Reklama

.

.

úterý 20. září 2016

Alexandr Rogers: Doba si zvolila nás

Alexandr Rogers
20. 9. 2016 Žurnalistskaja Pravda

Nastal čas promluvit si otevřeně. A ne náhodou volím tuto formu.

Je to takový zvláštní pocit svobody, když nejsi ničím vázán – volit nechodíš, do ničeho nekandiduješ, nejsi členem volebního štábu, nechystáš se stát se politikem ani veřejným činitelem, a tak můžeš mluvit, jak se ti zachce. No dobře – jdeme na to.


Jsme ve válce. Na jedné straně stojí USA a na druhé Čína a Rusko. Je to válka o hegemonii, válka o to, zda bude následující století americké, jak hulákají američtí propagandisté a ideologové, nebo zda bude rusko-čínské, jak opatrně naznačujeme my.

Ať nikoho neuvede v omyl, že ruské vedení nazývá své nepřátele „partnery“. Jde pouze o diplomatický jazyk. Nebylo by vhodné nazývat je veřejně idioty, i když se Lavrov jednou neudržel.

Válka probíhá ve třech sférách: v oblasti informací, na ekonomickém poli – a tam, kde končí argumenty, i přímým vojenským střetem.

V oblasti informací je úkolem protivníka přesvědčit nás o tom, že


a) nejsme plnohodnotní,

b) nás převyšuje,

c) celé naše dějiny jsou plné strachu a hrůzy, vězení národů a tmářství,

d) naše vláda si vládnout nezaslouží a je třeba ji svrhnout,

e) být Rusem je hanba, je třeba se stydět a dát se na pokání, atd.

Ideálním případem pak je, když se podaří naučit lidi nenávidět vlastní zem, přát si její likvidaci (nebo její rekonstrukci podle západního receptu, což je prakticky to samé) či zavléci zem do občanské války. Všichni jsme se již setkali s takovými oběťmi porážky prostřednictvím informačních zbraní – s liberály, antistalinisty, fanatiky typu Elona Muska apod.

V hospodářské sféře je cílem našeho protivníka rozbít naše ekonomické kontakty, oslabit a podkopat naši ekonomiku tak, abychom nebyli schopni zajistit dostatečný stupeň obranyschopnosti, a docílit růstu sociálně-ekonomického napětí ve společnosti, které by v ideálním případě přerostlo až ve vzpouru a pokus o státní převrat.

Vojenská sféra má velmi často za úkol zabezpečovat potřeby sféry ekonomické. Tak například rozpad Sýrie potřeboval Západ kvůli získání kontroly nad dodávkami ropy a plynu ze Středního východu do Evropské unie. Po dosažení tohoto cíle plánoval Západ zničit Írán, což by zajistilo přerušení dodávek uhlovodíkových surovin ze zemí Perského zálivu do Číny a výrazně by to oslabilo její energetickou bezpečnost a ekonomickou sílu. Vyvolání chaosu a zmatků na Ukrajině pak mělo za úkol ztížit či znemožnit dodávky ruského plynu do EU a vyvolat konfrontaci mezi EU a Ruskem.

Válka tedy probíhá. A ti, kteří touží po „vítězství již včera“ a vřeští, že „Putin musí pryč“, jsou buď záměrní provokatéři, nebo troubové, kteří neznají naše dějiny. A tak chci připomenout:

Byl rok 1812 a Napoleon vtrhl do Ruska. Kutuzov několik měsíců ustupoval. Zpočátku proto, aby spojil roztříštěné armády Bagrationa a Barclay de Tollyho (přes nerusky znějící jména šlo o ruské generály – pozn. edit.), poté aby doplnil armádu, která byla zřetelně menší než Napoleonova armáda posbíraná po celé Evropě, a aby nepřítele oslabil partyzánskou válkou. Přes to všechno však bitva u Borodina vítězství nepřinesla a Kutuzov musel znovu ustupovat, znovu soustřeďovat zálohy a znovu pokračovat v partyzánské válce.

Co by se stalo, kdyby Kutuzov dal na rady „horkých hlav“ a pustil se do rozhodující bitvy hned na začátku války? Ruská armáda by byla zničena a Napoleon by vítězně vstoupil nejen do Moskvy, ale pokračoval by ve vojenském výpadu ještě mnohem dál.

Velká vlastenecká válka. Stejně jako Kutuzov také Stalin všemi možnými způsoby oddaloval začátek války s Hitlerem. V roce 1941 válka v Evropě probíhala již několik let.

Bylo možné, aby SSSR vstoupil do války hned, když začaly boje ve Španělsku? Bylo! Bylo možné zastat se Československa a vykašlat se na potíže s Polskem? I to bylo možné.

Ale vždyť přece Francie a Velká Británie „hrály o čas“ úplně stejně. Obě země také podepsaly s Německem smlouvy o neútočení (dnes o tom ovšem stydlivě mlčí) a jen díky jejich souhlasu došlo k anšlusu Rakouska, rozdělení Československa a rozbití Jugoslávie.

Mohl by SSSR vstoupit do války v roce 1938? Samozřejmě mohl. To by se mu ovšem nepodařilo získat celou řadu nových zbraní – tanky KV byla armáda vyzbrojena v roce 1939, legendárními T-34 až v roce 1940. A to nehovořím o letadlech, automatech a řadě dalších druhů zbraní, které se dostaly do výzbroje armády během tří „promarněných“ let.

Nebo také tohle: nacisté byli již 6 km před Moskvou a chystali se ji ostřelovat z velkorážních houfnic (stejně, jak dnes jejich pohrobci ostřelují Doněck), když byli Rudou armádou zastaveni a odraženi.

Co by se stalo s Ruskem, pokud by nějací „vlastenci“ nespokojení s tím, že Kutuzov ustupuje, vyvolali v roce 1812, uprostřed války, převrat? Co by se stalo se SSSR, pokud by se v prosinci 1941 někdo nespokojený s ústupem a ztrátami rozhodl svrhnout Stalina? Odpověď je podle mého názoru jasná v obou případech. Řečeno kulantně – nic dobrého.

Tak kdo a proč se nám tak dotíravě a vlezle snaží vnutit, že dnes, v době války o přežití Ruska, je bezpodmínečně nutné svrhnout současné vedení? Může to být proto, že vedení pracuje celkem dobře a bez sabotáže provedené zevnitř by nepřítel nezvítězil? Co by se asi v roce 1812 stalo s těmi, kteří by se pokusili o státní převrat a neuspěli by? Jak dopadli provokatéři, kteří v druhé polovině roku 1941 vyzývali ke kapitulaci a tvrdili, že je vše ztraceno a odpor že je zbytečný? V jedné scéně filmu „Zrozená revolucí“ najdete odpověď:

Mimochodem propaganda se během posledních desetiletí vůbec nezměnila. Tenkrát se psalo: „Němci jsou kulturní národ, pokrokový a civilizovaný.“ A dnes: „Američané jsou kulturní národ, pokrokový a civilizovaný.“ A různí Kacové dnes opět navrhují vzdát se a noví vlasovci jsou připraveni bojovat na straně nepřítele pod hesly „Správného Ruska“.

Když se kdesi někdo začne rozčilovat, že v obchodě není 40 druhů salámu, ale jenom 32, pak má člověk chuť říci mu: „Ty magore, přečti si deník Táni Savičevové, pak zavři hubu a přestaň tady smrdět.“ Lidé přežili blokádu Leningradu, hlad – a dnes někteří nemohou žít bez mamonu. Tehdy to totiž byli LIDÉ – a dnes je to biomasa.

Pochopte, válka vede k zániku. Západní země své záměry ukázaly velmi jasně:
Chtějí, abychom NEBYLI. Rády by nás vyškrtly z historie, ze světové kultury, ze sportu, z fantastických filmů o budoucnosti (jako z filmu „Marťané“ a filmu „Den nezávislosti“), z počítačových her – zkrátka odevšad.

A každá připomínka toho, že existujeme a „máme tu drzost žít“, v nich vyvolává učiněnou hysterii a projevy nekontrolovatelné nenávisti tak, jako ruská vlajka v rukou běloruského sportovce na paralympiádě. V rámci své nenávisti jsou takto zaměřené země a lidé na Západě ochotni bojovat proti ženám, dětem, invalidům – jen aby dosáhli toho, že „zmizíme“.

Jestli jim tu radost uděláme, nebo se s nimi vypořádáme tak, jak už to děláme tisíc let – to je na každém z nás. A pokud zjistíte, že se blíží válka, nefňukejte. Na Donbasu žijí lidé pod každodenním ostřelováním, ale asfaltují ulice a vysazují květiny. A u nás někteří lidé fňukají, že koláč zdražil o deset rublů. Čestné slovo, člověk se musí stydět – naši předci samý hrdina a bohatýr, a potomci – cosi jako smoothies s iPhony.

Alexandr Rogers

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

45 komentářů :

 1. Problem je v tom, ze Rusko nikdo neohrozuje.
  Putin si musel nebezpeci vymyslet, aby mu muzici nezazlivali bidu, do ktere je uvrhla jeho debilita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty úchylný ZMRDE, který zde jak totální magor čekáš na každý článek, abys mohl "jako první" psát svoje bláboly, ty jsi tak tupý bezmozek, že ti ani nemůže dojít, jak velký debil jsi. Protože kdyby ti to došlo, hodíš si to někde na stromě. A škoda takového degeneráta by nebyla. Nikomu bys nechyběl, ty onanisto, který si honíš péro u svých slintů. Hoď si to už, bude ti lépe a ušetříš práci jiným lidem...

   Vymazat
  2. Anonym (7:33):
   A v tom (domnělém neohrožování Ruska) byste dokázal vidět problém? ...
   Zkuste více číst, jistě se to příznivě projeví. Budete pak i psát méně hloupostí.

   Vymazat
  3. Právě proto je nejlepší na něho reagoat, je první, protože prostě bez toho nemůže žít. Tak se na něj vykašlejte a nereagujte, jedině tím oddalujete další diskusi. Když už musíte reagovat, nepište pod něj a nedělejte mu reklamu.

   Vymazat
  4. Když ta jeho agresivní blbost tak dráždí...

   Vymazat
  5. Plivni si do tváře, lháři

   Vymazat
  6. To v květnu 1604 ho taky nikdo neohrožoval, dokud Otrepjeva měli polští páni za blázna a dokud si jeho "chytrý plán" nevyslech papežskej nuncius! A v říjnu už v čele papeženských hord pochodoval na Moskvu! - http://www.thunder-bolt.cz/zajimavosti/zajim-2/2-21-05-grigorij-otrepjev-78.php

   Nevěř hochu, nevěř!! Papeženci a židozednáři jedna svoloč jest! I když se mnohdy v dějinách tvářili jako zavilí protivníci!

   Vymazat
 2. 7:33 je placený magor, prosím nereagovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nasvědčuje tomu to, že reaguje rychle aby to měl už za sebou.

   Vymazat
 3. Perfektně popsáno,všechno co vyvádějí západní magoři,je předem odsouzeno ke krachu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, jen doufám, že imbecilů viz 7:33 je málo.

   Vymazat
  2. Je jeden, jak vidno. Takový kašpárek pro pobavení.

   Vymazat
 4. Řekl bych, že v Rusku to dělají (i díky Putinovi) MOC dobře.
  Může se stát, že my Čechové a Moraváci budeme jednou Rusku připomínat, že my jsme taky Slovani, že jsme jednoho kmene. Ať se k nám Rusko neobrací zády, ať se na nás nevykašle.... Zdá se, že Rusko má ještě PŘED SEBOU velkou budoucnost. Zdá se, že Amerika a Západ vůbec má velkou budoucnost ZA SEBOU.
  Nemohli bychom, sakra, aspoň jednou stát na té vítězné straně?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud tak moc toužíš po průměrné mzdě 12000 Kč a důchodu 3000Kč, tak můžeš stát na "vítězné straně" třeba hned. Stačí si sbalit uzlíček. Ale netahej do svých úchylných přání ostatní.

   Vymazat
  2. Nemohli, protože tady máme pořád agilní pitomce, pro které budeme vždycky čecháčky, zbabělci a méněcennou rasou. Když si čtu toho jednoho zoufalce tady, tak mě to nutí se zamyslet.

   Vymazat
  3. Právě že mají nízké platy i penze, právě proto, že nemají v hlavě havlistický a schwarzenberský guláš, právě proto, že v čele mají slušného politika- vlastence, tak mají skvělou budoucnost před sebou. Blb, který všechno přepočítává na prachy a osobní prospěch, je pravým opakem.

   Vymazat
  4. 10:52

   Toho "slušného vlasteneckého politika" nemají v čele týden, ale už 16 let!!! Už 16 let mají "skvělou budoucnost" před sebou. Chvilku si užili když ropa stála přes 100 dolarů a teď maj zase holé prdele a zase jen "skvělou budoucnost".
   No hlupákům je jak vidno velmi snadné vymýt mozek.

   Vymazat
  5. 11:01 - pozor, podobné kecy vedly i lžidmitrijci! Na rozdíl od jejich zločinných jůeseses judomasonských následovníků za Jelcina, oni ty platy fakt za té Smuty na čas i zvýšili! Jenže ruský lid nakonec neoklamali a neoklamou ho ani ti novodobí Otrepjevové - http://www.thunder-bolt.cz/zajimavosti/zajim-2/2-21-07-korunovace-lzidimitrije-78.php

   Vymazat
  6. Vážený Anonyme 11:01, ale taky nemají 12 bilionů euro dluhů jako EU, 20 bilionů dolarů jako USA, ba ani těch mizerných 83 miliard dolarů jako my.

   Vymazat
 5. rusko je nas slovansky spojenec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina je nas slovansky spojenec. Agresivni rusko je spojencem leda tak pro komunisticke vlastizradce.

   Vymazat
  2. 15:17 To jakože máme fašistické spojence?

   Vymazat
  3. Politický panslavismus byla chybná myšlenka. Bývalé carské Rusko bylo bezpochyby infikováno idejí panslavismu. Nacionální Rusko by bylo z této infekce navždy vyléčeno. Ačkoli byla panslavistická myšlenka vlastně jen povrchovým proudem a nemohla se nikdy zakořenit v širokých lidových vrstvách, tedy přece jen v průběhu posledních padesáti let před WWI. určovala veřejný život v Rusku. Hlavní kontingent obyvatel Ruska se skládal ze Slovanů. Nesmí se ovšem zapomínat, že vedle toho ještě mnoho ruských státních občanů patřilo k jiným národnostem, které se slovanstvím neměly nic společného. Mohu jmenovat například baltské a volžské Němce, národní kmeny Kavkazu, Tatary, Kalmyky, Baškirce, Kirgizy, Burjaty a finské kmeny. Oni všichni byli v průběhu staletí věrnými syny říše, poddaní cara a bojovali pod ruskou vlajkou pro Rusko. Naproti tomu byl čistě slovanský národ Poláků v celém průběhu tisícileté historie Ruska jeho zapřísáhlý a nesmiřitelný nepřítel.
   Vnucovat národům panslavistický názor a ideu bylo jistě nespravedlivé, lživé a zhoubné – zvláště co se týká zahraniční politiky Ruska. Právem se tážeme, zda byl ruský stát vůbec oprávněn nasazovat své prostředky a vojenskou sílu pro jiné slovanské národy. Směla a měla být ruská krev prolévána pro osvobozování a samostatnost malých slovanských národů? Politický a rozumový důvod dává zápornou odpověď. Rusko nemělo právo svoji zahraniční politiku jednostranně orientovat vychytralou idejí, jakou byl panslavismus. Dějiny tento omyl jako takový jen potvrdily. Rusko musí za svoji chybu těžce pykat, neboť zatímco státy, kterým Rusko pomohlo, jako Československo a Polsko posílily a skoro propadly velikášství, ruská mocnost se rozlomila a ruské obyvatelstvo na sobě pocítilo bolševickou panovačnost a zhoubu.
   Někdejší Ruskem opatrované malé slovanské národy nejenže odepřely Rusku svoji pomoc, nýbrž usilovaly i potom pro své malicherné hospodářské zájmy využít strašlivou situaci Ruska a přihlížely s klidnou myslí bojům ruských nacionálních sil proti bolševikům, které dokonce podporovaly, když jim to přinášelo výhody.
   Ještě jednu okolnost nutno brát v úvahu. Nové slovanské státy, které byly západními mocnostmi vytvořeny a podporovány, se přikláněly již dávno předtím k Francii a byly nyní jejími poslušnými vazaly a sluhy. Francouzská politika využila panslavistickou myšlenku pro své účely, Rusko z ní melo jen škodu. Roku 1914 bylo ještě mocné a disponovalo významnými prostředky a vlivem. Panslavismus rostl a rozvíjel se jako jedovatý škůdce. Je jenom přirozené, že tento růst obzvlášť v Rakousko-Uhersku, jež sdružovalo pod svým panstvím různé slovanské národy, vyvolával nevůli a otevřený odpor. Panslavismus se stal zdrojem svárů a důvodem ke katastrofálním konfliktům, které kulminovaly První světovou válkou.

   Vymazat
  4. Proti zrádnému antiruskému panslavismu stojí idea eurazijství! První principy eurasijské
   geopolitiky zformulovali ruští bělogvardějští emigranti, známí jako eurasijci (kníže N.
   Trubeckoj, Savickij, Florovskij aj.), a proslulý německý geopolitik Karl Haushofer.
   Nadto častá setkání ruských eurasijců s Haushoferem v Praze nás nutí předpokládat, že
   se ruští a němečtí geopolitici zabývali blízkými tématy zároveň a paralelně. Trvali na nezbytnosti eurasijské geopolitické aliance Ruska, Německa a Japonska jako protiváhy k atlantistické politice, snažící se za jakoukoli cenu postavit proti sobě Rusko a Německo s Japonskem. Ruští eurasijci s Haushoferovou skupinou zformulovali určité principy kontinentálního, eurasijského světového názoru, alternativního idejím atlantickým.
   Skvělý Leonťjev, tradicionalista a radikální rusofil z přesvědčení, kdysi přesně položil otázku
   takto: Rusové musí buď trvat na jednotě Slovanů, na slavismu („krev“), nebo se obrátit k Východu a uvědomit si svou geografickou a kulturní blízkost k východním národům, spojených s Ruskem teritoriálně („půda“). Tato otázka v jiných termínech může být formulována jako volba mezi uznáním priority rasy (nacionalismus) nebo priority geopolitiky (státnost, kultura). Sám Leonťjev zvolil „půdu“, teritorium, zvláštnost velkoruské říšské, náboženské a státní kultury. Zvolil orientaci na Východ, asijskost, byzantinismus. Taková volba předpokládala prioritu kontinentálních, eurasijských hodnot před hodnotami úzce nacionálními a rasovými. Leonťjevova logika vedla přirozeně k nevyhnutelnému rusko-německému a zejména rusko-rakouskému svazku a k míru s Tureckem a Japonskem. Slavismus nebo panslavismus Leonťjev zavrhoval kategoricky, čímž vyvolal pohoršení pozdějších slavjanofilů, zaujímajících buď pozici „krev nad půdu“, nebo „krev a půdu“. Leonťjev nebyl pochopen.

   Vymazat
  5. Teze „krev nad půdu“ (v ruském kontextu to znamená slavismus, panslavismus) poprvé odhalila celou svou dvojsmyslnost za první světové války, kdy Rusko ve spojenectví se zeměmi Dohody (Angličany, Francouzi a Američany) kvůli osvobození
   slovanských bratrů od Turků nejen začalo válčit proti svým přirozeným geopolitickým spojencům – Německu a Rakousku, ale i samo bylo uvrženo do katastrofální revoluce a občanské války. Slavismus Rusů se ve skutečnosti proměnil v práci na atlantisty, na Dohodu a na neokartaginskou civilizaci, ztělesněnou v obchodně-koloniálním, individualistickém anglosaském modelu. Neudiví, že mezi vlastenčícími panslavisty v okolí panovníka Nikolaje II. většinou byli spolupracovníci anglické rozvědky, nebo prostě
   atlantističtí agenti vlivu. Je zajímavé připomenout si epizodu z románu ruského atamana
   Petra Krasnova Od dvojhlavého orla k rudému praporu, kde za vrcholící první světové války hlavní hrdina plukovník Sablin na dotaz: „Řekněte, plukovníku, koho považujete za našeho pravého nepřítele?“ odvětil jednoznačně: „Anglii.“ Toto přesvědčení mu však nebrání čestně a odvážně bojovat právě za anglické zájmy proti Německu.
   Hrdina Krasnovova románu je ideálním příkladem ruského vlastence-eurasijce, příkladem logiky „půda nad krev“, která byla charakteristická pro hraběte Vitteho, pro barona Ungerna-Šternberga, pro tajnou organizaci Baltikum, složenou z baltických aristokratů a do poslední hodiny oddanou carské rodině. Překvapuje, v jaké míře si odvážně a ušlechtile počínali v roce 1917 Asiaté, Turkotataři, Němci a jiní Nerusové, sloužící tehdy vírou a pravdou carovi a impériu, sloužící Eurasii, půdě, kontinentu, a jak to kontrastovalo s mnohými přívrženci slavismu a panslavismu, kteří rychle zapomněli na Konstantinopol, na balkánské bratry a prchli z Ruska opouštějíce cara a vlast.

   Vymazat
 6. Hmm, dobré náckovské vymývání mozků. I Elona Muska nenávidí. Chudáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Elon Musk je vizionář, podporovatel moderních technologií, elektromobilů atd. ale zároveň navrhuje děsné sociální inženýrství. A to je právě to, co autor článku kritizuje. Chudáčku, víc čti a vzdělávej se! Až poté měj poznámky v diskusi.

   Vymazat
  2. Právě že Elon Musk má náběh na fašistická "řešení".

   Vymazat
 7. Těch, co potřebují výplach dutiny lebeční zaneřáděné extrementy, jak je vidno je povícero.

  OdpovědětVymazat
 8. Velmi dobře napsaný článek p.Rogerse.A ještě něco,z čeho má KPC(klub přátel protektora)panickou hrůzu.Z jednoty rozumných a zodpovědných lidí.President Zeman,jako každý člověk má jistě spousty chyb,ale tu jednotící roli hraje dobře.

  OdpovědětVymazat
 9. A.Rogers, Rus, vystihl dnešní situaci Ruska velmi dobře.
  A jsem si jist, že to platí plně, do detailů, i pro nás. Děda.

  OdpovědětVymazat
 10. Čím víc se budeme snažit Rusko různými sankcemi zničit, tím víc bude sílit, tím rychleji bude se z té bídy dostane. Rusové si umí utáhnout opasky. My to neumíme a proto 3/4 obyvatelstva ČR není již schopno splácet své dluhy. U Rusů je to bída, u nás se tomu říká finanční negramotnost, ale realita je stejná.
  Ad 9:35 - otázkou zůstává , co si za to pořídí. U nás důchodce s prům. důchodem 11 500,- KČ stěží zaplatí inkaso za byt 3+1.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proboha, ty šulku a co má co pohledávat samotný důchodce v nájemním bytě velikosti 3+1??? Ještě napiš, že ten důchodce neutáhne leasing autobusu a splátky dovolené na Kubě!!!. Ano, finanční negramotnost lidí jako ty je příšerná.

   A co si pořídí ruský důchodce? V době internetu opravdu přihlouplá otázka.
   Ve zkratce, o naší životní úrovni si po 16 letech vlády Vladimira Vladimiroviče mohou Rusové nechat jen zdát.

   Vymazat
  2. 13:38
   Tobě ty havloidní vohone museli čokovopičák z Fuckingtownu a ten geront Poserplína vyprázdnit do palice obsah svejch močovejch měchýřů nebo jsi tak blbej od přirození, milovníků agresorů z USSA!!!!

   Vymazat
  3. 13:55

   Copak? Nemáš na inkaso 3+1? Přestěhuj se do garsonky, demente! A z centra města na okraj.
   Tato rada byla ještě zdarma, příště už to bude za peníze.

   Vymazat
  4. Nehádejte se,Rus je na tom tak,jak je svojí vinou i záslihou a i když do něj jebe půl světa,on se o sebe postará,ale vy si hleďte svýho.
   Rozhodl kdosi,že se podělíte s imigranty o svou zemi a vše,co k tomu patří,to je problém k debatám,nikoli Rus a jeho záležitosti.
   Jeho kritizují voli,kteří ani sami neví co si počnou s vlastní budoucností a jen opakují,co se po nich chce.
   I tuhle část Evropy čekají věci,že se z nich většina doslova posere,nachystejte se na to a na Rusa budte slušní,možná co nevidět zaklepete na jeho dveře s prosíkem,protože Západ nas vymačká,jako citrón a nakonec zahodí,jako už poněkolikáté.....

   Vymazat
 11. 14:05
  A ty máš na každodenní placení záchytky ty havloidní mamrde?!!!!

  OdpovědětVymazat
 12. S tím zastáním Československa to bylo jinak. SSSR nabídl vojenskou pomoc s tím, že ČSR požádá na půdě OSN, protože jinak by Sovětský svaz byl označen za agresora. Vláda ČSR vedená Benešem nabídku odmítla. Beneš k tomu prohlásil - to by bylo to nejhorší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ceskoslovensko nemelo ze SSSR ani spolecnou hranici, osliku.

   Vymazat
  2. Beneš i Masaryk patřili k židozednářům atlantické,anglosaské větve a veškerou svou vnitřní i vnější politiku jí podřizovali.A to platí i o Mnichovu,jenž byl součástí právě rozsáhlého masonského plánu.
   Dějiny ČSR,jak nám jsou předkládány,jsou jen povrchní popis viditelného bez odkazů na souvislosti,které mají být zatajeny,aby se nedalo dopátrat skutečného smyslu událostí a rolí jednotlivých aktérů.

   Vymazat
 13. Zase se tady necháte provokovat tím známým kašpárkem Pepou IBM Oracle iPhone Vyskočem? (13:38, 14:05). Tím "úspěšným" trollem-amrdolem? Nereagovat!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aáá, veledůležitý soudruh opět rozdává rozkazy :-D
   Přitom toho pablba neposlouchá ani vlastní čokl.

   Vymazat
  2. 17:54
   Ty se sám ani nenažereš a moč i stolici taky neudržíš...nejsi Poserplínovo dvojče trotle?!!!!

   Vymazat
 14. Beneš byl hajzl. Lidi za války říkávali: SEBRAL HANKU, VYKRAD BANKU, SEDNUL NA AEROPLÁN A ZMIZEL ZA OCEÁN. Tam chlastal, hulil a žral, a na Československo sral.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:28 - Nic neznáš, ale kecy máš nespravedlivý a nenávistný. Fuj, tu jsi ale hlupák!

   Vymazat