Reklama

úterý 20. září 2016

Jak bijí Němci Merkelovou v Německu, tak podobně dostane výprask B. Sobotka v republice

J. Skalský
20. 9. 2016  České národní listy

Marné jsou jeho výzvy, aby volební kampaň do komunálních voleb se týkala jen komunálních otázek.


Voliči se jistě zeptají sobotkovců i bělobrádkovců na jejich migrační politiku, na otázky války a míru, na referendum o vystoupení z EU a NATO a v neposlední řadě i na tzv. česko-německý strategický dialog, který nás vede do německého chomoutu, jak ne nemnozí pociťují.

Pan B. Sobotka, premiér ČR, v " celkové politické úspěšnosti, navazuje na řadu "Špidla-Gross" a v mezinárodní rovině pak na "osvědčeného" britského socialistu, Tony Blaira, od jehož jména je odvozen termín "zblérovatět".

Na ošklivec, podle volebních preferencí, se dostane, bohužel, nejen B. Sobotka, ale i celá nebo převážná část ČSSD, pokud na poslední chvíli svému "zasloužilému" předsedovi nepoděkuje a nepošle ho na zasloužený odpočinek.

Jistě ne málo lidí, kteří v posledních parlamentních volbách volili ČSSD, tedy i B. Sobotku, je rozčarováno a dokonce pobouřeno tím, co Sobotka "dokázal" na politických prknech. Řada voličů se naštvala hned poté, co zjistili, že pan předseda ČSSD nehodlá nic udělat s tzv. církevními restitucemi. A pak pokračovala jedna morová rána za druhou. H. Seehofer a sudeti nejen v Praze a Sobotka s "vládní delegací" v Mnichově, v městě jehož jméno je spojeno jednou z největších katastrof našich dějin, Konečně se splnil celá desetiletí trvající sen sudetů o přímém jednání s českou vládou. Co vše v Mnichově se dojednalo, nevíme. Podle nejlepších mnichovanských tradic se i tehdy jednalo za našimi zády, o nás bez nás. Na sjezdu sudetů poté promluvil ministr D. Herman, o kterém se ani s jistotou neví, zda je prvním sudetem v české vládě, nebo prvním oficiálním zástupcem vlády, jehož sjezdový projev snese jen srovnání s tím dřívějším silně zatracovaným a podlézavě vlezlým nečasovským. Brzy poté Sobotka korunoval svůj česko-německý strategický dialog, prohlášením, že sudeti jsou naši spojenci. Jeho germanofilní a sudetomilní politika, pokud ho nezastavíme, bude pokračovat. Je zřejmé, že sobotkovská vláda nikdy nedá ani souhlas k tomu, aby lid, který je nositelem veškeré státní moci, rozhodl v referendu o vystoupení či setrvání v NATO a EU. Vláda ruku v ruce s částí opozice hodlá v budoucnu „demokraticky“ podrazit nohy mimoparlamentním stranám a tak oslabit jejich konkurenci. Vláda na čas, jedno ze základních pravidel parlamentní demokracie, má být fakticky nahrazena střídáním spřátelených politických stran u moci. Ve volbách vy sice vykřikovaly různá hesla, třeba i zásadně odlišná, ale jejich vládní skutky by byůy zásadně stejné. Nic by se neměnilo, ač u nás v republice již dříve nadešel čas k zásadním společenským změnám.

Nedej, Bože, modlí se nejen topovci a bělobrádkovci, aby se u nás vyskytla strana, která by programově požadovala referendum o EU a NATO, chtěla obnovit suverenitu našeho státu a dala možnost svrchovanému lidu, aby i o dalších základních společenských otázkách, např. i o zastavení migrace do republiky, rozhodoval přímo v referendu, a nadto vše, aby tato strana byla vlastenecká a požadovala sociální spravedlnost. Od tohoto zlého, Bože, nás ochraňuj, si přejí uvedení „zástupci“ lidu. Naštěstí ne každý hlas dolehne až do nebe. Jen hlas lidu je hlasem Božím. S jistotou též víme, že Boží mlýny melou sice pomalu, ale jistě.

Vlastenecké subjekty řeknou proto ve volbách NE sobotkovsko-bělobrádkovsko-babišovské politice, která není ani demokratická, spíše elitářská, ani sociální, podporuje proces pauperizace lidu a další obohacování bohatých, ani národní, zrazuje odkaz našich předků, kteří vybojovali samostatný československý stát a kteří jej obnovili a budovali po druhé světové válce.

Vycházíme z toho, že jen živí lidé se mohou těšit lidským právům, proto říkáme válce ne, ano míru! Základním lidským právem je právo na život spojené s právem prožít tento život lidsky důstojně! A to současné sociálně-ekonomické podmínky v Evropě, ve světě neumožňují. Život většiny lidí se zhoršuje. Budeme-li donuceni, Evropskou unií ruku v ruce s jejími nohsledy u nás, přijmout do republiky větší počet migrantů, dojde ke zhroucené celého našeho sociálního systému se všemi dalšími důsledky.

Zbrojení, hledání nepřítele, ani války nejsou východiskem z dlouhodobých a opakujících se mnohovrstevných krizí, ale katastrofou, která může zničit veškerý život na zemi. Zastavit probíhající procesy je možné jen uskutečněním základních společenských změn ve světě, v jednotlivých státech, tedy i v naší republice.

J. Skalský

23 komentářů :

 1. Volte kohokoliv, jen NE ČSSD, prosím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JÁ JSEM 21:12,DÁM HLAS hNUTÍ P.OKAMURY

   Smazat
  2. Okamura, bohužel, je jen fanfarón a pozér. Všimněte si, jak hlasuje v parlamentu. To je poučné!!!

   Smazat
  3. Tak si vol 6:12 socany, bureše, kalousky nebo kostelníky a změna nebude díky takovým idiotům nikdy.

   Smazat
 2. Taky by se mi to líbilo,ale...ty volby jsou jen takový pokusný balónek.

  OdpovědětSmazat
 3. Taky se přimlouvám za Okamuru.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 4. I když jsou jen dílčí.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 5. jo spd nebo je konec s ceskem

  OdpovědětSmazat
 6. ČSSD, ODSs, TOP, VV... forever :-)

  ...a nebo už nám to stačilo??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačilo, předsedo, bohatě stačilo ...

   Smazat
  2. Mám obavu že se toho moc nezmění.Stále větší armáda státních uředníku uplacených vládou,něco duchodcum a je vymalováno na další 4roky.Je to velká korupce.

   Smazat
 7. Věrně vyobrazeno. Chceme-li nějakou šanci, musíme to zkusit s Okamurou a SPD. Nenechat se odradit ničím s čím ještě přijdou, ničím co ještě vymyslí.

  OdpovědětSmazat
 8. ČSSD, ODS, TOP 09, KDU-ČSL všichni stejní - NEVOLIT.
  Volte jakékoliv jiné, nestandardní strany. S nimi nemůže být hůře.

  OdpovědětSmazat
 9. Výbornou radu zde nedávno nabídl anonym, doufám že nebude proti zopakování:

  " Anonymní4. září 2016 17:43
  Okopírováno: Kecy vládních stran mě nezajímají.
  Budu volit stranu, která bude mít v programu co nejvíce z tohoto:
  - odpovědně řešit imigrační proces
  - zrušení koncesionářských poplatků pro ČT a ČR
  - řešení otázku romů hlavně ohledně sociálních dávek
  - sloučení Zdravotních pojišťoven v jednu
  - referendum k vystoupení z EU
  - zrušení Senátu
  - zavedení progresivní daně z příjmu fyz. osob
  - zákaz lichvy
  - zákon o prokazování majetku od r. 1989
  - hmotnou a trestní odpovědnost všech politiků
  - odvolatelnost politiků pomocí referenda
  - snížení počtu poslanců na 73
  - zákon o pracovní povinnosti vězňů
  - zákaz práce důchodců ve státní správě
  - zákaz hazardních her, automatů apod.
  - snížení státních dotací do politiky
  - snížení výsluh policistům a vojákům
  - volby provádět pouze jeden den
  Závěr: Takže SPD-pan Okamura! "
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 10. 6:12
  Prosím o příklady toho, jak hlasoval Okamura v parlamentu. Jinak je to výkřik do tmy ze strany vygumovance.

  OdpovědětSmazat
 11. Když ne Okamuru, potom koho? Ostatní opoziční strany prostě nemají šanci - mají v průzkumech mizivé procento. Vím, průzkumy nejsou přesné a jsou cinknuté, ale přemýšlejte. Já osobně bych volil jeho stranu, aspoň část z toho když splní, bude to pořád lepší než nic. Odkazovat na nějaké hlasování v parlamentu je blbost. Jednou může ulítnout, nikdo z nás nemůže vědět, proč tak hlasoval. Pokud dáte hlas nějaké ministraničce, která vám naslibuje hory doly, vaše hlasy si rozdělí současné strany. Nenechte se manipulovat různými články a přemýšlejte vlastní hlavou. Choďte na jejich setkání a předvolební kampaně a ptejte se přímo jich proč hlasovali tak a tak. Jak chtějí řešit to a to. Vytáhněte svoje zadky od počítačů a nenechte se krmit různými mudrlanty z různých diskusí. A když už jste natolik líní vstát od PC, tak jim napište. Napište Okamurovi a zeptejte se ho, proč a jak hlasoval v parlamentu. Vynaložte taky svoje úsilí a ne jen dřepět u PC a čekat, že vám někdo odpoví. Berte stranu jako celek. Jeden blb ve straně nemůže přece potopit váš hlas ve volbách. Zkuste aspoň jednou zkousnout předsudky a volit v zájmu celku. Nechci zde hájit T. Okamuru, v mnohém mi nesedí, ale jeho strana má největší šance se dostat do parlamentu ve větším počtu. Pokud budu volit jiné alternativy, svůj hlas v podstatě zahazuji. A (alespoň mě) čas utíká. A myslím, že nám všem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, stačí se zajímat a chodit na jejich setkání - a neposlouchat očerňování Okamury v havloidních plátcích. SPD má již přes 10000 členů nebo čekatelů na členství, patří mezi první 4 strany co se týká členské základny, a další se hlásí. Okamura je konzistentní, odvážný a přímý. SPD bude velkým překvapením, protože každý soudný člověk je bude volit.

   Smazat
  2. Přesně s vámi souhlasím 9:35, sleduji ho od začátku i přes tu špinící kampaň lžimédií. Například Okamura dodnes nedostal ty údajné falešné seznamy, ohledně volby presidenta.

   Smazat
 12. Stejně budou lidi volit ČSSD,teď jim naslibovali co mohli,lidi jim na to skočí.A všichni nepřizpůsobilí je budou volit taky,a kolik už jich u nás je!!Jenže těch pár korun je nezachrání,do dvou let bude taková krize,že si za ty dvě stovky koupí tak 10 rohlíků.Budeme živit čmoudíky a ještě nám je nastěhují domů.Na má slova bohužel dojde,lidi tady přemýšlí tak týden dopředu.Co si svou blbostí zvolíme,to budeme mít!Tak lidi nekecejte po hospodách a přemýšlejte hlavou!

  OdpovědětSmazat
 13. V poledne hlásil Slovenský rozhlas, že slovenský prezident, původním povoláním lichvář, se dohodl s Obamou, že Slovensko do jednoho roku příjme 550 musulmanů i s rodinami a umožní jim bezplatné studium v angličtině na slovenských VŠ. Takže první výsadek je na spadnutí. Morave

  OdpovědětSmazat
 14. Frau Merkel je uz ted,politicka mrtvola...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.