Reklama

.

.

úterý 6. září 2016

Glosa: Kroměřížská výzva, Anti-Zemani a jejich budoucnost

Jaromír Bradávka
6. 9. 2016   Rukojmí
Přečetl jsem si na internetu článek o úsilí tzv. Koměřížské výzvy při hledání kadidáta do prezidentských voleb v r. 2018. Je to čtení o líbivých myšlenkách a přáních, avšak naprosto odtržených od běžných denních starostí občanů České republiky. Není taky divu, když za vznikem Kroměřížské výzvy stojí Michael Kocáb, jeden z proslulých „sluníčkářů“ a blízký kamarád „světlonoše“ Václava Havla.
Celé to pitoreskní divadlo a zoufalá snaha najít někoho, kdo se ve volbách postaví M. Zemanovi, jsou tak marné, že jsem dokonce zaznamenal jistý pocit lítosti a zmaru nad jejich úsilím, když jsem ten článek dočetl do konce. Po přečtení seznamu prezidentských kandidátů mě však dojetí rychle přešlo. Řada jmen je totiž tak profláknutá svými názory a skutky, že dát jim hlas bych považoval za projev duševní úchylky a paměťové retardace.

Zarazilo mě však jedno číslo: 6.500 signatářů výzvy. Pokud je to pravda, není to zase tak málo, jak by se někomu mohlo zdát. Znamená to, že „sluníčkářstvím“ je v této zemi postiženo víc lidí, než by si leckdo myslel, a že mezi nimi nejsou jen politici, umělci, někteří sportovci a další „osobnosti“ z rúzných oblastí společenského života, ale také řada veřejně neznámých lidí – občanů ze všech koutů republiky.

Přesto věřím tomu, že po volbách řada z nich prohlédne, komu a na co naletěli, a pochopí, jak a proč byli zmanipulováni. Právě jim přeji, aby (po pádu A. Merkelové a následném zániku celé EU) proběhla další česká revoluce skutečně a výhradně sametově, nejlépe výsledkem voleb diametrálně odlišným od předvolebních průzkumů, a jediným dokumentem, který by mohl po volbách ovlivnit jejich život, bude programové prohlášení nové vlády s názvem „Poučení z (ne)sametového vývoje České republiky po 17. listopadu 1989“ a následný odchod do politického, uměleckého či podobného důchodu.

Protože v opačném případě, pokud by se k moci čistě náhodou dostali skuteční radikálové (o tom, že u nás existují, není pochyb, jen ve výroční zprávě BIS se nich nepíše), nelze vyloučit, že by rozjeli novou vlnu soudních procesů a obrození politických stran, podobných těm z 50. a 70. let, a na základě jejich výsledků by mohli začít zvažovat obnovení trestu nucených prací. A to si určitě nepřejí ani oni signatáři, ani těch 25 kandidátů na prezidenta, ani nikdo z 10 milionů obyvatel České republiky. (I když některým současným politikům by pár týdnů pořádné práce v lese nebo v dole jen prospělo!)
P.S: J  Jak se asi dívají obyvatelé Kroměříže na to, že se jménem jejich krásného města je spojována takováto extrémextrémně politicky korektní záležitost?

48 komentářů :

 1. Je potřeba přemýšlet.Zeman mozek ztrácí a buduje cosi, co podivuhodně fascinuje značnou část obyvatelstva. Je to dost neuvěřitelné,ale je to tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co buduje?

   Vymazat
  2. Á, ozval se známý islamista Bedrich Dvorak, co sám už mozek dávno ztratil, když v islámu se našel.
   VY NEJSTE ani ČECH, ale ani Evropan! FUJ.
   rrr.

   Vymazat
 2. Ach jo, Uchcáb zase k něčemu vyzývá?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypadá jak slepec. Pořád nosí ty černé brýle. Asi chtěl v mládí vypadat jak Američan a zůstalo mu to až do pokročilého věku.
   Prostě UMĚLEC.

   Vymazat
  2. On jako slepec nevypadá, on je slepý, hluchý a hlavně je de*il. Stačí se na něj jenom podívat a normálně uvažující člověk musí mít jasno. Bohužel takových de*ilů je ve vládě, parlamentu i v senátu asi většina a proto to v republice vypadá, tak jak to vypadá. Bohužel ani Zeman to nezmění.

   Vymazat
  3. Jenom se mu zalíbila Holešovská výzva, tak to trošku po sluníčkovsku zašmodrchal a ani se nestydí.

   Vymazat
  4. Když naposled Kocáb zaslal na Hrad nějakou z tisíci podpisů výzvu, pozval si prezident několik jejich vybraných signatářů. Brouk Pytlík, Ferda Mravenec ani Včelka Mája(co se nám tady do toho ta Němka plete?)nepřišli!

   Vymazat
 3. P.S: Jak se asi dívají obyvatelé Kroměříže na to, že se jménem jejich krásného města je spojována takováto extrémně politicky korektní záležitost?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V prezidentských volbách volilo Miloše v Kroměříži 65%, dvě třetiny, takže je jim výzva asi k smíchu.

   Vymazat
  2. Kdyby Kocáb zneužil jméno naší obce ve prospěch svých politických cílů, tak by jsme mu kolektivně šli rozbít hubu!

   Vymazat
 4. Idiocie, byť sametová, bude vždycky idiocií. Amerikanizace = idiotizace. Neumím to říci stručněji.

  OdpovědětVymazat
 5. Text zaslaný k té výzvě. Dostal jsem to, ačkoliv jsem žádnou výzvu typu "distancujeme se" nepodepisoval:
  Přátelé,
  oslovuji některé z vás, kteří jste podepsali výzvu distancujemese.cz. Svým podpisem jste tehdy vyjádřili nesouhlas s postojem našeho prezidenta k agresi Ruska, které po odtržení Krymu pokračovalo a dodnes pokračuje v pohrdání svébytností ukrajinského státu. Nadbíhat Kremlu je více než hloupost. Je to chyba. Už jednou jsme je odsunuli. Podruhé by se to nemuselo podařit. V těchto dnech jsme si připomínali vpád sovětských vojsk na naše území před 48 lety. V posledních měsících se ale v oblasti naší zahraniční a domácí politiky leccos mění, ne právě pozitivním směrem. Varovné signály se množí i v dalších oblastech.

  Po roce 1989 jsme se zařadili mezi vyspělé liberální západoevropské státy a měli bychom udělat vše, co je v našich silách, abychom tuto orientaci udrželi. Proto se skupina lidí ze všech koutů naší země rozhodla zorganizovat Kroměřížskou výzvu, která ohlásila záměr svých signatářů účastnit se aktivně volby příštího prezidenta.

  Pokud souzníte s našimi obavami, máte možnost se svým podpisem ke Kroměřížské výzvě přidat a v rámci zcela korektního občanského angažmá ovlivnit další směřování našeho státu.

  Níže zasílám text Kroměřížské výzvy s možností se také podepsat. Všem signatářům Kroměřížský výzvy příjde po podpisu dotazník, ve kterém můžete vyjádřit svůj názor, kdo by nejlépe podle vás reprezentoval náš stát v intencích, které jsou v Kroměřížské výzvě popsány.
  Srdečně zdravím
  Michael Kocáb

  Odpověděl jsem:
  Vzhledem ke skutečnosti, že Krym byl svévolně a nelegálně Chruščovem předán Ukrajině a výrazně většinové přání občanů Krymu vyšlo, že součástí Ukrajiny, která je pod vlivem fašismu (obojí je v rozporu s pojmem demokracie), lze považovat falešné výzvy tohoto typu za bezpředmětné. L.P.
  Tipnul bych si, že to bylo taky započítáno mezi těch 6500 nebo kolik podpisů.

  OdpovědětVymazat
 6. PROTESTUJI durazne proti tomu, aby pan Bradavka z Kromerize (cert vi kde to je) pouzil muj zaslouzeny titul - SVELONOS - pro osobu, ktera je mi neznama - nejakej Havel.
  SVETLONOS jsem JA, JA, nick honolulu !
  GLADIATOR pravdy, v arene zvane Nova republika.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 7. HONOLULU zde prohlasuje , ze je plne na strane ceskeho presidenta Zemana, pro jeho samostatne mysleni a cinneni. Pro oddanost narodu z ktereho vysel a proto, ze je spiritualnim bratrem Donalda Trumpa (zachrance sveta), i kdyz o tom zatim nevi.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 8. Marně hledám výtečníky, kteří by měli zájem být terčem posměchu lidí. Kde se schovali?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem na Týdnu našel

   Na předběžném seznamu případných kandidátů jsou například také kněz Tomáš Halík, ekonomové Jan Švejnar a Tomáš Sedláček, senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, hudebník, konferenciér a herec Marek Eben, herec a režisér Zdeněk Svěrák a astrofyzik Jiří Grygar. Mezi možné adepty zařadili signatáři výzvy i aktivní nebo bývalé politiky, k nimž patří Petr Pithart, Karel Schwarzenberg, Zuzana Roithová, Miroslava Němcová, Michael Žantovský a Jiří Dienstbier.

   Všichni jsou nebezpeční světovému míru.

   Vymazat
  2. A jako obvykle, většina z nich jsou Židé . V zemi kde dle Wikipedie jich je maximálně 15-20 tisíc čili méně než 0,5% je podíl Židů na kandidáta na prezidenta cca 70% , v Senátu a Parlamentu je to méně, i tak jsou to desítky %.
   Jak neuvěřitelně slabým národem jsou obyvatelé ČR když toto dovolí.

   Mají ty nejhorší politiky na světě, ale de facto si nic jiného nezaslouží.

   Vymazat
  3. (21:25)
   1. Horáček Michal, 2. Halík Tomáš, 3. Pánek Šimon, 4. Švejnar Jan, 5. Kolář Petr, 6. Wagnerová Eliška, 7.Kocáb Michael, 8. Pavel Petr, 9. Eben Marek, 10. Pithart Petr, 11. Schwarzenberg Karel, 12. Roithová Zuzana, 13. Pospíšil Jiří, 14. Němcová Miroslava, 15. Marvanová Hana, 16. Höschl Cyril, 17. Sokol Jan, 18. Sedláček Tomáš, 19. Žantovský Michael, 20. Dienstbier Jiří, 21. Svěrák Zdeněk, 22. Grygar Jiří, 23. Fischerová Táňa, 24. Fischer Pavel, 25. Dlouhý Vladimír

   Vymazat
  4. 11:39 To je seznam "perel". Od omlouvačů, přes vítače až po zloděje.

   Vymazat
  5. Co jméno,to perla!Tito sráči se ještě nestydí vylézat na vrchol politiky?Ti, kteří dostali náš stát až na dno,si dovolují psát,že jsme se zařadili mezi vyspělé západní země po r.1989!A CO TĚCH 27 let?Neslýchaná drzost!Vše jste rozkradli,máme nejvyšší koeficient korupce z celé Evropy a to díky vám,zmetci a ještě nemáte stopku?Zalezte někam a už se neukazujte na veřejnosti vy Havloidní ubožáci řízeni a živeni neziskovými organizacemi a USA!STYĎTE SE,JESTLI VÍTE,CO TO JR!

   Vymazat
 9. Jde o to, vybrat dobreho a schopneho kandidata.
  Vecne ozraly Ovar se uz ostudy nadelal dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak vidno, vedete si dobře soudruzi s tím výběrem. A koho nazýváš ovarem ty hovno!?

   Vymazat
  2. Ty z hovna vzešlej syfilitickej alkoholiku,jedinej ksindl kterej dělal na Hradě ostudu byl ten udavač,kolaborant ,alkoholik a vvlastizradná kurva jménem Havel!!!!

   Vymazat
  3. 21:30 Ten je zatím nejlepší, který tam kdy byl.

   Vymazat
  4. Ovar je ten mongol nahoře, Kocáb-ka nebo Kraďousek? Případně píše o svém dementním fotrovi Plavcovi, ten by chtěl taky úřadovat na Hradě.

   Vymazat
  5. Jediného, neřáda jen na jedno volební období, jsme se zbavili.
   Schwarzenberg, Kocáb, Štětina, Herman, Dienstbier, Zaorálek, Kalousek, Bursík, ...
   To jsou jen další vepři vykrmení ze Sorosova chlívku.

   Vymazat
 10. Anti-Zemanovců je v této republice určitě mnohokrát více než oněch pár tisíc podepsaných pod tou kroměřížskou výzvou.
  Vzpomeňme jen na Albertov, na kterém své sympatie k Zemanovi vyjadřovali rudými kartami i závody ve vrhu vajec ...
  Jejich problém je "jen" v tom, že neví, kde a koho vzít. Aby se mohl jako důstojný kandidát postavit prezidentu Zemanovi.
  Ukazují to i jejich první jména, která před veřejnost představili. Jistě tím nevystříleli všechen prach, a přijdou s dalšími. Liberálními Švejnary a jinými Dienstbiery ...

  OdpovědětVymazat
 11. Kocab je muzikant z Bratislavske ulice v Brne. Kocab neni Tribunem lidu, kdezto Zeman je prvnim obcanem lidu, a je znamy po celem svete.

  Lide z toho neznameho mesta (Kromerize) uz jednou vstoupili do dejin na snemu Kromerizskem v listopadu 1848 (- pamatuji si z dejepisu v nasi pomocne skole na Smichove.)
  Oni tam zvanili a Hapsburgove zatim ovladli vse podle svych predstav.

  Proto ma Kromeriz povest mesta - lidu mysleni
  pomaleho , tezkopadneho a nebystreho, takze - snemy a provolani jsou neplatne. jako 1848
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle tě potěší, čti na

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-VIDEO-Media-jsou-jako-Rudy-pravo-Hillary-je-priserna-S-islamem-se-to-neda-rika-znamy-cesky-krajan-z-USA-452270

   Vymazat
 12. co postavi kavarna tak to mi luza neberem nechcem valku s ruskem a nechcem islamskou czechiu samej vlastizradce a usa poskok

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tak. Sami by utekli a nás nechali vraždit. Však také proto na nás nahnali muslimáky.
   Jsou to korupčníci mezinárodního charakteru.

   Vymazat
 13. Pane 21:57
  ve Vami uvedenem seznamu chybi administrace zverejnenych osobnosti..
  Napr. pan Frankestain, pan Ficko z Cachtic, pan Babinsky zvany - lotr z Brna,
  Caligula , Atila, Ghengis-Khan atd.

  Proto proziravy president Zeman ma titul prvniho obcana zeme na 100 % zajisten. Neni nahrady !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 14. Kocáb je pěkný idiot, víc k tomu nemám co říct.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mýlíš se, on je hnusný idiot, to je ksicht do hororu a o jeho zpěvu se raději ani nevyjadřuji.

   Vymazat
 15. 22:10 jsme velmi hlidan cenzurou u nas. Nemohu se k tomu vyjadrit , ale souhlasim s nazorem pani Samkove na jeji "imperialni vysost", ktera chce byt presidentkou.
  (Napsat jeji jmeno, tak vse zmizi.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 16. Pane OTO ULC, znam Afriku dobre ! Zil jsem tam dlouho a souhlasim s Vami plne. (Patrim k posrpnove emigraci, kterou jsem zacinal v JAR, ale byl nasazen pracovne i v jinych zemich.)
  To co jste tam videl a zazil je DULEZITE , aby Cesi vedeli. (Me zde uz brzy umlati klavesnicemi, ti knedlici.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 17. V Kroměříží je léčebna opilců....Jak typické pro havloidy!

  OdpovědětVymazat
 18. Kroměřížská výzva - nesmírně tupá záležitost pražskokavárenských zoufalců v čele se zmrdem Kocábem a dalšíma posranejma podržtaškama typu Pehe atd...Odpad,nad kterým stojí za to si jen odplivnout.A ten Kocáb - z toho mi je na blití...Je to člověk,co nikdy nic nedělal!!A takovej by nám chtěl hledat prezidenta!KOKOT!!

  OdpovědětVymazat
 19. Já osobně jsem občan z Kroměříže a debily co podepsali tento nesmysl bych zavřel někde do uzavřeného prostoru,aby neškodili a nechal je hladovět,což je nejlepší lék k vyléčení z debility. ...................

  OdpovědětVymazat
 20. Nebo lépe bych nahnal do ohrady a střílel jako divoká prasata a nechal jen pár-dva- pro výstrahu ostatním, protože škodí občanům.

  OdpovědětVymazat
 21. Kocábe, vy kteří jste se Schwarzenbergem, poradcem Halva, pracovali na rozbíjení a rozkrádání republiky, PROBERTE SE.
  KOMUNISTI UŽ TADY NEJSOU!!!
  Tak běž s těma pokusama o výzvy někam.
  Lidi tě maji už přečteného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bude se muset PREKABÁTIŤ, aby se udržel u lizu.
   Nebo napíše také něco jako ODCHÁZENÍ.
   Místo politiky by si měl vzít housle a zahrát, když je takový umělec.

   Vymazat
 22. O tom jak hloupě a amatérsky postupují iniciátoři:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Kocabe-hod-ho-do-stroje-Dalsi-uder-hudebnikovi-a-jeho-kandidatum-na-prezidenta-452576

  OdpovědětVymazat
 23. Bohužel, Zeman je názorově opuštěn sám proti všem,...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale kuš ty pláco. Tak opuštěn jako ty, bezmozku, rozhodně není.

   Vymazat
 24. Všimli jste si souvislosti? Po ostudné výzvě následuje ostudné prohlášení komisaře OSN, kde si drze dovoluje urážet prezidenta Zemana. Toho se vehementně chytá prolhaná ČT a lživá propaganda je též zřetelně tištěna v novinách, novinkách a dalších koninkách. Goebls by záviděl.

  OdpovědětVymazat