Reklama

.

.

sobota 24. září 2016

Glosa "Cui bono?"Rostislav Sáček
24. 9. 2016

10. 3. 1948 byl zavražděn Jan Masaryk. Těsně před jeho smrtí byl v kinech promítán jeho projev, ve kterém se jednoznačně přihlásil ke Gottwaldově vládě.​ J. M. byl velice oblíben mezi národem, proto se stal nebezpečným pro pravici, potažmo i Západ. Byl zabit. Cui bono? Kopie inkriminovaného filmového týdeníku z archivů zmizely. Daleko snazší je zničit nebo ukrást z archivu časopis Přítomnost, který obsahuje sporný článek Ferdinanda Peroutky. Jak prosté, Watsone!

16 komentářů :

 1. Problém je, že zájem zbavit se Jana Masaryka mohli mít i jiní. Byl příliš populární, než aby v té době bylo snadné ho odvolat, bylo lépe z něj udělat mrtvého hrdinu. Miloš Zemen má neuvěřitelnou paměť, sám jsem se o tom několikrát přesvědčil, ale ani on není zcela neomylný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, je to jen člověk, taky ze sebe nic jiného nedělá. Nicméně je to PAN PREZIDENT, jeden z řady MASARYK-BENEŠ-SVOBODA-ZEMAN, z řady, na kterou můžeme bt hrdí a k té chamradi - když byl na Hradě Vena láhev, tak pořád meli - to neřekl jako prezident, ale jako Vašek, to řekl jako prezident - jak se jim to, homadům, hodilo. Najednou žalují Hrad. Chátra nemravná. A k tomu pisálkovi - hanba by je, potomky jeho, měla fackovat a červenat by se za něj měli.

   Vymazat
  2. Pan Zeman před nástupem do funkce ztrávil mnoho let popíjením na Vysočině, a ani před tím nebyl abstinent. Takže jeho paměť je selektivní, na jeho projevu bylo vidět příznaky pokročilého alkoholismu, což se v poslední době zlepšilo. Ale do řady Masaryk-Beneš-Havel určitě patří, i když Masaryk měl jen problém vysvětlit původ jeho majetku a potom jen to focení na bílém koni, zatímco prezidenta Zemana zlobí jenom opice.

   Vymazat
  3. 21:59
   Tak jako Churchil, Stalin, Zeman, Wolodyjovský, či donští kozaci, byli všichni znalci života, takže k tomu patří SAMOZŘEJMĚ i dobrý alkohol. Pak s chladnou hlavou a rozvážně mohli, na rozdíl od např. Havla, nebo Junkerse nakopat šapirovské poskoky jako jsi ty do germánské řiti.

   Vymazat
 2. Fandím Ivanu Davidovi, Miloši Zemanovi, Putinovi i Rusku. Též fandím Tomio Okamurovi. Nefandím lžím a podvraťáctví. Je to snad na závadu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:37 Ne,není!Je to správná reakce mysli.Ale NÁRODE,VZBUĎ SE!

   Vymazat
  2. A fandil bys jinochu i Hitlerovi. Všechno stejná pakáž.

   Vymazat
  3. 22:12 - a ty zase těm šmejdům který tam právě tento poctivý pán velice trefně popisuje! - https://www.youtube.com/watch?v=a-Qi0YqpvuQ

   Vymazat
 3. Pan president Zeman je uspesny proto, za ma rad dejiny a na zaklade znalosti dejin, applikuje ruzne situce do moderni doby. Toho jsem si vsiml okanzite.

  Jeho vety o princezne CASANDRE a varovani pred danajskym ("reckym") darem, ktery znicil Troj jsou toho dukazem.
  (Pouze pro zajimavost : Ona (Casandra) dostala dar videt budoucnost vymenou za sex z Appolem..
  Kde vzala schopnost videt budoucnost knezna Libuse NEVIM.)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plukovnik je zpet spadl mi kamen ze srdce Zdravim
   holokolo

   Vymazat
 4. Když prezident tvrdí, že článek s tímto názvem četl,tak mu věřím, protože by si v opačném případě musel název a text tohoto článku vymyslet, čemuž nevěřím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I ja mu verim. Noviny s clankem lezely pred nim na stole a kolem tancovaly bile mysky.

   Vymazat
 5. Někdo zmiňoval, že na Peroutkův článek odkazoval už i Pavel Schönfeld alias Tigrid ve své knize Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapesní průvodce je v kdejaké veřejné knihovně , tam je možno se podívat a popřípadě uveřejnit citát.
   Ale článek je o Janu Masarykovi, který skutečně nebyl antikomunista a vyjadřoval se k některým problémům tehdejší doby způsobem, který musel některé kruhy na Západě zneklidňovat.
   Mám na mysli například využití jáchymovského uranu Sovětským svazem výhradně pro mírové účely. To bylo v době nastupující studené války nereálné, SSSR tehdy řešil problém vojenské rovnováhy v Evropě .Jan Masaryk proti spolupráci se SSSR nebyl. Z tohoto postoje ovšem pro něj plynulo nebezpečí,které se naplnilo .

   Vymazat
 6. Panove, on ten Honza Masaryk mel skakani z okna zakorene v podvedomi, nebot ho zachranilo pred poradnym vypraskem, kdyz pracoval v Deabornu v Michiganu.

  Ano panove, on tam pracoval jako velitel hasicu u Forda.
  Jednou byl na navsteve u "kamaradky" a jeji manzel se vratil necekane domu.

  Honza skocil z balkonu do zahrady a kdyz dopadl na zem tak si koleny poskodil predni zuby.

  To jsem se dovedel v Clevelandu od starousedliku v ceskem klubu. Oni pracovali vsichni v LTV (ocelarny) a znali historky o Honzovi a o TGM.

  Ceskoslovensko melo byt puvodne vyhlaseno v Clevelandu v Ohiu, ale TGM se zalikal smaradem z ocelaren, tak to jel udelat do Pittsburqu v Pennsylvanii..
  Zmakl to 18.5.1918.

  Kdyz byl v Pittsburgu, tak rad vyjizdel proti proudu Allegheny, coz je reka a v povodi te reky se rodi povestne hezka devcata a hudebne nadana...

  Kdyz jsem se tam toulal ja, po jeho stopach, tak mi napadlo, ze tam jezdil na hodiny zpivani..
  Huuu ha, ha, ha,
  BUH vi co mel v hlave na Allegheny.

  Je dulezite, aby jste vedeli, ze prof. Svejnar pusobil v
  Dearbornu na indoktrinacnim ustave za ucelem poplest vsem mladym lidem makuvky.

  Jeho prace se zdarila, ale asi musel uteci, nebot to mesto je dnes plne Muslimu. Detroit area je nejskaredci zadel Ameriky, a ted tam jde opravu o hubu.

  Dale je treba vas informovat , ze v Pittsbughu chodil do skoly vas nejvyssi banker, ten co sedi naproti Prasne brany.. Az ho potkate, tak mu oznamte, ze jeho hrichy mladych let a skotacani na Station Square, je znamo a nechte si zaplatit pivo, nebo vsechno reknete vsem.
  honolulu - pan ucitel dejepisu.

  OdpovědětVymazat
 7. V mé rodině žila dáma, která bydlela na Žižkově a tam se přátelila s jednou dámou, bývala to hospodyně Jana Masaryka. Ta říkala, že Jan Masaryk měl rád obyčejné lidi a uznával vítězství Rudé Armády za druhé světové války a i když to nebyl jeho šálek kávy, chtěl poctivě s Komunisty spolupracovat pro dobro národa a to byla asi to co vadilo a proč neměl žít.

  OdpovědětVymazat