Reklama

sobota 24. září 2016

České mírové fórum – IV. prohlášení: Odsouzení leteckého útoku tzv. koalice proti IS pod vedením Spojených států amerických na jednotku Syrské arabské armády


24. 9. 2016
Nejčerstvější „omyl“ tzv. koalice proti Islámskému státu (IS) pod vedením USA opět dokazuje, že její členové pod taktovkou Washingtonu proti islamistickému terorizmu nebojují, nýbrž ho udržují při životě. České mírové fórum upozorňuje na jeden zásadní aspekt této události, který není fakticky od samého počátku přímého vojenského angažmá USA v Sýrii, údajně namířeného proti IS, reflektován: americká armáda a její spojenci nemají v Sýrii co pohledávat.


O co jde?

Dosavadní role USA a jejich spojenců v syrské krizi hovoří jasnou řečí. Jejich snahou je udržovat válečný konflikt v chodu.

Politicko-mediální hra na „moderátní rebely“ a „teroristy IS“ evidentně slouží dvěma účelům.

Za prvé se snaží zakrýt pravý důvod americké intervence, kterým je udržení vlastní vojensko-politické dominance v Blízkovýchodní oblasti. Cílem bylo – a přinejmenším v určitých vlivných kruzích amerického politicko-ekonomického establishmentu zřejmě i nadále je – násilné svrhnutí syrské vlády a prezidenta nebo alespoň jejich co největší oslabení. Tato pozice musí počítat s faktickým zničením syrského státu. Následky takového scénáře není potřeba popisovat, jejich konkrétní podobu zažíváme v Afghanistánu, Iráku a Libyi.

Za druhé. Americké hrátky s tzv. umírněnou (ozbrojenou) opozicí úmyslně zakrývají fakt, na který již dlouho upozorňují i samotní američtí analytici: „moderátní rebelové“ se od IS odlišují jménem, nikoli politickými cíli a metodami boje. Jejich „rebelie“ neplatí „totalitnímu režimu“, ale sekulárnímu státu jako takovému, cílem je sunnitsko-islámská diktatura na základě šaríje.

Mezinárodně-právní aspekt

Ať již šlo v případě útoku na syrskou armádu o „omyl“, jak Američané tvrdí (statistika krvavých amerických „omylů“ je jen za posledních dvacet let vskutku děsivá) nebo o úmysl, k tragédii by nedošlo, kdyby mírou zahraničně-politických aktivit USA bylo mezinárodní právo, nikoliv imperiální sen světového hegemona.

Vojenské operace USA a jejich spojenců v Syrské arabské republice (SAR) se konají bez souhlasu syrské vlády, jsou ilegální a z hlediska mezinárodního práva se tedy jedná o akt agrese proti suverénnímu státu (viz Friendly Relations Declaration z 24. října 1970, Čl. 2, odst. 1-7 Charty OSN). Hrubé porušení Charty OSN je podle těchto zásad vyzbrojování povstaleckých skupin.

Stanovisko ČMF

České mírové fórum vyzývá vládu ČR k jasnému postoji v syrské krizi na straně mezinárodního práva, politického řešení, zachování národní suverenity a územní celistvosti SAR. Údajně bojovat proti terorizmu a zároveň ničit stát, který v tomto boji stojí v první linii, je výrazem politické schizofrenie a mezinárodní zločin. Jeho důsledky pociťujeme nyní i v Evropě ve formě masových migračních proudů a nárůstu teroristických aktivit.
Zároveň opětovně vyjadřujeme solidaritu se všemi občany SAR bez rozdílu etnické či náboženské příslušnosti, kteří bojují za záchranu země, její suverenity a civilizační poslání, jehož hloubku a význam nejen pro Blízký východ, ale i pro Evropu samotnou zřejmě nejsme schopni docenit.

Za ČMF

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně
Petr Schnur, MA, 1. místopředseda
PhDr. Ivan Müller, B.A., M.A., Ph.D., 2. místopředseda

Asociace Vojáci proti válce z.s. s textem Prohlášení souhlasí a zveřejnění Prohlášení podporuje.
plk.v.v. Jiří Bureš - předseda

21. září 2016

Adresováno:

Občanům ČR
Vládě ČR (předseda vlády / ministr zahraničních věcí)
Občanům SAR
prostřednictvím Velvyslanectví Syrské arabské republiky (Praha)

Na vědomí dáno:

Prezidentovi ČR
Světové radě míru

20 komentářů :

 1. Americké jednání v Arábii a islámském světě obecně je dlouhodobě strašné,odsouzeníhodné. A je osdudné, že "naše" vláda ten hnus podporuje!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Představitel polistopadové vládnoucí garnitury Miloš Zeman před pár dny nakakal celému protiuprchlickému a mírovému hnutí na hlavu a vytřel si s otevřeným dopisem Aliance národních sil podepsaným vedením 15 neparlamentních politických stran a hnutí svůj papalášský zadek a pro ně údajně likvidační volební zákon PODEPSAL, tak pro změnu vyzývají kolaborantskou vládu odpovědnou za zasílání výzbroje a výstroje ukrajinským nacistům a islámským klerofašistům a protektorátnímu prezidentovi to již dávají pouze na vědomí. Zaplaťte si jako Sudeťáci lobbistu Daniela Hermana, ten má na p_rezidenta Zemana a Vámi uznávané Sralbotkovo vládě daleko větší vliv než Vaše poníženě prosebné dopisy.

   Smazat
  2. Ale pane kolego, toto přece není žádný ponížený dopis. Četl jste to prohlášení vůbec?

   Smazat
  3. Jak bych jej mohl nečíst, když tomu zde byly věnovány dva články a celá alternativa zajišťující svobodný přístup k informacím křičela, že schválení novely volebního zákona povede ke zničení mimoparlamentní opozice. Když hlava státu tvrdila, že se v Kábulu bojuje za Prahu, tak jsem vzhledem k českými vojáky poskytované ochraně základen amerických okupantů a dělání mezinárodního křoví zločinecké organizaci NATO kroutil hlavou, ale když pak po boku havloidů sprostě napadl našeho doc. Konvičku kvůli ochotnickému divadelnímu představení, tak jsem si uvědomil, že se jedná o politického dinosaura a nedílnou součást tohoto amorálního režimu.

   Smazat
 2. Vlasstenec :
  ************

  Krucinál !!!

  To je jako u blbejch na dvorku.

  ************ USSA v Sýrii jsou protiprávně **********
  (narozdíl od RF) !!!

  TO SI JEŠTĚ NIKDO Z OSN ani z EU ani ze světa NEVŠIMNUL ???

  **** USSA PORUŠUJE MEZINÁRODNÍÍ DOHODY !!! ****

  ..at teda USSA vyhlásí Sýrii válku ..nebo at táhnou domů !!!!!!!!!!


  ..tak co se s nima furt Asad, Rusi a OSN se-rou!!!


  Okamzitě na USSA v Sýrii zaútočit, vyhnat je

  ************* a NESR-AT SE S NIMA !!!! **************

  ..pak také OSN vyhlásit embaargo na USSA.

  *********************************************


  Nač sepisovat různé dohody, když USSA NEDODRŽÍ ANI TU ZÁKLADNÍ

  ..to jest respektování HRANNIC SUVERÉNNÍHO STÁTU Sýrie !!!!!!!!!

  *********************

  smrt ussa satanovi!!!


  OdpovědětSmazat
 3. USA nikdy nebombardovali omylem.Je to vždy úmysl.
  Stejně se chovaly na konci války bombardováním
  Škodových závodů,chemičky v Záluží či pražských
  Vysočanech.Vždy to bylo úmyslné.Žádný omyl.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. http://www.ceskemiroveforum.com/430355285

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. (Oprava)
  České mírové fórum ovšem nemělo opominout nedávnou agresi Turecka.

  OdpovědětSmazat
 7. Pan p_rezident Zeman BOHUŽEL nedávno podepsal i novelu Zákona o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon), který umožňuje cizincům dobrovolně převzít brannou povinnost a vstupovat do Armády ČR, což z ní dělá cizineckou legii a legalizuje vojenský výcvik a pravidelná cvičení mezinárodních teroristů USA/SAU (resp. jejich nepravidelné armády IS a Ukr Nazi gard) i na našem území. Vedle Polska a pobaltských států se tak Ose zla USA/SAU CIA-MI6-Mossad rozšířila základna k přípravě islamistů a banderovců určených k barevným revolucím a majdanům. Na cizince, který dobrovolně převzal brannou povinnost se pak v zákoně pohlíží jako na Občana, tudíž proti čtenářům konspiračních a proruských webů, kteří jako extrémisté naopak nebudou moci absolvovat dle ustanovení tohoto zákona žádné vojenské cvičení, budou zasahovat novodobé Lidové milice (zálohy) a Národní garda (aktivní zálohy) pod velením penzionovaných amerických generálů a západních vojenských poradců. A v dohledné době nás čeká i volební právo pro migranty z kteréhokoli světadílu (cizinci ze zemí EU už jej mají), které potichu projednala vláda. http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-585#f2882424

  OdpovědětSmazat
 8. Tady mate osobni kartu toho vaseho fizla z Miroveho hnuti.
  http://www.ustrcr.cz/data/pdf/karty/sprava3-1989/148699.pdf

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Strč si své karty do zádele, kádrováku a udavači! Potrefená husa 7:52 se ozvala, zakejhala a to je dobře!

   Smazat
  2. Ústrk je je obyčejným nástrojem na vydírání lidí, mocenská špína. Nerozlišuje padouchy od hrdinů, slušné od podlých. Přitom materiály konfidentů, jako byl Veškrna a další pozdější papalášové tam nejsou. Ty vyluxovali hned v převratových dnech jejich budoucí loutkovodiči!

   Smazat
 9. V důsledku syrského a ruského bombardování je v Aleppu 1,75 milionu lidí bez pitné vody -
  /www.theguardian.com/world/2016/sep/24/syrian-military-bombardment-of-aleppo-enters-third-day

  Sýrie: Ve zničeném humanitárním konvoji byla nalezena ruská bomba:https://twitter.com/hrw?ref_src=twsrc%5Etfw

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V důsledku války vnucené Syřanům arabskými monarchiemi, Izraelem a jeho lobby v USA i samotnými Spojenými státy živené, je v Aleppu skoro dva miliony bez jídla a vody. Takhle to je správně, milý hochu 9:04. Lépe se uč číst, zacházet s prameny informací a buď víc samostatný v úsudky, abys vyrostl z ovce v člověka.

   Smazat
  2. Ta bomba umí rusky? Nemá náhodou umerický přízvuk? Nejsou na ní otisky prstů nějakých těch člověků v tísni?

   Smazat
  3. Bože, ti amíci, to jsou fakt amatéři. Ale možná jim to jejich hamburgrový negramotové zbaští. Na nás v Evropě to ale neplatí!

   Smazat
  4. Jó twitter, to je fakt dobrý zdroj. A ten profláknutý Guardian, taky dobrý! hahaha

   Smazat
  5. Inu, ty bojové drony USA unesou i ruské bomby... a v době napadení tzv. humanitárního konvoje Rusko doložilo v dané době činnost vozidla s minometem v prostoru konvoje.... a poletování nad ním, v době útoku, dronu USA. A jestli tomu dronu upadly nějaké bomby nebo uletěly nějaké raketičky... jistě omylem, operátor přeci seděl někde v USA u čulifindy... Nebyl ten USA vojcl ruskosyrského původu?

   Smazat
 10. 25. září 2016 9:38
  Kdo podle vás představuje seriozní informační zdroj ? Pravicový bulvár nebo weby jako Parlamentní listy ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.