Reklama

.

.

sobota 24. září 2016

Ceny ropy stoupají, reagují na nečekaný další pokles zásob v USA


- Pozorovatelka -
24.9.2016 AENews

Americký vládní úřad pro energetické informace EIA dnes oznámil, že zásoby ropy za týden do 16. září klesly o 6,2 milionu barelů. Analytici přitom čekali růst o 3,4 milionu barelů. Americký ropný institut API v úterý večer uvedl, že zásoby ropy se v uplynulém týdnu snížily o 7,5 milionu barelů. Zásoby ropy v USA, které jsou největším konzumentem ropy na světě, klesly již třetí týden za sebou.


Ceny ropy rostou o zhruba dvě procenta. Reagují tak na nečekaný další pokles zásob ropy ve Spojených státech a na stávku v norském ropném a plynárenském sektoru, která by mohla snížit těžbu ze Severního moře. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:22 SELČ vzrostla o téměř dvě procenta na 46,74 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražila o 2,4 procenta na 45,11 USD za barel.V Norsku vstoupilo do stávky kvůli krachu jednání o mzdách více než 300 zaměstnanců firem z oblasti ropných služeb. To má negativní dopad na provoz pěti velkých subdodavatelů domácímu ropnému a plynárenskému průmyslu. Cenu ropy podporují také spekulace, že kartel OPEC a další přední světoví producenti ropy se příští týden v Alžírsku shodnou na předběžné dohodě o zmrazení těžby a že centrální banka USA (Fed) na dnešním zasedání nezvýší úrokové sazby, napsala agentura Reuters. (ZDROJ)

 

FED ponechal úrokové sazby beze změny


Americká centrální banka nezariskovala a raději vyšla vstříc očekáváním trhů a ponechala úrokové sazby beze změny. Na druhou stranu však Fed v úterý v noci vyslal do světa také jestřábí signály, které je třeba brát pro následující týdny v úvahu. Mezi ty patří jednak fakt, že tři z deseti členů vedení Fedu zvedli ruku pro zvýšení úroků a jednak výrok v komentáři FOMC o přibližně vyrovnaných makroekonomických rizicích. Připomeňme, že tato fráze se objevila v komentáři FOMC již před zvýšením úroků na konci minulého roku. Kromě toho pak sama šéfka Fedu Janet Yellenová vyzdvihla, že drtivá většina členů vedení americké centrální banky stále počítá s jedním zvýšením úrokům do konce tohoto roku a ona se s tímto názorem ztotožňuje.

Co nám tedy zářijové zasedání FOMC řeklo o dalších krocích americké centrální banky? Zvýšení úrokových sazeb Fedu do konce roku zůstává silně ve hře, přičemž tak, jak jsme byli zvyklí v posledních měsících a letech, další postup Fedu bude záviset na příchozích datech – především těch z trhu práce. Laťka pro zvýšení úroků však například v případě měsíčního přírůstku nových pracovních míst (payrolls) už nemusí být nastavena tak vysoko. Yellenová totiž na tiskovce uvedla, že současné přírůstky (180 tisíc) jsou na americkou ekonomiku příliš vysoké a pokud by se nezvyšovala (či dokonce klesala) míra participace, mohlo by jí hrozit přehřátí. Co se pak týká přesného načasování, tak prosinec je samozřejmě pravděpodobnějším termínem než listopad, neboť v tomto měsíci budou prezidentské volby za rohem a Fed se nebude chtít stát jejich součástí. Yellenová sice v reakci na naléhání novinářů zdůrazňovala, že Fed je apolitický a i listopadové zasedání FOMC může být “naživo” (navzdory plánu s tiskovkou), ale časová kolize s americkými volbami opravdu spíše hovoří pro zvýšení úroků až v polovině prosince.

 

Saúdská Arábie se dohodla s Ruskem


„Se saúdskoarabským ministrem energetiky jsme se dohodli na společných krocích směřujících ke stabilizaci situace na trhu s ropou. Za nejefektivnější nástroj považujeme zmrazení produkce, o konkrétních parametrech se nyní jedná,“ řekl Novak podle agentury Reuters.

Fálih dnes ale prohlásil, že zmrazení těžby ropy v současné době není nutné. „Zmrazení je jednou z preferovaných možností, v současnosti ale není nezbytné,“ řekl po podpisu dohody o spolupráci s Ruskem. „Situace na trhu se zlepšuje, což se odráží v cenách,“ dodal. (ZDROJ)

 

A dále nezapomeňme na Írán


Írán hodlá zahájit vyúčtování za ropu dodávanou na světové trhy nejen v eurech, ale také v čínských jüanech a dalších silných měnách, ale nikoli v dolarech, prohlásil úřadující náměstek ministra ropy Masoud Hashemian Esfahani.

Podle jeho slov, nechce Írán záviset na americké měně a jejím oběhu ve světě. Jak vysvětlil úředník, není pro jeho zemi výhodné prodávat ropu za dolary kvůli jistým omezením Společného všestranného akčního plánu. K čemu může vést odmítnutí Íránem vyúčtování za ropu v dolarech, hovořil v interview pro Sputnik Persian íránský nezávislý expert-ekonom z Německa Mohsen Maghsoudi:

„Rozhodnutí o dedolarizaci íránské ropy vypadá na první pohled jako spíše politické než ekonomicky motivované a odůvodněné. Některé analytické zdroje již prohlásily, že tento krok Íránu není ničím jiným než pokusem o narušení amerického ropného dolarového systému-hegemonu na Blízkém Východě. Mně se ale zdá, že otázka je mnohem hlubší než prostá propaganda. Írán byl značně poškozen sankcemi. Byla zatčena velká aktiva získaná prodejem ropy. Dnes znějí z USA nové výzvy: zavedení sankcí kvůli zkouškám balistických raket v Íránu. Možná, že přijaté rozhodnutí o zřeknutí se dolaru je pokusem o záchranu íránských aktiv před novými americkými jednostrannými sankcemi. Navíc nesmíme zapomínat, že hlavními zákazníky íránské ropy jsou Čína a země Evropské unie, s kterými Írán rovněž aktivně obchoduje, nakupuje jiné zboží. Proto bude přechod na vyúčtování v národních měnách (euro a jüan) velmi výhodné pro Írán. Další věc, na kterou je třeba upozornit, je skutečnost, že dolar není výhradně americká měna, ale mezinárodní peněžní jednotka. Dnes je dolar hlavní měnou v rezervních fondech mnoha států, zejména Číny. Proto, když pozice dolarů zeslábnou, Čína tím samozřejmě také utrpí,“ míní Maghsoudi.Poznamenal, že situace přece jen není tak jednoznačná, a hodně bude záležet na zákaznících. „Íránské ministerstvo ropy prohlásilo, že země hodlá zvýšit výrobu o další jeden milion barelů denně. Ale najít zákazníky na tento objem ropy je jedním z nejsložitějších úkolů pro Írán. Naprosté zřeknutí se dolaru a přechod na euro může tento úkol pouze zkomplikovat. Pro potenciální zákazníky bude přece jen výhodnější vyúčtování v dolarech, poněvadž hlavní peněžní jednotkou devizových rezerv je dolar. Jinak mohou tyto země prostě odmítnout nákup íránské ropy, čímž země přijde o klienty. Proto má být přijaté kolektivní rozhodnutí hlavních íránských spojenců na ropném trhu. Jsou-li devizové rezervy Číny počítány v dolarech, je třeba zjistit, nakolik si tato země přeje vést vyúčtování ve vlastní měně, je-li to pro ni výhodné, posílí-li tím jüan. Čínští ekonomové a experti mají vyslovit své předpovědi. Ale v každém případě má být rozhodnutí o změně měny ve vyúčtování ropných transakcí výhodné pro všechny zúčastněné. Hlavní úkol nespočívá v tom, aby se zřekli dolaru ve prospěch eura nebo jüanu, ale aby ropa byla prodána za nejvyšší cenu,“ myslí expert. (ZDROJ)

 

Co ze všeho plyne?


Zlato-ropa-petrodolar jsou spojené nádoby a ty jsou pod kontrolou FEDu, což je nástroj globalistů. Dokud globalisté chtěli udržovat silný dolar, ovlivňovali cenu zlata a ropy směrem dolů a až budou chtít položit dolar, budou ovlivňovat cenu zlata a ropy nahoru (s ropou se tak právě děje). A pokud Americký státní úřad pro energetiku ohlašuje snižování zásob ropy v USA a současně FED nezvýšil úrokové sazby (osvědčený to prostředek k posilování dolaru), pak je zřejmé, že se s dolarem něco děje a to něco nedobrého.

K čemuž si přidejme tuto zprávu: „Mezinárodní měnový fond (MMF) se rozhodl, že zařadí čínský jüan do svého koše hlavních světových měn. Rozhodnutí je podle šéfky MMF Christine Lagardeové mezníkem v integraci čínské ekonomiky do světového finančního systému.“ (zdroj)

K tomu si přidejme, jak jsou USA odstavovány od vlivu na Blízkém východě a v souhrnu nám z toho vychází, že jestliže kdysi byl rozpad SSSR postaven na machinacích globalistů s ropou (viz článek „Rozklad Ruska podruhé„), nyní se v případě USA děje totéž. Existuje hypotéza, že pokud budou globalisté chtít položit celý dosavadní systém, pak jim stačí razantně zvýšit ceny ropy. Což by mohlo ladit se zprávou: Ruská státní Duma počítá s růstem cen ropy na 200 dolarů za barel .

A pak by mě zajímalo, jakým způsobem budou Spojené státy pod vedením D. Trumpa bohatnout a růst – na jaký pohon budou létat ta letadla, o kterých D. Trump hovoří či z čeho budou vyráběna. V souhrnu by mě zajímalo, jak mohou Spojené státy v izolaci sílit, když v moci globalistů je kromě politiky Fedu navíc i možnost sankcí proti kterémukoliv státu. A jak si celkově tzv. antiglobalisté v USA představují, že podpora Trumpa a jeho politiky je porážkou globalistů. A proč jsou pro ně Pjakin a zastánci jeho názorů chorými mozky…

39 komentářů :

 1. Co to zase blábolíte za bajky, vy dementi? Cena ropy neroste ani o prd, naopak, v pátek se dramaticky propadla a aktuálně je 46 dolarů

  http://www.kurzy.cz/komodity/ropa-brent-graf-vyvoje-ceny/index.asp?A=5&idk=38&on=5&curr=USD&default_curr=USD&unit=&lg=1

  2 roky už se pohybuje v pásmu 30-60 dolarů, Rusové zvyklí na ceny přes 100 dolarů brečí do polštáře a jejich rezervy ze kterých zatím látají svůj rozpočet vyschnou někdy v půli příštího roku. Jestli do té doby ceny nevzrostou aspoň přes 60 dolarů tak nastane v Rusku pravá bída.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaký prudce klesla, šmoulo? http://www.kurzy.cz/komodity/ropa-brent-graf-vyvoje-ceny/. A ta cena rentability těžby v Rusku taky nesouhlasí.

   Vymazat
  2. 10:03
   Jsi negramotný, blbe? Neumíš číst? V článku se jasně popisuje vývoj cen ropy za minulý TÝDEN. Tvůj odkaz je tudíž na rozdíl od toho mého zcela mimo.

   A co to meleš a proč o jakési rentabilitě zřejmě nechápeš ani ty sám.

   Vymazat
  3. Pepi, zkus k těm číslům přihodit taky Big Mac Index, ropa to je ho.no. To se pak jasně ukáže, jak je na tom Rusko špatně a jde do kytek, když už si chudák Rus nebude moci pořídit za svůj plat tu lahůdku, ne?

   Vymazat
  4. 10:47

   Blbísku, bohatě postačí údaj pokles REÁLNÝCH příjmů Rusů o 10% jen za rok 2015

   A největší ruská lahůdka je samohonka. To by takový znalec jako ty mohl vědět.

   Vymazat
  5. Onanyme 9:13 a 11:00 Zahraj jinou kavárenskou odrhovačku,tahle už je profláknutá a nikoho k tanci nezvedne.

   Vymazat
 2. Anonymní 9:13
  Tohle přece známe,hodnota barelu ropy bude stejná,jak klesně dolar,tak musíme vydat za barel ropy více dolarů,opravdu bude záležet,jak hluboko klesne kurz dolaru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jste na takovou blbost přišel? Dolar neklesá, naopak, stoupá.

   http://www.xe.com/currencycharts/?from=XDR&to=USD&view=10Y

   Kdežto ropa jde do řiti

   Vymazat
  2. 10:07
   No hlavně abys ty už šel konečně do řiti, amrdole.

   Vymazat
 3. Dolar že stoupá?Leda tak v žumpě do který je ta ubohá čokovopice z Fuckingtownu hází,ty ussackej mamrde!!!!Agresoři jsou v prdeli stejně tak,jako je udavač Havel pod zemí ty alkoholická předkožko honimíra Jandy!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, na rozdíl od tvého již dávno impotentního penisu stoupá. Kdežto tvůj milovaný rublík šel do řiti. Srovnej se ve vlastním zájmu s tímhle lehce doložitelným faktem, blbísku.

   http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=10Y

   Vymazat
 4. Dolar stoupá stejně tak,jako mají ussaci ještě zlatý rezervy ve Ford Knox ....a tam je už léta keda velký hovno,ty čuračí havlomrde!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prostě stoupá. Smiř se s tímto pro tebe nepříjemným faktem. Dělá přesný opak toho, co vy anti-ami vymaštěnci už dlouhá léta předvídáte. Je to prostě tak a ty se můžeš zlostí klidně posrat, přesto na tom nic nezměníš.
   A velký hovno máš leda ve své palici.

   Vymazat
  2. Velký hovno máš v palici akorát ty,věříš těm ussackejm hovnům a nechceš a nebo nemůžeš připustit opak,přesně jako zmrd Havel!!!!Až zdechceš,nikdo v USSA brečet nebude ty naivní havloidní mamrde!!!!

   Vymazat
 5. Pepi iPhone Oracle IBM Vyskoči, tak ten 11:31 je fakt výzva (po vašemu "chalenge"). Vysvětli nám, prosím, jak to je s tím emerickým zlatem ve Ford Knox. Buď tak laskav, jednoduše, tak jaksi polopaticky, abychom to my, rudohnědí idioti a blbískové, pochopili. Dík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "challenge" - oprava.

   Vymazat
  2. No ta za prvé je to ForT Knox, ty negramotný idiote. No a je to místo kde leží cca 4.600 tun měnového zlata, to je cca polovina veškerých US zásob.
   No ale ty jistě v rukávu nějakou dostatečně přiblblou konspirační teorii, jako že tam žádné zlato není a tancují tam trpaslíci :-D

   Vymazat
 6. 11:36
  Pepíku, nešlo by nahodit nějaký graf, protože s tím stoupáním se to tak nějak dramaticky nejeví? Ale možná to mají na tom volstrýtu ti rotčíldové špatně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rok 2008,
   dolar za 14 Kč a 23 rublů. Vy, antiameričtí idioti, jste tehdy v diskusích skákali radostí a předvídali do roka dolar za 5 Kč. Dnes už dolar neměl ani existovat.

   Skutečnost v roce 2016?
   14 korun a 64 rublů za dolar. Tj +70% ke koruně a +180% k rublu

   http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=CZK&view=10Y

   http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=10Y

   Ale blbískovi se to nejeví dost dramatické.

   Btw, co se děje s tím Dvouhlavým zlatým orlem, kterým měl gosudar Putin definitivně pohřbít dolar? Na to jak jste o tom poslední léta furt žvanili tak jste poslední měsíce jste nějak zmlkli, blbísci

   Vymazat
  2. Oprava:
   skutečnost 24 korun samozřejmě.

   Vymazat
  3. Ve Ford Knox je hovno,ty zaostalý hovado,to prosím přiznali samotný ussacký hovna....pred okupací Iráku !!!!Proto tisknou o sto šest ty jejich toaletní papíry s okem vševědoucím....Chujmere debiloviči!!!

   Vymazat
  4. Už jsem ti jednou psal, že ty všude vidíš hovno, protože ho máš jednoduše v palici, demente.

   A ještě jednou a naposled pro zvlášť velké retardy, jedná se o ForT (pevnost) Knox. Ne ForD :-D

   Vymazat
  5. To máš FUCK,v obojím mají ussacký okupanti hovno!!!!!;-DD

   Vymazat
 7. 12:12
  Pepi, ten tvůj graf neukazuje skutečně nic dramatického, bežný vývoj trhu. Z čeho máš ten orgasmus?
  Ale zase uhýbáš od problému. Co je s tím zlatem ve Fort Knoxu? Kolik ho tam vlastně je? A proč vrátili Německu jen část, třeba, a nechtěli vrátit vše? Nebo třeba proč si odvezli (oni nekradou) ukrajinský zlatý poklad do US hned to pom převratu v r. 2014?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D

   Blbísku, ztráta ztráta 60% hodnoty rublů vůči dolaru a naopak skutečně není nic dramatického :-D Kdyby ti vzali 60% tvýho důchodu tak by jsi možná trochu upravil názor demente :-D

   Kolil je zlata ve Fort Knoxu jsem psal už v 12:01. Kolikrát to potřebuješ napsat? Jsi retard?
   A co má Fort Knox společnýho s německým zlatem? Ta rezerva leží v New Yorku, ne ve Fort Knox. To nevíš, experte?
   A proč ho nechtěli vrátit vše? Co to zase meleš, zoufalče? Vrací ho přesně tolik a v v takovém harmonogramu jaký Němci chtějí.

   http://svobodnenoviny.eu/repatriace-zlata-do-nemecka-pokracuje-2/

   Na tvoje dementní otázky už nemíním odpovídat. Máš v palici kospirační anti-ami bramboračku a jakákoli diskuse s konspiračníma pošukama je zcela zbytečná. Což jsem si v praxi ověřil už dávno s idiotama co tvrdí, že Američani nebyli na Měsíci.

   Tak pa. A už se nezdržuj a utíkej vyhlížet Dvouhlavýho zlatýho orla, spasitele Putina na bílém koni a krach USA, ty demente :-D

   Vymazat
  2. Pro 14:31 tvoji důvěryhodnost poněkud zpochybňuje používání nadávek zabývání se banalitami. Například myslíš si, že někoho zajímá co si o někom myslíš a jestli budeš na někoho reagovat nebo ne, to jsou věci které se řeší v hospodě. Návštěvníci sem chodí, aby se dozvěděli pravdu a získali nějaký nový obraz událostí, který není pokřivený vládnoucími zločinci.

   Hegemonie neokonů USA skončila to je již naprosto zřejmý fakt. Potvrzuje to tato správa

   https://cz.sputniknews.com/svet/20160924/3871882/usa-asad-letecky-utok-armada.html

   Ještě nikdy jsem se nesetkal s tím, že by se vláda USA někomu omluvila, vždy se vyhlásilo, že to byl omyl a ostatní museli držet hubu a krok. Podobná situace jako v Turecku s Erdoganem, který se musel Rusku omluvit. Pokud si můžeš dělat co chceš a nutit ostatní silou na tebe otročit, tak se přeci nebudeš omlouvat. Omluva znamená, že subjekt je ochoten spolupracovat a s ostatními se domluvit na spolupráci a že je za svoje chyby ochoten nést zodpovědnost a že uznává, že není v nadřazeném postavení, pokud to subjekt neudělá, tak se s ním nikdo bavit nebude a je na všechno sám. Vláda USA se teď musí dát do latě a přestat dělat všude bordel a normálně lidsky spolupracovat, tento proces bude úspěšně dokončen pokud zvítězí Trump ve volbách. Prozíravý Zeman již s předstihem dělá správné kroky.

   S tím zlatem, to nebudu zde rozebírat na internetu je o tom dost a dost informací a je to na dlouho. Začíná to Nixonem a vytvořením dolaru jako celosvětové měny. Nyní hegemonie dolaru je ukončena, protože některé mezinárodní platby již probíhají bez dolaru i když zatím malá část, ale hegemonie již byla narušena.

   Jsou to velmi dlouhodobé procesy a je potřeba, aby odepisování dolaru jako světové měny proběhlo co nejpomaleji bez nějakých zásadních otřesů a finančních krizí, jde o lidi a jejich životy. Proto méně chápaví mohou nabýt dojmu, že se nic neděje a vše je jako dříve.

   Vymazat
 8. Takže zásoba ropy v USA klesla, ha. Tak ten podvod s kradenou ropou pomocí IS maskovaný nerentabilním frackingem začíná vyplouvat na povrch. Ještě tak, kdyby někdo měl satelitní snímky tankerů z Turecka do USA, před a po od té doby, kdy Rusové značně zredukovali dodávku od IS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ujišťuji tě ty demente, že USA v Sýrii nic nekrade. Drtivou většinu ropy bere z vlastních zdrojů a Kanady, což dá při pohledu na mapu rozum. Něco málo potom ze Saudské Arábie, Mexika a Venezuely.

   https://www.eia.gov/dnav/pet/pet_move_impcus_a2_nus_ep00_im0_mbbl_m.htm

   A Sýrie je asi tak významný producent ropy jako Uganda. Pro retardy - zcela bezvýznamný, až 32. v pořadí na světě.


   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_proven_oil_reserves

   Vymazat
  2. Ujišťování mi jako důkaz nestačí, tak kdo ropu od od IS kupoval (asi podle tebe Rusové). A naopak nadávka ukazuje, že jsem asi trefil do černého (zřejmá lež nikoho neurazí, pouze se tomu zasměje, protože je to nesmysl, praxe mi potvrzuje, že pravda bolí). Důležitá je cena, a od IS to bylo za babku a nikde jsem netvrdil, že to nahradí celou produkci USA to jsi špatně pochopil. A taky mohli USA okamžitě sejmout a zničit vrtná zařízení a otrhnout tak IS od peněžních toků, což udělali okamžitě jakmile se jich zmocnili Syrské vládní jednotky, nebuď slepý. Viděl jsem snímky tankerů, které najednou zůstali stát v přístavech a potvrdili mi předpoklad a navíc Erdogan šílel protože přišel o obrovský kšeft.

   Wikipedie není důvěryhodný zdroj, tam například tvrdí, že Stalin má na svědomí milionů sovětských občanů, ale přece víme jak to bylo a kdo je měl na svědomí (kdyby tomu tak bylo, tak místní využili vpádu Hitlera a vítali by ho jako osvoboditele nebo také by nemohl udělat bez podpory tvůrčí síly obyvatelstva zdola z nejzaostalejší země tu nejvyspělejší - stejná písnička jako teď s Asadem).

   Vymazat
  3. No přece jenom vozit ropu tankery ze Sýrie do Států mi přijde poněkud nepravděpodobné.

   Vymazat
 9. 14:31
  Pepi, všechno respektujeme - to, že jsi skvělý ekonom, politolog, politický geograf, fyzik, expert na trhy, ďábel, který v deadliftu tahá 250 kg a v benči 150 kg a ještě potom vylítne na horáku na Sněžku, proti kterému jsme tady my, ti rudohnědí idioti, debílci, dementi a retardi, úplné nuly - ale jestli mi chceš tvrdit, že jsi chytřejší než Ron Paul (bývalý kandidát na prezidenta US), tak to se na mně nezlob, to neberu. Tím se okamžitě diskvalifikuješ ze soutěže o "Trolla-amrdola roku 2016" a dr. David už by měl skončit ty pokusy s tebou a zase tě odklidit do blázince. Teď si přečti toto.
  http://www.topmagazine.cz/podivejte-se-co-se-ukryva-v-nedobytnem-trezoru-ve-fort-knox/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlíp se čtou dementi co ho.no vědí, mají naučených par příruček a dělají machry. Čuráci to chce i něco vědět.

   Vymazat
 10. Já tomu nerozumím, můžete mně to někdo vysvětlit?

  Ex-šéf vládního zúčtovacího úřadu USA Dave Walker prohlásil, že státní dluh USA ve skutečnosti tvoří přibližně 65 bilionů dolarů, a ne uveřejňovaných 18,5, sděluje The Hill.
  K takovému závěru Walker došel, když vypočítal částku všech nezajištěných pohledávek USA. Prezident USA Barack Obama © REUTERS/ Kevin Lamarque Washington Times: Obama po sobě zanechá USA s dvacetibilionovým státním dluhem „Když přidáte k těmto 18,5 bilionům nezajištěné občanské a vojenské penze a závazky ohledně péče o vojáky ve výslužbě, nedofinancování v oblasti sociálního zabezpečení a státního zdravotního pojištění, a také různé závazky a nepředvídatelné výdaje federální vlády, reálná částka se bude rovnat přibližně 65 bilionům, a při neexistenci reforem roste automaticky", prohlásil.

  OdpovědětVymazat
 11. Ujišťuju tě ty lahváčei z lejnolahvárenský žumpy,ze ussacký hovna krodou všude,kam strčí ten okupační rypák,Chujmere debiloviči!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:55 Ujišťuju tě ty lahváčei z lejnolahvárenský žumpy,ze russácký hovna krodou všude,kam strčí ten okupační rypák,Chujmere debiloviči!!!!

   Vymazat
  2. 17:19
   Tak Pepi Vyskoči, to je fakt nedůstojné, ukrást názor druhého. Kde jsou tvoje grafy, odkazy a důkazy jak jde Rusko do kytek? Btw, víš, že si zahráváš s porušováním autorských práv? Bacha!

   Vymazat
  3. vlast tě (17:19) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 12. Zdař bůh - oblíbená diskuzní skupina Retarda boys všechno objasní a vysvětlí.Ještě že ty jinochy mezi sebou máme, člověk si počte a hned je život radostnější.

  OdpovědětVymazat
 13. Pokud chce Amerika vládnout světu, musí vlastnit (přímo nebo prostřednictvím loutek v koloniích) rozhodující většinu kouhoutů na naftových polích. Průšvih je v tom, že saudská ropa půjde do kopru, íránská ji hned tak nenahradí, ruská je mimo a ta kradená v Iráku, Lybii a Sýrii začíná být neúnosně drahá.

  OdpovědětVymazat