Reklama

neděle 25. září 2016

Americké moderátní příměříPetr Schnur
25. 9. 2016


Dohoda o zastavení bojů v Sýrii mezi Ruskem a Spojenými státy nevydržela dlouho. Další z bezpočetných „omylů“ americké „super army“ ji u Deir ez-Zor ukončil dříve, než vlastně začala.


Strategie užitečných „omylů“

Jen hlupák nebo neskutečný naivka mohou věřit na náhodu. Relevantní otázkou pouze zůstává, zda ofenzíva IS na bombardované pozice Syrské arabské armády přišla v „pravé chvíli“ nebo předčasně, než se aleppský propletenec „neumírněných“ (podle potřeby a situace také označovaných za „teroristy“, zejména tehdy, když vraždí v Evropě nebo když je potřeba hodit bomby na tu či onu zemi), „umírněných“ a „ještě o něco umírněnějších“ mohl během příměří zkonzolidovat, přeskupit a připravit na novou ofenzívu. Jak Washington chápe příměří a k čemu ho dokáže instrumentalizovat ukázal při tom posledním z 12. února tohoto roku. Podle britského internetového portálu IHS Jane's Defence Weekly (7. dubna 2016) dodaly během něj Spojené státy z Rumunska přes Jordánsko moderní zbraně tzv. moderátním rebelům ze skupiny Jaish al-Izzah (1).

Informace versus fakta

Americká demokracie by ale nebyla vůdčí demokracií, kdyby neměla připravené plány B, C, .., i další „červené čáry“, a tak „buď Rusové nebo Assad“ vybombardovali humanitární konvoj. Nic nevadí, že fakta hovoří jinou řečí, dnes stačí, když USA, nejkrvavější světový řezník mající na svědomí hromady civilních obětí „humanitárních“ náletů na civilní budovy, nemocnice a svatební hostiny od Libye až po Afgánistán, ukáže na někoho prstem. Nestranné vyšetřování, empirie, fakta – k čemu se zdržovat s takovými hloupostmi, praví světový „strážce“ demokracie a práva. Rusové mají hmatatelné důkazy, Američané informace moderátních „aktivistů“. Aby bylo jasné, o jakých poměrech hovoříme. Joseph Dunford, šéf generálního štábu americké armády, formuloval před vojenským výborem Senátu zprávu o nové rusko-syrské bestialitě takto: zmíněný generalissimus prý nemá žádná fakta, ale byli to buď Rusové nebo režim (rozuměj: „Assadova armáda“) (2).

Koalice moderátních „důkazů“: „Byl to Assad, a když ne on, tak Rus… zřejmě!“

Upřímně řečeno, nic nového pod sluncem. Kvalitu amerických „důkazů“ známe z Kosova, Iráku, Libye, Sýrie a Ukrajiny, svět si již zvykl na americké pohádky o masových hrobech, chemických zbraních, bombardování civilistů a viagrový doping, vybombardované humanitární konvoje a sestřelená civilní letadla – Bohu budiž žalováno. Ale kdo se stará o bombové řádění proamerické koalice wahabitských feudálů v Jemenu? Kolik tamních nemocnic a humanitárních konvojů padlo s vědomím Washingtonu a jeho zbraněmi za oběť saudskoarabské „stabilizace“ regionu? Nejen za fabrikování stále nových hořících rajchstágů, ale i za patřičnou rétoriku by se nemusel stydět ani mistr propagandy Goebbels. Aby se naši moderátní demokraté vyhnuli eventuálnímu obvinění ze lži, stačí v dnešním světě masmediálního mainstreamu, impotentní „občanské společnosti“ transformované v generaci facebook a vytunelovaných ústavních institucí šikovně manipulovat zdánlivě nevinnými slovy.

Tajemství úspěchu tkví v subtilitě slovíček jako třeba 'zřejmě' nebo 'zodpovědný'. Slovo 'zřejmě' ponechává v případě, že pravda přece jen vyjde na povrch, únikovou cestu. Důležité je ve spojitosti s rozbitým konvojem každou půlhodinu mantrou opakovat slova 'Rusko-Assad / Rusko-Assad'… . Profesionální manipulátoří vědí totiž naprosto přesně, jak funguje lidské podvědomí. A tak tomu je i v kauze humanitárního konvoje u Aleppa. Vzhledem k tomu, že moderátní demokrat neví, s jakými čertovskými fotkami a satelitní záběry zlý Rus vyrukuje, hovoří nejen Dunford pro jistotu o „ruské zodpovědnosti“. Ta je sice právně neuchopitelná, ale jako sugestivní morálně-politické kladivo splní svůj účel. A koho bude zajímat skutečný pachatel poté, co Pentagon proboxuje u „morálně šokovaných“ senátorů zelenou pro vojenskou eskalaci syrské války? Ani v jednom jediném případě nevedlo v minulosti odhalení „omylů“ k politickým, natožpak juristickým konsekvencím vůči zodpovědným „(ne)profesionálům“, o revizi americké politiky ani nemluvě.

Sunnitský džihádista – milovaný nepřítel

Kdo tedy ještě po atlanticko-islamistické „demokratizaci“ Libye může věřit na to, že USA nevědí, co v Sýrii činí a kam vede jejich šavlový tanec s „moderátní opozicí“? Nejnovější příklad: americký moderátní taneček kolem skupin napojených na skupinu Džabat al-Nusra z rodinného klanu al-Kajdy, která se nedávno „umírnila“ změnou firemní etikety na Fatah aš-Šám. O této dvojaké hře se nedávno zmiňoval např. americký vojenský analytik Enea Gjoza v „The National Interest“.

Na přetřes se zadními vrátky opět dostala stará dobrá bezletová zóna. Pokud to američtí šílenci a jejich x-tá koalice ochotných myslí vážně, jak ji budou chtít proti Rusům prosadit? Otevřeným válečným konfliktem? S propagandistickou ofenzívou mediálních prostitutek v pozadí?

Izrael v záloze

Kdyby všechny ty „zřejmě Assadovy“ chemické útoky a rozbité konvoje selhaly, má atlanticko-islamistická aliance v rukávě ještě jeden trumf, který doposud vždy spolehlivě fungoval: tzv. bezpečnostní garance nedotknutelného Izraele.

Podle všeho nepatří k jeho prioritám potřít fanatické antisemity (3), ale nenechat si ujít jedinečnou šanci na další kousek země do mozaiky Eretz Israel. Tel Aviv má zálusk na Golany (4) a ty nezíská, pokud zůstane v Damašku na čele teritoriálně jednotné Sýrie prezident Assad s vládou hájící suverenitu SAR. Podivné je to, že pro opozici napojenou na Saúdy a USA bylo a je téma Golany tabu. Jde snad o politický deal podpora v boji o uchopení moci za Golanské výšiny?

Antiteroristická alternativa má taky něco do sebe. Když na druhé straně golanského plotu budou vládnout „teroristé“, nynější spojenci proti Assadovi, potom je „legitimní“ masívně bombardovat, třeba i bílým fosforem jak to nyní předvedly USA proti IS v Iráku (5) – samozřejmě jako součást boje proti mezinárodnímu terorizmu. V sebeobraně proti „islámským fanatikům“ poslat tanky i pozemní síly a s pomocí „mezinárodního společenství“ (NATO / EU) Golany anektovat.

Spiklenecká fantazie? Antiterostickou kompetenci potvrdí židovský stát, který se podle vlastních slov zuby-nehty brání islamistickému teroru (Hamás je podporovaný kromě jiných Katarem, jinak věrným spojencem v boji proti Syrské arabské republice) (6), opakovaným odstřelováním pozic syrské armády poté, když na obsazené golanské území údajně dopadly Bůh ví kým vystřelené granáty. I zde nebyly terčem islamistické oddíly operující před nosem izraelské armády, ale jednotky SAA. Že by produkt 'strategické aliance' Izrael-Katar (7)? Nedávný incident, při kterém měla být jedna izraelská stíhačka syrskou protivzdušnou obranou sestřelena, tuto možnost nevylučuje. A USA, tento velkorysý garant bezpečnosti Izraele, by byl „nucen“ zasáhnout.

Na otázku, s čím jsme to vlastně permanentně konfrontovaní, lze odpovědět toto: s kvazi fašistickými metodami v postdemokratickém systému. A EU-ropa v tom vězí až po uši… .

(1) http://www.janes.com/article/59374/us-arms-shipment-to-syrian-rebels-detailed

(2) http://www.foxnews.com/politics/2016/09/22/top-us-officer-russia-bombed-syria-humanitarian-aid-convoy.html

(3) http://www.deutschlandradiokultur.de/israel-syrien-russland-verzwickte-interessenlage-auf-dem.979.de.html?dram:article_id=347049

(4) http://www.rp-online.de/politik/ausland/benjamin-netanjahu-israel-wird-nie-von-den-golanhoehen-abziehen-aid-1.5910770

(5) https://www.washingtonpost.com/news/checkpoint/wp/2016/09/23/u-s-forces-are-using-white-phosphorus-munitions-in-iraq-but-its-unclear-exactly-how/

(6) http://www.handelsblatt.com/politik/international/unterstuetzung-fuer-is-miliz-golfstaat-katar-in-der-terror-falle/10378674.html

http://www.dw.com/de/katar-gibt-der-hamas-30-millionen-dollar-f%C3%BCr-geh%C3%A4lter/a-19421535

http://www.rp-online.de/politik/ausland/gazastreifen-katar-engster-verbuendeter-der-hamas-aid-1.4430388

(7) https://chronicle.fanack.com/qatar/history-past-to-present/qatar-and-israel-a-strategic-but-complicated-alliance/

http://alles-schallundrauch.blogspot.de/2012/01/emir-von-katar-heimlich-in-israel.html

21 komentářů :

 1. Bohužel i náš pan prezident chce bojovat proti terorismu zbraněmi, místo aby ukázal na ty kteří situaci zavinili a propagoval mírová jednání vedoucí ke zklidnění situace ve světě. Stáváme se tak oficielně spoluviníky nekončící tragedie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud jste věřící křesťan,můžete se v duchu vlastní té víry obětovat jako beránek a být šťastný. Je to stejný cíl a úmysl,jako jakéhokoliv muslima,který se touží stát mučedníkem. Zjevně je ale mezi křesťanem a muslimem rozdíl,protože křesťanovi jeho víra přikazuje obětovat se pro mír a dobro a to nenásilně,zatímco muslimovi Korán přikazuje obětovat se pro Alláha v boji proti nevěřícím a to násilnou formou. Takže, pokud chcete jednat s teroristy,kterými jsou asi určitě zrovna myšleni muslimové, a to beze zbraní ,prosím,jak je libo ale jen Vy osobně aby nedošlo k větším ztrátám na lidských životech.

   Smazat
  2. ...... Pokud jste ale jen hlupák,pomůže Vám snaha o myšlení,která rozvíjí a okysličuje mozek jeho činností.

   Smazat
  3. 16:14 ale on se přece jasně vyslovil pro Trumpa, takže by ty zbraně asi jinak nasměroval jenom proti Hillary, pokud se dostane do Bílého domu. Je to lišák, má za ušima.

   Smazat
  4. Tak Zemana mám na mysli v souvislosti s jeho "antiteroristickou" činností stále častěji. Položme si otázku, na kolik jsme si islámský terorismus sami vykoledovali. Místo, aby západ přehodnotil svojí politiku vůči islámským zemím, lámeme si hlavu, jak jim napadat "mozky". Kavárně vadí na Zemanovi milion pitomostí, ale podstatné věci jim unikají.

   Smazat
  5. Zeman žvaní naprosto stejně planě a neadresně o terorismu,jako kavárna a na skutečného strůjce dnešních hrůz ve světě o USA a Izraeli koretkně zapomíná,lezouc přitom do zadku židům,kdekoli na ně narazí.Viz.krom těch jeho pochlebovačných keců návštěva v Izraeli na pohřbu židovského rasisty rabína Jusúfa Ovadii,nebo to trapné "ježdění po prdeli" na sjezdu AIPACu,kde za svou vlezdoprdelistickou řeč,zahájenou v hebrejštině,sklidil aplaus.

   Smazat
  6. Ten Zemanův projev v OSN bylo jen neškodné plácnutí do vody,protože na skutečné světové teroristy a jejich mozkové centrum Izrael a USA&Comp.nejen neukázal ani náznakem,ale servilně před nimi "jezdí po prdeli" a v tom je naprosto zajedno s kavárnou....mlátil by klackem čokla,kterého naň poslal páníček,ale tomu on nic neřekne,jen cudně klopí zrak...
   To,co předvádí není dokladem jeho tanečního umění,ale ryzí pokrytectví,neboť při jeho inteligenci mu to vše,co se děje,musí být naprosto jasné.
   Jeho teatrální odsuzování islamismu bez uvádění souvislostí a vztahů a nemístná náklonnost k Jewrejstvu to jen umocňuje.

   Smazat
 2. PRAVDA O USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. Jejich účast v syrské válce je nezákonná a v rozporu s mezinárodním právem. Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zatracení. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
  • www.novarepublika.cz/2016/09/emil-kalabus-24.html#more
  • https://cz.sputniknews.com/nazory/20160924/3873779/venezuelska-ministryne-usa-nasili-svet.html
  • dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  • IS popravuje - řeže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  • Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  • seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  • stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
  • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

  OdpovědětSmazat
 3. Kladete velky vyznam male oblastni valce, kdyz nam hrozi valka velka a to s Ruskem nekde v Evrope.

  Podle zakonu o vyjimecne situaci ma Obama pravo zamezit volbam a tim znemoznit vymenu administrace ve Washingtone. On tu vyjimecnou situaci potrebuje, protoze my vsichni chceme Trumpa.

  Takze mesic RIJEN je velmi nebezpecny mesic..

  Jak president Obama , tak Hillary a hlavne Soros jsou velmi aktivni a na nektrych mistech Ameriky uz vyjimecna situace existuje.

  Sorosovi se povedlo neco co nedokazal ani KKK. Velka rasova nenavist a prepadani belochu je na denim poradku.
  Bude tato situace duvodem k zruseni voleb ? My NEVIME !

  Boj o Syrii se bude stupnovat ! Lide kteri analyzuji valku v Syrii podcenuji rozdilne nabozenstvi a rozdilne geny valcicich stran. (Valka je dobra pro Israel.)
  Trum rekl nekolikret , ze znici ISIS, coz chce president Putin take.
  Zijeme v zajimave dobe.

  Take vas jeste nikdo neiformoval, ze Trum odsoudil invazi nezadoucich do Evropy a nema dobre mineni o Merkerove zatim co Soros tu detruktivni babu miluje, stejne jako Hillary.
  nick honolulu  OdpovědětSmazat
 4. To co nemate radi na Americe, tak to Amerika vubec neni.
  Neocons, Globaliste, NWO mluvi za Ameriku, ale prave Americane jich maji plne zuby. Proto ma Trump milliony volicu... On chce vratit Ameriku do americkych rukou.

  PODARI se mu to ? Globaliste ho znici, po jeho prichodu do Washingtonu, nedokaze-li vymenit lidi z byvale administrace, a to VELMI RYCHLE ! Ma Trump lidi, ktere potrebuje ? Kdyz to sleduji tak vim, ze je ma, ale je jich malo !

  Washington Post = hlasna Trouba globalistu ho lopatuje tou nejhorsi negativni propagandou, co kdy existovala.
  To, ze on (Trump) je Adolf Hitler rekli nekolikrat.
  Tim docilili toho, ze mladi lide nevi kdo Hitler byl.

  Sledujte co se stane zitra v pondeli 26.9 v 9 p.m. naseho casu. Prijde ke srazce dvou mocnosti. Hillary representuje to, co nemate radi. Trump representuje zmenu snad ve vsem o co globaliste usiluji.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 5. Bohužel, Izrael potřebuje, aby ISIL nezanikla. Dokud se v Sýrii válčí, není čas řešit Golanské výšiny. Proto si pořád přihřívají polívčičku a podporují teroristy. Časem je to smete, ale bude to trvat ještě nějakou dobu.

  OdpovědětSmazat
 6. V pripade vyhry Donalda Trumpa - co to bude znamenat pro Ceskou republiku ?
  Dalsi zvyseni prestize presidenta Zemana !
  Uvolneni mezinarodniho napeti v Evrope !
  Zruseni sankci proti Rusku !
  Obchod s Ruskem !
  Vitaci v nemilosti !
  Kavarna musi rychle prevleci kabaty !

  A vite co se stane , kdyz vyhra Hillary ?
  Krome takovych "malickosti" jako je nuklearni valka proti Rusku nejvetsi prusvih bude , ze monsignore Halik bude PAPEZEM a muj kostel se promeni v hajzl budku.
  Co si potom pocnu ? Mmmm ?
  (Vzdyt ja jsem Katolik a do kostala chodim pro spiritualni potrebu a cumeni na krasne Spanelky..)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 7. 18.03 Nevím, kde je psáno, že za vládnutí Hilary bude válka a za Trumpa mír. To si může myslet jen naivka. Hisorie prezidentů a kandidátů nám ukazuje, že zvolený prezident USA nakonec skoro přesně plnil program svého protivníka, k čemuž ho donutila nastálá vnitřní, nebo mezinárodní situace. Tak, že bych v Trumpovi neviděl mírotvorce a v Clintonové válečnou babu. Oni jim už americké vojenské koncerny a banky řeknou, jak mají vládnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z vašeho komentáře je patrné,že si"sedíte na uších" a nesledujete,co se děje okolo...

   Smazat
  2. 9.23 Neuražte se ale vy si ,,sedíte na svém přesvěsčení" a já vám přeju aby se vám vyplnilo.

   Smazat
 8. Panove ! Destabilizace zeme je hrozna vec !
  At uz je to Ceska nebo Americanka, tak kazda pani, chodi rada do obchodnich stredisek.
  Zde se stavaji obchodni strediska nebezpecnym uzemim.
  Zeny jsou v nich terrorizovany (a zabijeny) kozomrdy z Afriky a Middle East... To ceka vase zeny v Cesku take.

  I-77 je dalnice, ktera vede z
  Columbie (South Carolina) na sever do Ohia.
  V lete je oblibena. Jizda opacnym snerem na Floridu je o 200 mil kratsi.
  Dalnice protina mesto Charlotte a cernosi hazeji z mostu nad dalnici kameny na auta, v ramci protestu - Black Life Matter. (Zalozil a zaplatil Soros.)

  Amerika ZBROJI ! Lidem uz nestaci, ze jsou vlastniky modernich pistoli, oni ted kupuji utocne vojenske pusky stejnych typu, jako byla VZOR 58 v Cesku.

  Mladi lide se hromadne hlasi k policii a kazda ulice ve ctvrtich belochu je hlidana. Proste, je NAPETI v americkych mestech.
  To u vas bude take. To na vas chysta pomatena baba Merkerova.
  Cesi stujte za Zemanem a Orbanem. Oni chteji Evropu evropskou.
  U nas situaci napravi Trump ! Policajti za nim stoji do jednoho.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. 18:39 !
  Co to zde mluvite chlape ? Hillary to
  rekla NEKOLIKRAT ! ! !
  Stejne jako Trump rekl nekolikrat pravy opak...
  NEOCONS si delaji narok na Rusko ! A Hillary je jejich loutka... Nulandova na jeji pozici byla dosazena Hillary na prani Neoconu.
  Mel by jste vice sledovat to, co uvedene osobnosti mluvi.
  Nam neujde nic, proto mame cisty obraz toho, co se deje.
  Neokons jsou potomci Trotskystu a ti si delali narok na Rusko a na cely svet dle jejich predstav, uz od dob deportace Trotskeho z Ruska Stalinem.
  Sledujte co se bude mluvit zitka na politicke arene mezi Hillary a Trumpem. (Anglictina velmi nutna. Predzvyka-li vam to ke straveni Ct.24, tak je to k nicemu)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Nicku!
   hlásím příchod a přechod z přírodních podmínek do tzv.civilizačních ...
   letos hodně švestek -téměř bez červíka-
   budou padanky i na slivovičku!!pekla jsem koláče s drobenkou a cpala se...škoda,že
   nejsi blízko a "dostupen" - dostal bys půlku plechu ke kafi-drobenka je křehounká -růžovoučká!
   situace na našem česko-moravském venkově je duchovně vyspělejší (rozum a vlastenectví),než v Praze.
   Z Vysočiny pro politiky pozdravy
   přes "celú tlamu jednu pořádnó hrsťó"!!
   pa jituš

   Smazat
 10. všechno světové zlo pochází bohužel z jediného zdroje a tím jsou USA!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američané samotní jsou OK, horší je to s jejich nenasytnými elitami, které jsou bohužel pouze z jednoho národa vyvolených. Takový Kerry se doposud nepřihlásil jke svým moravsjkým předkům s příjmením Kohen !

   Smazat
 11. Jako vždy, výborná analýza P.Schnura.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.