Reklama

středa 28. září 2016

Další mýtus končí: Izraelem modernizované tanky M60T hoří jako svíce (video)


mbi
28. 9. 2016   Eurasia24
Boje v Sýrii, Iráku a v Jemenu se staly opravdovou pohromou pro řadu mýtů o nezranitelnosti západních typů obrněné techniky. Viděli jsme hořící a vybuchující tanky Abrams, bojová vozidla pěchoty Bradleya další halasně propagované bojové stroje.
Před zahájením tureckého vpádu na území Sýrie měla řada vojenských odborníků vysoké mínění o Izraelem modernizovaných amerických tancích M60, které dostaly k označení typu doplňující písmeno T a současně i název Sabra.

Jak se zdá, specialisté ze „Zaslíbené země“ na uvedených strojích opravdu důkladně zapracovali. Tank vybavili výkonným 120mm kanonem používajícím moderní munici. Nový systém řízení palby výrazně zvýšil možnosti zjištění a zásahu cílů ve dne i v noci. Silný motor o výkonu 908 HP vylepšil tanku jeho jízdní vlastnosti.

Na tank bylo nainstalováno doplňkové reaktivní pancéřování a nové protipožární zařízení, což mělo v kombinaci zajistit posádce spolehlivou ochranu.

Zdá se, že v absolutní nezranitelnost svých M60T uvěřili i samotní turečtí tankisté, kteří začali projevovat pozoruhodnou neopatrnost, když ze svých tanků udělali snadné, nepohyblivé terče. První varovný signál dostali Turci již v dubnu, když se teroristům podařilo vyřadit z boje Sabru v severním Iráku. Tank byl zásahem těžce poškozen. Jak se ovšem ukázalo později – již v průběhu syrské operace – žádné významnější závěry Turci z této události nevyvodili. Výsledkem pak byly další ztráty.

Očité svědky překvapilo, že Turci nevěnovali pozornost sledování svého okolí. Postavení zaujaly jednotlivé tanky zcela náhodně, čehož teroristé neopomněli využít. M60T byly napadeny protitankovými řízenými střelami.

Aby alespoň nějak zdůvodnila ztráty, tvrdila turecká strana, že jejich obrněnce se staly kořistí PTŘS Kornet (raketový komplet ruské výroby dlouhého dosahu s navedením laserovým paprskem – pozn. překl.). Skeptici s tím ale nesouhlasili: podle nich byly k útoku použity staré sovětské PTŘS Konkurs (poloautomaticky naváděné střely středního dosahu, u kterých jsou povely přenášeny pomocí vodiče – na záběrech níže však schází nezaměnitelný zvuk iniciace střely 9M113 Konkurs; může tedy jít skutečně o modernější Kornety – pozn. Geo).

Jak se ukázalo, do nebe vychvalovaná izraelská dynamická ochrana nebyla schopna neutralizovat účinky kumulativních náloží v hlavicích těchto raket. Každý zásah Sabry znamenal, že tank vzplanul jako svíčka. Osádky tanků měly značné ztráty a stroje byly nenávratně ztraceny.

Uvedené události v Sýrii se staly jakousi antireklamou na izraelské nabídky modernizace pancéřové techniky. Výsledkem je to, že izraelští odborníci nebudou mít možnost podílet se na modernizaci kupříkladu tanků T-72, i když se nabízejí státům,které dnes tuto techniku používají. Snaží se „zachytit drápkem“ i v Kazachstánu. Na nedávné výstavě KADEX byl představen modernizovaný tank T-72 s doplňkovou ochranou věže, z nějakého (nepochopitelného) důvodu však se zcela nedořešenou ochranou podvozku.

Před časem se Izraelci snažili získat zakázku na úpravy indických „dvaasedmdesátek“. Fiasko tureckých M60T však jasně dokazuje, jak mohou skončit „izraelské zkušenosti“.33 komentářů :

 1. Inu, pravý židovský marketing. Dvakrát prodat Gójim ten samý šmejd, a ještě dostat od Gójim za takové šméčko provizi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Súhlasím s Vami pane. Marketing na ktorom za prvej a druhej svetovej vojny bohatli Anglosionisti, zatiaľ čo naši dedovia a otcovia umierali, bol omnoho výnosnejší. Rozoštvať národy a rozbiť ich spoločné tisícrokov budované ríše, predávať im zbrane a potom poskytnúť im "veľkorysú pomoc" pri budovaní ich zničených "samostatných" národných štátečkov, pretože vraj v tejto multi-kulti spoločnosti také národy ako napríklad Nemci, Češi, Slováci,Magyari... nemôžu spolu vzájomne existovať v jednom štáte akým bol ten "príšerný žalár národov" Rakúskouhorsko:-). A to všetko len preto, aby tieto národy vo "svojích" národných štátoch boli teraz rozvarení v Európskej Únii. No tak im, Anglosionistom žerte tie ich kecy a klamstvá a doplácajte na ich vychcanosť a na vlastnú naivitu zároveň. Viď bližšie rozpísané tu: http://nadhlad.com/node/2668 . Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Přeci nečekáte,že žid udělá pro musulmana něco platnou modernizaci starých amerických tanků,když ten musulman podporuje Hamás v Palestíně a ekonomicky ho drží nad vodou....

   Smazat
  3. 28.9. 8.53
   Krev není voda, jenže než jsme pochopili, tak to trvalo 100 let. A Anglosasové si s námi 100 let vytírali p****. Doufejme, že ta doba skončila a co k sobě patří, začne spolupracovat, k V4 se připojí Rakousko a Slovinsko, spolupracovat chce Bavorsko...
   Jenže se musíme zbavit Poláků - jejich tisíciletá nenávist k Rusům a Židům je kontraproduktivní.

   Smazat
 2. Ty tanky nebudou špatné, Izraelci nejsou žádná technická ořezávátka. Nepodceňovat!!, i přes tuto blamáž.
  Je to jak ta pravda odvěká, že "pokrok" ve vojenství žene mj. i onen dávný souboj meče a štítu, střely a pancíře.
  Ale vždy asi bude platit, že kterýkoliv super-moder vojenský cajk má Achillovu patu. Nebo i dvě ...
  To platí i o našich modernizovaných T-72, které budou příští rok burácet po Letné. Aby se z nich Rusku rozklepaly kolena ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mimoto, ani sebelepší technika nevymaže lidský faktor s jeho vynalézavostí. Příliš se na techniku spolehli jak uvádí autor článku. Technika nemůže nahradit, vycvičenost a disciplínu osádky a celého armádního vedení. A čím složitější technika, tím je kvalifikovaný tvořivý personál důležitější. Což bývá u armády problém, protože tvořivý potenciál raději teče do radosti než do zabíjení tak armáda je nucena vytvořit cvičené opice. Lepší armáda potřebuje i "vznešenější cíl", třeba obrana vlasti.

   Smazat
  2. Pejzatí khazaři se svým parazitním teroristickým Rotšildlandem půjdou do kélu společně s Golemem USraelem, a ten už je ve volném pádu, už nebudou chazaři krást po světě patenty a vynálezy.

   Smazat
  3. Ty M 60-sátky stály za hovno už v době svého počátku výroby v šedesátých letech a ta modernizace i kdyby byla "pozlacená" ten špatný základ nezachrání....

   Smazat
 3. - Desátníku, podejte hlášení z boje!
  - Allah akbar, Allah akbar, střela, Allah akbar, vypálena, Allah akbar, Allah akbar... tank, Allah akbar, Allah akbar, hoří, Allah akbar, Allah akbar, Allaaaaah akbaaaaaar...!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsi zapomněl dodat "střík, střík, střík"

   Smazat
 4. stačí vzpomenout na modernizaci našich tanků, v souručenství naší pejzaté vlády se soudr. z Palestiny

  OdpovědětSmazat
 5. Za chvíli bude zveřejněna finální zpráva o MH17. Očekávám frenetický kvikot a pištění rusáků a místních fanatických rusáckých užitečných idiotů. Už se těším.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:07
   Nech si jednou nadiktovat od lejnolahvárenský žumpy něco,co by alespoň vzdáleně připomínalo věcnou kritiku....jenže na to seš moc velkej bezmozek a takovej vožrala,že už to i Poserplína a Kraďousek vzdali,Chujmere debiloviči!!!

   Smazat
  2. Co sem pleteš MH 17 ty pi.o.?!

   Smazat
  3. 11:07: Finalni sprava bude obsahovat neprime narazky na to ze vinno je Rusko - jak jinak. Primo Rusko obvinit nemuzou, protoze netusi jake maji Rusove dukazy pod poklickou, a pravdu nezverejni, protoze pachatele tohoto teroristickeho cinu (USA a nacisticka Ukrajina) maji pravo veta. Tot vsjo.

   Smazat
  4. Přesně tak,ta navýsost pochybná zpráva bude vhodná jen k jední věci,jistě tušíte k jaké...

   Smazat
  5. Ussacký agresoři a banderovský vrátí můžou jediný!Držet tu svoji držku na uzdě,hajzlové potracený syfilitický

   Smazat
  6. Bellingcat heeft met George Soros en USAID fijne vrienden!

   Because it has links to the CIA and George Soros.

   A od takových bude zpráva zaručeně "věrohodná"! Už se těším. :-):-):-):-):-):-)

   Smazat
  7. Bylo krásné sledovat rozhorlenou soudružku komentátorku, kterak ještě před zveřejněním té holandské zprávu kvičí o vině Ruska a o tom, že lhalo. Samozřejmě, aby tohle tvrzení dokázala, musela vytrhávat z kontextu pasáže ruských raportů a dávat tklivé příběhy o lidech, kteří na ukrajinském nebi skončili své životy. Moc hezká šou. A to bude ještě větší bžudna, až naši čt-propagandisté dostanou do rukou onu holandskou zbastlinu. Už se těším na ten jekot lumpenkvárny a skotského čudlíka.

   Smazat
  8. Sorry, velká legrace,až se za břicho popadáš,to je BŽUNDA.

   Smazat
 6. 11:26 Omlouvám se... Banderovský vrazi

  OdpovědětSmazat
 7. Já osobně,jako velitel,si naprosto nedovedu představit větší bojovou chybu,než právě tu,kterou předvedli ti turečtí tankisté. Neexistuje větší chyba. Chyby které jsem viděl,nemají obdobu a pochybuji,že je někdy bude možné překonat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..... Tanky nesmí být na obzoru,tedy na nejvyšším bodě vůči okolí. Tanky nesmí být otočeny zadní částí k nepříteli,protože je nejméně pancéřovaná a to ani při ústupu,samozřejmě. Tanky nesmí stát a dokonce mít i nehybně otočenou věž bokem. Tanky nesmí,obecně ,stát nechráněné alespoň z jedné strany něčím,za co je možné se následně skrýt. Tanky mohou ustupovat,pouze ŠIKMO bokem nebo couvat,což ale vyžaduje buď přehledný a snadný terén a nebo alespoň velmi zručného řidiče pro obranné manévrování. Vždy musí být alespoň jeden tank v bojové pozici pro krytí ústupu i kdyby měl tak být obětován,přičemž ustoupivší tanky už z nových pozic musí zajistit jeho záchranu palbou. Bojovou pozicí se rozumí tank v chráněném místě. Evidentně selhalo velení tankové čety a navíc ani nebyl prováděn průzkum,který je veden buď místně a nebo a to v dnešní době většinou,z větší vzdálenosti,respektive ze vzdálenosti za tankovou četou. Neexistovala tedy možnost rozmístění tanků na pozicích,které byly vidět na videu. Nevěřil jsem,že je něco takového vůbec možné. Pokud není ústup možný,je povinností velitele tanku vyhledat chráněnou pozici a zůstat v ní "třeba týdny".

   Smazat
  2. Uvědomte si, že v dnešním Turecku rozpoutal Erdogan čistky v armádě obdobné těm stalinským v SSSR. A tady je výsledek - velení v rukou novopečených neználků.

   Smazat
  3. Asi, doufám.

   Smazat
  4. Není možné tvrdit bez důkazů, že v SSSR za vlády Josifa Visarionoviče Stalina probíhaly nějaké čistky. Prvně si musíte nastudovat tlusté knihy od VP SSSR, které jsou na http://leva-net.webnode.cz, pak uvidíte, že Josif byl v podstatě lidumil, ale hlavně gosudar, stejně jako současný gosudar Vladimir Vladimirovič Putin!

   Smazat
  5. On byl asi takový lidumil,že před ním oficiálně varoval už Lenin. Kromě toho,ten uměle vyvolaný hladomor na Ukrajině 1932-33 násilnou kolektivizací a zabavováním ukrajinského obilí a potravin, ten fakticky prováděl právě Stalin,ačkoliv tehdy ještě nebyl v nejvyšší pozici. Podle ukrajinských historiků tak zahynulo 10,5 milionu Ukrajinců. Odhaduje se ale až dvojnásobek.

   Smazat
  6. 15:46
   A kolik milionů lidí má na svědomí ta ussacká agresorká verbež,kterou vy podělaný havloidi tak vzíváte?!!!Udělej nám přednášku chujmerovskej nedodělku!!!

   Smazat
  7. 15:46
   Tvoje vedomosti sa rovnajú nule a také aj zostanú. Pokiaľ si nenajdeš inú prácu a možno aj lepšie platenú. A nie robiť riťoleza.
   Možno keby si používal to čo máš na krku aj na rozmýšlanie a nielen na klobúk.
   Ale v jednom máš pravdu, hladomor bol umelo vyvolaný, ale nie Stalinom. Bol vyvolaný Anglickými bankármi, ktorý odmietali za stroje a technológiu, kupovanú Ruskom, brať zlato. Jediná možná platba bola obilie. Stalin zakázal takéto obchodovanie, ale bohužiaľ neskoro. Zmluvy boli podpísané. Museli sa plniť.
   A mimochodom hladom trpela celá európa aj tu pomrelo tisíce ľudí.
   Ak veríš tým bludom na Wiky ktorú prepisujú každú chvíľu, ako sa im to hodí, tak choď vrátiť školné. Alebo za peniaze budeš tárať sprostosti ďalej.
   Čítaj knižky zo začiatku 19 storočia, budeš prekvapený ako sa zmenila
   "his - tória" To len dejepis sa nemení.

   Smazat
  8. Vlivem sucha v té oblasti umírali lidé i v Polsku a Rumunsku , rovněž v Povolží ! Mrtvých bylo asi 100 tisíc , mezi válkami počet Ukrajimců vzrostl asi o 5 milionů !!

   Smazat
 8. 15:46
  ...ten fakticky prováděl právě Stalin,ač.. Tak to je pěkná blbost.
  Strůjcem hladomoru byl Kaganovič. Jeho jméno je odvozeno od slovo "kagan" neboli chán (v chazarské říši). Manžel Victorie Nuland, spolutvůrkyně převratu na Ukrajině a nastolení nové "demokratické" vlády v r. 2014, se jmenuje Kagan. To jen tak.

  OdpovědětSmazat
 9. Ano,tenhle šukáč naší šílené "Jebavé Viktorky" Nuland pův.Nudelman,Robert Kagan,je taky spoluautor us.zahraničněpolitické doktríny agresí a snah o světovou dominanci pod názvem "Americké 21.století".
  V Čechách od něj vyšlo i několik knížek,které doporučuji přečíst k pochopení toho,co se děje a do jaké míry se jim to daří či ne.
  Ale je to čtení jen pro značně otrlé jedince se "silným žaludkem".

  OdpovědětSmazat
 10. Žiďáci jsou nesmírně přeceňovaní úplně ve všem! Vzpomeňme si, jak jim Rusové na první pokus sestřelili dron, kdežto Iźraelcům se to nepovedlo ani na tři pokusy! A to oba drony vyrábí izraelská furma, rozdíl je pouze v softwaru. A kolikrát nás média krmila blbostmi typu "Izrael má nejlepší IT odborníky na světě".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.