Reklama

středa 28. září 2016

Izraelský prezident o podílu Ukrajinců na holokaustu


Stanislav Kliment
28.9.2016 Vaše věc
S kritikou se setkalo vystoupení izraelského prezidenta Re'uvena Rivlina na zvláštním zasedání ukrajinského parlamentu k 75. výročí masakru v Babím Jaru v roce 1941. Z jeho úst zaznělo, že na území Ukrajiny bylo zabito jeden a půl milionu Židů a Ukrajinci byli často při tomto zabíjení pomocníky.


Prezident Rivlin uvedl, že zejména se na těchto zločinech podíleli příslušníci Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN). Židy šikanovali, vydávali je Němcům a sami také zabíjeli. Zaznělo také varování před rehabilitací antisemitimu.

Proti izraelskému prezidentovi vystoupil šéf ukrajinského Institutu paměti národa Vladimir Vjatrovič. Podle něho je vyjádření Re'uvena Rivlina o účasti OUN na vraždění Židů nepravdou a jde o mýtus vytvořený sovětskou historiografií. Existují ovšem zcela hodnověrná svědectví, že na samotném masakru v Babím Jaru se podíleli také Ukrajinci. Mýtem jistě není ani pogrom ve Lvově v roce 1941, kde ukrajinští nacionalisté povraždili asi čtyři tisíce Židů.

Foto: Dokumentární fotografie z Babího Jaru ukazuje, že na zločinu se podíleli i ukrajinští civilisté.

25 komentářů :

 1. Na čí stranu se postaví náš "nezávislý a čestný" předseda vlády, když oba státy jsou "naši přátelé"????? Mimochodem, oba státy mají svoje "kvality". :-))))

  J.B.

  OdpovědětSmazat
 2. Izraelský prezident má pravdu!!!!Ještě nedávno se tím ty bandorovsko-fašistický kreténi veřejně chlubili!!!!Štětinaté prase je za to ještě chválilo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. židovský kahal nové republiky zase maže komentáře,které hlásají pravdivé historické kořeny.To že židé v Rusku vyvraždili desítky milionů Slovanů a že největší holocaust historie byl v režii výhradně židů a tisíce spálených pravoslavných monastýrů a klášterů s tím úzce souvisí.Davide I vane vím že vám jako židovi to nejde přes nos ale to jsou fakta.To totiž byly obrovské zvěrstva.V tomto kontextu byl Hitler pouhým břídilem.Nezapomeňte že ti co financovali židovské vrahy v Rusku,tak ti samí financovali Hitlera a financují Sorose a všechny války USA,revoluce atd...Vy Davide neudělá té nic vše bude vyjeveno a vy jako zákeřný, umaštěný hebrejec malého vzrůstu který pracuje na objednávku už vůbec ne.

   Smazat
  2. Skutečně?

   Jseš si jistý s tím, kdo je kdo?

   Dobře si projdi toto a diskusi, kde jsou i zdroje:

   http://www.hlavnespravy.sk/pravy-sektor-otvoril-synagogu-pre-zidobanderovcov-volne-miesto-pre-smeleho-rabina/834682

   Smazat
  3. Musím to zopakovat,neboť tu cenzor řádí,jako Drajfuss...Začínám nabývat dojmu,že Brotstein to vystihl.Je to smutné zjištění....

   Bodejď by židobanterovcům neotevřeli synagogu,když zakladatelem a donedávna velitelem Pravého Sektoru byl chásidský žid Dmytro Jaroš a není jediný velitel kárného batalionu židovského původu,kdo vede v zájmu chazerské mafie k masakrům na Ukrajině hloupé ukrajinské nacisty,knechty pro špinavou práci....

   Smazat
 3. Tak vy bando prolhaných vrahounských zmrdů. A je to venku. Vaši kolegové sestřelili MH17 a zavraždili 300 lidí za pomoci Rusáků.

  A teď můžete opět spustit tu vaši obvyklou kanonádu výmyslů, lží, obviňování jiných, zmetci jedni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:51 Tak to zdůvodníme po americku, jo? Byl to prostě omyl a vyřízeno, víc se o tom nemusí mluvit. Spokojen?

   Smazat
  2. Polezeš do každýho příspěvku ty ty zdegenerovanej lejnolahvárenskej lejnosrku vlastizrádce Havla???!!!!

   Smazat
  3. Když tomu věříš je to tvoje věc. Víra je slepá a slepý většinou skončí ve škarpě. Opírám se o fakta a ty jsou zřejmá i když medii mlžená. Je to na dlouho, vím, že přesvědčovat tě nemá cenu. Tohle uvádím pro další čtenáře, aby to nepřijali samozřejmě, ale ověřili si skutečnost. Na tohle media spoléhají, že běžný občan nemá čas a prostředky si zjistit pravdu a nekriticky přijme jejich zprávy.

   Smazat
  4. To je legrační - jako když slyšíme Kramnýho vyřvávat o estebáckým komplotu:)

   Smazat
  5. Podívej, já taky nechápu nač je potřeba lhát. Rusové jednali vždy v právu, ale podřizovali se židáckýmu bezpráví. Účelově. Asijskost? Asi, nevím. Koukni - dám Ti příklad: Vrazi zajatých rudoarmějců z nespravedlivé a výbojné války, kterou pilsudčici v roce 1920 rozoutali proti Rusku s cílem obnovit Rzecz pospolitu "od morze k morzi" byli v roce 1940 postaveni před trbunál a po výslechnutí zaslouženě popraveni. Jenže! Pak z jakýchsi "taktických" důvodů (Polsko se ocitlo v řadách "spojenců" ve WWII) toto shodili na Němce a trvali na tom dalších 50 let! Proč? Vždyť byli v právu!
   To samé zde. Ze vzduchu ukrnacisté vraždili bombami ženy a děti v Donbasu! Proti těmto zločinům jeho blahorodí Igor Iványč nasadil nedokonalé leč účinné rakety! Jen zločinci mohli ze zoufalství nad ukončením svých vzdušných zločinů proti vlastním občanům nasměrovat do této oblasti cizí civilní letadlo!! Veškerá odpovědnost leží od samého počátku na ncih! Nevím proč a z jakých příčin se opakuje jednání z Katyně, kdy to k čemu je třeba se hrdě hlásit je tajeno a překrucováno až je to směšné a kontraproduktivní ...

   Smazat
  6. Kdo nahání do válečné oblasti civilní letadla je vinen. Jinak poznámku: ta zpráva je opět jen nedoložená tvrzení. Žádný pokrok v pátrání. Ona slova šéfa komise: "Absolutně nepochybujeme, že naše závěry jsou přesné" jsou přece z dílny propagandisty a ne vědce.

   Smazat
  7. Ta zpráva je zase jen interpretována protiruskými medii, ale kde je její psaná podoba s náležitou fotodokumentací. Podle mne je určena jen pro nezasvěcené publikum. Jediné foto uveřejněné ze správy je právě velmi sporné, protože ukazuje střepiny charakteristické (motýlí tvar) pouze pro starší typ Buku, který se už dlouho v ruské armádě nepoužívá, zato v ukrajinské ano a stále. Tak co dodat? Jsme zase tam, kde jsme byli. Tvrzení proti tvrzení. Škoda. Aféra jen odvádí pozornost o toho, co na nás šije vedení EU!

   Smazat
  8. pro 13.51
   Ze závěrů komise vyplývá, že raketa "Buk" byla vystřelena z území ovládaného separatisty. Je pořízen videozáznam, jak "Buk" přijíždí z Ruska se 4 raketami a po sestřelení se tentýž Buk vrací opět do Ruska, ovšem už jen s třemi raketami! Vše ostatní, včetně odposlechnutého telefonátu, je podrobně "zmapováno" 100člennou vyšetřovací komisí!!! Tak na sepsání takové bajky měli celý rok a přesto se jim nějak nepovedla!! Těch co sežerou vše, co jim je předloženo totiž houfně ubývá! Jen ty a pár dalších Přiblblých, i když zřejmě inteligentních lidí stále šíří ty bludy, ktreré by vymyslel jen notně natvrdlý pacient Dr. Chocholouška.

   Smazat
 4. Na čí objednávku tito "odborníci" vypracovali svůj posudek?

  Na popud našich hajlujících přátel z Ukrajiny, kteří sestřelili nad Černým mořem ruské dopravní letadlo a lhali dokud Rusové neukázali satelitní snímky???

  Nebo na příkaz přátel z SS, kteří svůj druhý přepad Iráku odůvodňovali tak, že Husajn má jaderné zbraně???

  Nebo na popud Švédů, kteří pronásledovali u svých břehů RUSKOU ponorku, přitom byla NĚMECKÁ!!!!???

  LHÁŘŮM z SS, EU a Ukrajiny NEVĚŘÍM!!!!!

  Kdo SOUSTAVNĚ lže, bude lhát POŘÁD!!!!

  J.B.

  OdpovědětSmazat
 5. Banderovská Ukrajina! Dříve se zaprodávala fašistickému Německu, které financovali židovští magnáti.
  Ti si mají co vyčítat. Jeden zmrd poučuje druhého, který je hloupější a méně movitý.

  OdpovědětSmazat
 6. No jo no, amíci popořili letecky ISIL a zabili desítky syrských vojáků, tak se rozjela kampaň o bombardování humanitárního konvoje, ta moc nevyšla, tak se rozjíždí kampaň MH-17 a místní okresní trollí přebor plní jen zadání. Výsledky komis, jejímž členem je nejpodezřelejší - Ukrajina - a která se dohodne, že nebude zvěřejňovat nic, co všichni, tedy i Ukři,neschálí, jsou spolehlivé asi jako svěrač pří řádné sračce.

  OdpovědětSmazat
 7. Přitom ve včerejší diskusi v ČT na téma ruských špionů se tvrdilo, že se ukrajinská krize bagatelizuje, hlavně na proruských servrech.
  Pořád jsem čekal, kdy ten poručík Dub konečně ten server pojmenuje, abych se mohl těch neřestí vyvarovat.

  OdpovědětSmazat
 8. Každé oběti je mi líto. Tím více Čechoslováků, o kterých žádný sionista nenapíše ani řádek.
  K samotnému obviňování, mohl by některý znalec z náboženské obce podrobně vysvětlit, jak to přijde, že se nad masovými hroby mlátí po držce židé z Palestiny se židama z Ukrajiny?
  Přitom, jediné co pro lidstvo udělali je to, že se všechny snaží okrást nebo vyhladit. Izrael na Blízkém východě a Porošenkova smečka na Ukrajině

  OdpovědětSmazat
 9. Němci požadovali na pěti stech Ukrajincích(nikoli vojácích ale obyvatelích, dělnících, rolnících...), zda by se účastnili v popravčích četách, které by stříleli Židy. Odmítlo jich 7!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ku..a,vysvětlete mi,proč je nikdo nemá rád...

   Smazat
  2. Nikdo kdo obýval Pásmo je neměl rád! Poláci, Litevci, Lotyši ani Estonci ... Dostojevský v deníku spisovatele vysvětluje proč (dá se vygooglit).

   Smazat
 10. Ukrajinští nacionalisté vždy bojovali za nezávislost vyhlazováním ostatních národů, za Porošenka/Turčynova, Bandery, Skoropadského a Chmelnického. U_krajina spolu s pobaltskými státy by se měla kát, aby neztratila nárok na samostatnou existenci, když se neustále přidává k nacistům, nejprve k těm německým a dnes ukro-americkým a opakovaně páchá válečné zločiny.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.