Reklama

úterý 27. září 2016

Džebhat an-Nusra: USA nám dodávají bojovou techniku a vojenské odborníky27. 9. 2016   zdroj
Teroristé otevřeně hovoří o podpoře ze strany USA a jeho satelitů. Bojovníci teroristické organizace Džebhat an-Nusra (organizace, jejíž činnost je v RF zakázána), která bojuje v Sýrii, oznámili, že americké úřady jim předaly protitankové systémy a také jim poskytly vojenské poradce. Uvedl to polní velitel Džebhat an-Nusry...Abu al-Ezz v rozhovoru s německými novinami Kölner Stadt-Anzeiger, který byl zveřejněn 26. září.


Polní velitel oznámil, že dříve USA nedodávaly zbraně a poradce přímo, ale přes země, které otevřeně an-Nusru podporují... Zejména skupina obdržela tanky a raketová odpalovací zařízení z Libye přes území Turecka. Washington teroristům také poskytuje finanční podporu prostřednictvím zemí, jako jsou Saúdská Arábie, Katar a Kuvajt.

Ab al-Ezz také uvedl, že přímo Američané teroristům předali protitankové řízené střely TOW a také jim poskytli vojenské poradce. Co se týká vojenských poradců, jde o odborníky v oblasti využívání družic, raket, průzkumných aktivit a termovizních kamer.

Kromě amerických odborníků bojují na straně al-Nusry...poradci z Turecka, Kataru, Saúdské Arábie a Izraele.

Je třeba poznamenat, že bezprostředně po zveřejnění dané publikace si americké ministerstvo zahraničí pospíšilo vazby s al-Nusrou popřít... Moskva již dříve poukazovala na to, že takzvaná americká protiteroristická koalice zasahuje pouze proti cílům teroristické skupiny DAEŠ (organizace, jejíž činnost je v Rusku zakázána), ale neútočí na al-Nusru...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Tak a máte to čierne na bielom. Aspoň špinaví idioti v diskusných fórach pre svoju zaslepenosť nenávisťou voči už neexistujúcemu ZSSR prestanú popierať, že vojenská moc USA JE ŠTVRTÁ RíšA. USA ako Kartágo našich dní musí byť zničené!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepřestali a nikdy nepřestanou. Jejich mozek si neustálým směřováním nenávistných myšlenek do jednoho bodu a adorací druhého, vytvořil nevratné změny, něco jako tunely, klapky na oči i uši.

   Smazat
 2. Říše dobra přežije pouze v případě, že zlikviduje konkurenční dobro kdekoliv na světě. Jejich cca 800 vojenských základen je celosvětovým garantem dobra šířené touto mršinou.

  OdpovědětSmazat
 3. Nic nového pod sluncem.USA je světovým teroristou
  a ne četníkem.Přesto naši vladaři k nim lnou pří-
  mo nehynoucí láskou.A stačí jim k tomu Šaškiro.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Čo v tej Sýrii je, že sa spojí "anjel" s diablom???
  Asad je údajne tyran, no aby sme ho zvrhli, kľudne podporíme diabla, čo tam po morálke.
  Je jasné a nik ma nepresvedčí o opaku, že Asad musí padnúť za každú cenu, inak "mier" v Sýrii nebude.Nikdy však nešlo o Asada, tou rozprávkou už vačšinu nenakrmite.Hamba Vám tam za morom, ako kážete jedno a robíte druhé. Nie Asad je tyran, ale Vy...

  Apop.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.