Reklama

.

.

úterý 20. září 2016

Jak přilákat uprchlíky

Erik Best
20. 9. 2016    EB
V průběhu sedmi týdnů před summitem v Bratislavě vytruboval premiér Bohuslav Sobotka do světa svou vizi snížení mzdových rozdílů mezi starými a novými členskými státy Evropské unie. Pojďme na chvíli předstírat, že chtěl skutečně pomoci lidem a nesnažil se pouze získat další evropské dotace pro ČSSD a.s. Jak by rychlejšího sbližování mezd dosáhl? 

Přinutil by středoevropské firmy platit více, nebo společnosti v západní Evropě platit méně? Zavedl by celoevropskou minimální mzdu? Nebo by skrze evropské sociální inženýrství zázračně zvýšil celkovou prosperitu východní části EU? Většina Čechů je ochotna spokojit se s nižší mzdou výměnou za lepší životní podmínky, jinak by jich už v Německu pracovalo mnohem více. Evropským sociálním inženýrstvím by tak Sobotka zvládl zatraktivnit Českou republiku především pro uprchlíky. Angelu Merkelovou by to sice nepochybně potěšilo, ale jen málo Čechů by to považovalo za vylepšení svých životních podmínek.

12 komentářů :

 1. Pan Sobotka už mnohokrát dokázal, že mu nelze věřit a že mu rozhodně o občany této země nejde. Takže NEBRAT!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Kdo zvolí Sobotku, tak dává vědomě nebo nevědomě hlas projektu Evropskému chalífátu. Devadesát procent mladých muslimů je totiž pro zavedení práva Šaria.

  Poznámka:
  Hold dejte mladým lidem něco, čím se mohou povyšovat nad ostatní a hned Vám budou zobat z ruky. Mladí po celou dobu historie vždy, myslíc si (spíš nemyslíc), že bojují za ideály, sloužili cizím zájmům, nezralé mladí snadno opijete rohlíkem. A když přidáte mladým samcům svolení beztrestného znásilňování, přičemž je jinak pomocí náboženství sexuálně držíte hodně na uzdě, hned máte armádu všehoschopných zvířat bez jakékoliv morálky.

  OdpovědětVymazat
 3. Bohuslav Sobotka toho už za dobu svého "působení" v politice vytroubil tolik, že tento nápad nemůže překvapit. Ani autora článku E. Besta.
  Jemu to však vyčítat netřeba.
  Nemá to ze své hlavy. Jako ostatně ani vše ostatní. Je jen poddajnou loutkou v rukou svých partajních našeptávačů ...

  OdpovědětVymazat
 4. " Jak by rychlejšího sbližování mezd dosáhl? "
  Ptáte se, odpověď je prostá.
  Chytré. Vyhlásí vizi nerealizovatelnou, tu proto spolehlivě nezrealizuje, a kdo nic neudělá nic nepokazí.
  No uznejte, že v jeho případě je to z více možností ta nejlepší.

  Ale abych ho nepřechválil!
  Ani ho, ani ČSSD, už absolutně nevolit. S nimi nám jde o děti, o vnuky, o budoucnost, a není vyloučeno že i o vlastní krk. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ale dost zavádějící,to co jste uvedl,protože dědou můžete být už od 34 let,při troše štěstí. Vy se nám tu tajíte?

   Vymazat
  2. 20:41 No, malinko přidejte. Pamatuji druhou světovou, a ještě doufám že zdaleka ještě neodcházím. Klepu na dřevo. Děda.

   Vymazat
 5. Sobotka, nedokážu pochopit, co na něm jeho volič může vidět.
  Určitě chytrý, možná všeho schopný politik. Nejsem si však jist, zda prosazuje naše národní zájmy anebo zda příliš "neposlouchá" rozkazy z EU. Nikdy nepracoval mimo politiku a možná je schopen udělat všechno proto, aby to tak taky zůstalo. Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by ho volil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáte pravdu, pracoval mimo politiku vybíral na Magistrátu města Brna poplatky za psy!

   Vymazat
 6. Jediná cesta nebýt otroky-levnou ptacovní silou v EU je nakopat(velmi malý trest za jejich zločiny) již konečně prdel Singerovi,nyní Rusnokovi(Chazarskému Rusákovi),jarmulkáři Dlouhému z Goldman Sachs a Sobotkovi alijas Zubaté Prolhané Pleši .....a ZREÁLNIT OKAMŽITĚ kurz Kč na 14,-Kč za 1 EURO !!!¨¨

  zločas

  OdpovědětVymazat
 7. at si strcej dotace za klobouk stejne je dostanou ti co je nepotrebujou:http://ekonomika.idnes.cz/nejvice-dotaci-z-fondu-eu-ziskal-agrofert-pise-tydenik-dotyk-pr4-/ekonomika.aspx?c=A150907_123754_ekonomika_rts

  OdpovědětVymazat
 8. Erik zase vaří z vody. Sobotka tím mínil přitáhnout sem kapitál, který bude produkovat výrobky s vyšší přidanou hodnotou. Skoncovat se skladovým hospodářstvím a začít se věnovat progresivním technologiím...

  OdpovědětVymazat