Reklama

neděle 18. září 2016

Dajr az-Zaur nebyla náhoda

18. 9. 2016 Gray Falcon překlad Messin

Přicházím s něčím neobvyklým – a poznamenávám, že to v žádném případě nepředstavuje nic jiného než můj vlastní, osobní názor – ale dnešní nálet, který zabil 62 a zranil 100 syrských vojáků u Dajr az-Zaur, nebyla nehoda. Tady jsou důvody proč.

Za prvé, Spojenými státy vedená „mezinárodní koalice“ předtím v této oblasti neoperovala. Ačkoliv je město obklíčeno Islámským státem (ISIS), je to enkláva držená Syrskou arabskou armádou (neboli „silami Asadova režimu“, pro vás diváky mainstreamových médií). Poblíž nejsou nikde žádní „umírnění rebelové“ podporovaní USA.

Za druhé, reakce USA. Oficiální linie je taková, že to bylo „neúmyslné“. Možná bych uvěřil, pokud by útok proveden pouze stíhačkami F-16 létajícími ve vysokých nadmořských výškách, ale letadla A-10 jsou letadla pro pozemní útoky, které mohou jít níže a blíže. Měli by tedy vědět, že útočí na základnu syrské armády – zejména pokud měli zpravodajské informace o oblasti, o kterých tvrdí že je měli.

Nyní citujme prohlášení velitelství Central Command o události:
„V Sýrii je složitá situace s různými ozbrojenými skupinami a milicemi v těsné blízkosti, ale koalice by úmyslně neútočila na známou syrskou vojenskou jednotku.“

Nejen, že se omluva netýká této konkrétní oblasti, ale „by neútočila“ neznamená „neútočila“.

Za třetí, načasování. Už je to týden, co bylo dohodnuto syrské příměří mezi USA a Ruskem (v uvedeném pořadí reprezentujících „rebely“ a vládu v Damašku). Tímto okamžikem měla být zřízena společná americko-ruská koordinační centra za účelem výměny a koordinace vojenských informací a zajistit, že pouze ISIS a další skupiny zvlášť označené jako teroristé (a Washington bojoval zuby nehty ochránit různé své spojence před tímto označením) budou bombardovány. Hádejte, co se stalo? USA ten nápad nenávidí, byly k němu dokopány a reptají o humanitárních důvodech jako zámince proti jeho realizaci. Zkontrolujte si, zda s tím „koresponduje“ páteční vyjádření ministerstva:

„Pokud by byl nálet způsoben špatnými souřadnicemi cíle, potom je přímým důsledkem tvrdohlavé neochoty americké strany koordinovat s Ruskem své akce proti teroristickým skupinám v Sýrii“, řekl v reakci na útok generálmajor Igor Konašenkov, mluvčí ruského ministerstva obrany.

Další věc, kterou byste měli mít na paměti je skutečnost, že Rusko se snaží podrobnosti dohody o příměří zveřejnit. Washington to bez uvedení jasného důvodu odmítá. Jednání v Ženevě trvala věčnost a ministr zahraničí John Kerry opakovaně volal do Washingtonu pro instrukce a následně čekal hodiny na odpověď. Dobře informovaní pozorovatelé už dávno říkají, že Washington byl proti dohodě od samého začátku.

A nyní Samantha Power, autorka výroku „bombardovat všude po světě, protože všude jsou genocidy“ – doktríny amerického imperialismu – a velvyslankyně u OSN, nazývá ruský požadavek na svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN – „zviditelňováním plným moralizování a předváděním se… jedinečně cynickým a pokryteckým“.  Zřejmě kvůli Asadovým barelovým bombám, nebo něčemu takovému.

Pokud dosud existovaly ještě nějaké pochybnosti o tom, že záměrem Washingtonu v Sýrii není porážka ISIS, ale „změna režimu“, tak po dnešku už by žádné být neměly. Nyní je skutečnou otázkou, zda to přichází z nejvyšších míst, nebo jestli někdo neprovádí svou vlastní zahraniční politiku – stejně jako na Ukrajině.24 komentářů :

 1. Só to korve...a dá se s nimi jednat jen s pořádným klackem v ruce.

  OdpovědětSmazat
 2. Odpovědi
  1. Rusko bombardovalo syrské spojence USA v Sýrii trvale. Můžete tedy sdělit,proč hned v obou?

   Smazat
  2. 23:19 - američtí spojenci v Sýrii jsou obyčejní uřezávači lidských (i dětských) hlav. To jste se postavil opravdu na tu správnou stranu. To jste Čech?!

   Smazat
  3. Nejsem Čech a myslím,že právo volby vlastního státního osudu má lid toho státu a ne nějaký jednotlivec diktátor Asad s partou válečníků podporovaných přímo válečně Ruskem,Íránem a libanonským Hizballáhem právě proti "jeho" lidu.

   Smazat
  4. 0:02-takže si to s vámi, místo volbami máme "vyřídit" stejně?

   Smazat
  5. Ten Nečech to asi píše z únavy v pokročilé hodince. V Sýrii stejně jako u nás (možná i u konkrétních Nečechů, kteří sem píší) funguje zastupitelská demokracie. Asad byl zvolen prezidentem. Je tam i demokraticky zvolená vláda. Tihle lidé ručí za to, že Syřané (všichni!!!) budou žít v bezpečí a v prosperitě. Již 5 a 1/2 roku se brání islamistické agresi. Když tlak nepřátel Sýrie (Daeš, USA, Turecko, Saúdská, Izrael atd.) zesílil, požádal prezident a vláda o vojenskou pomoc. Vše je legální a legitimní. Co není legitimní a legální je Turecký vpád do Sýrie,m americké bombardování kohokoli v Sýrii bez schválení syrskou vládou atd. atd.

   Smazat
  6. Pokud nejsi Čech 0:02 , tak jsi homosexuální hybrid Horáček? Podle textu bych tě odhadoval na mongola. Ale podle tvých tupých názorů na náboráře islámského státu. A pro tvou blbou poznámku, Asada si právě zvolil lid ve volbách, pokud tomu vůbec rozumíš, ale to pochybuji havloidní potrate. Diktátorem mohl být spíše tvůj tupý fotr, když vychoval takového hňupa.

   Smazat
  7. to 0:02 ty debilku, vzdyt skurveny SSA tam delali bordel daleko dřív před koalici Rusko, asad, iran ......jdi si utrit mliko od brady a pak ještě par hodin cti, nez budes nekde reagovat!!!

   Smazat
  8. 23:19+0:02 - Většina logicky uvažujících lidí má, co se týká USA, už hodně dlouho jasno. Agresivní nebezpečná země, militaristická, která nechce mír a rozpoutává chaos vedoucí k válkám v cizích zemích, kde to jen trošku jde. Nyní Amíci otevřeli oči těm slaběji myslícím. No a ta zbylá dementní slupka - té není pomoci, v hlavě absolutní ticho Jsou k politování, prostě se nepovedli.

   Smazat
 3. Anonymovi 23:19
  ja by som sa ho spýtala, či je človek? USA tam podporujú už viac ako 5 rokov /let / islamských "Kopfab bojovníkov" a Vy si ich tu zastávate!! Vôbec nesledujete udalosti!!!Je tŕeba víc číst!!!MK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl byste více odlišovat lid Sýrie od ISIS a Al-Káidy v jejích různých formách,samozřejmě.

   Smazat
  2. Chtěl jste naznačit,že státy EU přijínmají a zachraňují syrské uřezávače hlav? Ti imigranti,kterých je v EU už přes milion,to jsou uřezávači hlav?

   Smazat
  3. 0:20-nedělej ze sebe vola!!!

   Smazat
  4. Demagogu 0:20 - co to sem motáte. Uřezávači hlav většinou nejsou Syřané, i když s Sýrii působí. Imigranti utekli před válkou, mldí muži nechtějí bojovat proti eztremistům, kteří ničí jejich zemi. Odešli za lepppším životem a zběhli z armády. Kdyby se stejně chovali Evropané za 2WW, tak je tu Hitler navěky.

   Smazat
  5. videl si ty kretene nejaky videa z kamer kamionaku, jak je ty zmrdi zastavujou vsim co není prisroubovany ?! uz se proberte kreteni a jdete si fofrem udelat zbrojak

   Smazat
 4. Svine americke! tymto sa uplne odpalili! :)
  toto nemali urobit jasne ze to nebol omyl, ze
  to spravili bud naschval zase ved oni nemaju cit
  alebo teda na pomoc ISIL atd ved oni sa ani nedaju nazvat ludmi toto nespravi ani mimozemstan...
  Za toto budu tak pikat este ze konec a hlavne
  za vsetko co predtym napachali maju sa naco tesit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neurážejte vaším přirovnáním mimozemšťany a nebo uveďte konkrétně jací.

   Smazat
 5. Komentar mluvci syrske vlady : bombardovani nemohlo byt nahodne neb jednotky syrske armady byly na nekolika kopcich a neni tudiz mozne aby "nahodne" byly bombardovany vsechny kopce najednou .Strasidlo Samantha jez jecela neco nesrozumitelneho na novinare v OSN byla sobe vlastni a typicka ,vsichni lzou a nikdo na snema rad

  OdpovědětSmazat
 6. Podle samotných Američanů již rok v Sýrii neexistuje demokratická opozice. Tak jaké tam mezi uřezávači hlav můžou mít spojence? "Demokrat", který svému názorovému oponentovi uřízne hlavu, nebo mu sežere vnitřnosti před kamerou, to je ten správný kamarád západu. To jsou ty nejlepší západní hodnoty, pro které stojí za to umírat.

  OdpovědětSmazat
 7. Většina logicky uvažujících lidí má, co se týká USA, už hodně dlouho jasno. Agresivní nebezpečná země, militaristická, která nenávidí mír. Nyní Amíci otevřeli oči těm slaběji myslícím.
  No a ta zbylá dementní slupka - té není pomoci, v hlavě absolutní ticho Jsou k politování, prostě se nepovedli.

  OdpovědětSmazat


 8. Anonymní19. září 2016 0:20

  Chtěl jste naznačit,že státy EU přijínmají a zachraňují syrské uřezávače hlav? Ti imigranti,kterých je v EU už přes milion,to jsou uřezávači hlav?
  *************
  Ano, jsou to uřezávači hlav. Rozhodně k nim patří 80% tzv. uprchlíků.
  Brzy se o tom přesvědčíme na vlastní kůži.

  OdpovědětSmazat
 9. 12.52 Já být v kůži Bašára Asada,tak udělám jednu věc.Tu udělala tzv.koalice ve válce s Irákem.Nad Sýrií bezletová zona a kromě ruských a syrských letadel tam nikoho nestrpět.Amíci tam nemají co pohledávat,stejně jako ti jejich vlezdoprdelkové/státy nato/.Vletíš do vzdušného prostoru Sýrie-šup a jdeš do pr...e,žádné ciráty se šmejdama!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. PRAVDA O USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. Jejich účast v syrské válce je nezákonná a v rozporu s mezinárodním právem. Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zatracení. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
  • dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  • IS popravuje - řeže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  • Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  • seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  • stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
  • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.