Reklama

.

.

pondělí 19. září 2016

Evropský parlament nominoval Džemileva na cenu Sacharova


19. 9. 2016   zdroj
Internetová stránka Evropského parlamentu zveřejnila údaje o kandidátech na udělení každoroční ceny Sacharovova "Za svobodu myšlení". Ukázalo se, že mezi kandidáty je osoba, která myslí tak "svobodně", že v jeho hlavě (a hlavách jeho nejbližších spolupracovníků) se svého času zrodila myšlenka na vznik teroristické skupiny pro provedení diverzí proti obyvatelům Krymu. Jde o Mustafu Džemileva, který je lidovým poslancem Nejvyšší rady a je členem Bloku Petra Porošenka.


Mustafa Džemilev je bývalý předseda Medžlisu krymskotatarského národa (Tatarský parlament), bývalý sovětský disident a ukrajinský poslanec, který hájí lidská práva a práva menšin více než půl století. Bylo mu šest měsíců, když byli on a jeho rodina deportováni do Střední Asie spolu s dalšími krymskými Tatary a mohl se vrátit až po 45 letech. Nyní, po připojení Krymu, je ochránci lidských práv opět vjezd na poloostrov zakázán.

Je zajímavé, od kdy jsou v Evropském parlamentu pod "ochránci lidských práv" chápáni lidé, kteří se účastní nejen vytváření teroristických skupin, ale i blokády určitých území. Podle logiky Evropské unie je na čase i Hitlera zařadit k "ochráncům lidských práv" s posmrtným udělením ceny "Za svobodu myšlení"…

Pro informaci: cena Sacharova byla Evropským parlamentem zřízena v roce 1988. Uděluje se každoročně 10. prosince osobně hlavou Evropského parlamentu.

Za ta léta se laureáty stali Ibrahim Rugova (aktivní účastník odtržení Kosova od Srbska), Ali Ferzat (syrský umělec, aktivně vystupuje proti Asadovi), dobře známá hlava Moskevské helsinské skupiny Ljudmila Alexejeva, zahraniční agent (podle ruských zákonů) "Memoriál" a další.

V principu nevzniknou žádné zvláštní otázky, když se ještě i Džemilev připojí k této ctěné společnosti ...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Tak nějak postupně je čím dále zjevnější, jak to je myšleno s evropskými hodnotami, stále více podřízenými hodnotám afroamerickým - proamerickým, v reálu.

  OdpovědětVymazat
 2. Kdyz mohou univerzalni zlocinci jako Obama nebo Kissinger dostat Nobelovu cenu miru tak muze uz prakticky kdokoliv dostat cenu za cokoliv - treba taky terorista Sacharovu cenu.

  OdpovědětVymazat
 3. Proč byli deportováni krymští Tataři na Sibiř?... Protože otevřeně kolaborovali za II.světové války s nacisty! Stalin byl tedy lidumil a humanista, jinak by totiž nechal vlastizrádce postřílet!

  OdpovědětVymazat
 4. Zmetek dostane zmetkovu cenu. K tomu bych mu dal ještě alkoholikovu cenu.

  OdpovědětVymazat
 5. Kdo uteče (z EU a NATO) ten vyhraje!!!!!!!
  Václav

  OdpovědětVymazat
 6. Prepáčte, že nehovorím k téme, ale niekedy, keď zdieľam vaše vynikajúce články, príde to na stránku s programom seminára / proti tomu nič nemám/, ale bez ilustračnej fotky. Potom to nie je atraktívne a nikto po tom ani neštekne. Ďakujem za vylepšenie F zdieľania.MK

  OdpovědětVymazat
 7. To nasvědčuje mimo jiné také tomu, jak velice byli nejvyšší představitelé EU zainteresováni na zinscenování protiústavního násilného převratu na Ukrajině a ještě dlouho ji budou muset foukat bolístka, protože výraznou hospodářskou pomoc zabezpečit nedokáží a bude všem trvat moc dlouho než pochopí,že ani nechtěli.

  OdpovědětVymazat
 8. Naozaj je najvyšší čas vystúpiť z tohoto šlahnutého spolku

  OdpovědětVymazat
 9. Ta Sacharovova cena je také zajímavá, protože sám Sacharov byl za svého života docela rozporuplná osoba, měl nejenem prezentovanou bílou stranu (mírotvůrce), ale také tu černou, o které se nemluví. Byl to přece Stalinův dvorní vynálezce těch nejničivějších zbraní, nejenom jaderných, ale dokonce přišel s tektonickými zbraněmi na zničení USA (odpálit jadernou nálož v tektonickém zlomu pod hladinou Tichého oceánu, pak několiksetmetrů vysoká tsunami vykoná své.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ke konci svého života prozřel a vše prásknul konkurenci

   Vymazat
 10. Jo jo, ten morální Západ - samá cena, tu za svobodu myšlení, tu za literární skvost, tu za humanitu, tu za boj za demokracii, tu za ..... laureátské seznamy jsou plné různých pochybných individuí, alkoholiků, vrahů, teroristů .... Například Nobelova cena míru - co válečných zločinců je mezi jejími nositeli. Amorálnost Západu svědčí o jeho totálním úpadku. To sme vlezli do partičky, to by se jeden pos ... kakal.

  OdpovědětVymazat
 11. Ja som tipoval Pussy Riot, ale aj ten sa im vyrovná...

  OdpovědětVymazat
 12. Já nějak nevím, jestli se mám smát nebo brečet... A ještě ten Kohák - co se mu stalo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Noco asi_ Prostě zblbnul! To se nám starcům stává! V.J.Horák

   Vymazat
 13. zapad je plna velka zachodova misa jo a kdo z eu + nata utece tak vyhraje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ta mísa už začíná přetékat, velmi to začíná smrdět

   Vymazat
 14. Bravo, jen tak dál, teď už jen předat Nobelovu cenu za mír Petro Porošenkovi nebo rovnou Stěpanu Banderovi. Vivat, crescat, floreat prohnilá EU.

  OdpovědětVymazat