Reklama

.

.

čtvrtek 1. září 2016

Dalíka třeba chápat s Láskou

Ivan David
1. 9. 2016
Když výjimečně zapnu televizi, vždy si poznovu uvědomím o co přicházím. Dnes mne několikrát zastihla informace z rozhlasu, že politolog pan Dalík nebyl potrestán za korupci a to ani ve stadiu pokusu, ale za podvod. Předstíral totiž, že může nákup vojenské techniky ovlivnit. To je moc ošklivý podvod. Kdyby totiž opravdu za úplatek nákup vojenské techniky pro armádu, kterou vláda zdarma poskytuje jako výpomoc cizí mocnosti v zemích v nichž nemáme žádný zájem, ovlivnit mohl, pak by se nedopustil podvodu, ale jednal by čestně - prostě si sjednal odměnu za práci.

Otázkou zůstává, proč zástupci cizí firmy s Dalíkem jednali, když zakázku ovlivnit nemohl. Asi se domnívali, že zakázku ovlivnit může. Věděli, že jde o poradce předsedy vlády a mohli se domnívat, že šéfovi poradí. Dalíka na jednání patrně poslal premiér Topolánek. Kdo jiný. V těchto kruzích se přece jen nejedná jen tak po sousedsku s kýmkoli, jako když v Horní Dolní půjčuje jeden druhému štafle. K jednání o miliónech a tím spíše miliardách je třeba pověření. Těžko přijít s informací: "Hele já sem ňákej Dalík..." Ani v dobách vlády ODS nemohli výběrové řízení provádět nějací poradci. Dalík prostě neměl na žádném takovém jednání co dělat. Víme, že někdo nakonec nakoupit "pandury" poradil, protože nakoupeny byly a dobře si pamatujeme, jak se osvědčily. Vyjednal to jistě někdo čestný, někdo, kdo nepodváděl. Proto bylo lacino nakoupeno prvotřídní zboží, které armáda pro obranu vlasti nutně potřebovala.

Jedinec se zbytky paměti by možná pochyboval. Jenže v České televizi se čím dál úporněji pracuje proti pochybnostem a na podpoře víry. Proto si pozvali protikorupčního bojovníka senátora Lásku.

Jan Werich v jednom rozhovoru pravil: "Někdy mám pocit, že je mi sto, podle toho, co jsem prožil, a někdy si něco přečtu a mám pocit, že je mi pět." Takový pocit mívám z vystoupení senátora Lásky.

Přišla řeč na to, za jak dlouho asi bude pan politolog Dalík propuštěn. Kdoví proč nikdo nevěří, že si odsedí celé čtyři roky.

Jeden z diváků položil dotaz v němž vyslovil odvážnou hypotézu, že by u soudu mohlo dojít ke korupci, totiž že by nějaký čestný člověk zaplatil za zjištění, že je pan Dalík vážně nemocen a vězení mu nesvědčí.

Pan senátor Láska ovšem takové podezření diváka důrazně odmítl. Zdůvodnil to originálně, po svém. O něčem takovém prý nemůžeme vůbec hovořit, protože "veřejnost by ztratila k soudům důvěru". Je to svěží myšlenka ostatně v praxi hojně využívaná. K uchování autority institucí má postačit před veřejností tajit jejich selhání. Diváci, posluchači a čtenáři, kteří neuvidí, neuslyší a nepřečtou, si takto uchovají důvěru pak podporují tu demokracii, kterou zrovna máme. Pochybující či rozhořčená veřejnost by naopak mohla volit demokracii úplně jinou. To by mohlo ohrozit postavení těch, kteří sedí v křeslech a dokonce vést k tomu, že by byli posazeni jinde. Řiditelé dnešní demokracie se ale nemusejí obávat, že se něco provalí, oni si tím mohou být jistí. Přesto bojují proti dezinformačním kampaním šířícím teorii spiknutí. V praxi se ti vlivní samozřejmě spikávají, aby vliv posílili. Třeba takový Dalík. Musejí mít samozřejmě odvahu, která plebsu chybí, tak jako Dalíkův předseda vlády Topolánek s jeho heslem "Hlavně se neposrat!"

Pan redaktor však vzal Láskovo varování na lehkou váhu a začal povážlivě zpochybňovat. A co takový případ senátora Nováka? Vzal úplatek 40 miliónů a byl nejprve odsouzen podmíněně s uloženým peněžitým trestem 5 miliónů. Ne, tady nemůže jít o korupci! Soud senátorovi snížil výnos z trestné činnosti o celých 12%! Nakonec byl ovšem senátor za ODS odsouzen k sezení. Pan redaktor připomněl, že však byl po dvou letech propuštěn na základě společenské záruky poskytnuté motorkářským klubem. Nedivíme se tomu, že soud vyhověl. Všichni přece víme, jaké autoritě a důvěře se motorkáři těší.

Protikorupční senátor Láska však odpověděl opět kouzelně: "Případ senátora Nováka, to byl extrém, který bohužel byl vidět." Ano opět nebyla dodržena zásada protikorupčního senátora: Zatloukat, zatloukat a zase zatloukat. Takové šťoury, jako je pan redaktor by televize neměla zaměstnávat!

Rýsuje se příhodné předvolební heslo pro pana senátora: "Proti korupci s Láskou!"

Otázky redaktorů jsou někdy složité a ve studiu může být horko a tak dotazovaný politik omylem někdy řekne to, co si opravdu myslí. Zvláště když myslí poskrovnu.

Dalík, Novák i neposraný expremiér Topolánek působili v týmu ODS. Její předseda dnes z bilboardů hlásá, že patří na západ. Možná. Někteří na sedm západů. I jiné strany mají své talenty.Jestli by to nechtělo přece jen jinou demokracii...?

33 komentářů :

 1. Po internetu koluje takovýto vtip: „Obama a jeho generálové vedou v Pentagonu diskuzi a nemůžou se shodnout, jaká je nejvhodnější doba pro přepadení Ruska. Nakonec se rozhodnou zeptat Francouzů: Kdy je nejlepší přepadnout Rusko? Francouzi odpovídají: Nevíme, ale rozhodně ne v zimě, to špatně dopadne. Bude tedy asi lepší zeptat se Němců: Kdy je nejlepší přepadnout Rusko? Němci odpovídají: Nevíme, ale rozhodně by to nemělo být v létě. To už jsme zkusili... Co s tím? Někdo navrhuje zeptat se Číny, ta je progresivní a vždy přijde s nějakým novým nápadem. Zeptají se tedy Číňanů, kdy je nejlepší přepadnout Rusko? Číňané odpoví: Hned teď! Rusko začalo stavět ‚Sílu Sibiře‘, ‚Turecký potok‘, kosmodrom ‚Vostočný‘, most na Krym, v nejbližší době chtějí modernizovat Bajkalsko-amurskou magistrálu, staví nové sportovní komplexy pro mistrovství světa ve fotbale a v atletice, plánují těžbu v Arktidě... Zrovna teď by se jim hodilo hodně zajatců!“

  OdpovědětVymazat
 2. Pane Davide, co Vás udivuje. Platí neměnné pravidlo: "Za peníze v Praze dům". Já jsem ve svém pokročilém věku prožil už tolik anomálií, že ta současná mě naopak osvobozuje a vyvolává úsměv na rtech. Podle doporučení pana K. si večer otevřeme s přáteli archivní vínko a na rozlůčku si nostalgicky zapějeme původní nezkrácenou veri československé hymny. To bude tím, že kromě vaších stránek, zahraničních a youtube už raději nic nesleduji. Každý večer považujeme za poslední, přiliš dobře si uvědomujeme kam se šupem řítíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:39- archivní nepijte, aby po vás něco zbylo. a pijte ročníky střídmě ať vydržíte cyklicky, abstinence je hrozná.

   Vymazat
 3. Myslím, že Dalík pochopitelně za své mlčení dostal
  trest opravdu minimální. A po odkroucení 1/3 trestu si požádá o podmínečné propuštění, kde mu bude samozřejmě vyhověno.
  Takže přesně podle hesla:
  Psi štěkají a karavana jde dál.

  OdpovědětVymazat
 4. Marně říká Tupolánek "jen se neposrat..",ono se to posere ať se mu to líbí,nebo ne a už brzy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zatím je tajeno, že jak "topol" tak i zřejmě Dalík, pracovali cíleně pro Soroše, proti zájmům ČR

   Vymazat
 5. Senátoru Láskovi bych přičetl k dobru, že ve volbách porazil Žáčka. Ale to s tématem podařeného fejetonu vlastně nesouvisí...
  Jen si v dnešní době člověk povzdechne: o něco menší hovado.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel jsem se musela zvednout a jít jej volit. Jednou jsem cítila potřebu napsat mu, ze jsem jej volila znevolí, ať se trochu mírní, ale neodpověděl, co s ním...

   Vymazat
 6. Nejdůležitější je sledovat sčítání ve volbách, nebo dopadneme jako v Rakousku. Neznám nikoho, kdo třeba volí TOP a nebo ODS a stejně jsou v parlamentu, tolik těch prolhaných sráčů není. Prý zase rostou preference ČSSD, asi se lidé těší na imigranty. Zakázat elektronické sčítání volebních hlasů a předsedovi volební komise povolit maximálně kalkulačku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já zase v mém okolí neznám NIKOHO,

   kdo volí Oranžgutány a podobnou "levicovou" sebranku. Přitom nejsem volič ODS ani Topenářů...

   Vymazat
  2. no když vidim volebni komisi sestavenou z uličniho vyboru kaesče odeeses a čeesesde tak už radši nikam nechodim jen se směji nad vysledky

   Vymazat
 7. Nejlepsi ovsem byl dalik kdyz vychazel z domu a dival se jestli jeste ti novinari tam jsou tak se skrcil na bobek a dival se z vyse si tak holene ci kolen zpoza rohu zdi ,cumela mu jen pul hlavy,jako do kabaretu ,proste poradce chlapa s koulema

  OdpovědětVymazat
 8. Vychutnejte svoje archivni vinko. Mejte dobrou naladu a
  hlavne v pohode. - RELEX !

  Prave jsem doposlouchal posledni projev Donalda Trumpa.

  Na obzoru jsou tak velke zmeny , ze hodne lidi v EU z toho bude panikarit..

  Nejvice Merkerova a u vas lide k ni napojeni.
  Vse bude obraceno upne OPACNE !
  Nejvice immigracni politika.

  Trump definitivne vycisti Ameriku a to takovym zpusobem, ze je to az drasticke. Evropu o neco pozdej.

  Absolutne neni mozne, aby se Trump a Merkerova k sobe mohli vubec priblizit bez nebezpeci, ze Merkerove bude ukousnuta hlava, za hrichy proti Evrope.

  S Ruskem bude mir. Ve Washingtonu budou jini lide. Ti dnesni budou na "pracaku".

  Vsechny ceske problemy dneska, jsou PRKOTINY, proti zmenam na obzoru - i pro vas. Nove zakony jsou na obzoru.
  Je toho tolik, ze se vse dozvite postupne.
  V pripade, ze volby vyhra Hillary, tak vase vinko bylo jedno z poslednich.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:54 To jste nás moc neuklidnil. Trump by udělal nejlíp, kdyby si vzal domů všechny svoje vojáky a přestal se sr.. vměšovat do jiných zemí. Pak by lidé ve světě mohli znovu mít Ameriku rádi. Místo toho vy tady slibujete, že "vyčistí Evropu". Na to vám s prominutím prdíme!!

   Vymazat
  2. (4:44)
   Musíte mít trochu trpělivosti - Trump zatím žádnými vojáky nedisponuje.

   Vymazat
 9. Ze Syrie a z Libyje okamzity zakaz vstupu na pudu Ameriky - VSEM - dokud se neprijde na to, jak vedet/poznat, kdo je kdo. (Rekl Donald Trump !) Amerika jasa !

  Bude umisteno 5000 pohranicniku 24 hod. denne, na mexicke hranici.
  Bude se zesilovat policie a stavet NOVA ZED, ktera elektronikou rekne, neni -li budovan tunel v pod zemi a ZED bude take hlidat kazdy prelet nade zdi. (Nevim jak.)

  On byl dnes motivovan, (Trump.) Jeho projev byl daleko silnejsi, nez mel napr. Winston Churchill, pred naletem Luftwaffe.

  Jsem zdrcen ! K pohranicnikum me nechteji ! K narodni garde me nechteji ! K policajtum me nechteji ! K hasicum me nechteji a pan doktor mi zakazal jezdit na kole.
  A VITE PROC ? Rekli mi, ze jsem tak stary, ze vi, ze jsem bojoval s Napoleonem. (To ale neni pravda. T.j. diskriminace.)
  Rekl jsem jim, ze chci byt uzitecny !
  Oni me pochvalili ! A - rekli mi, ze mam jit vysedet dulek na plaz na Sanibel. (T.j. zde jeden z ostrovu.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavne pis a pis a nechod spat je tu velke nebezpeci ze zitra se jiz neprobudis Metuzaleme,my to vydrzime

   Vymazat
 10. Trump byl v Mexicu a pozadal o pomoc mexickeho presidenta proti globalistum.
  Mexicky president je planem proti globalistum nadsen a rekl Trumpovi, ze je na jeho strane s celou silou Mexica.
  (Oni jsou ted kamaradi.) Evropane to nevi, ale Mexicani jsou VELMI prtati. Oni jsou MUCHO, rika se maco.

  Satelit pro internet by sestrelen a znicen na prani globalistu.
  Bude sjednocena cenzura nad celym svetem. Ale ne v Rusku.

  Hillary rekla, ze Trump je loutka v rukou presidenta Putina... President Putin dostal zachvat smichu.

  Soros zada kontrolu internetu a celosvetovou, sjednocenou cenzuru pod zasterkou OSN, ale to je pouze kamuflaz. Vladnou budou Sorosovi lide.

  Krasna pani Melanie, (Trumpova manzelka), soudi nejaky zensky casopis za pomluvy.

  Rusy ted maji elitni divizi vojaku 50 mil od Aljasky.
  To asi prijdu o tu diru po medvedech co tam mam. Aspon mi nekdo vylopatuje ty kakance, kterych je plna.

  4:23 - vim pane, ze rust intelektu je bolestiva zalezitost pro vsechny zivocichy. Budte radi, ze me zde mate. Nic se nedovite, kdyz budete odkazan pouze na officialni media. Ja vse najdu na internete, ktery uz dlouho nebude existovat.

  Globaliste, Hillary a Soros intenet nenavidi.
  Metuzalem je Soros . Me neni ani 70. Citim se skvele.

  Nynejsi establisment ma z Trumpa a jeho MILLIONU nasledniku tak velkou hruzu, ze je zde silna moznost
  nejake akce, ktera znici svet.

  Americane take rikaji, ze vyhraje-li Hillary volby, tak Putin bude muset udelat proti globalistum PREEMTIVE STRIKE.
  Pan anonymni 4:23 vam prelozi co to znamena...
  Rusko totiz vi, jak Hillary nema rada presidenta Putina a Rusko. Internet je toho plny.
  Ti co jsou na strane globalistu po jejich pouziti a zneuziti budou odhozeni. Upusteni jako horka brambora.
  Pro nedostatek inteligence to vsak nevi. Jo, a ted jdu spat.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. 4:23 doporucuji nezatlacovat nikoho na uroven Vasi mentalni vysky a nazoru. Jsem si vedom sve urovne a nedokazi se prispusobit TRPASLIKUM, kteri hlidaji, co se smi a nesmi rikat. Proto mam rad svobodny internet a Soros (85) s jeho snazenim je mi lhostejny. Nectete me !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 12. 4:44 - Vy jste TRAGICKA DEMONSTRACE totalni neiformovanosti.
  Vy obvinujete Trumpa z cinnu, kterych se dopustila Hillary a prosazuji glovbaliste. Trump je pravy opak ! T.zn..prosazuje izolaci.
  Ted nevim ? Pisi si s Evropany ?
  honolulu, good night.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu tady ukulele ,hraji na klarinet a hoboj ,nekdy i fujaru tj ze strany ,hosi z nasi hosarny huhuhu mame radi duhu huhu,kdepak jsi by vcera ty nas hosiku huhu??
   Kourime doup a jine latky ktere nas nuti litat nad topoly ted letim na d Zbraslavi a koukam na zamecek kde dluzi za najem Tothstein co pomahal jako jedenn z prvich

   Vymazat
 13. 4:44 - jasne se mluvi o immigracni politice. Ctete 2:54 jste jednou ! Prece je jasne, ze Trump nebude cistit Evropu od Evropanu... Vy uz jste tak smireni s Islamem v Evrope, ze nerozumite prispevku ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klídek, v tak nekřesťanskou hodinu píše jenom emigrant a nebo někdo s velkým problémem, takže si toho nevšímejte. Důstojně to ignorujte. Že vyhraje Trump jsem psal na debaty v PL už v době, kdy byl jeden z dvaceti a všichni z něho měli srandu.Už tehdy jsem říkal, ten s nima zatočí, podobně jako zatočil Babiš s politiky zde. Byla tam podobná zaťatost, politici jsou nyní mdlí a ustrašení. Jenom doufám, že je Tramp trošku větší formát než Babiš, ale to uvidíme.

   Vymazat
  2. 5:59 Mému příspěvku jste bohužel neporozumněl vy. Zkusím to jinak. Nejlépe by Trump udělal, kdyby do záležitostí Evropy USA vůbec nezasahoval. A jakékoliv "čištění" zásahem je. Evropští občané si s vlastními loutkami snadno poradí, pokud je jejich loutkovodič přestane řídit a korumpovat. Stejně jako si poradí s ostatními kolaboranty, pokud nebudou mít za zády US základny. Pak tady může nastat skutečná svoboda a demokracie, ne ta pseudo.., importovaná od vás.

   Vymazat
 14. Pan David ve svém článku řeší stav naší justice. Nejspíš jsou ve svých funkcích stále soudci, kteří byli jmenováni za dob vládnutí ODS. Ačkoliv je situace popsána s nadhledem, ukazuje, v jakém bahně stále jsme. A tato strana, s předsedou, který má blízko k sudetským Němcům (proto asi také měla blízko k TOP09), by se ráda vrátila, aby mohla pokračovat v rozdělané práci. Rád bych věřil, že neuspějí. P.K.

  OdpovědětVymazat
 15. (9:28) Pane "Einsteine" honolulu priznava velky problem !
  Problem se jmenuje casove pasmo.

  OdpovědětVymazat
 16. (2:54 3:40 5:16 5:38)
  Jakou souvislost má ta spousta slov s tématem článku Ivana Davida??
  Jedná se o autismus??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:14 Spíše jde jen o verbální inkontinenci.

   Vymazat
 17. Senátor Láska mě velice zklamal. Jak byl sympatický odvahou odhalovat švinly před svým zvolením, tak je nesympatický svými postoji v senátu. Zřejmě ho postihla stejná deformace osobnosti z dosaženého postavení, jaká se projevuje u většiny lidí, kteří přijdou do vrcholné politiky "z ulice".

  OdpovědětVymazat
 18. Reknu Vam souvislost Kopecky.
  Patri mu Nova republika a je dulezita osobnost (dr. David).
  Proto pod dulezitou osobnost patri dulezite informace, ktere lidem jako Vy jsou nepohodlene.

  Projev Trumpa v Arizone byl DYNAMIT o kterem mluvi cely svet. Vzbudil emoce. Samozrejme, ze Cesi o nem nevi.

  Nema to souvislost thematem, ale protoze je zde fotka dr. Davida - tak je zde zaruka, ze Cesi to budou cist, co se deje a co jim Ct 24 nerekne.

  Jak je videt, tak vzajemne urazky byli smazany, coz nebylo potrebne, mohlo to tam zustat. Klaus by se urcite zasmal.

  Inkontinence ? Je smesne jak zoufale se snazite o udrzeni mentalni nadrazenosti. Davno jste ji ztratili. Jste zakonem chraneni pred obrazem Vaseho upadku a ztrata vlivu je na obzoru.

  Rekl jste na sebe daleko vice nez bylo potreba "Einsteine".
  Koncim diskuzi oznamenim, ze Trumpovo hnuti NEPUJDE zastavit, i kdyby se Trumpovi neco stalo.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:57 Shrnutí informací ve vašem příspěvku:
   - Trump přednesl cosi důležitého v Alabamě (nedozvěděli jsme se co)
   - Trumpovo hnutí NEPŮJDE zastavit (bez zdůvodnění)
   Zbytek jsou jen exaltované, zbytečné výlevy.
   Klidně pište, informace od vás mohou být zajímavé. Ale musí být konkrétní, nejen nějaké "pindy starého zbrojnoše". Děkuji.

   Vymazat
 19. co proti tomu pan pomateny laska udělal kromně toho že si uživa sernatorstvi takjak to chtěl stal se zněj nadčlověk a už to ho předurčuje aby na vovce co mu dali hlasek tak nějak po bolševicku ve sve velikosti sral nebo jim zahral diva -dilko či kašparka

  OdpovědětVymazat
 20. Váš obrat, že současný předseda ODS patří nejen na Západ, ale na sedm západů je skvělý. S ohledem na celou jeho činnost po změně režimu v naší zemi si dokonce myslím, že je plně pravdivý.

  OdpovědětVymazat