Reklama

čtvrtek 29. září 2016

Hrozí, že Spojené státy by se napříště nevyhnuly odpovědnosti za své činy.

Ivan David
29. 9. 2016
Řekl to prezident Obama v souvislosti s přijetím zákona, který byl v Kongresu protlačen proti vetu prezidenta, a který umožňuje pozůstalým po obětěch z 11. září 2001 žalovat Saudskou Arábii: „Znamená to, že začínáme nést odpovědnost za všechno, co děláme na celém světě. A staneme se subjekty soukromých žalob u soudů, aniž bychom věděli, jaké to může mít následky." Konkrétně může jít o trestné činy amerixkých vojáků působících na základnách mimo území USA, Tito vojáci zatím nepodléhají jurisdikci zemí, kde jsou základny umístěny. Končila by tak, zatím jen hypoteticky, beztrestnost za zločiny USA.

16 komentářů :

 1. konecne dostanou svuj dil

  OdpovědětSmazat
 2. To by byl průšvih,co?chlapci?
  To by se nahromadilo hrůz ,které by jste museli
  zodpovídat před celým světem!stejně tomu neujdete!!!!
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak oni na to měli (mají) zákony,aby beztrestně unikli spravedlnosti před tváří všech těch obětí...
   neuvěřitelné!

   Smazat
 3. To je facka všem, kteří Obamu zesměšňovali. Je vidět, že mu to stále dobře myslí:-)
  P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znamy fakt je ze na zapade vitezi pred soudy ,ten kdo ma vice penez. Jak si rodice obeti a hlavne za co si poridi vubec jednoho advokata. Dalsi taktika je stale odkladat soudni preliceni, dlouhe mesicni prestavky , ktere se velmi prodrazi atd...Dale vsechny mozne dukazy byly peclive a uz davno zniceny Dalsi pak jsou prisne tajne...Jen dalsi prazdne zvaneni, bez moznosti. Zaplati vlada USA advokaty obetem , protoze selhala v bezpecnosti statu kompletne a nyni se prateli s temi samymi teroristy ? Myslet znamena hovno vedet...

   Smazat
  2. Mam za to.ze pozustali po obetech 9/11 uz davno meli vzit k soudu US vladu a necekat na zadna povoleni, protoze nejen nezajistila bezpecnost obcanu, ale odklidila vsechny dukazy, dale byla je stale ve spojenctvi s podezrelymi terroristy a staty, ktere jak se obecne vi byly ve styku s nimi a podporovali prave ty teroristy, dale FBI odmitla napriklad vsechna varovani o arabech , kteri se cvici primo v USA na ziskani pilotnich licenci a odmitaji trenink v pristavani letadel. A pohrozila FBI svym zamestnancum, kteri to a jine podezrele okolnosti pred napadenim ,hlasili VYHAZOVEM !!

   Smazat
 4. Smutné, že zatiaľ len "... hypoteticky ...".

  OdpovědětSmazat
 5. Nejvyšší čas aby to bylo. Ani Hitler, Stalin a Pol Pot dohromady na světě nenapáchali to, co USA:

  OdpovědětSmazat
 6. Bude to zajímavý a nesmírně důležitý právnický oříšek a spory, až se potkají žaloby, ať již domácí či zahraniční, s dosavadní tuzemskou praxí a legislativou USA a zahraničními mnoha a dvoustrannými smlouvami USA.
  Autory podivnostní okolo 11/9 a zneužití tohoto případu - a to i díky obrovské mediální manipulaci s ním spojené - k politickým krokům proti demokracii a občanům USA a k válkám ve světě tímto dostihl vlastní mediální bumerang. Případ 11/9 tak přefoukli v tak obrovský obraz a symbol, že se současní zákonodárci postavili Obamovi a jeho snaze dále něco tutlat.
  Zatím je to jen nová, slabší cihla ve stavbě zákonů a soudních rozhodnutí USA. Uvidíme, kdo a jak do ní zatne.
  KR

  OdpovědětSmazat
 7. Obama si asi uvědomuje, že odveta bude pro Saudy hodně sladká a pro dolar dosti zdrcující. Už to také začalo, Saudi se zbavují amerických dluhopisů a ještě k tomu se najednou rozhodli dohodnout v rámci organizace OPEC. Bravo, bravo, bravo !

  OdpovědětSmazat
 8. ZLOČINECKÉ USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. Jejich účast v syrské válce je nezákonná a v rozporu s mezinárodním právem. Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zatracení. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
  • www.novarepublika.cz/2016/09/emil-kalabus-24.html#more
  • https://cz.sputniknews.com/nazory/20160924/3873779/venezuelska-ministryne-usa-nasili-svet.html
  • dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  • IS popravuje - řeže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  • Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  • seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  • stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
  • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

  OdpovědětSmazat
 9. Včerejší NY Times:
  - Obama rozhodnutí označil výslovně jako "nebezpečný precedens".
  - Představitelé Saudské Arábie mluví o případné potřebě prodat stamiliardové majetky v USA a dostat je tak z dosahu americké justice.
  cf. http://www.nytimes.com/2016/09/29/us/politics/senate-votes-to-override-obama-veto-on-9-11-victims-bill.html?hp&action=click&pgtype=Homepage&clickSource=story-heading&module=first-column-region&region=top-news&WT.nav=top-news&_r=0

  Velkou pozornost vzbudil komentář čtenáře, který říká:
  "Žádná země na světě nezabila tolik civilistů jako Spojené státy. ... Nechceme-li být hnáni k zodpovědnosti za zabíjení civilistů, přestaňme je zabíjet."

  OdpovědětSmazat
 10. Obama si velice dobře uvědomil, že přijetí tohoto sporného zákona může USA ve světě velmi poškodit. V tom případě jsou ale všichni zákonodárci v parlamentu i v senátu buď úplně blbí a nebo už toho všeho mají dost a chtějí, aby se měřilo všem stejným metrem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (Anonymní 29. září 2016 22:46)
   To sotva.
   Nemalou roli patrně hraje to, že by bylo hodně nepopulární postavit se proti pozůstalým po obětech 11.září.

   Smazat
  2. To je asi nejakej spatnej vtip. President Obama mluvi o zodpovednosti. Svet si doposud jeste nestacil vsimnout, jestli vubec tusi aspon trochu o tom ,co vlastne je ZODPOVEDNOST ...
   Nepochybne zase prazdne zvasty....primo z TELEPROMPTERU....

   Smazat
 11. Tereza Spencerová:
  http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/22845-obama-saudy-neuhajil-rijad-me-byt-alovan-kvli-11-zai-

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.