Reklama

úterý 27. září 2016

Deutsche Bank stojí před bankrotem řízeným z USA

Václav Umlauf
27. 9. 2016   E-republika
USA vesele zkasírují banku a koupí si za babku její aktiva. Evropany v klidu a legálně ožebračí v rámci bail-in, který bude zařizovat za ECB bývalý zaměstnanec banky Goldman Sachs, Mario Draghi.


Tichá obchodní a bankovní válka mezi USA a EU vesele pokračuje. USA nejprve potřebovaly zlikvidovat automobilovou konkurenci, viz aféra Volkswagen, která de facto zavedla ochranářské opatření v USA. Navíc Němci platili tučné odškodné vládě USA za reálné podvody. Testy na dieselové škodliviny manipuloval kde kdo, ale schytala to jedna určitá firma. EU kontrovala tím, že zavedla daň pro firmy jako Google a Apple, kteří v EU zemích vydělávají miliardy, ale platí za rok méně daní, než párkařský stánek ve Vídni. Načež vznikla další aféra typu Panama-leak, viz náš článek Panama Papers: Čím teď jsou, a čím mohou být. Tentokrát vznikly Bahama-leaks, aby se černé peníze z daňových rájů rychle dostaly do USA. Kupodivu nebyl na prvním místě hříšníků Putin, jako v prvním případě, ale bývalá EU-komisařka pro hospodářskou soutěž Neelie Kroesová. Kupodivu tam nebyl předseda EK Jean-Claude Juncker, který si praní nezdaněných peněz zařídil pro celou zemi, viz heslo Junckergate.

Neoliberálně na věc, aneb případ Deutsche Bank


Z EU bude hospodářská kolonie USA jen tehdy, pokud se EU banky dostanou pod přímou kontrolu amerických velkobanksterů. Když se chcete dostat v Česku k bohatství, tak necháte firmu jít přes legálně provedené zlodějny do insolvence. Přitom se napakujete, a za drobný peníz z nakradeného si zbankrotovanou firmu koupíte, nejlépe přes uplaceného konkurzního správce a soudce. Tento neoliberální podnikatelský postup lze v malých obměnách použít i pro likvidaci velkých hráčů, jako je německá Deutsche Bank. A od toho máme ECB, aby to zařídila.

EU banky jsou známy tím, že mají minimální bankovní rezervy a po krizi 2008-9 přišly v USA o značnou část kapitálu. To, co Němci sebrali doma lidem na platech a celé společnosti díky systému extrémně nízkého zdanění podnikatelů, to bylo vyvezeno do USA a zde prošustrováno. V hypotéční krizi 2008/9 pochopitelně nikdo za špinavé kšefty zavřený nebyl a US-banky platily celkem směšné pokuty. Hezkým a povzbudivým příkladem pro bankéře je šéf Wells Fargo, kterého před bankovním výborem Senátu grilovala minulý týden Elisabeth Warrenová, viz tento přepis. Ta mluvila o "zlodějnách" (scum) a divila se, jak to, že John Stumpf není zatčený. On naopak odchází na zasloužený odpočinek s drobnou výslužkou 185 miliónů dolarů. Celý postup jeho zlodějen najdete v citovaném textu, právnička Warrenová se na senátní slyšení velmi dobře připravila. Viz náš článek Warrenová: Jak to, že žádný bankéř není v base? Selektivní spravedlnost v USA tedy netrestá své vlastní velkobanky, které jsou příliš velké na to, aby mohly padnout. A nyní se ukazuje, že jsou dokonce dostatečně vlivné na to, aby se vyhnuly i trestnímu stíhání. Zato na EU-banky, které jako Deutsche Bank jely v podobných kšeftech, na ty musí být přísnost. Co by znamenal pád Deutsche Bank, to ukazuje tento obrázek.
Banka má jako pokutu za nezákonné obchodování v USA zaplatit jako pokutu na kšeftech v hypotékách celkem 14 miliard dolarů. Banka tyto peníze nemá, a pokud bude poker pokračovat, pak musí do konkurzu. Kdo ji bude zachraňovat, toť otázka, viz tento článek. V každém případě to budou v systému bail-in její střadatelé, a nejspíš i daňoví poplatníci.

Vyloupit banky a koupit podnikatelská aktiva


USA vesele zkasírují banku a koupí si za babku její aktiva. Evropany v klidu a legálně ožebračí v rámci bail-in, který bude zařizovat za ECB bývalý zaměstnanec banky Goldman Sachs, Mario Draghi. Ten se v podobných operacích vyzná, protože podle stejného scénáře ničil banky a penzijní fondy v Itálii. A přitom ještě zbankrotují různé německé menší firmy, a to také není špatné. Američané si tisknou dolary přes enter a skrze tzv. "kvantitativní uvolňování" si přes banky skoupí všechny potřebné dluhopisy německých dlužníků a podniků.

A to je ideální stav pro udržení dolaru jako světové měny. Euro bude ožebračené, penzijní fondy a finanční rezervy zplundrované, díky výkupu dluhopisů tzv. "bad bank" jako je teď Deutsche Bank. Euro půjde na úroveň dluhového dolaru. Ten si FED natiskne stihnutím nuly na PC a za tento bezcenný papír si v EU koupí po bankrotu velkých bank, na co jen ukáže prstem. Už teď to za ně dělá ECB skupováním dluhopisů bank v rámci tzv. "kvantitativního uvolňování". A pak už ani nebude třeba podepisovat smlouvy typu TTIP a CETA, protože EU bude kompletní bankovní a ekonomická kolonie USA. Pád dolaru je třeba odvrátit za každou cenu. USA už ožebračená je. Teď je na EU, aby prokázala tzv. "transatlantickou solidaritu". Zatím se do této sebevražedné mise v Německu hrne jen bývala svazácká aktivistka Angela Merkelová.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

19 komentářů :

 1. Co dnes není řízeno ss.

  OdpovědětSmazat
 2. ale ne, nemcum pujci cinani, pujci nebo to koupi ...usaci nic nedostanou, uz ted jsou cinani nejvetsimi investory v nemecku!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to USAky radně štve. A proto můžeme cekat krutejsi střety...

   Smazat
 3. Soudružka Merkel prohlásila, že Detsche Bank zachraňovat nebude. Asi jí to loutkovodič zakázal. Ale je nesporný fakt, že DB je na tom hůře než Lehman Brothers, kterou nechali padnout při páce 1:31 ! To se asi zase někdo nakapsuje, padne-lui DB, půjdou ke dnu další evrpské banky a je vymalováno, soudruzi !

  OdpovědětSmazat
 4. Zbyněk Fiala
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/zbynek-fiala-nad-deutsche-se-stahuji-mraky

  Der Spiegel
  http://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/deutsche-bank-bundesregierung-erwaegt-keine-staatshilfen-aktie-stuerzt-ab-a-1113970.html

  Ne, že by se snad jiné - např. švýcarské nebo americké - banky nepodílely na praní špinavých peněz. Když to ale dělají Němci v Rusku, je oheň na střeše - jak se ukázalo už v prosinci:
  http://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/deutsche-bank-russland-affaere-weitet-sich-aus-a-1069130.html

  Vůbec by bylo zajímavé vědět, kdo za paravanem sankcí dělá v Rusku v tichosti lepší obchody - ?

  OdpovědětSmazat
 5. Říše dobra se začíná angažovat i v evropské finanční sféře. Ale nekouká z toho žádné dobro, nechají padnout € ještě před dolarem. To je ta transatlantická finanční solidarita v praxi.

  OdpovědětSmazat
 6. Jaký pád dolaru vy bando tupých, prolhaných pičusů?
  Dolar posiluje už 8 let prakticky ke všem měnám. K bezcennému rublu přímo raketově, 5 let i ke zlatu.
  Jste úplně vymatlaní nebo žijete v jakémsi paralelním vesmíru, takové bludy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píčus byl ten věcně zlitý ksindl,kterej tě má po tom mejdanu na záchytce na svědomí,Chujmere debiloviči!!!!

   Smazat
  2. A co teprv až jim zejtra od plic řeknou, že Putin je vrah! Holanďani už to zítra pustí do světa! To se z toho tady asi zVencodvořákujou!:)))

   Smazat
  3. Jinak voni maj na mysli petrodolar! Tomu pád hrozí, totiž když skončí jako světová rezervní měna, vo to go a to je otázka kdy, ne jestli, chápeš?

   Smazat
  4. Ale obecně máš recht, je to furt nuda, dokola jednu písničku z budoucnosti, navíc možná až tak vzdálený že se jí ani nedožijou, že? Radši by měli psát něco aktuálního! Třeba o Brangelině! Jak to s ní je a nahodit ňákej vlastní pohled na věc, nemainstrýmovej!

   Smazat
  5. 20:13
   Kvůli tomu,že je to tvoje přání,ty kolaborantský opilče určitě,ty bezmozku z mejdanový lejnolahvárenský směsky!!!!

   Smazat
  6. Nemluv o tom, čemu vůbec nerozumíš, ty negramotný debile ! Je FINITO - KAPIŠ TO, vymytá hlavo ? Nechápeš, jak bys se svoji inteligencí a neúplným vuděláním mohl vědět "VO CO GO!"

   Smazat
  7. 20:29 - to je fakt! Nerozumím Brangelině. Povídej! Jak to maj s majetkem? A co jejich děti? Mají si kde hráááát?!

   Smazat
 7. Kdysi jsem u nich mel 6,5 % urok....
  Halt je za tim zase Zidak. Nemci jsou nepoucitelni - ne, spis zmasazovani. Vsak se na tom pracovalo 70 let.

  OdpovědětSmazat
 8. Ať ty banky shoří jasným plamenem. Zřítí se to samo do sebe. U papírků se ohřejeme a po jistém čase, až potká člověk člověka, tak řekne: "Hle zvíře.", a zabije ho.

  OdpovědětSmazat
 9. Na Slovensku presne tento typ podvodu nazvali privatizácia a hajzeľ Mikloš podaroval Slovenské firmy bazárovým výpredajom západu

  OdpovědětSmazat
 10. Deutsche Bank - co tomu říká Ilona ŠVIHLÍKOVÁ:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nekteri-si-mysli-ze-Nemecko-je-raj-na-zemi-ale-je-to-uplne-jinak-Docentka-Svihlikova-rozebira-hluboky-prusvih-nasich-sousedu-455713

  OdpovědětSmazat
 11. Jediné řešení je spojení Čína Rusko Německo.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.