Reklama

.

.

středa 14. září 2016

Brzezinski: Pokus o puč v Turecku byl jednou z největších chyb USA


14.9.2016   Politobzorru  (překlad Eurasia24)
Známý rusofob a hlavní ideolog vnější politiky Spojených států Zbigniew Brzezinski ve svém blogu přiznal, že za pokusem o turecký převrat stojí USA. Podle něho byl puč jednou z největších chyb USA, dovedl Turecko k revizi veškeré zahraniční politiky a nyní může případná koalice Ruska, Turecka a Íránu rozhodnout syrskou krizi.



Scénář

Prozrazení Brzezinského bylo potvrzeno. Listy Aksam a Yeni Safak zveřejnily v průběhu nezávislého vyšetřování jména spolupracovníků amerických tajných služeb, kteří byli bezprostředně zapojeni do pokusu o vojenský převrat v Turecku. Podle listů přišli tito pracovníci CIA do Turecka jako diplomaté mezi 13. a 15. červencem a koordinovali činnost povstalců i zprávy medií, která kontrolovali.

Koordinačním centrem byl ostrov Buyukada poblíž Istanbulu. Na konci puče se ještě podařilo vydat falešnou zprávu o tom, že si turecký prezident sám zosnoval pokus o vojenský převrat. Tu vzápětí převzaly všechny západní sdělovací prostředky.

Oba listy udávají dvě klíčové postavy puče – generála Johna F. Campbella, bývalého velitele Mezinárodních bezpečnostních podpůrných sil (ISAF), který prováděl operace NATO v Afghánistánu, a bývalého pracovníka CIA Grahama E. Fullera, který přes 20 let dozoroval speciální operace USA na celém Blízkém východě.

Plán

Plán Washingtonu byl naprosto jasný a jednoduchý – vyměnit paličatého tureckého prezidenta Erdogana za poslušnou figurku, aby mohli Američané využívat Turecko pro své zahraniční cíle, především v Sýrii. V případě odepření poslušnosti samotných povstalců byly USA připraveny destabilizovat Turecko a zorganizovat tam „Sýrii-2“.

Dohody

Pučisté slíbili, že na hranicích Turecka a Sýrie otevřou pro USA novou vojenskou základnu a zesílí politický a ekonomický nátlak na Rusko.

Peníze

Příprava puče stála USA a pučisty více než 8 měsíců času a přes 2 miliardy USD, které byly převáděny přes africké banky pod kontrolou amerického generála Campbella.

Zdroj: Politobzor.net
 
(Pozn.redakce Nové republiky: v ruském originálu po tomto textu následuje jmenný seznam amerických expertů, kteří byli do přípravy a realizace puče zapleteni, s jejich krátkým hodnocením.)

46 komentářů :

 1. Opět propagandistické srágory z ruského tisku. Nic víc.

  To jste opravdu tak neschopní idioti, že sem neumíte dát odkaz přímo na ten údajný originál na jeho údajném blogu?

  A to pomíjím, že Brzezinsky je už dávno stařec mimo dění, který nemá vliv na nic a informace o ničem. Ne tak "seznamy expertů" a podobné kraviny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holt musíme počítat s tím, že ke každému klíčovému článku, který neukazuje USA v příznivém světle, je tu přidělen nějaký snaživý přispívající blbeček-trolleček, který musí přehodit výhybku diskuse někam jinam.

   Vymazat
  2. Vzhledem k tomu, že ruština je nám příbuzný a přívětivý slovanský světový jazyk, tak si vzdělaní lidé na základě této ukázky mohou přečíst celý článek v originálu přímo na odkazu uvedeném na konci překladu a tak to máme rádi.

   Vymazat
  3. 11:25

   Zdroj informace a její důvěryhodnost je vždy zásadní.
   Ale chápu, že debílkům jak jsi ty, kteří s chutí sežerou jakékoli hovno, pokud je dost anti-ami, a ještě se při té "pochoutce" oblizují až za ušima, je to jedno.
   Tož dobrou chuť!

   Vymazat
  4. Když se jedná o vyšetřování FBI a desítky zavražděných spolupracovníků Hillary Clintonové, tak se jedná o stařenku mimo dění, která nemá vliv na nic a informace o ničem. :D

   Vymazat
  5. 11:31

   To není originál! Originál má být onen ÚDAJNÝ Brzezinského blog na který se odkazuje v úvodu.

   Ale to je vlastně jedno. Co chtít po lidech, kteří ještě před měsícem Erdogana nenáviděli k smrti a dnes ho považují za hrdinu který přežil US pokus o puč. Názory měníte o 180 stupňů ze dne na den přesně podle toho jak píská propagandistické oddělení v Kremlu. Vždyť je to směšné.

   Vymazat
  6. 11:40 - není důležitý s kým, ale proti komu! Nepřítel naší rasy je znám již 1300 let, od napadení Gibu Tárikem, loutkou to nosatých lumenů a otrokářů! Kdyby se kdokoliv zítra obrátil k Pravdě a byl ochoten za ní bojovat, je vítán na frontě jako posila! Proč ne Recept "Erdy", kterej je frája co vyprášil kožich dönmhehákům, co? Proč ne? Já ti to povím ty nepovedená škaredá vopejzelá fiílcko z chazarskýho kožichu! Páč pro takový jak ty je zlo vším co tvým nosatým filckonošům brání v dokončení ovládnutí světa stvořením coudenhovnistickýho Podčlověka! Ale MY mu nedovolíme vzniknout, to si piš! A vás vyhubíme, škodliví parazité ...

   Vymazat
  7. 11:40 Zalez a neopruzuj, Brzezinského skutečné, domnělé, ale i smazané chvísty si umí vygooglovat i malé dítě.

   Vymazat
  8. Bohužel, blb 11:40 tady mlátí jeho homopěstička, jak při rozbité bábovičce na pískovišti. Místo toho, že se potvrzuje tvrzení, že do toho mají největší demokrati namočené pazoury, tak trolové z evropských hovnot se snaží odklonit jakýkoli fakt. Jěště by jsi se mohl zastat toho nařčení bratrů Williams, to jsou transky jak vyšité.

   Vymazat
  9. A co treba Hans ten je pomalu stary jako Metuzalem Rockefeler 99 s 6 srdci a jezdil sukat kluky do Cambodge Nebud tak zblblej z tech zvastu Havlosteine.A na dobrou noc basnicku:
   dopredu a dozadu ,jak robot se klatim,
   hlavou do lavice mlatim.
   kymaceni nezna meze ,jak rika rabaj do palice to pry lepsi leze
   a jak se tak klatim ,rabaj septa, dopredu a dozadu ja jiz brzy budu
   ty muj hoso Noso. Kleba

   Vymazat
  10. Povšiměte si, jak ten sem přidělený agent provokatér kromě svých mouder z americké encyklopedie vždycky připojí nám, podlidem, nějakou tu urážku. Troufá si, protože si myslí, že se tím stane součástí americké vyjímečnosti (Obamův termín). Podobným termínem operovali náckové, ti to označovali jako arijskou nadřazenost.

   Vymazat
  11. To neni Obamy Usatyho termin ,tento termin pouzil po zniceni SSSR Wolfovitz nejvetsi bestie v historii zid a ktery napsal o americkem exeptionalismu doktrinu . Spociva strucne v tom ze USA "musi "byt # 1 a nepripustit nic jineho nezli to co oni reknou .Pod to se podepsali oni neokons jako Bush z floridy McCain onen skrecek jeho kamos Pepa velka tlama Lieberman zid a dalsi pralticky 95 % zidu .Vzdy stejeny scenar ,kde je neco k ukradeni znarodneni zprivatizovani co prevzeti moci ,tam zid je vzdy pripraven v jednom siku . V tom je jejich sila nekoho , nastrcit a uzit si vysledek kdyz jini se nejak vypari a jsou uklizeni jako nepouzitelni .Jenze dnes po zastraseni holokolem antisemitismem a podobnymi intrikami se vsichni boji pravdy neb to rekl moudry zid a brumlaji sracky viz zde a ostatne vsude.Pracuji jako mafie ,v tom je jejich sila ,to si uvedomte a nehledejte Putina ci jednotlive nastrcene figurky jako je bestie Killary jez ma ty pazoury stejne krvave jako za Nemcu ukazovali na plakatech pazoury ze kterych kapala krev

   Vymazat
 2. Tak jedno je jisté všem už po celém světě!Za převratem stálao demokratické,free cool in, humání USA, stejně jako za válkou v Sýrii a její ničení!Sice havlovci,knížecí bakalovský sluníčkáři žvaní něco jiného masivně na České Tv ČT24, ale je to již pro srandu všem, melou z posledního!!Ze všech stran prosakují opačné informace než,kterýma nás krmí na ČT24 celé ty roky o válce v Sýrii, Donbasu,převratu v Turecku atd!Teď nevědí co dál říkat,co žvanit a jak dále sofistikovaně lhát lidem!Prostě z USA kouká jen dobro!Jdu se....vyzvracet..pardon.....

  OdpovědětVymazat
 3. Proč se ten americký přiblblý lokaj schovává za anonym ? V naší banánové republice by dostal za svou snahu řád Svatého Havla !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hroute,
   proč urážíš naši zemi ty zmetku jeden? Když to tu tak nenávidíš tak odsud vypadni do své země zaslíbené, ty přiblblý rusácký podržtaško.

   Vymazat
  2. Vypadni ty zmetku jeden do té tvé americké řiti a neotírej se o slušné lidi přiblblý americký kolaborante.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Československo po roce 1989: Z průmyslově vyspělé země na rozvojovou s dostatkem banánů po celý rok, za pomoci pánů z Prognostického ústavu skokově doslova přes noc. Nyní stejným procesem ekonomických reforem prochází Ukrajina, která již byla v prdeli, ale nyní po převratu je o patro níže v západní latríně a banderovských hovnech.

   Vymazat
  5. 12:44

   Máš to přesně naopak. Z rozvojové země na bohatou. Proto taky vy komoušové nedostanete ve volbách nikdy víc než 15% hlasů všelijakých zoufalců, budižkničemů, nefachčenků, lenochů a nevzdělanců.

   Vymazat
  6. Končím s vámi debatu, přepisovači historie, který si ani nevšiml, že žije v rozbité, vyrabované a spálené zemi. Asi jste dojil socialismus a kořistil z kleptokracie, že jste si ničeho nevšiml, fabrik světoznámých značek rozebraných na šrot, lidí vyházených na dlažbu a všech těch podvedených, okradených a systémem zneužitých. Papalášská kurvo, která nemá daleko do žlabu.

   Vymazat
  7. Zdravím Petře, nebav se, prosím tě, s tím blbečkem. On má hlavu korporátní propagandou úplně vylízanou, nepřemýšlí, jen mele nesmysly a nadává. Jednu jeho sprostotu jsem právě vymazal, aby pro příště věděl, že je i pro něj užitečné aspoň trochu dodržovat pravidla slušného chování. Ty jeho ostatní výpady-fráze patří do kategorie hlupák-grobián.

   Vymazat
  8. Zato ty nám ukazuješ 12:59 zástupce vzdělaného havloidího LGBT novodobého úspěšného bohatého vzdělance, s jednoletým studiem Plzeňských práv a vybraným slovníkem. Jsi fakt tak blbý po rodičích nebo jsi se vyskytnul na hnědo po bujarém večírku evroských hovnot Jákoba Džandy? Zalez hnido.

   Vymazat
  9. 12:59 - na a ANO 2011 je co jako? Sis to někdy už pitomo zkusil přelouskat? Je to Akce NEspokojených oObčanů!!! NEspokojených!! A vede je nomenklaturní kádr ZO socialistické ČSSR! A s panem Okamurou a jeho hnutím za přímou demokracii, která je rovněž proti vaší lžidokracii a revoluční částí soc dem a Severočechy a dělňáky daj dokupy většinu s přehledem! Tak moc nežvaň blbe! Abys nakonec vedle Khárla, Kalouska, Bursíka, Jaujau či Bělobrádka nebo nějaký podobný CIA placený svině!

   Vymazat
  10. doplnění posledního slova: "... nevisel!".

   Vymazat
 4. No, ani bych se nedivil, kdyby to byla pravda. Američani jsou mistři v tom, jak rozvrátit a destabilizovat libovolnou zemi. A pokud to pravda je, hold se to hochům nějak nepovedlo ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nejsou Američani. Dejte si vedle sebe foto Krvavé Madly, Brezinského a Davida Rockefellera, jsou to vůbec lidé? Strašný pohled na tyto tvory!

   Vymazat
 5. 12.00 Proč urážíš p.HEROUTA,ty šmejde americký.Řekl jen pravdu a to se takovým vypatlancům nelíbí,co ty na to?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co já na to? Taky si sbal uzlíček a padej ty zmetku. Tahle krásná země, na kterou vy hajzlíci tak s chutí flušete a zvracíte, je jen pro ty kteří vyznávají základní západní hodnoty. Svoboda, demokracie, právní stát...
   Debílkové jako vy, náckové, komouši, islamisti, obdivovatelé totalit a diktátorů a pododobná verbeži, tady nemáte co pohledávat. Vymožeností a výhod naší společnosti si nezasloužíte užívat.
   Táhněte odsud do vašich vysněných rájů a už se nevracejte. Nikdo vás tu nedrží.

   Vymazat
  2. 12:39- neztrácíte nervy z vyvíjející se politické situace? Znáte modifikované..."kdo jiné vyhání, sám je vyhnán"? Navíc to zavání § o nesnášenlivosti vaši demokracie.

   Vymazat
  3. Není rozdíl mezi současným válečným štvaním proti Rusku a nacistickou propagandou. Podpora západních hodnot vraždit slovanské ženy s dětmi a starce, ostřelovat nemocnice, porodnice, dětské školky, školy a sídliště, už i na Donbasu v Evropě, svědčí o charakteru dosud tohoto neodsunutého přisluhovače nacismu. Takoví chodili po válce v pracovních četách s bílým háknkrojcem na zádech, pokud se jim nepodařilo prchnout vatikánskými krysími stezkami organizovanými západními zpravodajskými službami a pravicovou kamarilou katolických kněží.

   Vymazat
  4. Jak se vyvíjí situace, Povolný? Můžete mě informovat? Ruské tanky už se blíží nebo jak to je že se tak naparujete?
   Demokracie je nesnášenlivá ke všem kdo ji chtějí zničit. Tedy měla by. Vaše protidemokratické prototalitní žvanění z neznámých příčin toleruje.

   Vymazat
  5. Je to překabátěný svazáček, který si z dob svého mládí vypůjčil slova komunistů, prý "Vymožeností a výhod naší společnosti si nezasloužíte užívat", nevěda, že kapitalistický systém již z principu není spravedlivý ani rovnostářský a tak jeho retro poučka vyznívá naprosto směšně. Typický bezpáteřní Štětináč a celoživotní kolaborant.

   Vymazat
  6. 12:56- snad Vy mne byste mohl informovat z vašich "svodek"! I já slyším odvážné hlasy v mediích, které již nestačí "včas" vypnout. Proto vaše demokracie přechází již nepokrytě k přímé cenzuře a zastrašování. Zbývají již jen ozbrojené složky a to bude váš i Váš konec spokojenosti v této opravdu krásné zemi, která opravdu ale opravdu není Vaše!

   Vymazat
  7. Hodně lidí si při zúčtování vzpomene, jak jim bylo představiteli protektorátního režimu nadáváno na diskuzích a ve sdělovadlech lháno za jejich peníze. To pak nebudou Streikery stačit pobrat dolarové přátele teplých hvězd a rudohnědých pruhů.

   Vymazat
  8. 12:39, jsi na fetu nulo? Co bereš, nebereš toho náhodou moc, četl jsi příbalový leták nebo nerozumíš tomu textu na krabičce? Běž raději něco pro tuto krásnou republiku vytvořit, než tady slintat ty tvoje fantasmagorie po účincích analgetik. To je tak, když se zachrání zbytek zaschlého hnisu z chrchlových trenek a vyleze zmetek jako ty.

   Vymazat
  9. 12:56 - je to rakovina! Nemoc, která hubí tělo na němž se pase. Pokud ale nemá tělo zemřít a s ní i rakovina chcípne tak jak tak, musíme její záhubu urychlit a tělo uzdravit! Tím tělem je národ a rakovinou je systém co parazity tvýho typu udržuje při existenci aby jim sloužili a pomáhali ničit své hostitele - tedy lžidokracie. Lžidi se někdy označují jako "démos", myslí tím ale spíš "démon"!

   Vymazat
  10. 12:39 - to já se pasu rád na "výdobytcích" této porhnilé společnosti, berouce s krátkými pauzami již dvacet let podporu jako inflační dorovnání svcýh kšeftíků:))) Nicméně mě to přestává stačit a začínám se nudit! Potřeboval bych taky získat právo se popást na "dobytcích" systému tvýho typu! Mít právo takovou pakáž postřílet na potkání, když budu mít splín:)))

   Vymazat
  11. oprava: prohnilé ... svých ... - a dodám jen, něco jako ten pán na tom balkóně s flintou v Schindlerově seznamu! To by se mi líbilo! A ty bys byl ten na tom buzerplacu:)))

   Vymazat
 6. Dnešní západní svět a především USA podporují veřejně a nesnaží se ani schovávat banderovce,nacisty,neonacisty a různé novodobě vytvořené teroristy po jehjich 11.září!!!Ani to neskrývají!Je to již veřejné!Nevěřil jsem,že jednou budu proti NATO,USA a jejich válečné politice,štvaqní proti Rusku,rozvracení převratama,bombardováním různých států,vraždění lidí v letadlech jen aby vynina padla na Rusko za každou cenu!CIA/USA se neštítí zavraždit sestřelením,bombama nebo zmizením v oceánu stovky lidí v letadlech jen aby rozehrála hru a válku proti Rusku přes třetí státy jako je p.i.t.o.má Gruzie,Turecko nebo banderovská Ukrajina!!I zde v ČEské republice je stále dost pohrobků nacistů,kolaborantů z Vlajky,kteří se srocují v knížecí bakkallowskéé straně jako je STOP09!Vlastní tady vše a vše se jim podařilo rozkrást a zamazat stopy i přes církve!Mají prostě v ČT24 informačně navrch.tahle náckovská knížecí strana má na různých postech vlády,na ministerstvech,policie,soudech,státních zástupců,různých úřadech pro boj s komunismem/totalitou hordy trollů,noshledů,uplacených posluhovačů,kteří je kryjí nebo jim podávají klíčové informace za tepla,ikdyž nejsou vládní stranou,protože jim to umožňuje slaboučký Srábotka!!Navíc jejich přivrženci vlastní klíčové deníky,časáky,Tv,rádia,portály atd.Ovládají republiku informačně!Jak Český švejkovský lid je prostě naučen již z Rudého Práva,že,když na vás někdo jednosměrně blije určité propagandistické informace,že se tomu nemá věřit a je to lež!A to je právě současný stav!Ikdyž vše ovládají,lidi jim prostě již nebvěří!Prostě to přepískli s těma informačníma s.r.a.č.k.a.m.a kydané pernamentně jen na Rusko, Zemana atd.Je to už moc do očí bijící.Náckovská STOP09, která slučuje pohrobky zrádců kolaborantů,nacistů,zlodějů, je vlastně lidský odpad včele s převlékači kabátů jako je Herr Sttettina,kolaborantský knížecí rod,VIP mafián Kalloussek,protekční miliardář úspěšný zločinec Bakkalla a mnoho dalších!Osud je nemine vážení!!Zatím mají štěstí,že je chrání moc,informační mediální převaha,ovládání policie a soudů spolu s US-ambasádou!

  OdpovědětVymazat
 7. Od pocatku,bylo jasny,ze maji v puci paznechty spinavi americane,jako vsude,neokoni hybou figurkama sachovnice,ale boh da,NWO,tady nebude !!

  OdpovědětVymazat
 8. another one hole kicking himself fall into it
  kdo jinému jámu kope, sám do ní padá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "kicking"? Jseš si jistej?
   Proč ze sebe děláš dobrovolně a přitom zcela zbytečně hňupa?

   Vymazat
  2. 14:24 Proč ho ze sebe děláš ty svým předstíráním duševní převahy?

   Vymazat
  3. Oni asi misleli dging ze ano ??

   Vymazat
 9. Tímto tahem USA padnou na kolen.Erdogan se stal mírotvorcem a pakty Čína, Rusko a Rusko, Turecko budou rozhodovat o dění.Pokud USA vyvolá válku bude konec .Miluji Rusko.

  OdpovědětVymazat
 10. Pánové, pánové, nestačím se divit. Zbytečně se zapojujete do diskuze se známým bavičem Pepkem Vyskočem alias iPhone Oracle IBM Apple. Zde jest diskuze naprosto zbytečná, opakuji to do nekonečna. Představte si osla a vy mu něco vysvětlujete. Co dělá osel? Hýká, hýká a hýká.

  Brzezinski neBrzezinski, zde je příspěvek, který tady na NR nedávno byl zveřejněn, od člověka, který tam žije. Tady je ten nejlepší zdroj. A Pepo, včil mudruj.

  Já v Turecku žiji již 18 let, a jestli někdo v Čechách může říci, že ví něco o Turecku, tak jsem to já, a to prosím bez sebechvály. Za prvé, bez nejmenší pochybnosti může být prohlášeno, že tento puč by organizován částí armády napojené na CIA, o tom sakra tady není nejmenších pochyb, pane Bat´o. Možná, pan Bat´a chce namítat, že to byl ale demokraticky organizovaný puč západního střihu, pro mě to západní střih mělo, ale v tom negativním slova smyslu. Mimoto, stejná parta lidí ze CIA zorganizovala teroristický útok na tureckém letišti v Istanbulu snad měsíc zpátky, byl jsem na stejném místě přesně o 24 hodin předtím, pro pana Bat´u možná demokratický útok, pro mě tedy ne. Celá společnost zde v Turecku tyto události bere tak, že za tímto stála CIA, tady říkají, hodža z Pensylvánie, ale myslí se tím, hodža, za jehož zády stojí CIA. Turecko je od dob 2. světové války semeniště agentů, když už budu jmenovat alespoň slavného Sokrata, který vynesl plán Overlord Němcům. Tato zem je dnes prošpikovaná agenty CIA, kteří se zde dostali do vlivných pozic, je to zkrátka mafiánský spolek, krytý jako by muslimskou vírou (zajímavé u armádních činitelů, že), ale v podstatě je to politický spolek za účelem ovlivňování politiky této země. Dnes vysvítá na povrch, že právě útok na ruské letadlo byl připraven taktéž CIA ve spolupráci s agenty CIA z tureckého velení leteckých sil, a letecké síly, to byla právě ta část, která byla lídrem tohoto neúspěšného puče. Jestli tady pan Bat´a chce vytvořit představu, že se tady ted´ vyhazují z pracovních míst lidé, a ti ani neví proč, tak to Vás, pane Bat´o mohu ujistit, že ti lidé dobře vědí proč. Tento režim si zkrátka nechce nechat, aby jim výuku mládeže ve školách ovlivňovala CIA. Už jsem tu na stránkách PL vysvětloval proces, jak Vás CIA dostane mezi své agenty, a to tak například, že vás pod rouškou náboženské organizace Gullena pozvala na stáž na universitu do USA, a to kupodivu zdarma, samozřejmě, že to nebylo jen tak zadarmo, a kdo si tuto stáž poté napsal do svého CV jako učitel, tak má dnes zkrátka smůlu. Lidé jsou zde nadšení z toho, jak se postavili mocné CIA, spousta aut tu jezdi vyzdobených tureckými vlajkami, prožívají tu jakoby svůj rok 1968, samozřejmě, někteří se nyní bojí, ale ti co mají čisté svědomí, ti se nebojí. Mohl bych popsat způsoby, jakými tato nábožensko- CIÁcká organizace prorostla jako rakovina touto společností, ale to by vzalo hodně času, ty metody byly dobře vymyšleny. Fandím této zemi, že se zbaví vlivu CIA na chod této země. Že to vzal Erdogan z gruntu? To vzal, lépe vyčistit ten Augiášův chlív jednou a pořádně, než nechat nějaký ten svinčík v koutě. Ještě jednu „úspěšnou“ akci bych připsal této partě bratrstva CIA + turecké letecké síly, byl to tzv. Dolapdere případ, prosím přečtěte si to. https://en.wikipedia.org/wiki/Roboski_airstrike
  Víte, proč ti Schwarzenbergové a ti ochránci lidských práv (zejména na Ukrajině) drží hubu? Protože jim hodně rychle došlo, že první, co bude chtít Turecko udělat, je říci NATO, vemte si ty svoje atomové saky paky pod paži a rychle odtud mazejte, a proto tito ochránci evropských hodnot nechtějí dráždit hada bosou nohou. Pochopil, pane Ba´to? Upřímně řečeno, nasral jste mě, pane Bat´o, svou politickou manipulací, já u toho zde přece byl. Příště už nepište o Turecku, prosím.

  OdpovědětVymazat