Reklama

.

.

neděle 4. září 2016

Die Zeit: USA vedou ostudný žebříček olympijské soutěže!

4. 9. 2016      První zprávy

Američané „vyhráli“ první místo v pořadí takzvaných černých medailí – v medailích odebraných za doping, píše Die Zeit.
Největší příspěvek k "vítězství" Spojených států učinil sprinterka Marion Jones, která byla okamžitě zbavena 5 medailí v Sydney v roce 2000, z nichž tři byly zlaté, uvedli autoři článku Paul Blickle a Oliver Fritsch.


Původně se předpokládalo, že medaile se sportovcům budou dávat navždy, píše Die Zeit. Ale to již dlouho neplatí. Faktem je, že kvůli dopingu byli mnozí nuceni vrátit svá ocenění, vysvětlují autoři Paul Blickle a Oliver Fritsch. Někteří pachatelé jsou chyceni ihned, jako kyrgyzský vzpěrač Izzat Artykov nebo moldavský veslař Sergej Tarnovši. Oba vyhráli bronz v Riu, ale jejich sláva netrvala dlouho. Ukázalo se, že Artikov přijímal strychnin, jed na krysy.

V některých případech proces identifikace pachatele trvá mnohem déle, pokračovala publikace. Tento týden bude Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zbavil Rusko zlaté medaile u olympijských her 2008 v Pekingu štafety 4x100. V krvi Julie Čermošanskajové byly nalezeny anabolické steroidy.

Od olympijských her v Aténách v roce 2004 zajišťuje MOV vzorků tisíce moči a krevních testů z minulých událostí a čas od času je kontroluje, napsali novináři. Skutečností je, že se v průběhu času staly testy přesnější. Vědci objevují nové produkty rozkladu, což usnadňuje hon na pachatele. Není pochyb o tom, že za 5-10 let dostanou některého z vítězů z Ria. „Sportovcům dávají jasně najevo: Nemyslete si, že jste v bezpečí! A fanouškům jakbysmet: všechny výsledky jsou bez záruky," upozornil Die Zeit.

Paul Blickle a Oliver Fritsch se rozhodli spočítat celkový počet medailí a vytvořit "černé medailové postavení". „Je to farmaceutická tabulka, statistika podvodů, seznam jedů, sál hanby,“ poukazuje publikace. Poprvé byly testy MOV na doping provedeny na olympijských hrách v Mexiku. Členové švédského týmu moderního pětiboje byli první, kteří byli nuceni navrátit své trofeje. V krvi Hans-Gunnara Lilenvollye bylo zjištěno 0,81 promile alkoholu. Sám řekl, že vypil pár piv, aby se uklidnil.

Později se antidopingový boj,zpřísnil, pokračuje Die Zeit. Lyžař Johann Mühlegg, rodák z Německa, který vystupoval za Španělsko, odevzdal najednou tři zlaté medaile z olympijských her v Salt Lake City v roce 2002. Ukázalo se, že si dával erythropoietinové injekce. Stejná látka se vyskytla i u ruské lyžařky Larissy Lazutinové.

V „černém medailovém pořadí" se ocitlo i Německo, uvedli autoři. Německý soutěžní tým musel vrátit zlato, protože v krvi koní olympijského vlajkonoše Ludgera Beerbauma byly nalezeny zakázané látky. Americká sprintérka Marion Jonesová přišla o 5 medailí v Sydney v roce 2000, z nichž tři byly ze zlata. Později byla uvězněna za křivou přísahu u soudu. V mnoha ohledech právě proto jsou USA nejen v reálném, ale také ostudném hodnocení.

23 komentářů :

 1. "Sprinter Marion Jones byl zbaven..."

  No ty vole to je teda úroveň :-D
  Pište raději o zahradničení a nemotejte se do sportu, trapáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ussacký vymatlanci žerou bobule,až se jim od držky práší.....jinak by byli v hajzlu a dala by jim na prdel i želva!!!!

   Vymazat
  2. Tak jim to napiš, ne, kteréne? Ty víš kdo to jsou ti pánové Paul Blickle a Oliver Fritsch? Já ne. Proč bych po nich měl chtít, aby se vyjadřovali z zahraniční politice, demente? Co když to jsou nějací sportovní redaktoři? Příště debile dřív přemejšlej, pokud ten hnijící mozol co máš místo hlavy na krku je toho schopnej a teprv pak s ním něco cancej na slídu, hovade ...

   Vymazat
  3. Jo ty myslíš ten "mužský rod"? Jak to v angličtině poznáš? Jde o překlad článku těch jmenovaných pánů a já nevím kdo jsou! Zajímavý je pouze údaj, že americký účastník OH musel vrátit naráz 5 medailí! Jako antisportovce je mi u prdele, jestli to byl negr, běloch, baba, chlap či babochlap (jak to u těhle superatletů většinou bejvá) ...

   Víš co? pišme "to"! Ono to bylo "zbaveno" medaile! A vyhnem se invektivám o nepodstatných blbostech plynoucích z nepřechylování anglických příjmení. Já slyším dneska jména těch autorů i sportovců poprvý a co?!

   Vymazat
  4. Když hodím článek do Google Translatoru, tak mi stejně vyleze Marion Jones jako ten - chlap ...

   Vymazat
  5. Proč vůbec ten doping nepovolej? Vždyť dneska je to stejně fuk! O zdraví dávno nejde, jen o byznys a politiku! Stejně jako když se "závodilo o Měsíc"! Poukazovat na doping je stejná kravina jako by někdo žádal, aby k dosažení Měsíce bylo povolený použít jen určitý palivo! Prostě ať si každej svejch výsledků dosáhne tím, co mu nejlíp pomáhá! Ať tak či onak jsou možnosti výsledků limitovány lidským tělem, jeho omezenými anatomickými a fyziologickými možnostmi, který žádný anabolikum nemůže překonat! Zrovna jako kosmické dopravní prostředky nikdy nepřekonaj rychlost světla ...

   Vymazat
  6. 9:31 - u křestních jmen to taky není žádná výhra! Jednou je např. Alice chlap (Cooper), jindy holka (Springs). A Marion to samý! Je to Marián i Mariána!:)

   Vymazat
 2. To, že někomu vezmou medaile po 8 letech, když se napakoval z reklam je už na ho.no. To, že se čtvrtý nedostal před diváky na bednu a neužil si své vteřiny slávy je tragedie. Současný sport je hnus.

  OdpovědětVymazat
 3. Na vysvětlenou prvního komentáře, byla to sprinterka Marion Jonesová. Tady je pěkně vidět, jak české přechylování pomáhá určovat při překladu z primitivních jazyků, jedná-li se o chlapa či ženskou. Stejně jako vyznění článku se zesměšňují pokusy rádobysvětoobčanů, se kterými přicházím do styku, když si na dokladu přečtu, že chudák tříměsíční miminko bylo svými pablblými rodiči nazváno třeba Jessica Norma Pytlíček. To se chce člověku řvát bezmocí, rozběhnout se a vrazit hlavou do zdi.Ale zpět ke článku: úroveň je zde bohužel velmi často snižována gramatickými chybami ( a ne jen zde, také na přepisech rozhovorů s různými osobnostmi v PL a jinde), a když se k tomu přidá ještě neznalost problematiky, je neštěstí hotové. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
 4. Ještě na olympiádě v Montrealu nemohli startovat profesionálové a byla snaha dodržovat čistotu sportu. Vstupem profesionálů na olympiádu se všechno zkazilo a sport už není sportem ale výdělečným podnikem. Jediné řešení které by sport zachránilo by bylo rozdat Američanům samé zlaté ještě před olympiádou a ostatní by soutěžili o ty zbylé medaile. Impérium by bylo spokojené, že nadlidi z USA jsou první a ti ostatní by byli v klidu. ˇ
  Šaškárna s vyřazením největších konkurentů jakýmkoliv způsobem z olympiády a ze soutěží a následné zařazení američanů na první místo v tabulce národů je k smíchu. Ale amikům to nevadí. Mají obsazené svými lidmi všechny sportovní federace, sportovní výbory, dopingové laboratoře a na ty kteří by se chtěli protivit namíří rakety s mírumilovnou atomovou hlavní. No a za takových podmínek, aby nebyli první ve všem. Že ? Nyní jim vybuchuje jedna rakety se satelitem za druhou, ale jelikož na Rusko uvalili embargo, nemůžou si zájemci o vynesení satelitů dát objednávku k Rusům a musí si to dát opět k amikům u kterých jim každý druhý satelit skončí v troskách na dně oceánu. Na vojně se říkalo: "Čítať a písať neviem, ale vojnu ti urobím". No a tak to máme. Ohldně dopingu s uvedeného v médiích je jasné že státem řízený doping je něco strašného. Doping řízený soukromými společnostmi je OK. To je taky odpověď na otázku proč dopující američani bez problému startovali na olympiádě na rozdíl od obviněných rusů, kteří v celé řadě případu vůbec nikdy nedopovali. Jedině soukromý podnikatelský sektor je ten pravý a v dopingu jak by smet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím že 8:48 má pravdu. Je podpora soukromého vlastnictví a podnikání, tak by měl být "soukromý " doping povolen. Stejně se všichni předhánějí mezi sebou kdo co vymyslí výkonnějšího a nezjistitelného a "státem" podporovaný - to zní socialisticky , ten zakázat!!! :-)A potrestat!
   Třeba to bylo tak, jako kdyby nám zdravotní pojišťovna plošně naočkovala sérum proti klíšťové encefalitidě a pak nám třeba někdo zakázal chodit do kina... Samozřejmě po odběru vzorků ... , kdo byl naočkován...

   Vymazat
  2. 8:48 to s těmi zlatými Američanům je opravdu skvělý nápad. Možná by to vyřešilo i války prostě by se řekl: vyhráli jste a šlo by se domů...8-)

   Vymazat
 5. Souhlasím s 8.48.

  OdpovědětVymazat
 6. Tato informace vypovídá o diskvalifikaci ruských paraolympioniků, o vlivu usáckého zla, o strkání usáckých rypáků do veškerého dění ve světě téměř všechno.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdy opraví "olympijský" verdikt v případě ztraceného kolíku americkou štafetou v Riu? To zase pro změnu byla zfetovaná zmíněná komise, nebo ne?

  OdpovědětVymazat
 8. Jen ať se medailí americký hnůj nažere. Příště by měli soutěžit jenom mezi sebou!

  OdpovědětVymazat
 9. Článek ukazuje trochu absurdně na Rusko, které muselo vrátit 16 medailí kv§li dopingu, USA muselo vrátit 11. Takže vítězem v dopingu je bezesporu Rusko.
  Když ale dáváme váhu na zlaté, stříbrné atd . tak potom USA vyhrálo.
  Myslím, že si nemají co vyčítat.

  OdpovědětVymazat
 10. Ussackej ksindl zlato potřebuje na tisknutí těch jejích papírků s okem židozednářskýho Všeználka...ve Ford Knoxu je už prej leda velký hovno!!!:-D

  OdpovědětVymazat
 11. 1718
  vulgární příspěvky se mi těžko čtou, zkus znovu a lépe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zalez na I Děs havloidní nicko!!!!Pro 17:32

   Vymazat
  2. pro 17:35 ale vždyť má pravdu, sprosťačiny nemají smysl. Buď vás smažou a nebo to nikdo nebude stejně číst.
   Bud diskutujte slušně a nebo mlčte.

   Vymazat
  3. Smažou mně nebo tebe ty starosto????

   Vymazat
 12. Kdyby sport neovládaly velké peníze , byznys a ubohá reklama, tak by ani doping nebyl. Ne státy , ale sponzoři ženou sportovce do náruče dopingu. Olympijské hry již mají pramálo společného se sportem když se otevřely profíkům. Jistě je dobré, když v plném treningu, třeba na diamantovou ligu, získáte olympijskou placku. A když ne, tak se nic neděje stejně jsou za to malé prachy. Sport již není čistý a tak se nedivme, že děti již nezajímá, že sportovci již pro ně nejsou vzorem.

  OdpovědětVymazat