Reklama

.

.

středa 21. září 2016

Blamáž s humanitárním konvojem: čtenáři se manipulaci už jen smějí

ea24
21. 9. 2016  Eurasia24

Ačkoliv se Američané s pomocí korporátních médií snaží přesvědčit svět o tom, že se „kolona s vozidly OSN stala v pondělí večer terčem ruského náletu“, českému publiku se pokusům o manipulaci už nechce věřit.


Američané se vehementně snaží obvinit Rusko z útoku na humanitární cíl – činí tak s vypětím všech sil jen pár dní poté, co prokazatelně napadli syrskou armádu bojující proti terorismu a zabili šedesát jejích vojáků.

Rusové promptně přišli s důkazy, že s likvidací humanitárního konvoje a skladu nemají nic společného – a že na záběrech automobilů nejsou vidět žádné stopy po palbě; vozidla jen shořela a nikde nesou patrné ani krátery.

Rusové neměli jediný důvod ničit si pověst útokem na humanitární cíl a k útoku měli asi stejný důvod, jako doněčtí bojovníci k sestřelu letu MH17. Že šlo o akci „pod falešnou vlajkou“, napovídá mimo jiné fakt, že k události došlo právě v čase 71. zasedání Valného shromáždění OSN.

Aniž by se prokázalo, že kolona a sklad podlehly útoku, natož ruskému, portál iDNES v souladu se snahou Spojených států jednoznačně obvinil Rusko hned v úterý 20. února ráno, když publikoval zprávu nadepsanou „Rusové s Asadem bombardovali humanitární pomoc. Odporné, reagovaly USA“.

Přestože v titulku zaznívá přímé obvinění „Rusů s Asadem“, v samotném textu není nic, co by účast Ruska nebo syrské armády na zničení konvoje potvrzovalo.

Jak na to reagovali čtenáři? Článku se vysmáli.

Zde jsou reakce s nejvyšším ratingem (doslovný přepis):

Je zajímavé, že když Amíci vybombardují nemocnici, tak hned druhý den se dočteme, že Rusové vybombardovali dvě a mateřskou školku nádavkem. Když Amíci "omylem" pozabíjí 60 lidí, tak druhý den Rusové vybombardují humanitární konvoj, o kterém se předevčírem psalo, že díky bezpečnostním rizikům nikdy neopustí Turecko. ;)

Prosím, může mi to někdo vysvětlit?

"Rusové s Asadem bombardovali humanitární pomoc"
Nadpis, díky kterému si člověk udělá první dojem a ať chce nebo ne, má polo-jasno v tom co se stalo...
Aby o kousek níže dostal nasevírováno to, díky čemuž zjistí že se vlastně vůbec neví kdo za tím opravdu stojí??

"Jestli na konvoj u města Urm al-Kubra zaútočily syrské či ruské stroje, není podle Američanů zatím jasné"
Takže to je co toto, snaha o nějakou manipulaci? A co když to byl úplně někdo jiný?

Jak to říkala ta Americká velvyslankyně u OSN o zneužívání omylů pro politické cíle před dvěma dny, když zabili 60 vojáků Syřanům?

Asi zlikvidovali nějaký muniční transport umírněné opozici. Jinak si tu rozhořčenou reakci USA nedovedu vysvětlit.

Jedno nechápu povstalci nemají co jíst v Alleppu ale pořád mají čím střílet.

Co to?

Turecké kamiony s ropou nedojely?


Zdroj a další komentáře ZDE

23 komentářů :

 1. Po blamáži s ostudným "omylem" a výmluvami, po útoku na jednotky spojenců ve válce proti teroristům, což Rusové předložili na projednání v OSN, nevyhnutelně po americku muselo následovat nějaké zoufalé obvinění Rusů. V daném případě kolem humanitárního konvoje. A zase další blamáž. To už je krajní zoufalost notorických lhářů opětovně chycených při lhaní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všem, kdo jen trochu sleduje dění ve světě a v Sirií je jasné, že USA s pomocí scénáristů z Holywoodu vysílá do světa záběry o Ruském bombardování, u umírajících dětech, o beznohém muži utíkajícím před Ruským bombardováním. Čeho je moc, toho je příliš a každý soudný člověk, který chce vidět pravdu to vidí. Denní masáže v naší České televizi o hrozném Rusku jsou programové dávkované v naší televizi. Dnes nějaký Rozumek, z nevládní, neziskové, nezávislé americké organizace na podporu co příchodu největšího množství tzv. uprchlíků k nám do Evropy řekl na ČT 24, že za celou migrační krizi může Rusko, které se snaží migrací uprchlíků rozložit Evropu. Nikdo mu samozřejmě nepoložil otázku, kdo vybombardoval Irák, kdo vybombardoval Libyi, kdo dodal do Sírie džihádisty, kdo podporuje teroristy v Sírii, kdo vraždí po celém světě nevinné lidi, odpověď by musela být že to všechno provádí četní demokracie USA. Je ale zajímavé, že ti co tyto lži vysílají věří, že my tomu budeme věřit.

   Vymazat
  2. Za to lhaní jsou solidně placeni a je jim egál jestli tomu někdo věří.

   Vymazat
  3. Rad bych podotknul ze LHAT se taky musi UMET a nemuze to delat kazdej idiot s trema doktoratama. Nebo to dopadne jako za bolseviku, kdy napriklad treba v opere o Meresjevovi, kdy se plazil operni zpevak po jevisti celou dobu pres dve hodiny a zpival arie...A je videt jak je rychle snadny z prehnanych snah ve sluzbach ideologie zblbnout totalne...Zmagorit, beze zbytku...A pak se i maly deti posmivaji a tu a tam si odplivnou...Pamatuju se na to...

   Vymazat
 2. V Rusku probíhá tuhý vnitřní boj o Rusko samotné. Jenže chování Ruska v Sýrii je plně v režii lidí jako Putin a Lavrov a ti ukazují světu i dovnitř Ruska jak se lze taky chovat jako vojenská mocnost na mezinárodní scéně. Toto vedení Ruska vytvořilo kontrast oproti chování Američanů jako vládců světa. Je jasné, že se to současným světovládcům nelíbí a mobilizují proti Putinovi všechny síly, vnitroruské nevyjímaje. Snaha svrhnout Putina je neskrývaný cíl, tajné služby a korporátní média na něm trvale pracují. Ale jejich moc je už dnes na ústupu, prohrávají informační válku, poslední útoky v Sýrii jsou už jen odrazem velké zoufalosti z nezadržitelnosti dalšího mírového vývoje. Jestli na svém odchodu rozpoutají WW3, to je stále ve hvězdách. Rusko minimalizuje svými kroky záminku k takovému vývoji. Ale vnitřní boj v Rusku bude pokračovat, o tom není sporu.

  OdpovědětVymazat
 3. Vždy je ihned za vše obviněno Rusko(vis sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou, ponorka u Švédska,pohyb ruských stíhaček ve sféře zájmů VB- co to je ta sféra a kam až sahá? Výsostné území to asi není). Pak se zjistí, že to je všechno lež a nikdo(!!!!) se neomluví. Ale to podezření zůstane a to je právě to.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,sousedovic babce v osmašedesátým přejeli slepici,na to se nedá a nesmí zapomenout...

   Vymazat
  2. Jednodussi je vyjmenovat za co Putin NEMUZE...Mne se vcera rozbila pracka !! Pisu do Moskvy.
   Zoufalci nemocny vzteklinou ze sebe delaj cim dal tim vetsi idioty a tupce. Konvoj mel zasobovat teroristy..Zadny konvoje tam nemaj co delat. Putin posila pomoc obyvatelum Syriie a to staci.Vsechno jiny jsou vrazedny Fasisticky okupanti i s USA , kteri prchali pred nadavkami teoristu....A...Tohle chce nekde bojovat ??? Na ne staci par starejch zenskej ,ktery je vydrzkujou ...nabo na ne zadupou...

   Vymazat
 4. Když to píše ea24,tak to pravda musí být,protože to řekl Putler a banda blbů na NR to sežere i s navijákem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:42
   Slavnej lejnolahvárenskej obyvatel záchytky nám tady zas ukazuje svojí neskutečnou debilitu hvězd a dluhů se dotýkající!!!!!

   Vymazat
  2. Tečou mu nervy, lumpenkavárníkovi. ;-D)

   Vymazat
 5. 18:58 jdi do piči kretene ruskej


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:33
   Nápodobně ty potrate tý ussacký čokovopice!!!!

   Vymazat
  2. Pridej jeste neco at si udelame celej obrazek o tobe, mas placeno od slova nebo od poctu nadavek ?

   Vymazat
  3. Tak jo..., řekni své staré, ať se umyje a roztáhne nohy. Hned jsem tam...

   Vymazat
 6. Pokud něco poserou Američané, což je stále častější jev, nic se neděje. Jsme přece jenom lidé a ti se splést mohou. Rusům se nic neodpouští. Ani to, co neudělali. Jen houšť a větší kapky. Už i ti největší zastánci Ameriky začínají přinejmenším pochybovat. Tak že na americké straně zůstávají jenom Pepkové Vyskočové a placení trollové. Ať si každý amerikanofil vybere, do které skupiny patří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínejte, že Američané jsou naši (moji tedy ne) spojenci. A ti se musí podporovat (hovorově - lézt jim do prdele).

   Vymazat
  2. Pane Jarošku, musíme jenom zemřít. Nevím jak vy, ale já si kamarády vybírám. Mám dost známých, ale kamarádů pouhý a nepatrný zlomek. Kamarád vám v nouzi sám nabídne pomoc, stejně, jako bych mu jí nabídnul já v opačném případě. A jak kdysi velice výmluvně řekl jeden vysoký americký politik, USA nemá přátele a spojence. Pouze společné zájmy. Pokud by přestaly existovat důvody, kvůli kterým nás dnes Američané považují za "spojence", nepochybuji o tom, že by si s námi vytřeli prdel stejným způsobem, jakým to udělali Britové a Francouzi v roce 1938.

   Vymazat
  3. 20:14 Zatímco před rokem 89 podpora SSSR svědčila o naší podřízenosti, bezcharakternosti a zločinnosti minulého režimu, tak dnes je stejné chování našich politiků k USA znakem svrchovanosti, moudrosti a ušlechtilosti. Tak jste to myslel? Přitom SSSR se nikdy nechoval tak bestiálně, jako USA.

   Vymazat
 7. Je to fraška.
  Záběry z noci ten Arab tvrdí, že přiletěla helikoptéra a i v noci poznal že je Asadova.
  Připravený humanitární konvoj měl 32 vozů a stály v řadě za sebou u jakési zdi - jen na jednom byla vlajka UNICEF.
  18 automobilů bylo Rusy a Asadem zničeno, byly ukázány zničené pouze 2nákladní vozy(každý na jedné straně komunikace, která nejevila sebemenší známky poškození)a jedno SUV a po zdi ani památka (ani žádné výraznější sutiny).
  Ptám se tedy kde je těch zbývajících 16 náklaďáků a trosky z té zdi.
  Dle mého je fejk jak hrom a videa byla pořízena na různých místech.
  Na druhou stranu Rusové nevyvrátily, že by ke zničení konvoje nedošlo ukázali jen nějaké v noci projíždějící auto kolem konvoje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové několikrát opakovali, že na místě chybí krátery, které by svědčily o leteckém bombardování. Co z toho plyne - konvoj bombardoval svým dělostřelectvem Daeš (IS). Opaku věří jen fanatik (např. náš oblíbený Papíček Vyskočilů) nebo úplný blbec (jako např. Pepíček Vyskočilů).

   Vymazat
 8. JAK A KDO KRMÍ OZBROJENOU OPOZICI,KDE TA VERBEŽ BERE ŽRÁDLO A KVÉRY? TO ASI OBAMŮV ALLÁH AKBAR DĚLÁ MUSLIMSKÁ KOUZLA A ČÁRY.

  OdpovědětVymazat