Reklama

úterý 27. září 2016

Británie pohrozila, že zablokuje vytvoření celoevropské armády

27.9. 2016   Sputník
Britská vláda vystupuje proti veškerým plánům, týkajícím se vytvoření celoevropské armády nebo jednotného vedení ozbrojených sil. V Bratislavě na setkání ministrů obrany EU o tom informoval zástupce Velké Británie Michael Fallon, uvádí v úterý 27. září Reuters.
Ve Spojeném království se domnívají, že hlavní roli v zajištění evropské bezpečnosti má hrát NATO a ne Evropská unie. Londýn bude vystupovat proti vytvoření jednotných evropských ozbrojených sil do té doby, dokud země neodešla z Evropské unie, zdůraznil Fallon. Řekl, že podobný názor má i Švédsko, Nizozemí, Polsko, Lotyško a Litva.Evropa je i bez toho posetá všelijakými štáby. Další nepotřebujeme", řekl. francouzský ministr obrany Jean-Yves Le Drian a německá ministryně Ursula von der Leyenová řekli, že o vytvoření jednotné armády nejde. Paříž a Berlín navrhují, aby byly zvýšeny náklady na vojenské mise a společné projekty vojenské techniky, včetně vrtulníků a bezpilotních letadel, zvýšena účast ve vojenských misích v zahraničí a upevněna kybernetická bezpečnost. 14. září Francie a SRN vystoupily s iniciativou generální obnovy obranné politiky Evropské unie. Tehdy Fallon také vystoupil s kritikou tohoto návrhu. Řekl, že nová struktura bude kopií NATO, a slíbil, že vyhlásí veto na projekt vytvoření jednotné armády. Reforma má být ukončena do roku 2018.
16 komentářů :

 1. nechcem zadnou evropskou armadu chcem ceskou co bude ochranovat ceske hranice co bude pouzivat ceske zbrane ceske letadla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez českých jaderných zbraní to není ono. Konvenční armáda nestačí. Velký soused udělá bububu a Češi odevzdají veškerou výzbroj - již dvakrát se to v minulosti stalo.

   Smazat
  2. Anonymní28. září 2016 0:38 jo to je pravda armadu jen pro ochranu hranic pred migranty a zlocinci mi stejne nemuzeme bojovat je nas malo a jaderne zbrane nam nepomuzou ono by stacilo se trefit do temelina a cela cr by byla vyrizena

   Smazat
 2. Souhlasím, evropská armáda je pitomost. Struktury NATO k tomuto bohatě postačujou. Stačí, když si každý z členů bude plnit svoje závazky vůči alianci a bude to v pořádku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže zájmy aliance (NATO) se řídí zájmy Američanů a ty jsou zcela odlišné od zájmů Evropanů. Je to snad tak těžké to už konečně pochopit?

   Smazat
  2. Tezko volum vysvetlovat ze 3+3=6 To cikani vedeli jen nekteri rikali ,jsi dabol? Ty vsecko vis.

   Smazat
  3. @28. září 2016 0:42
   Souhlasím, jen mě udivuje, že to stejné si neuvědomují lidé i o Rusku. Jeho zájmy jsou taky zcela odlišné od zájmů Evropy.

   Smazat
  4. Anonymní28. září 2016 0:42
   Naprosto přesně. NATO pod vedením USA, nezajímají problémy Evropy. Představitelé NATO, to řekli jasně, že ochrana Evropy před migranty, není její poslání. Pouze dělá roští Americe, při vytváření bordelu ve světě. Je třeba mít lokálnější ozbrojené síly.
   Ovšem EUarmy pod současným vedením EU, by stejně Evropu neuhlídala. Neměla by k tomu vůli, nejspíš by pouze omezovala svobodu Evropanů a spotřebovávala nemalé finance.
   Taková V4army by mohla být přínosem, pro ochranu našeho území. Je to jen na schopnostech našich politiků. Nikdo nemá právo nám takovouto aktivitu zakazovat, když EU nedokáže a nechce naše hranice hlídat. Nebo snad státy s vlastními vládami už neexistují, nebo nemají existovat? A kdo to rozhodnul? Občané nikoliv a dle ústavy, jsou občané nejvyšším suverénem, této zatím ještě existující země. P.K.

   Smazat
  5. NATO by úplně stačilo, ale jenom poté, co z něho vysoupí terorista č. 1, tj. Říše dobra.

   Smazat
 3. NATO bylo zřízeno úplně k jiným ,mírovým účelům.Díky Gorbačovovi se zrušil pakt Varšavské smlouvy a tady je výsledek.NATO se ihned,smlouva nesmlouva,stalo americkou agresorskou organizací,rozpínající se po celé Evropě a v Africe ve jménu války.Británie nemá kam uhnout,je to stejný agresor jako USA,Francie,Německo a další.A my díky zmrdu Havlovi,patříme k nim.Jsme vazalové bez sebereflexe,bez vlastního názoru a myšleni.Stačil čas jedné generace si nás podmanit a ovládnout nás.Psychologicky,politicky,hospodářsky.Jsme pro ně svoloč podřadné kategorie,nakonec si v tom lebedíme.Kolik lidí se zvedne z kanape,vyjde do ulic?Jsme už takoví tupci líni a bezduší a vůbec nám nezáleží na příští generaci,tudíž na našich dětech.Zase se najde dost blbců,kteří budou volit zhoubné strany ČSSD,ODS,TOP O9,ZELENÝ.Není nám pomoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, akorát bych potřeboval vysvětlit, až se zvednou lidé do ulic, kdo nastoupí jako vláda ČR. Myslím, že na to čekají, že čekají na český Majdan a potřebují to sladit, aby se to podělalo v celé Evropě najednou a postupně ladí státy, aby se dementi, kteří nechodí k volbám a nebo volí různé Sobotky a Kalousky, najednou zvedli a dobrovolně vstoupili do chazarského otroctví.

   Smazat
  2. Je mi 60 let,nikdy bych neverila,ze padne takzvana zelezna opona,pekne nas podrazili,ale to neznamena,ze veci se nezmeni.Zmeni se,mame predky co nam vsichni zavidi ,mame genetickou pamet.Takze,at nikdo nepodcenuje cesky a slovensky lid.

   Smazat
 4. To,že Británie nesouhlasí,není žádný div.Vždyt je pravou rukou USA.Patří mezi hlavní země,které napadají druhé,jsou stále agresivní,jak v minulisti,tak i nyní.Evropa by měla mít svoji politiku a ne být vazalem USA a NATO. Jinak 28.9.6-03-Výborný příspěvek--LM

  OdpovědětSmazat
 5. Mají to marný....všichni....

  Chce to Sobotka a tak to bude...

  OdpovědětSmazat
 6. Nebude,neprogramujte

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.