami!

Již nějakou dobu si řada politologů a aktivistů klade otázky, zda mají státy výrobců zbraní a dodavatelé nést odpovědnost také za to, k jakým účelům jsou použity.

Státy - včetně USA a Velké Británie - musí okamžitě přestat dodávat zbraně, které by mohly být použity v konfliktu Jemenu, vyzvala Amnesty International.

9 komentářů :

 1. Když si koupím pistoli vyrobenou ve zbrojovce Uherské Hradiště tak asi ta zbrojovka nebude zodpovědna za to, když s ní někoho zastřelím...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, dokonce i když mi k tomu přidá návod na použití, ale v momentě, kdy mi nařídí, abych ji použil a šel zastřelit toho a toho..., pak tu vinu nese. A přesně to USA dělají,

   Vymazat
  2. Máš pravdu, ale ne zcela!!!
   Pro tebe ječerné černým a červené červeným. Jenže v životě to tak není. Zkus si odpovědět otázku, k jakým účelům se dá použít pistole a k jakým účelům se používají kazetové bomby.
   Zákonitě se ti černobílé "hodnocení" musí změnit. Pistole je primárně určena k sebeobraně jednotlivce. Kazetové bomby jsou určeny k ZABÍJENÍ LIDÍ!!!!!
   Zbytek si zkombinuj sám!

   Vymazat
  3. Kde je psáno, že pistole se dá použít a je určena jen k obraně jednotlivce. Primárně ji zítra použiji na přepadení banky, možná zastřelím nevinné zákazníky. Sorry.

   Vymazat
  4. Ale ale .. Výrobce nemůže být zodpovědný za to, co s jeho výrobkem provede majitel. To je nesmysl. Pistoli neprodává výrobce, ale obchodník. Obchodník prodá zbraň tomu, kdo zaplatí a v civilizované zemi předloží potvrzení státu, že má právo vlastnit zbraň.

   Stejné je to na úrovni státu. Je-li stát důvěryhodný, není problém dodávat mu zbraně. Zjistí-li se, že zbraně používá v rozporu s mezinárodním právem, měli by OBCHODNÍCI ( DODAVATELÉ ) za prodej zbraní tomuto státu být stavěni před soud.

   V dnešní době, kdy plácnete něco do telefonu a druhý den si pro vás přijdou snad není problém takové věci podchytit. Vlastně je. Peníze nesmrdí a z cizího moje krev neteče. v rádiu si nějaká slepice zakdáká, a to zisky obchodníků neohrozí. Takže proč se vzrušovat ? Vše je jak má být. Pro postižené děti pošleme Lékaře bez hranic, ti je prohlédnou, zjistí, co je na nich ještě pooužitelné, a další zlaťáčky jsou na cestě.

   Nic osobního, je to jen obchod.

   Koloděj

   Vymazat
 2. Žádné překvapení.

  OdpovědětVymazat
 3. Rusko podporuje separatisty a sebralo Ukrajině Krym. A celý západ vyhlásil proti Rusku sankce. Saudové vyzbrojují a finančně podporují IS a žádné sankce se nekonají. Spíš naopak, Američané jim hrnou další a další zbraně. Co vy na to, dobroserové. Není to politika dvojího metru?

  PS
  Co dělají Američané v Sýrii, kam je nikdo nepozval a k čemu ani neobdrželi mandát OSN? Neměli by jsme vůči nim také vyhlásit nějaké sankce?

  OdpovědětVymazat
 4. Když se střílí, umírají lidé. Když je někdo nebo něco v nesprávný čas na nesprávném místě, má smůlu. To je snad každému jasné. Divné se může zdát, když se vysoce přesné střele nachomejtne do cesty zrovna nemocnice. Aby tonemělo neblahý vliv na prodejnost takového artiklu... No, mohlo by to být ještě mnohem horší, například, kdyby to byla naše nemocnice, a kdybych v ní ležel například já.

  Nechci to zlehčovat, pouze bych se chtěl pomalu dopracovat k výroku, že je velmi smutné, když lidé ještě po milionech let své existence řeší své problémy zbraněmi.
  Nejen to. Skoro se to zdá být horší. Zatím co po tisíciletí museli lidé zarážet do těla svého nepřítele kopí, meče, nože, šípy, teď někde někdo zmáčkne tlačítko, přiletí dron a sto lidí je v čudu.
  Zejména je zarážející morální aspekt. Když lidojed zabije člověka, dělá to z rituálních důvodů, protože musí, vyžaduje to božský řád, ale potom je nečistý a musí absolvovat často dost tvrdé očistné obřady.
  Zatímco eskymák nikdy nesměl svojí zbraní zabít člověka, bylo to prostě nemyslitelné, my kulturní lidé zabíjíme tak nějak jakoby s chutí.
  Přátelé, lepší to už asi nebude. Zdá se že lidem není pomoci. A vzhledem k tomu, jaký je ta válka skvělý bussines, bude to asi stále horší. Ještě mnoho nemocnic rozflákáme pro čísi zájmy, než se navzájem zničíme úplně.
  PB

  OdpovědětVymazat
 5. určítě za to "může" Putin , tak jako za vše

  OdpovědětVymazat