Reklama

.

.

středa 14. září 2016

Hackeři se nabourali do pošty WADA: Co bylo zjištěno, mnohé šokovalo. Hackeři tvrdí, že WADA povolovala užívání zakázaných látek sestrám Williamsovým a dalším americkým sportovcům. … jsou-li sportovcům předepisovány tak silné léky, nemají co dělat na olympijských hrách a neměli by být na jednotkách intenzivní péče?14. 9. 2016    zdroj
Světová antidopingová agentura (WADA) opakovaně vydávala povolení na užívání zakázaných preparátů americkým tenistkám Sereně a Venus Williamsovým z terapeutických důvodů. Ústupky byly udělány i americké gymnastce, čtyřnásobné olympijské vítězce Simone Biles, která se vyhnula diskvalifikaci po kladném dopingovém testu. Tyto informace rozšířili hackeři ze skupiny Fancy Bear, kteří tvrdí, že se nabourali do databáze WADA. Skutečnost nabourání se potvrdila televiznímu kanálu RT Mezinárodní tenisová federace.


Podle dokumentů bylo bývalé první tenistce světa Sereně Williamsové v letech 2010, 2014 a 2015 umožněno užívat zakázané látky oxykodon, hydromorfon, prednison, prednisolon a methylprednisolon. Její sestře Venus bylo v letech 2010, 2011, 2012 a 2013 povoleno užívat prednison, prednisolon, triamcinolon a formoterol. V dokumentech není uvedeno, na základě jaké diagnózy sportovci dostali souhlas k užívání těchto látek.

Kromě toho se ukázalo, že dopingový test čtyřnásobné olympijské vítězky v gymnastice Simone Biles byl pozitivní na psychostimulant methylfenidátu, avšak sportovkyně nebyla diskvalifikována. V letech 2012, 2013 a 2014 jí bylo povoleno užívání amfetaminu/dextroamfetaminu.

Další americkou sportovkyní, které bylo dovoleno užívat amfetamin, byla basketbalistka Elena Delle Donne - olympijská vítězka z Ria. Výsledek jejího testu na tuto látku v roce 2016 byl pozitivní. V roce 2014 tato sportovkyně také dostala povolení pro užívání amfetaminu a hydrokortizonu.

Mezinárodní tenisová federace RT potvrdila, že WADA jí oznámila nabourání se do antidopingové databáze.

RT se podařilo získat komentář bývalého vedoucího RUSADA Nikolaje Durmanova:

"Před námi je docela zajímavý fenomén: někteří sportovci mohou užívat pro ostatní sportovce zakázané preparáty, když dokážou, že tyto preparáty jsou pro ně životně nezbytné ze zdravotních důvodů. V tomto případě byly terapeutické výjimky vydány sestrám Williamsovým a Simone Biles. Ale celá věc je v tom, že tyto léky jsou velmi těžké. Oxykodon, hydromorfon, ritalin jsou psychotropní látky, léky proti bolesti, které jsou běžně předepisovány lidem ve vážném zdravotním stavu, v podstatě při boji o jejich životy. Jsou to látky příbuzné morfinu a heroinu. V naší zemi jsou zakázány a v Evropě je možné za jejich nelegální držení odsouzení na 14 roků. Z tohoto důvodu,se vší úctou k terapeutickým výjimkách, bych se chtěl zeptat: jsou-li sportovcům předepisovány tak silné léky, nemají co dělat na olympijských hrách a neměli by být na jednotkách intenzivní péče?" řekl.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

40 komentářů :

 1. to co může atomová velmoc USA, to nemůžou ostatní státy světa, to je snad logické. Proto se pořad nedivme, že sportovci USA dopují a nic a ostatní nedopují a mají zákaz startu na olympiádě. Pokud bude USA četníkem světa jinak to nebude a basta fidli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já být náš sportovec, asi s tím ze zdravotních i morálních důvodů seknu
   kdyby to udělali všichni...

   Vymazat
 2. Počet usvědčených sportovců z dopingu z Ruska je podobný jako počet usvědčených sportovců z dopingu z USA. Jenže všechny sportovní komise ovládají Američani a ovládají také dopingové laboratoře. Tak čemu se pořád divíte. Nejde o sport. Jde o propagandu kterou po světě šíří USA.

  OdpovědětVymazat
 3. Ze prej neni stanoveno na zaklade jake diagnozy mohli dopovat - staci se podivat na ten seznam preparatu: obe Wiliamsove jsou zjevne smrtelne nemocne uz cela leta, vcetne leukemie a mozgove prihody - jinak by ten fet nemohl byt povolen, ze jo. Je jasne ze WADA je kompletne pod kontrolou uSSackych tajnych sluzeb, a IOC jakbysmet. Mne se hlavne opet libi jak o tomto skandalu (ne)informuje rezim... na tageschau.de jsem musel hodne vrtat nez jsem nasel aspon kratkou zminku - tohle hlasite mlceni je pro mne jenom dalsi dukaz ze jde o opravdu VELKY skandal. Zjevne staci mir uSSackej pas a muzete fetovat jak a co chcete a je to OK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Americe to došlo tak daleko, že dvojnice vystupuje místo mafiánské kandidátky na prezidentku, která má na svém kontě kolem 50 vražd ve svém okolí a nevadí jim ani zahraniční muslim protiústavně na prezidentském postu. Ať už je to Barry Soetoro nebo Keňan, dosud nepředložil rodný list.

   Vymazat
  2. 13:31
   režim o tom opravdu hodně hlasitě mlčí - ale já už teď vím co se dovíme - na vině je Putinovo Rusko - ale detaily budou až dorazí noty, takovej pěknej gleichschaltung mediální mafie

   Vymazat
 4. Nějak ti američani přece vyhrát musí, ne?

  OdpovědětVymazat
 5. Kolem půlnoci 9.září říkali v přímém přenosu z paralympiády, že v australském týmu, připravovaném kolektivně, došlo na hrách k pozitivnímu dopingovému nálezu. Víte někdo, jaké postihy z toho IPC vyvodila? Vůbec jsem si nevšiml, že by se o tom dál mluvilo.

  OdpovědětVymazat
 6. http://thesaker.is/wp-content/uploads/2016/07/Williams-vs-Sharapova.jpg

  Medzinárodní olympijský výbor (MOV) v komuniké kostatoval, že důrazne odsuzuje metody, kterých zjevným cílem je zpochybnění pověsti bezúhonných sportovců ..."

  A kde byl MOV, když plošným zákazem startu na OH a POH byla (politicky motivovaná) zpochybněna pověst mnohých bezúhonných sportovců ???

  OdpovědětVymazat
 7. Sakra tohle bude asi doopravdy vážné když tady doteď není žádný US troll! Zjevně se snaží co nejméně poutat pozornost na tohle téma!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:49,nebojte jsou tady,ale dělají mrtvé brouky a bedlivě čtou komenty:-DDD.

   Vymazat
  2. a sbírají IP adresy pro svoje řídící důstojníky

   Vymazat
 8. Nic co by mohlo překvapit. Ale je dobře, když to praskne, zvláště pak po té nehorázné prasečině, provedené ruským postiženým sportovcům. A tak to je v celém pojetí politiky usácké svobody a demokracie. Tedy, to by byla nadvláda nad světem, pro kterou usáci štvou proti Rusku, rozesírají cizí země a jsou schopny jakékoli zrůdnosti. Leze toho na světlo čím dál více a pomalu se to stává neudržitelným. Až se tak stane, jsou ty zrůdy schopné zničit nejen civilizaci v EU ale všechno, včetně života na zeměkouli.

  OdpovědětVymazat
 9. Je (hořce) úsměvné, že ta agentura se ani na sekundu po onom odhalení nezamýšlí nad svou licoměrností.
  První, co její prodejné bafuňáře napadlo, je dát ty hackery k soudu. A příkladně je nechat potrestat.
  Jak jinak?
  A druhé, co je napadlo, je to, že zcela jistě to byli hackeři ruští, protože podle kterési expertizy ty útoky směřovaly z Ruska. Jo jo, z Ruska. To Rusko kdyby i nebylo, museli by si je vymyslet, nakreslit. Aby bylo terče ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdyby i z Ruska tak co? Podstaty věci se to netýká.

   Vymazat
  2. Ano, právě v tom je ta jejich neskutečná licoměrnost ...

   Vymazat
 10. Jak řekl Keňan Ohava v OSN :"Jsme výjímečný národ"!Ano,je to pravda,jsou naprosto ve všem!A ty dvě černé supermanky asi před OH přestali žrát bobule a proto začaly prohrávat!nyní již zase žerou tak se lepší!A vzpomeňme amíka Louise Armstronga mnohonásobného vítěze Td France,z něho drogy přímo kapaly,ten jel naf et jak auto na benzín!Ale to je OK!

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je to opravdu vyjímečnost už skoro ve všem, nejenom ve vojenství (agrese kam se podíváš) a finanční (dolarový vývoz krize do zahraničí, životní úroveň na cizí účet) sféře

   Vymazat
 11. DIE ZEIT.Der cyberwar erreicht den Sport.Citatelia pisu komentare na uvedenu temu,,Doping je dovoleny.pokial mate US pas,a doping dopredu nahlasite,,menovane sportovkyne by sa vzhladom na uvedene choroby mali zucastnit paraolympiady.Niektore potvrdenia o povoleni uzivat zakazane lieky boli vydane,az ked sportovci boli nacapani pri dopingu.Venus Williams ma uvedenu chorobu,ktora sa da velmi tazko dokazat.Podla vsetkeho,este sa dozvieme viac,tych dopingovych hriesnikov bude este vela.

  OdpovědětVymazat
 12. BLICK:ch Turn superstar Biles bojuje o svoju povest.Tvrdi,ze berie liek od detstva,a nemusi sa preto hanbit.Citatelia maju tiez nazor,ze sportovci,ktori su odkazani na lieky,patria na paraolympiadu,,Tu cvicia miliony dam,a ta najlepsia berie Ritalin,,

  OdpovědětVymazat
 13. Od té doby, co sestry Williamsovy musely před LOH v Rio vysadit na několik měsíců vyspělá americká anabolika, tak to s nima šlo z kopce (jinak by ani Plíšková neměla šanci). Nevadí, pár měsíců další léčebné kúry a vše se vrátí do starých kolejí a svalnatí američtí sourozenci budou opět vítězit. WADA asi dostala za úkol poškodit Rusko (a samozřejmě i Putina) za každou cenu. Je to hnus velebnosti, chce se mně zvracet.

  OdpovědětVymazat
 14. A už je pokračování seznamu...a v něm i Kvitová....

  OdpovědětVymazat
 15. Vy všichni diskutéři tady na tomto vlákně : napadlo Vás , že to může být naprosto vymyšlená zpráva z ruského propagandistického stroje ?
  Nebylo by to poprvé - je to jednoduchá technologie: zavalíme svět mnoha výmysly a skutečný problém zapadne. A to je ten problém, kdy státní orgány skrývALY v Rusku organizovaný doping.
  Musím uznat, že Rusové jsou mistři v dezinformacích - to náš demokratický svět si to zdaleka nedovolí, co tam v Kremlu vymýšlí za konstrukce.
  Stačilo jen, jak zahltili mediální prostor po tom, jak jejich ruští vojáci ruskou raketou sestřelili civilní letadlo nad Ukrajinou. Vzpomeňte si , kolik různých teorií se vyrojilo - nekteré vypadaly reálně, jiné naprosto nereálně. Ale to je jedno - mnozí si potom řekli, že čemu vlastně věřit . A to je přesně cíl ruské propagandy.
  I v tomto případě to tak je.
  Mrzí mne, že mnozí u nás jim to žerou i s navijákem, bohužel NR se jeví jako ruský web - akorát v české řeči. Kromě několik amálo autorských článků tady otiskujete skoro výhradně ruské zdroje - to je fakt ubohé.
  Mějte se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k masivní záplavě proamerických informací, které se snaží i z černé udělat bílou a které se na nás valí v z tzv. oficiálních médiích, se není čemu divit. Je to standardní projev zákona akce a reakce. To vy, vy jste kabrňák, když i tomuto článku jste dokázal přidělit nálepku ruská dezinformace a ještě k tomu zopakovat první vojensko-propagandistický závěr o tom, kdo sestřelil civilní letadlo nad Ukrajinou, když oficiální vyšetřování nebylo doposud ukončeno. Právě vy sám žerete někomu i s navijákem propagandu bez důkazů. Běžte se vymalovat, chudinko! Pokud jste sem přidělený agent-trolleček, tak se musíte daleko více snažit, váš příspěvek je bezobsažné mlácení prázdné slámy. S vámi by to Hillary nevyhrála.

   Vymazat
  2. P.S.: upřesňuji, správně mělo být v poslední větě "s vámi by to dvojnice Hillary nevyhrála".

   Vymazat
  3. Ne,nenapadlo. Protože všechno světové svinstvo, lži a podvody jsou výsadní doménou samozvaného krutovládce planety - vražedné USA. A podvody s dopingem je ještě to nejmenší emerické zlo!!!
   Jste už natolik zblblý tou USA propagandou, naší ČT a Novou, že nemáte o pravdě a skutečnostech ani ponětí!

   Vymazat
  4. Zoufalství amerických elit a jejich poskoků (i českých) právě vrcholí - jedna skupinka (mj. manžel Bill a krvavá Madla) tvrdí, že Hillary se rychle zlepší, že jí prakticky nic není, tak druhá skupina už vymyslela alibi pro její konec - otrávení na objednávku Trumpa s Putinem. Vrchol byl včera, když televize ABC7 pustila do éteru zprávu, že už to má za sebou.

   Vymazat
  5. 1206
   1/ ohledně toho letadla jste právě potvrdil moje informace: i Rusové ve státní propagandě použili několik variant , kdo jakože sestřelil letadlo nad Ukrajinou aniž by bylo vyšetřování skončené. A to právě proto, aby zahltili mediální prostor mnoha variantami a potom si běžný člověk začne myslet, že vlastně věřit se už nedá ničemu.
   Ted jste mi to potvrdil na sobě.

   Vymazat
  6. pro 1217
   všimněte si, že v mém příspěvku 1142 uvádím práve naopak ruskou propagandu a lži ve věci sestřelu letadla nad Ukrajinou.
   A stejná propaganda z Ruska (najděte si původní zdroj této nesmyslné a lživé zprávy o WADA) je kupodivu opět v Rusku. Kde je přitom nějaká Amerika ????
   Vždyt opět celou dezinformaci vymysleli v Rusku - aby opět zahltili svět nesmysly a mnoha variantami.
   Vsa´Dte se , že za nějakou dobu vyjde zpráva, že třeba zástupvě náčelníka WADA je úchylák a opilec atd... Nebylo by to poprvé, když ruská propanda znevěrohodňuje ty, kteří něco publikují proti Rusku.
   A k televizi: na NOVU se nedívám a ČT je OK. Nevím o tom, že by jasně uváděla nějakou lživou zprávu. Pokud máte nějaký příklad, sem s ním.

   Vymazat
  7. Napadlo. Ale pak jsem si vzpomněl na laboratoře BALCO a THG, připomenul jsem si srandovní trest, který dostal majitel BALCO Victor Conte, a ten nápad mě zase pustil.

   Vymazat
  8. 13:19 Jednu až komicky lživou zprávu vám uvedu. V den, kdy vyšla nizozemská zpráva o sestřelu letadla, dávali jako přímý přenos tiskovky holandského generálního prokurátora. Ten říkal výslovně, že viníka nemohou jednoznačně určit. A k tomu běžel na obrazovce podtitulek ČT, že zpráva komise označila jako viníka separatisty. Pak to ve zprávách ještě několikrát opakovali. Pokud si zprávu komise přečtete, tak tam opravdu nic takového není. V té zprávě je ostatně několik velmi slabých míst. A to právě v těch místech, podstatných pro určení místa výstřelu rakety. Ale to by bylo na delší výklad.

   Vymazat
  9. Patrat se nemusi. Staci vedet,ze zuriva nenavist proti Putinovi vedla silence z Ukrajiny pod vedenim Usfasistu aby zkusili sestrelit letadlo ve kterem se Putin nedaleko vracel do Ruska. To byl hlavni cil, ale doslo/jako uz mnohokrat, /protoze satana oslepuje jeho silena posedlost destrukce/ k omylu a k chybe. To ostatni kolem je zase jen lziva propaganda jejich posluhu...Ktera nas ma poplest.

   Vymazat
 16. http://www.extra.cz/hackeri-si-neberou-servitky-odhaleno-je-dalsich-25-dopingovych-hrisniku-mezi-nimi-je-i-petra-kvitova

  OdpovědětVymazat
 17. Jiří Jírovec15. září 2016 13:55

  Ze zprávy o úniku informací z agenttury WADA vyplývají dvě věci:
  (1) Chybí definice dopingu, respektive termínu "zvýšení (vylepšení) výkonu". Ptát se musíme k čemu ono zlepšení vztahujeme. Můžeme si představit, že základem je hypotetický sportovec, který je natolik zdráv, že nepotřebuje žádné léky. Takový sportovník pak může přijít na to, že existuje možnost, jak onu přirozenou schopnost podpořit, aby ty ostatní převezl. Výzkumníci a obchodníci mu předají návod co vzít a jak to udělat, aby se na to nepřišlo.
  Jenže i sportovce postihují neduhy, které lze spravit léky. Když někomu praskají svaly a nebo nemůže dýchat, protože má astma, pak se prve zmíněná výkonnostní úroveň zrelativizuje. Chemie, tedy doping, se najedno změní na prostředek, jak sportovce dostat na úroveň toho zdravého.
  To znamená, že se třeba astmatik dostane díky ventolinu na úroveň, kdy je schopen jet nebo běhat stejně rychle jako neastmatik.
  Tady ale narazíme na problém: podávání léků by nesmělo zvýšit výkonnost nad onu základní úroveň. Anabolika by měla vyléčit trhlinu svalu, ale jak víme, že se jich neordinuje víc než třeba.

  (2) Zpráva naznačuje, že Rusové musejí být blbci, když nevědí, že je možné anabolika a jiné léky sportovcům předepsat. Pak by nebylo nutné probourávat se do laboratoří a pracně měnit vzorky v mrazáku.

  Nabízí se rovněž otázka, jak se vzorky dostaly z ruských spárů do rukou laboratoří WADA. Pokud je WADA měla, jak je možné, že se na doping Rusů nepřišlo daleko dřív. O reanalýze vzorků z předešlých olympiád ani nemluvě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Jírovec: k poslednímu odstavci.
   WADA ale netžvrdí primárně , že by vzorky ruských sportovců dokazovaly doping. Oni především odhalují velkou manipulaci se těmi vzorky, částečně díky státním orgánům (FSB) se vzorky ztrácely, měnily atd.. Proto ani tak nejde o nějaké sportovce, ale o celou státní mašinerii.
   Přečtěte si tu původní zprávu, na základě které později byla ruská sportovní výprava vyloučena z OH.

   Vymazat
 18. O úrovni poctivé práce WADA nejlépe svědčí skutečnost, že když MOV oficiálně požádal o poskytnutí důkazů (proti ruským sportovcům), tak to WADA odmítnula, protože v rukách neměla nic ! Jejím jediným podkladem byl asi Rodčeno z ruské WADA, který se přiživoval na distribuci anabolik a když sklapla klec, tak zdrhnul za vodu. A protože usiluje o dolarové občanství (zadara ho nedostane), tak se musel pochlapit, pořádně očernit svou bývalou domovinu, což se mu zatím povedlo. Každopádně by to Rusko mělo okopírovat podle USA, stát by se měl na doping úplně vykašlat a vše svěřit do rukou nestátní, zato velmi zkušené agentury WADA. Ale bude to dost drahé, protože si netisknou doláče.

  OdpovědětVymazat
 19. Jen tak mimochodem, WADA už potvrdila pravost dokumentů, které o ní zveřejňují hackeři !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A myslíte že těm trotlům co věří v ČT to pomůže změnit názor? Hmm, možná až jim to řeknou v ČT...že. Nu, každý má svého Boha.
   Six

   Vymazat
 20. Smutné je, že se neřeší skutečnost, ale zveřejnění!V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 21. AMERICKÍ ŠPORTOVCI NEDOPUJÚ, ONI SÚ LEN ŤAŽKO CHORÍ
  http://medzicas.sk/americki-sportovci-nedopuju-oni-su-len-tazko-chori/

  OdpovědětVymazat