Reklama

úterý 20. září 2016

American Conservative: USA vyjde draho „chyba rozvědky" v Sýrii!

20. 9. 2016   První zprávy
„Chybný" úder mezinárodní koalice na pozice syrské armády může přijít Ameriku velmi draho, tvrdí publicista časopisu The American Conservative, Daniel Larison.
Pentagon uvedl, že nálet mohl být zapříčiněn chybou "rozvědky". Za předpokladu, že je to pravda, pak se USA ocitají v mimořádně trapné a zničující situaci, poukazuje novinář. Kromě toho se ukazuje, jak nebezpečná může být bombardovací kampaň v mnohostranné občanské válce, jak je tomu nyní v Sýrii.
Situace je o to více zarážející, že úder byl nanesen na armádu, která bojuje proti Islámskému státu. Ve skutečnosti, z „erroru" Spojených států těžili teroristi, a tento argument může být použit proti Washingtonu, Moskvou nebo Damaškem. Kromě toho k incidentu došlo ve velmi nevhodnou dobu - těsně po uzavření dohody s ruskou stranou o příměří v Sýrii, doplňuje pozorovatel vydání.Rusko: Podezření, že Spojené státy pomáhají IS se zhmotňuje!

Po incidentu se začaly objevovat výzvy vůči vládě USA, aby se ospravedlnily útoky na vojáky bojující proti IS, a aby se postavila za „chybné" akce, které se staly velmi užitečné pro teroristy. Tento „tvrdý postoj" v Sýrii by s sebou přinesl prudký nárůst napětí a v budoucnu by odsoudil k neúspěchu jakoukoli šanci na diplomatické řešení, uzavírá zneklidněně novinář.

Letadla mezinárodní koalice vedené USA v sobotu provedly čtyři údery na pozici syrských vojáků, kteří jsou obklíčeni islámskými radikály IS poblíž Dair az-Zaur, přičemž bylo zabito 62 vojáků a asi 100 bylo zraněno. Pentagon vyjádřil „politování" a tvrdil, že cílem úderu měli být teroristi. Účast na náletu přiznaly Austrálie i Dánsko se stíhačkami F-16.

44 komentářů :

 1. Ze prej: "Podezření, že Spojené státy pomáhají IS se zhmotňuje!"

  Vzdyt to je naprosto jasne uz cela leta - IS/FSA/ISIL a vsechna ta loga porad byly a jsou jenom nejake nalepky na tajne armady uSSa. uSSa to v podstate ani nijak zvlast netaji - poskytuji zbrane, kompletni medialni a diplomaticke kryti, dohaduji "primeri" aby mohli sve teroristy dozbrojit a preskupit, zrovna utoci uSSa v Aleppu. Tohle uz je otevrena valka uSSa proti civilizaci. Ti urezavaci hlav jsou jejich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výstižně řečeno. Tohle už je otevřená válka klanů neokons z USA proti civilizaci.

   Vymazat
  2. Zadna chyba rozvedky ,to same bylo s Irakem a Lybii . Plan byl vypracoven schvalen Pentagonem a probiha ,jen ma zdrzeni:
   https://www.youtube.com/watch?v=nUCwCgthp_E
   Pro ty kdo nerozumi strucne :plan jak v 5 letech napadnout 7 zemi ,jsou tam jmenovany a tento muzik dobre vi co rika velel hordam NATO v Jugoslavii kdyz vrazdili obyvatelstvo a malem zavinil valku s Ruskem kdyz chtel napadnout jejich jednotky Musel byt odvolan a nyni pry vlastni doly v Kosovu spolu s Krvavou Priserou Madlou

   Vymazat
 2. Všichni vidí ,co jsou USA za světovej ksindl číslo 1!!!Sluníčkáři,Fendrychové,Honzejkové a pražská kavárno,co nám k tomu řeknete!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neřeknou vám k tomu nic. Oni to přece dávno vědí. Jenže proti Rusku jsou jim dobrý i hlavořezové.

   Vymazat
 3. Nakonec Syrie je fakticky s Israelem, a konto toho s ochráncem Israele USA od roku 1967 ve válce, takže z hlediska mezinárodních vztahů se zase tak moc nestalo. Prostě Velký Israel b u d e instalován tak jako tak, nekonec Osmanská Říše byla také za podobných okolností zničena a rozparcelována jako italská pizza k přesnídávce.
  Zdar síle a hrubosti, která v ž d y zvítězí nad čistou křesťanskou morálkou. Slabší v ž d y dostane po hubě...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte špatné informace, vždy vyhrává eticky a morálně silnější protivník. Proč dobro vyhraje a zlo nemůže. Protože zlo není schopno něco vytvořit umí pouze ničit, zabíjet a krást. Což jde do chvíle až není co ukrást a koho zabíjet a je po všem. A pak se začne znovu. Zlo nemůže vyhrát pouze vše zničit, což vypadá jako remíza, ale není život si cestu vždy nakonec najde.

   Příklad USA byli mizerové, ale ne takoví jako okolní svět, ale pýcha zavedla jejich morálku ještě níže a proto jsou odepsány (mohou toho hodně zničit, ale to každý z nás, může zařídit nehodu, kde umře mnoho lidí, ničit je snadné, ale k čemu to je - jedině k vydírání, když nebude po mém všechno zničím). Jenže podle USA už to být nemůže, protože by to zničilo celou lidskou společnost tak jako tak. Jsou v USA schopní lidé to netvrdím, ale první krok je špatný, jedou v kolejích "biblické koncepce" a to zaručený návod ke katastrofě, historie je toho dostatečným důkazem.

   Vymazat
 4. USA a jejich poskokové tam nemají co dělat , jsou to agresoři !!

  OdpovědětVymazat
 5. Jen pro doplnění : Velká Británie se také "omluvila" za svou účast na zabíjení - takže jich tam bylo požehnaně.
  A víc střípků do celkové informace o tom, že to bylo od Američanů záměrné, je v tom článku "Podezření, že Spojené státy pomáhají..."
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
 6. Jak už jsem psal jinde,těch omylů je už nějak moc.
  Ať je prováděno zabíjení bezpilotními letadly na svadebčany,nebo rozbombardována nemocnice,omlouvat se takto donekonečna nejde.Už by raději měly USA vypadnout a nejen ze Sýrie.Kerry nějak mlčí,mírotvorce Obama to samé,hodně špatně končí jejich vládnutí,že se z toho USA nevzpamatují.

  OdpovědětVymazat
 7. Jaké omlouvání? To má jako stačit jejich posrané "sorry" a jede se dál? To teda nestačí. Iránu ukradli 2 miliardy dolarů za údajné teroristické útoky. Po Kadáfím chtěli peníze za Lockerbee, které nebylo prokazatelně jeho dílem atd. Tak ať se teď neomlouvají, ale postavit před mezinárodní trestní tribunál za genocidu, propagaci války, rozdmýchávání války, války a loupení, svrhávání režimů a puče po celé zeměkouli. A ať zacvakají všechny mrtvé a škody od Iráku, přes Palestinu, Afghanistán, Libii, Jemen, Sýrii a to ještě nezacvakali za vraždění a ničení ve Větnamu, Jugoslávii, Haity, Grenadě a dalších zemích. Nemluvě o povražděných politických odpůrcích po celém světě. Ne jen, že by US občané museli všichni do otroctví, ale jejich zločiny jsou nezaplatitelné. Tak jaképak pouhé omlouvání. Soud a potrestat a vyloučit celosvětově z lidské společnosti, protože to nejsou lidé, ale zrůdy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je treba,aby USA rodine kazdeho zabiteho syrskeho vojaka zaplatila 500 000 Dolaru, pokud nechteji stat v Haagu jako vrazi.

   Vymazat
  2. Musej pred soud uz za ty vsechny deti a nemocnice kam jim jejich rozvedka ukazala....Vrazi nesmi dostat milost.

   Vymazat
 8. Americké prase by mělo dostat konečně po rypáku i se svými společníky.

  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2686-vrazedny-omyl-americke-letectvo-v-syrii-otevrene-podporuje-isil-proc-osleply-satelity-zbrane-pro-tel-aviv-a-izraelsky-nalet-na-kunajtru-kdo-se-boji-rady-bezpecnosti-osn.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zanedlouho to bude navrchu ze to byly Zidostanci ze Saudama! Vsadte se!

   Vymazat
 9. Je otázkou, zda USA o nějaké zklidnění v Sýrii vůbec stojí. Za čtvrt století jsem se přesvědčil, že Američané mluví pravdu pouze tehdy, pokud se sbližuje s americkými zájmy. A že při svém "omylu" zabili šest desítek bojovníků proti IS? Co na tom, stejně patřili k Asadovi, kterého chtějí odstranit. Navíc, někdo IS stvořil, financoval a vyzbrojil. A nesvádějme všechno na Katar a S. Arábii. Američané jim k tomu museli dát přinejmenším souhlas. Pokud dokážou vyšlapat sankce proti Rusku za podporu separatistů na Ukrajině, proč je neprosadili i na S. Arábii? Může ještě někdo pochybovat o tom, kdo je skutečným nepřítelem američanů na blízkém východě? IS to určitě není.

  OdpovědětVymazat
 10. Hloupý americký Golemek dělá jen to,co mu jeho vychcanej páníšek,Rábi Loev s "šémhamforrážem" nařídí a aby to nebylo jen na něj,vezme si k tomu ještě hloupější uštěkaný ratlíky z NATO,jako UK,Fr.,It.,Dány,Nory,ale taky Poláky,Pobalťáky i pitomé knechty gen.Pavla....

  OdpovědětVymazat
 11. Dokud budou existovat USA, bude vítězit ve světě zlo.Tento stát musí být zničen.

  OdpovědětVymazat
 12. K tématu mám dvě poznámky:

  1/ proč a kvůli čemu Rusové přesunuli do Syrie S400, který podle jejich propagandy - cituji " už navždy zamezí nepovoleným přeletům a ...amerických a jiných západních letadel ...".
  Takže co ?? Nefunguje a nebo to je jenom propagandistický trik s tím S400 ?

  2/ to , o čem v článku čteme se stalo i naopak - viz: http://zpravy.idnes.cz/utok-na-konvoj-syrie-spojene-staty-rusko-f12-/zahranicni.aspx?c=A160920_062532_zahranicni_kha
  hned upozorňuji, že tato informace se dá najít i na jiných webech a to i docela proruských.
  Na rozdíl od USA se ale Rusové určitě nepřiznají a neomluví.

  Co vy na to ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My na to:Rusove tam umistnili S 400 kvuli ochrane SVYCH jednotek! A kdyby tam meli SVY lidi tak ani jedno z tech letadel se nevrati...Toliko na ujasneni!

   Vymazat
  2. To neříkáte pravdu, možná si vzpomenete,že letadla NATO,obecně,nějaký čas nevzlétala,protože Rusko tam hrozilo použitím S 400. Myslím,že ta letadla neměla v úmyslu bombardovat ruské vojáky,co říkáte.

   Vymazat
  3. Deir ez Zor je mimo dosah S400 z té ruské let.základny u Tartusu....,proto nemohly zasáhnout,navíc proti "spojencům" a tzv."partňorom",jak říká Lavrov,no ale teď to bude nejspíš jiné....

   Vymazat
  4. Rusko ale má i letectvo,které mohlo napadnout ty vracející se letadla NATO. Rusko mohlo zaútočit odvetně kdykoliv potom ale má jen velkou hubu,takže jeho řeči na adresu Clintonové jsou zase jen nesmyslem,respektive vypadá to tak a o to jde. USA porazily Rusko v této věci přímo "na hlavu".

   Vymazat
  5. Cela ta prasarna mela vypadat takhle: nezname letadla bez transponderu vlitli do oblasti a udelali utok na pozemne cile! V tom zmatku kterej nastal nikdo nemoh vedet ci letadla to byli... A tak bezprostredne po utoku by se svet dovedel,ze ta letadla byly Ruske a omylem atakovali vladni vojska!-Jenze stalo se neco co nevyplave na verejnost:-Rusove rovnou neprodlene kontaktovali headqarter SSA ve smysku ze maji dislokaci startu, trasy i casovy ramec
   vsech zucastnenych letounu. A zadali vysvetleni s podminkou,ze nad Syrii bude odted ciste nebe!
   Samozrejme ze prisla odezva v smyslu politovani a tak podobne...
   Verim tomu,ze od dnesniho dne maji asadovci kvalitni prenosnou PVO ruske provenience i s obsluhou.Aby se podobna situace nemohla opakovat. -Nezbytna prevence!
   Po volbach uz ma Putin dostatecne sinou pozici aby udelal co uzna za vhodne. I kdyz si myslim ze usaky zbytecne drazdit nebude,uz si nebudou delat co si umanou. Alespon v lufte ne! A o to bezi...Nebyl by problem sundat ty doterne mouchy,-problem by nastal az pote! Jenomze ti co se doznali a vyslovili politovani uz litat naslepo podle koordinatu odmitnou a usakum se neco rozsype v lufte kdyz si pudou zalitat,-takova mala technicka chybicka v technice.Taky jim doslo ze si nasrali do bot! A timhle nalety slavne koalice na Syrii konci a do mesice odleti koalicni letky domu. Nechaji v tom hajzlu usaky samotny.A "vo to GO" !
   Dobrej tah na politicky sachovnici,Danove,Klokani a Britanikove odevzdali bejzbolky Putinovi s omluvou!O par dni se to ukaze v plnym svetle reflektoru ))).

   Vymazat
 13. Nový incident, kdo je za něj zodpovědný? Trochu nesouvislé zprávy v našich médiích o přepadení humanitárního konvoje. Odveta Syřanů za mrtvé vojáky? Možné ale blbé, protože členové Syrského Červeného kříže tento konvoj doprovázeli. Rusové, což ráno bylo zcela jasné na ČT a nebo provokace druhé ,,umírněné" strany? Nikomu nestraním, nevím. Tady taky kolem tohoto nějaký divný klid.Kdo jistě ví ať odpoví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jistě vím,že to nebyly náhody ale úmysl.

   Vymazat
  2. Já si myslím,že ty Asadovy jednotky byly USA bombardovány úmyslně aby zesměšnily a potupily Rusko,které deklarovalo svou válečnou nadřazenost protivzdušným kompletem S6OO nebo něčím tak výjimečným,směji se a něčím ještě dalším,zase se směji , aby si uvědomilo,že nemá strkat nos do amerických prezidentských voleb,ve kterých se staví na stranu republikána Trumpa a tvrdě proti demokratce Clintonové a to dokonce s tím,že pokud vyhraje volby ona,bude válka s Ruskem. Bombardování toho humanitárního konvoje nejspíše provedl sám Asad (s podporou Ruska),protože jen muslim se tak nelidsky mstí.

   Vymazat
  3. 18:36
   Jaká je Hitlery demokratka ty pučmidráte z Havlovo prostaty????Ta má na svědomí lidské životy v nezanedbatelném množství,ale to ti Šapito,Poserplína nebo banderovský svině na školení neřekli!!!!!

   Vymazat
  4. 18.36 Nejspíše! Taky ne jistě.I když reálné.

   Vymazat
  5. Áááále,to je jen nějaká Demokratická strana,ze kterou kandiduje.

   Vymazat
 14. Ehm ehm, chrchly - to bombardování mělo rozhodně humanitární rozměry...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ehm ehm, chrchly - to tedy asi nemělo.

   Vymazat
 15. Ten zničený humanitární konvoj je práce také USA? Rusko popřelo....Rusko popře všechno a s USA si mohou podat ruce.Je to jistá odplata za 62 zabitých syrských vojáků

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenomže rusáci mají o mnoho debilnější přívržence - ovce, kteří jim rádi sežerou naprosto všechno.

   Vymazat
  2. 19:44
   Ussacký agresoři mají příznivce mezi bezmozkama....a ty jsi zářným
   důkazem ty havlodní Chujmere debiloviči!!!

   Vymazat
  3. Hele, ten Chujmer,to je nějaká národnost RF?

   Vymazat
  4. 20:24
   To je národností paskvil milovníků ussackejch agresorů,havloidní pakáže,TROP09 a banderovskejch kurev....vyber si,mezi který víc patříš Chujmere debiloviči!

   Vymazat
  5. Používáte výrazy,které já neznám.

   Vymazat
  6. Výsledek studia zvláštní školy v délce jednoho roku!

   Vymazat
  7. Pokud jste studoval zvláštní školu,tak to chápu, já jen tu normální.

   Vymazat
 16. 20:59
  Jestli jsi studoval tak pilně,jak Havel udával,chlastal a nemakal....musel si bejt premiant!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou ale určitě jen spekulace,protože zatím mi to nikdo neprokázal.

   Vymazat
  2. Nesahej mi na Havlicka ,myslim toho Vasika klucika. Meli jsme spolu nejednu legraci pri chlastu on ale vzdy blil do dalky a nekdy me i poblil kdyz jsem sedel primo proti nemu v hospode To ze se meli radi s Vondrou mne rozcilovalo ale zase ne tak abych to nezkous mel jsem jine lepsi kluky a hlavne mladsi.Byl to chrabry clovek a kdyz dosedam se zvlastnim poslanim na letisti naseho Vaclava jsem pysny jako nikdo v eru,(Trump mne totiz poveril zvlastnimi ukoly ) to jen na okraj Zdravim Honolulu plukovnik vv v.r.

   Vymazat
 17. Debile 18:58, rusáci dodali video z bezpilotních letadel, kdo doprovázel tu humanitární kolonu a světe div se byl to pickup s velkorážním kulometem a velkorážním minometem. Otázka pro méně chápavé jako ty, kdo je vlastní? Syrská armáda ne, takže kdo? Bingo. Tak se neztrapňuj ještě více.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.