Reklama

.

.

úterý 6. září 2016

Gref očekává rozšíření spolupráce Ruské federace a Japonska a platební styk v národních měnách

6. 9. 2016   zdroj
Objem spolupráce mezi Ruskem a Japonskem bude i nadále růst, dalším krokem může být přechod na vzájemný platební styk v národních měnách, domnívá se hlava Sberbanku German Gref.

"Myslím, že s tímto politickým trendem bude objem spolupráce mezi Japonskem a Ruskem nadále růst. A domnívám se, že dalším krokem může být samozřejmě otázka přechodu k platebnímu styku v národních měnách," řekl Gref novinářům v kuloárech Východního ekonomického fóra (VEF) ve Vladivostoku.

"Ještě jsme o tom ani neuvažovali, ale v zásadě je to velmi reálný problém," odpověděl vrcholový manažer na otázku, zda je v Sberbanku připravena infrastruktura k vydání obligací v jenech (samurai bond).

Zároveň Gref nazval za nesmírně významné vystoupení předsedy vlády Japonska Šinzó Abe na fóru. "Jeho vystoupení bylo emocionální a svěží. Je to velký průlom. Myslím, že prezident zde ne nadarmo strávil dva dny. Je zřejmé, že ten emocionální náboj, který byl schopen vytvořit u obou svých kolegů, byl dnes v konferenčním sálu zúročen. Bylo to jedno z nejzajímavějších zasedání," konstatoval šéf největší ruské banky.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

87 komentářů :

 1. Всё идeт путём. A to je dobře :), viď Pečínský?

  OdpovědětVymazat
 2. Tak snad už rubl nebude dál ztrácet hodnotu a stabilizuje se na těch 65 za dolar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. barevný jsou šňůry aut .... jak dlouho tě asi udrží na "kapačkách" ta tvoje virtuální realita ?

   Vymazat
  2. Nebo opačně -:)

   Vymazat
  3. Po dohodě Rusů se Saudy ohledně objemu těžby ropy to vypadá na to, že rubl bude posilovat a Rusko bude inkasovat víc. A protože sankce a embarga proti Rusku nemají konce, tak Rusové posilují svoje vlastní dost zanedbané hospodářství. Soběstačnost je heslo a cíl. A pak si naši výrobci kvůli našim politikům mohou o východních trzích jenom zdát. Prostě čeští politici a novináři jsou banda vlastizrádných blbů!

   Vymazat
 3. Paradox: USA nejzadluženější stát na světě ale "reiting" nejvyšší. Ruska federace bez dluhu s nedozírnými nerostnými zásobami všeho, ale hodnocení nejnižší. Tomu říkám kapitalistická logika a to západ ráj na zemi a východ peklo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko už zbankrotovalo v roce 1998 se stejnými "nedozírnými zásobami všeho".
   USA nezbankrotovaly nikdy, po WW2 měly vzhledem ke GDP úplně stejný dluh jako dnes.
   Rusko nemá "nejnižší rating" jak lžeš, ale BB+, stejně jako např Maďarsko nebo Bulharsko.

   Věnuj se raději křížovkám nebo vaření ty chytrolíne a výrazy jako "logika" si neber do huby.

   Vymazat
  2. 17:21
   ale to je naprosto jednuduché, vnitřní dluh vůbec nemusí souviset s výkonem ekonomiky a v tomto případě ani nesouvisí. USA má úspěšnou a inovativní a hlavně velmi svobodnou ekonomiku (liberální) a proto je úspěšná.
   Rusko nemá nic z toho a se svým nerostným bohatstvím už několikrát zbankrotovalo.
   Důvod je v tom, že nemá otevřenou a svobodnou ekonomiku, společnost je řízena diktátorsky a proto takhle dopadne vždy. Dokud se nezmění v Rusku diametrálně řízení státu.

   Vymazat
  3. tak se dívám, co to za de.b.ily pod tebou maluje písmenka na NET ..... Sedm zemí do pěti let a americký dolar vstává z mrtvých. Ukrajina splnila účel, ISIL dobývá Irák a Sýrii, právě dobývá strategickou Kobani. Turecko dělá mrtvého brouka, Kurdistán se raduje. Ještě musí padnout Asad, pak přijde na řadu Irán a projekt „Nový Střední východ“ bude hotový a dolar zachráněný. Aneb – odstavené Rusko, závislá Čína a dolar pořád petrodolarem. Tak jednoduché!

   Vymazat
 4. jen tak, pro hlupáčky s petrodolarem .... jak to funguje. Např.: Finský prezident Sauli Niinistö odmítl prodloužit službu vedoucímu kanceláře ministerstva obrany generálporučíku Artu Ratymu. Generál totiž svévolně pořádal vojenské cvičení s USA na neutrálním finském území.
  zdroj http://www.novarepublika.cz/2016/09/pomateny-general-zpusobil-napeti-v.html
  ať žije dolar ! ALE ZA SVÝ !

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymové 17:43 a 17:53 - to je výkvět ekonomiky (asi VŠE Praha. Nebo se pletu?) Hodnota dolaru je prý držena úspěšnou americkou liberání ekonomikou. Tak to je tedy myšlenková perla.... A dál úspěšnost ekonimiky se odráží v kurzu měn... ha ha ha. Pánové zabalte to a chovejte radši slepice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slepice chovej ty, ty idiote.
   Apple, IBM, Microsoft, Intel, Ford, Boeing, Google, Facebook, General Electric, Cisco, Oracle, Nike, Disney,.... atd atd atd.
   A Rusko? Ti umí akorát zarazit trubku do země a vyrábět válečné hračky.
   Taková je pravda ty blbe. A přesto, že Rusko už skoro 20 let řídí nejgeniálnější génius z geniálních, polobůh Putin, se na tomto smutném faktu nic nezměnilo.

   Vymazat
  2. pro 1810
   a) ve svém příspěvku 1753 vůbec nemluvím o dolaru, ale o americké ekonomice - která je nejvýkonnější na světě.
   b) a tato americká ekonomika a americké hospodářství drží velmi vysoko všechny možné ekonomickéí ukazatele, které snad existují.

   A opoikud jsi si všiml, tak srovnávám to s Ruskem, které je neuvěřitelně bohaté na nerostné suroviny, ale už několikrát za posledních několik málo let zkrachovalo. A je to tím, že nemá liberální a otevřenou a svobodnou ekonomiku.

   Až se budeme bavit o dolaru - jako o světové měně číslo jedna - tak budeme diskutovat k dolaru.
   V tomto příspěvku reaguji na rating amerického hospodářství ve srovnání s ubohým ratingem Ruska.

   Vymazat
  3. Pozor Pečínko, praskne ti žilka. A propos, zapoměl jsi ještě na McDonalds a burger index. No nic, to budete mít až ve 4 ročníku.

   Vymazat
  4. 18:22

   Neberte těm fanatickým anti-ami idiotům jejich modlu. Bezcenný rubl spadl jak shnilá hruška a k dolaru ztratil polovinu hodnoty. Ale ti idioti si i přes to budou pořád mlít tu svou odrhovačku. Není divu, že tito jednozáviti s jejich mozkovou kapacitou mají všichni do jednoho holé prdele. A jak se přitom ještě naparují :-D

   Vymazat
  5. A co meleš dokola pořád ty,chujmerovská havloidní žumpo????Že tě čokovopice z Fuckingtownu přivítá na palmě a Kraďousek mu bude radit jako"""""nejlepší ministr financí"""""????Ty jsi fakt ultramamrd Made in USSA!!!!

   Vymazat
  6. Argumentační výrazivo 18:22 - Fanaticý antiami, bezcenný rubl, shnilá hruška,idioti,jednozáviti, holá prdel - dává tušit alespoň titul Bc, nebo MBA, nebo PhD a mladý věk.

   Vymazat
  7. 18:40

   Opsat "argumnntační výrazivo" jsi zvládl. Teď ještě něco z toho vyvrátit. To už ti jde ale hůř, pže fakta se vyvrací těžko, viď?

   http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=10Y

   18:35
   Té hromadě hoven která jsi sesmolil není rozumět. Až vystřízlivíš tak se vrať.

   Vymazat
  8. 18:49
   A co jsi sesmolil ty,experte z havlovo předkožky????Pořád hovna z prdele ussacký čokovopice!!!!A kdo má pořád tři promile v žilách????Leda ty,Chujmere debiloviči....a teď táhni vyměnit k Šapitovi noční ty bezmozku!!!!!

   Vymazat
  9. 18:59

   Utíkej si nakoupit ruble, imbecile. Děsně posilují, všichni je chtějí a za chvíli už se na tebe nedostane. Tak šup šup debílku, neztrácej tady čas.

   Vymazat
  10. 19:07 To nevíš. Když jde něco dolu, nakupuj.
   Když něco stoupá prodávej.
   Základní to poučka úspěšného člověka Sorose, který je nám vzorem.
   Musíme si k tomu, tak trochu mimo hru, přidat záměrné rozkývání ekonomik.
   To se potom vydělává, když vím, kdy co poroste a kdy bude padat.

   PS Už jsi byl pro vejce?

   Vymazat
  11. 20:11

   A ty už jsi někdy něco se svými poučkami vydělal? Nebo byl tvůj největší obchod nedělní nákup v Lidlu?
   Soros dokáže rozkývat ekonomiku Ruska? No to teda ta slavná ekonomika stojí za starou bačkoru.

   Vymazat
  12. 20:42 A ty jsi někdy něco vydělal jinak než příživnictvím? Nebo tvůj největší business byl výkup cenných papírů od staré babky?

   Rozkývat se dá pomocí opozice. To nevíš? Málo jsi studoval, nebo bylo studium velmi povrchní. Tedy pokud jsi dodělal základku.

   PS Dej si ty vejce na měkko.

   Vymazat
  13. 18:22 Pořád ti není jasný rozdíl mezi příčinou a následkem. Rusko sice několikrát od rozpadu SSSR zkrachovalo, ale bylo to právě tím, Jelcin s americkými poradci tam zaváděli "liberální a otevřenou a svobodnou ekonomiku". Bude ještě nějakou dobu trvat, než se z té "nejefektivnější ekonomiky", která Rusku způsobila škody srovnatelné s 2.SV, vyhrabou.

   Vymazat
  14. 20:52

   Takže rubl šel do prdele protože ho rozkývala ruská opozice? Ruskou ekonomiku rozkývala ruská opozice? Jaká opozice a jak konkrétně ji rozkývala? To tě učili na tvojí základce tyhle pizdoviny?

   Jsi blb který zkouší střílet od pasu a myslíš si že z té záplavy hovadin nakonec dohromady něco smysluplnýho vypadne.

   Vymazat
  15. 21:00 Na tom, o čem mluvíš má zásluhu 30 kobližků na majdanu, protože EU si nechtěla nechat s USA ujít uždíbnutí Ukrajiny a tranzitu zboží do RF.
   Soros je v tom také.

   Jaké byly vejce? Měl jsi je na hniličko?

   Vymazat
 6. 19:07
  Debil byl ten ubohej donašeč,vlastizrádce a vožralý,který udělal něco tak dementního jako jsi ty ženský,která měla nemoc šílenejch krav,Chujmere debiloviči!

  OdpovědětVymazat
 7. ..a slepičí chřipku taky !

  OdpovědětVymazat
 8. V Japonsku a Číně pochopili co je čeká a že po Rusku jsou na řadě. Přestat obchodovat v US bitcoinech.

  OdpovědětVymazat
 9. 19:07
  Pepo IBM Oracle Intel Ford Being Google ... Loser Vyskoč, už ti zase pookřálo? Pořád jsi nevysvětlil, politováníhodný starý kašpare, jak to, že je dluh USA 130 x vyšší než ruský. Čekáme, starý zlostný přemřelo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak? USA ti něco dluží, ty starý kašpare, že tě to tak trápí? Tušíš vůbec, debílku, že po WW2 byl US dluh vzhledem k HDP vyšší než dnes? 120%?

   Čekej dál blbe, tak jako celý život čekáš na ten neustále předpovídaný krach dolaru a potažmo celých USA, ty zoufalče :-D

   Vymazat
  2. 20:00
   Pepíku, génie, vysvětli tady těm rudohnědým idiotům a imbecilům, ale tak nějak polopaticky, to víš oni nejsou tak chápaví, co se stane s firmou, která jede na dluh, který nemůže nikdy splatit? Ještě jednodušeji, co se stane s rodinou nebo individuem, které si žije na vysoké noze, ale na dluh, který už není schopno platit? Ale prosím, Pepi, bez emocí, tak inteligentně a slušně jak tady dokážeš jen ty. Díky moc, Pepi.

   Vymazat
  3. 20:05

   Umíš číst, imbecile, nebo to potřebuješ namalovat?
   Už před 70 lety měly USA dluh 120% HDP. Přesto nezbankrotovaly, stále tady jsou, navíc se staly po válce světovým hegemonem, nejmocnější ekonomikou. To je co? Zázrak!!! Haleluja!!! Jseš schopný tento fakt rozdýchat, imbecile?

   Za to tvůj milovaný Sovětský svaz se i s celým východním socialistickým blokem rozpadl a Rusko v roce 1998 zbankrotovalo. Už se s těmito smutnými fakty konečně smiř, lojzíku :-D

   Vymazat
  4. 20:22 Po 2.SV byly USA v naprostém pořádku, díky válce vzniklo (na dluh) mnoho nových výrobních kapacit a ty potom do světa, který obětavě pomáhaly rozbít, mohly vesele prodávat cokoliv. Dnes je situace poněkud jiná. Proto tak potřebují a podporují nejrůznější války a smlovy typu TTIP. Bez odbytu ten dluh z rozežranosti jen poroste.

   Vymazat
  5. To se nám to chlastá,
   ..se nám to debužíruje.. když nám židi půjčujou !
   řeklo Oraculum Vyskočil 20:00

   Vymazat
 10. Pro 18:40 - mladého nadějného ekonoma: Začít ti vyvracet tvé nesmysly, to by zanmenalo začít první třídou ZŠ. A na to tu není prostor. Nejlepší by bylo obrátit se na rodiče, aby to zkusili znovu. Sourozenenc se možná povede líp.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je Pepa IBM Oracle UNIX Google Boeing Loser Vyskoč, to je patologické, tam argumenty neplatí, jen politovat.

   Vymazat
  2. :-D

   Chudáčku, ty jsi takový imbecil, že reaguješ sám na sebe (18:40). To snad není pravda tohle, takový materiál :-D.

   Prostě tvůj slavný, prej zlatem krytý rubl, ztratil ke "krachujícímu" dolaru i euru polovinu hodnoty. Inflace v Rusku minulý rok 18%, reálné mzdy klesly o 10%. Letos inflace zatím 8%. To jsou prostě fakta, blbísku, se kterými nehneš ani o prd.
   Ale ty se o to vlastně ani nesnažíš, protože těm čísílkům nerozumíš. Tvé intelektuální maximum je proto jen prdění a říhání.

   Vymazat
  3. 20:14
   Ty jsi stejnej genitální výtvor pražský lejnolahvárenský žumpy a stejnej znalec financí jako Kraďousek!!!!!Ten feťák taky v roce 2008 "zasvěceně pindal",že finanční krach se nás NEDOTKNE!!!!!Raději mlč ty chujmerovskej mamrde!!!!

   Vymazat
 11. Kdo chce psa být, vždycky si hůl najde, o ekonomiku vůbec nejde, Moc nemá s ekonomikou nic společného. Občas je to jen hůlka na psa ....
  Jak pastýři hlídají své stádo, aby nevybočilo z řady a přitom šlo tam,kam má jít….

  https://www.youtube.com/watch?v=YMdq5M20Y1o

  OdpovědětVymazat
 12. 20:14
  Pepi, řeklo se bez emocí, zbytečně se rozpaluješ, neblbni. A s těmi tvými čísly to je fakt trapné, ti rudohnědí idioti tomu stejně nerozumí. Raději, Pepíku, génie, vysvětli tady těm rudohnědým idiotům a imbecilům, ale tak nějak polopaticky, to víš oni nejsou tak chápaví, co se stane s firmou, která jede na dluh, který nemůže nikdy splatit? Ještě jednodušeji, co se stane s rodinou nebo individuem, které si žije na vysoké noze, ale na dluh, který už není schopno platit? Ale prosím, Pepi, bez emocí, tak inteligentně a slušně jak tady dokážeš jen ty. Díky moc, Pepi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opakuješ se, zoufalý debílku. Odpovězeno v 20:22.

   Vymazat
 13. Diskuze je to fakt zajímavá, známý legrační troll Pepa Vyskoč tady nechybí a dává tomu šťávu, ale mně se stejně nejvíc líbil ten Číňan jak poslal Obamovu Susan Rice do pr.ele. Na to světoví demokrati moc zvyklí nejsou.
  http://nypost.com/2016/09/03/this-is-our-country-tempers-flare-as-obama-arrives-in-china/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak hlavně aby neposlal Amík Číňany do prdele i s jejich záplavou levných plastových krámů a hadrů na kterých stojí slavná čínská ekonomika.

   Vymazat
  2. 20:27 Já ti rozumím. Tibet zvítězí .......

   Vymazat
  3. 20:27 Kdyby poslal, tak to sám bude vyrábět mnohonásobně dráž a emerický blahobyt bude v pr... pryč. Ale Amík to neudělá. USA jsou přece vrchním hlasatelem svobodného trhu a svobodné konkurence.

   Vymazat
  4. 20:27 Milý zlatý, ty levné krámy dělají na amerických strojích, páč americké firmy šly za levnější pracovní silou. Tak moc, až si nechaly zničit kapitálem a volnou rukou trhu celou Ameriku.

   Vymazat
 14. Státní dluh vyjádřený jako procento z HDP

  ČR 41,3% z HDP (2013)
  Německo 78,4% z HDP (2013)
  Rakousko 74,5% z HDP (2013)
  Itálie 132,6% z HDP (2013)
  Francie 93,5% z HDP (2013)
  Rusko 17,92% (2015)
  USA 107,2% (2012)

  OdpovědětVymazat
 15. 20:24
  Pepi fakt, neblbni, to nemá cenu. Přece nebudeš těm rudohnědým idiotům ukazovat, že se vykrucuješ z odpovědi, ty taková ikona ekonomické vědy a geniální politolog. Pepi, fakt, to by bylo nedůstojné. Takže ještě poslední pokus. Pepíku, génie, vysvětli tady těm rudohnědým idiotům a imbecilům, ale tak nějak polopaticky, to víš oni nejsou tak chápaví:

  Co se stane s firmou, která jede na dluh, který nemůže nikdy splatit? Ještě jednodušeji, co se stane s rodinou nebo individuem, které si žije na vysoké noze, ale na dluh, který už není schopno platit?

  Ale prosím, Pepi, bez emocí, tak inteligentně a slušně jak tady dokážeš jen ty. Díky moc, Pepi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idiote, USA JSOU, JSOU, JSOU schopny svůj dluh platit. Bez problému. Chápeš? Já vím že nechápeš.

   No a když teoreticky nějaká firma, rodina, individuum není schopna svůj dluh splatit tak dopadne přesně tak jako dopadlo Rusko v roce 1998.

   A nauč se ty imbecile reagovat v jednom vlákně a nerozesírej ty svoje bláboly všude.

   Btw. Nebyl jsi to ty kdo pod jiným článkem tvrdil, že 1.3 bilionu z 19 bilionů je 20%? Ano, s takovým "matematikem" tu já ztrácím čas. Ale baví mě to, je to zábava :-D

   Vymazat
  2. 20:39 To ano, ale museli by něco vyrábět a to něco někdo od nich kupovat. Ne jenom kvantitativně uvolňovat a spekulovat.

   Vymazat
  3. 20:57

   Šmarjapano, chceš tady znovu ty US firmy už po sté vyjmenovat?

   Vymazat
  4. 20:57 Ano, a u každé nezapomeň připsat majitele.

   Vymazat
  5. Microsoft - Gates, Google- Brin a Page, Apple - Jobs, Facebook- Zuckerberg, Amazon - Bezos, Oracle - Ellison,...

   To je kde znám majitele z hlavy.

   Vymazat
  6. 21:54 I když by se o tom dalo pochybovat, tak dobrá. V časovém rozměru -10 let.
   A ty, kteří tyto financují?
   Hlavně mi nevykládej o splněném americkém snu.

   Vymazat
  7. Příklad:
   Nejhodnotnější firma na světě Apple
   a její největší akcionáři:

   https://finance.yahoo.com/quote/AAPL/holders?p=AAPL

   Žádné tajemství, vše snadno dohledatelné. Co jsi jako čekal? Mimozemšťany?

   Vymazat
  8. 22:33 Třeba jeden - The Vanguard Group - John C. Bogle - spolupracovník finančních struktur, které vlastní jak finanční (tiskařské stroje), zpracovatelské, tak i výrobní kapacity. Tím ovlivňují burzu dle toho, jak potřebují.
   Ekonomika je v tomto případě nepotřebný obor.

   Vymazat
  9. Takže žádné UFO z Ameriky. Čistý stroj na potisk papíru.
   Je však jako ten ufoun, zelený.

   Vymazat
  10. Blábolíš úplný nesmysly.
   Jen jsem s tebou ztratil čas, ale to je jedno.

   Vymazat
  11. :-):-):-):-):-):-):-)

   http://bilderberg.penny-stocks-gps.com/2013/04/03/john-c-bogle-to-appear-on-james-langes-money-hour-radio-show-listeners-invited-to-submit-most-pressing-questions-vanguards-founder-to-provide-best-answers/

   http://www.bilderberg.org/BankingPirates.pdf

   Vymazat
  12. Záplavou smajlíků svým pičovinám vážnost nedodáš.

   Ten Bogle nemá žádný tiskařský stoj, ale vynikající čuch na investice díky čemuž v zárodku rozeznal obrovský potenciál firmy Apple a mnohých dalších a investoval do nich. Proto se on vypracoval z nuly na boháče a ty máš se svým blábolením holou řit.
   Svět je spravedlivý.

   Vymazat
  13. Jak by jsi chtěl vysvětlit děje ve společnosti. Tvrdou prací, štěstím, usilovným studiem, inteligencí,....?
   Třeba Havla, jeho poradce ......a další.

   Vymazat
  14. A ty máš jen diplom bez čuchu, nebo jsi historik a obdivovatel těch, kteří mají čuch?
   To byl třeba Napoleon přeci také.

   Znám člověka, který má také čuch, je bývalý malíř pokojů a po převratu jel v LTO, nedostali ho do báně a dnes se má krásně. Prostě investuje a nechává se obklopovat lidmi, kteří za něj myslí a tvoří mu zisk. Vede to myslím někam do Itálie ....???

   Vymazat
  15. Tiskařský stroj samozřejmě nevlastní. Má však napojení na tyto struktury.
   To úplně stačí. Má informace - a to je ten čuch.

   Vymazat
  16. Tady sídlí zdroj toho ČUCHU:

   "Bez kapitálu, jenž dala Wall Street k dispozici by nevznikl koncern I.G.Farben a téměř zcela jistě by nedošlo k uchopení moci Adolfem Hitlerem a k druhé světové válce“.

   „Mezi německé bankéře v dozorčí radě I.G.Farben v pozdních XX.letech 20.století patřili hamburský bankéř Max Warburg, jehož bratr Paul Warburg byl spoluzakladatelem Federálního rezervního systému v USA“.

   “DuPontové mají své spojence v Německu, kteří jim pomáhají v obchodu se zbraněmi. Jejich hlavním spojencem je podnik I.G.Farben”.

   “Ministr financí Morgenthau byl hluboce znepokojen důsledky tohoto monopolu, jenž měla Wall Street, která tak ovlivnila osud nacistického Německa. Ministr o tom vypracoval memorandum, které poté předložil prezidentu Rooseveltovi.”

   “Obchodní vazby Prescotta Bushe trvaly do roku 1942. Poté byly zastaveny zákonem nazvaným Trading With The Enemy Act /zákonem, jenž zakazoval obchodování s nepřítelem/. Tyto obchodní vazby vedly o 60 let později k civilní žalobě, která byla podána v Německu na rodinu Bushových”.

   “Po celá desetiletí kdy je Bushova rodina veřejně známá přehlížel americký tisk důležitou historickou skutečnost – a sice to, že Prescott Bush a jeho tchán George Herbert Walker financovali společně s německým průmyslníkem Fritzem Tuyssenem prostřednictvím Union Banking Corporation (UBC) Adolfa Hitlera před a v průběhu druhé světové války”.[“Wall-Steet”-Regisseur Oliver Stone: Banker Ermachtigten Hitler Und Die Nazis]

   Vymazat
  17. Uvidíme, jak to s ČUCHEM dopadne:

   Co je “blaho amerického národa”
   A “blaho amerického národa” se dost možná stane mírou, kterou se bude poměřovat veškerá americká politika, stane-li se Trump prezidentem. Je to ostatně vidět i z postojů prezidentského kandidáta k obchodu a zahraniční politice.

   Koneckonců - přispívají snad úmluvy, pakty a organizace, jako jsou NAFTA, WTO, TTP nebo Doložka nejvyšších výhod s Čínou či Jižní Koreou k “blahu amerického národa”? Nebo slouží více zájmům zahraničních režimů a korporátních elit? Odpověď na tuto otázku poskytuje nějakých 12 biliónů dolarů deficitu obchodní bilance, které jsme nasbírali od časů George H. W. Bushe.

   Nebo jinak: Která z vojenských intervencí a zahraničních válek od Srbska přes Afghánistán, Irák, Libyi, Jemen a Sýrii slouží “blahu amerického lidu”?

   Nebo ještě jinak: Slouží americkému lidu závazek na věčné časy, plynoucí z šedesát až pětašedesát let starých smluv, na jejichž základě máme válčit s Ruskem a Čínou na konto hromad různých státečků napříč Eurasií, z nichž většina se desítky let přiživuje na americkém rozpočtu na obranu?[DT]
   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2658-trumpova-triumfalni-jizda-do-mexika-donald-ve-stopach-conquistadoru-jednal-jako-prezident-sprtka-clintonova-v-pruzkumech-ztraci-co-je-blaho-ameriky-aneb-jak-je-dulezite-miti-proti-migrantum-zed.htm

   Vymazat
 16. 20:27
  No to by asi tak dobře nešlo, jednak drží komunistická Čína 40% amerického zahraničního dluhu, ale třeba by Čiňani omezili investice do SSA a mnoho lidí by ztratilo práci, jako třeba zaměstnanci té továrny v Texasu, vlastněné čínským komunistou, kde hrdí emeričani vyrábějí jídelní hůlčičky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čína drží 6 % US dluhu, prolhaný kašpárku.

   A Čína něco investuje do US ekonomiky? Počkat tady něco nesedí!!! Každý přece ví, že US ekonomika je těsně před krachem :-D

   Vymazat
  2. 20:48 Víš ono je to s USA a investicemi podobné, jako s tou Ukrajinou.

   Vymazat
  3. 20:59

   Nevím a nerozumím.

   Vymazat
  4. 21:12 Protože jsi měl málo vajec.
   Dluh se musí splatit. To nevidíš?
   A za dluh ručí Anglická burza. Tak a teď šup, na ty vejce.

   Vymazat
 17. 20:39
  Ty jsi fakt jednovaječný debil s tím finančním negramotem a feťákem Kraďouskem!!!!!Ale nebejt tebe ty chujmerovskej mysliteli z Havlovo předkožky,tak se ani nezasmějme.....USSA je schopná svoje dluhy splácet;-DDDD

  OdpovědětVymazat
 18. 20:39
  Pepíku, tak to je síla, to jsi mně uklidnil, díky, sice trochu emocionálně, ale já vím, je toho na tebe moc. Fakt je ten, že ty nejsi jenom ekonomický a politický mág, ty jsi i matematický mág!!! Ty dokážeš popřít i zákony matematiky!!! Bravo, Pepi, další body, úžasné. Pořád říkám, že ty máš na víc než se živit jako šašek troll, proč nepomůžeš emeričanům dostat se z té bryndy? Btw, anglicky snad umíš, ne?
  http://www.zerohedge.com/news/2015-05-22/it-mathematically-impossible-pay-all-our-debt

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lojzíku, vysvětli mě prosímtě jak je možný, že USA už dávno nezkrachovaly, když měly už před 70 lety po WW2 dluh 120% HDP, tzn vyšší než dnes. Jaký matematický zákon byl konkrétně porušen?

   https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_United_States_public_debt

   Jak je možný, že Japonsko, které má dluh cca 250% HDP nekrachuje.
   Jak je možný, že Rusko, které mělo v roce 1998 dluh jen cca 60% zbankrotovalo.
   Lojzíku, věřím že se s tímto skoro neřešitelným hlavolamem se ctí popasuješ :-D

   Vymazat
  2. 21:08
   Pepíku, génie, Einsteine, mágu, politologu, ptal jsem se já tebe, 3 x stejnou otázku! Trapně se vytáčíš a vykrucuješ místo odpovědi. Tady to máš a pořád se vykrucuješ a uhýbáš jako zmije, což stejně jsi, jedovatá zmije. Ubohé a trapné, starý lúzr. Howgh.
   http://www.zerohedge.com/news/2015-05-22/it-mathematically-impossible-pay-all-our-debt

   Vymazat
  3. Jasně jsem ti odpověděl, blbe.
   USA bez problému vždy své dluhy splatily a bez problému je splácí.
   Dokonce splatily bez problému v minulosti už větší dluhy.
   Zato Rusáci nesplatily daleko menší dluhy. Smiř se s tímto faktem trapný, snaživý zoufalče.
   A nejdi si už něco jinýho, s tímhle pokusem jsi prostě shořel a čím víc se v tom budeš hrabat tím za většího idiota budeš.

   Vymazat
 19. 20:48
  Máš pravdu, Čína drží 10%, nikoliv 6%. 40% dluhu je v držení ciziny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dodatek: komunistická Čína...

   Vymazat
  2. 6.66% osle!!! A už to nebudu opakovat.
   1.3 bilionu z 19.5 bilionů je kolik???
   Zopakujte si zákadku, ignoranti.

   Vymazat
  3. 21:11
   Pravil genitální matematik s jednou třídou pomocný školy!!!!

   Vymazat
  4. 21:11
   Tak už opravdu naposledy. Osel a ubožák jsi ty, teď jsi to dokázal. Tady to máš, osle, ze včerejška, tj. 5.9.2016, přímo z US Government serveru. Vynadej jim do rudohnědých idotů, nauč se anglicky a neztrapňuj se.
   In total, China owns about 10% of publicly held U.S. debt.
   http://usgovinfo.about.com/od/moneymatters/ss/How-Much-US-Debt-Does-China-Own.htm

   Vymazat
  5. 21:08 Tibet zvítězí. Potom bude Čína demokratická a poměr procent dluhu bude opačný.

   Vymazat
  6. 21:27
   Ještě bych tomu lulinovi připomněl: Communist China.

   Vymazat
  7. 21:28 Ten lulin naleze do každého vlákna diskuse a vysemení se tam. :-):-):-)

   Vymazat
  8. Ještě že má jen jedno vejce !

   Vymazat
 20. 21:27

  Už toho nech ty hloupý idiote. Neumíš anglicky ani nerozumíš pojmům. Je rozdíl mezi "debt held by the public" (který je 14.1 bilionu) a "total public debt" (který je 19.5 bilonu).
  http://www.treasurydirect.gov/NP/debt/current

  A 1.24 bilionu z 19.5 bilionu je kolik procent???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná se budeš divit. Pokud se přestaneš vztekat a nadávat, tak ti vysvětlím, že o ta tvá procenta v tomto vláknu nejde.

   Vymazat