Reklama

.

.

úterý 6. září 2016

I toto umí bitevníky Su-25: podívejte se, jak vzlétají z polního „letiště“ (video)

Geo
6. 9. 2016   Eurasia24

Pověstnou ruskou odolnost, která je jedním z charakteristických rysů „šturmoviků“ Su-25, otestovali piloti bitevníků v rámci nedávné komplexní prověrky připravenosti ruských ozbrojených sil.


Posádky bitevních letounů Su-25SM Jižního vojenského okruhu provedly vzlety a přistání s využitím neupravené plochy polního letiště, improvizovaně vybudovaného v mimořádně krátkém čase u obce Srednaja Achťuba ve Volgogradské oblasti.

Délka vzletové a přistávací dráhy polního letiště představovala 1600 metrů, šířka 60 metrů, což umožnilo „sedat“ i vzlétat letounům rozličných typů. Polní letiště bylo prakticky kompletně vybaveno – během prověrky zde uskutečnilo přistání, doplnění paliva a vzlet více než 20 bojových letounů.

Schopnost využívat nezpevněné plochy je velkou výhodou: primárním cílem všech potenciálních konfliktů jsou totiž právě vzletové a přistávací dráhy standardních letišť.

Ačkoliv Vzdušné síly Armády České republiky ruské „šturmoviky“ vyřadily už na přelomu tisíciletí, modernizované letouny Su-25SM výtečně plní své úlohy v současném konfliktu v Sýrii a ruské Vzdušné a kosmické síly rozhodně neuvažují o jejich vyřazení – právě s ohledem na mimořádnou odolnost a, jak se ukazuje, i univerzálnost těchto letadel.


Poznámka NR: Zřízení polních letišť během posledního cvičení je odpovědí ruské armády na harašení se zbraněmi během probíhajícího cvičení NATO těsně u západních, severozápadních a jižních hranic evropské části Ruské federace. Stíhací letectvo RF ve stejné době používá náhradní a improvizovaná letiště na vybraných úsecích rychlostních silnic. Zkrátka NATO to bude mít s Rusy těžké.

26 komentářů :

 1. Kde máme Chujmerea debiloviče,že tady nemele ty svoje moudra ala Poserplína,Šapito a lejnolahvárenský experti jako Kocáb,Štětinatý prase,Langšmejdlová a jiný pitomci z líhně udavače Havla?!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chujmer s Kocábem seznamují vysokého komisaře OSN a chlebodárce v Bílém domě s kroměřížskou výzvou, která prý jako pomluva a urážka prezidenta Zemana sjednotí národ na plánované úrovni debility.

   Vymazat
  2. 13:05
   Jeho """"mozkovej impotenciál"""" by tomu odpovídal!!!!

   Vymazat
 2. To je zase překvapení. Všechna vojenská letadla v SSSR byla na základě zkušeností z 2.sv. války konstruována pro vzlety z polních letišť a nezpevněných ploch. Když měla ČSLA Su25 tak tuto dovednost měla taky a to včetně cvičných L29 Delfín, L39 Albatros, stíhacích Migů 15 - 29 a taktických bombardérů Su7 a 17 o transportních letounech stejného původu nemluvě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:21 Naproti tomu Švédové by po takovémto cvičení u nás požadovali okamžité zaplacení jejich pronajatých Gripenů, protože s nimi nebylo zaházeno s náležitou šetrností. Smíme s nimi létat, ale nesmí být použity v boji, jelikož by se mohly poškodit. A to se vyplatí, to za ty miliardy stojí!

   Vymazat
  2. L-159 ALCA to dokáže také a je to fakticky i prověřeno.

   Vymazat
  3. Od kdy je Alca nadzvuková.

   Vymazat
  4. Anonymní6. září 2016 17:19

   L-159 ALCA sice není nadzvuková, ale to co dokáže Gripen to Alca dokáže taky, až na tu nadzvukovou rychlost. Na druhou stranu k čemu je nám, takové malé zemičce, nadzvukové letectvo?? K ničemu. Než dosáhne nadzvukovou rychlost, už aby brzdil a otáčel se. Alca coby podzvuková má daleko lepší manévrovatelnost na malém prostoru než nadzvukový Gripen.

   Vymazat
  5. JAS-39 Gripen jsou jediná útočná zbraň Česka,která dokáže nepřítele ohrozit. Vaše konstatování je podobné uvažování nějakého důstojníka,který argumentoval,že Česko pro ně nepotřebuje řízené střely vzduch-vzduch středního doletu AMRAAM (odpal a zapomeň),protože ty jsou potřeba jen v případě války. Já tomu říkám demence. Když se někdo jenom brání,může porazit nepřítele jen tím,že se nepřítel sám usměje (vyčerpá smíchem až k smrti) nad jeho neschopností ho ohrozit.

   Vymazat
  6. Anonymní6. září 2016 19:31

   Co chceš bránit a nedej bože na někoho utočit s naší armádou??? Vždyť je to banda zelených mozků, kteří si na vojáčky jen hrají. Kdyby opravdu k něčemu došlo, tak ta naše slavná armáda nestihne ani mobilizovat zálohy, a kdyby se to náhodou povedlo, tak nikdo z těch mladých už neumí ani střílet, natož ovládat jakékoliv zbraně. Možná by to zvládlo pár starých vysloužilých vojáků, ale ti už by toho moc ve svém věku nenadělali. A teď mi řekni k čemu potřebujeme armádu s nadzvukovými letadly. Myslím, že je to opravdu hodně drahá hračka.

   Vymazat
  7. Lidé by měli mít alespoň tu naději.

   Vymazat
 3. Neuvěřitelné ....

  OdpovědětVymazat
 4. Sloužil jsem u zabezpečení letového provozu v roce 1964 a tak vím co dovedou rusští piloti. Na řistání jim stačila polovina přistávací plochy. Poláci končily až v brambořišti. MOTROK 21 STOLETÍ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi ale rusácký řiťolízač...

   Vymazat
  2. 17:45 A ty ussackej syfilitickej kuřbuřt s držkou plnou Jandovejch eurohovnot!!!!!

   Vymazat
 5. Ačkoliv Vzdušné síly Armády České republiky ruské „šturmoviky“ vyřadily už na přelomu tisíciletí ...... to tam byl asi Kraďousek, že?

  OdpovědětVymazat
 6. Jedna turecká raketa z obstarožní US stíhačky a slavné Su se i s fantastickými ruskými piloty poroučelo k zemi jak shnilá hruška :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:24 ...slavné, ale NEOZBROJENÉ A ZÁKEŘNĚ PŘEPADENÉ Su se poroučelo.... To je opravdu výkon, na který může být americká technika a Turci hrdí. Pokud jim to ovšem Erdogan dodatečně nespočítá, když ony piloty a jejich velitele zavřel za účast v puči, připravovaném pod patronací USA.

   Vymazat
  2. 18:44
   :-D S tímtočíslem běž někam do kabaretu jako zlatý hřeb večera. Úspěch zaručen :-D

   Vymazat
  3. 18:51
   A tuhle slátaninu ti nadiktoval sám velký kuřbuřt Janda a jeho báječný eurohovnoty,Chujmere debiloviči????To bude pochvala....jen stačí pořádnej předklon!:-)

   Vymazat
 7. Vygooglujte si A -10 Warthog komunisti. At vite jak vypada bitevnik a kde umi pristavat.
  Pokud se Putlerovi podari rozpoutat valku, bude litovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:36
   Ten ussackej bitevnik má bejt F-16 nebo Steels' ,který je díky radaru Tamara velmi'""""neviditelnej""""?????Ten kolaborant,udavač,vlastizrádce a vožrala Havel tě dělal přes gumu od tepláků,že se ti do palice nevešel mozek,ale jen sud whisky jako jemu?!!!!!!

   Vymazat
  2. Tamara je už zastaralá mašinka, i když stále dobrá. Dnes je již podstatně výkonější a jednodušší Viera. Tamara pořebovala dvě stanoviště, Vieře stačí jedno. Jen taková perlička na závěr:
   Při humanitárních útocích na Jugoslávii USAkum sundali za použití Tamary neviditelnýcho stelta jako hrušku. Pak se USAkum podařilo získat jedenu Tamaru v bývalém NDR. Odvezli si jo domů, tam ji do mrtě rozebrali, postavili z vlastních součástek a co se nestalo. Ona ta Tamara jim nefungovala. Tak ji zase složili z těch původních součástek a co myslíte, samozřejmě fungovala normálně. Je jim ale k hovnu, protože, aby ji mohli používat, tak by museli mít dvě a to nemají.

   Vymazat
 8. kto bude mít protiamerické řeči ,bude vyhledán a do dvou měcicu bude mít rakovinu

  OdpovědětVymazat
 9. 19:11
  Ty už tumor na pidimozku dávno máš tak skapni pec!!!

  OdpovědětVymazat
 10. Ale chlapci, to jste družstevnící ???!

  OdpovědětVymazat