Reklama

pátek 23. září 2016

Jak se smířit s tím, že jsme vazaly?Lubomír Man
23. 9. 2016
Že to nejsme my, kteří rozhodují o tom, co je dobré čí spravedlivé a pak to učiní, ale že ještě dřív, než svůj názor vyřkneme, natočíme uši i oči přes Atlantik - a pak si to své necháme pro sebe a zopakujeme, co se káže tam. Bylo by to ponižující, i kdyby oním předříkávačem názorů námi přebíraných byl stát dobrý a spravedlivý, ale který stát dobrý a spravedlivý by chtěl, aby jiné státy po něm jen opakovaly? Žádný! Takže ten předříkávač musí být už z podstaty věci ďábel a on jím skutečně je. A to nikoliv proto, že jej ve své známé stati VLÁDNÍ BUDOVY WASHINGTONU OBSADIL ĎÁBEL takto označil někdejší člen Reaganovy vlády Roberts, ale protože on ten stát jako ďábel skutečně koná. Zažíhá války a barevné revoluce všude tam, kde chtějí lidé hospodařit po svém a své bohatství si ponechat pro sebe, jenže ďábel má za to, že si z cizího zaslouží své desátky – a když tedy není po jeho, podplácí, vraždí (Kaddáfí, Husajn), zapaluje, celý Střední východ dnes z jeho rukou plane v ohni, a lidé, ze svých vypálených obydlí vyhnáni, prchají přes Středozemní moře do Evropy a z pohledu ďábla tak naplňují plánovanou vizi svého proroka Thomase Barnetta, podle jehož knihy No State (Žádný stát), je v ohni se zmítající Střední východ v pořádku a počítá se s ním Protože se odtud má do Evropy přemisťovat nejméně jeden a půl milionů lidí ročně, a to tak dlouho, až se v Evropě vytvoří nová světle hnědá rasa lidí dost hloupých na to, aby si sami sobě dokázali vládnout, ale dost chytrých na to, aby dokázali pracovat. Dosavadní státy samozřejmě zmizí, žádný nový se místo nich neustaví, a hodnoty v nové Evropě vytvořené poplynou z rozhodující části do USA.

V Evropě se o té vizi ví a evropští státníci též musí vidět, jak se krok za krokem i naplňuje, ale jako by hadem uštknutí nejsou schopni vyřknout slovo odporu. A to buď proto, že jsou zbabělí a bezpáteřní, anebo koupení, jak znovu prozrazuje Roberts, když o státnících Evropy cituje tato slova vysokého amerického vládního úředníka z roku 1970: „Vlastníme je. Patří nám.“

Při rekapitulaci zla, současným americkým ďáblem produkovaného a vyváženého, se středoevropský člověk nevyhne údivu, odkud se jej v civilizované společnosti tolik bere? Jak je možné, že dnešní neokonzervativní Amerika má to svědomí, že politické vraždy považuje (i prohlašuje), za mezbytnou část své politiky? Že oficiálně uznala mučení lidí - pokud jí to slouží - za dobré a potřebné? Jak je z pohledu středoevropského člověka možno pochopit, že se americký prezident neostýchá vyslovit před světem takto surová slova: „MUSÍME MÍT NEJSILNĚJŠÍ VOJENSKOU SÍLU NA SVĚTĚ, A MUSÍME, PŘÍLEŽITOSTNĚ, ZKROUTIT RUCE ZEMÍ, KTERÉ BY NEDĚLALY TO, CO MY POTŘEBUJEME, ABY DĚLALY.“ (Dovedeme si představit, jaký kravál by spustila světová média, kdyby stejné řekl Putin?)

Jako by násílí a vraždění měla ta země vetknuta coby svá rodná znamení. Máme zde tuto situaci: Bílí osadníci začali osidlovat bohatou zemi, zakládali farmy – a kolem nich se na koních proháněli indiáni, o kterých člověk nevěděl, co v příští minutě provedou. A tak je začal střílet – a když se bránili, začal s nimi válčit. Zabil v těch válkách, vedených od roku 1622 do roku 1990, na 100 milionů indiánů, což byla – i když rozprostřena na delší dobu – větší genocida lidí, než ta, jež rozpoutal Hitler proti židům.

Ale z hlediska nových osadníků šlo o záležitost navýsost výhodnou. Široširou bohatou zemi teď měli sami pro sebe.

Takže se neubránite domněnce: Nenese se tohle někdejší poznání jako jakési krevní poselství i do myšlení současné Ameriky? Že prostě násílí je dobré, když přináší tak průkazný prospěch? Platilo to v tak v slavném tažení osadníků z východu na západ, takže to jistě bude platit i pro dny současné. A příští.

Možná lze shora uvedené brát jako osvětlení toho, proč právě myšlení tohoto typu získalo v současné Americe tak bezkonkureční vrch. Dobrá, ale to se nás Čechů přece netýká! My jsme k prosazení své existence nepotřebovali prolít oceány cizí krve, pro nás zůstala vražda.tím nejstrašnějším zločinem i hříchem (že pane Kalousku?), jakého se může člověk proti člověku dopustit. Tak proč , proboha, dál táhnem v tom průvodu ubohých amerických rabů, když doslova všechno v něm je nám cizí. Je nám cizí směr na Rus, kterým ten průvod táhne, cizí jsou nám válečnické řeči, které se v něm vedou, a k nesnesení jsou nám i nenávistné texty na transparentech, které se v průvodu nesou. Nic z toho není naše, je to cizota a zlo, které se nám v útrobách obrací, je nám zle, a cítíme i víme, že v tomhle neblahém průvodu nemáme my co pohledávat: Ohlédáme se po našich představených, kteří by nás z něj snad mohli vyvést, ale oni téměř všichni dál šlapou jako my, a hledí přitom do země, snad aby se nesetkali s našimi zraky.

Opravdu se nenajde nikdo, kdo se proti tomu průvodu postaví jako chlap a zařve.

Češi ven - a domů! Ke svému!?

32 komentářů :

 1. Ano ven, ale pomalu, vymyslet dobrý plán, otrokáře oklamat a přelstít. Teď má ještě výhodu, zatím stačí vědět, že jsme otroci a čekat na příležitost. Ta může přijít rychle, pokud vyhraje Trump, poskytne nám to nějaký nový manévrovací prostor.

  OdpovědětSmazat
 2. volme SPD a zbavme se tohohle svinstva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím proč SPD, když jediná strana, která se staví na stranu míru je KSČM, protože nás chce vyrvat s pařátů NATA, kam nás zatáhli podvodem pánové Zeman a Klaus, přičemž Zeman dokonce před volbami sliboval jako nutnou podmínku vstupu celostátní referendum !!! Klaus raději před volbami o vstupu do NATA raději nemluvil ! Od té doby všechny vlády s nadšením nasazovaly naše žoldáky do všech amerických válek !!

   Smazat
  2. Protože SPD má jako jediná strana v programu všelidové referendum. Jednoduché? A KSČM? K smíchu. Vždyť ti staří páprdové odsouhlasí cokoliv, jen aby se udrželi u koryt. Filip a Kováčik dělají vše, aby si tam nepustili nikoho, kdo by tu nemastnou neslanou politiku změnil - např. Skálu. WWW.SPD.CZ - jediná rozumná volba.

   Smazat
  3. To: Anonymní 23. září 2016 11:46:
   1) Tam nejsou až tak staří páprdové. Mezi členstvím ano, ale ve funkcích ne.
   2) Ta opěvovaná SPD i když ji bude kde kdo volit nedosáhne na víc než nějakých 6-8%. Co s tím bude v PS asi dělat?
   3) KSČM pořád volí plus-mínus 12-16% voličů. Kdyby se rozhoupali ti co nechodí k volbám a získala nějakých 20% tak s ní musí každý vítěz (nejspíše ANO) počítat. No a kdyby se dostali do vlády, tak by mohli začít makat a ne jenom se vézt jako konstruktivní opozice.

   Smazat
  4. Bohužel KSČM neplní svou funkci, nenaplňuje naděje svých voličů. I já jí dávám svůj hlas, ale úplně spokojen s ní nejsem. Vedení si zvyklo vysedět své peníze ve sněmovně a různých zastupitelských funkcích, ale pěkně při tom zasmrádlo. Chtělo by to více energie, více akce a méně sezení v lavicích. Vždyť ten Zeman je mezi lidmi víc, jako komunističtí lídři. Pokud se vedení více ukáže jako bojovníci za práva zaměstnanců, určitě může pomýšlet na víc hlasů než těch 14 %. Ale ty hlasy jim tam samy nenaskáčou, je pro to třeba něco udělat. TnT

   Smazat
  5. Petr Herout ja sem dlouholety volic kscm ale jak ctu mladez jak na ty zli komunisty nadava tak ti jim hlas nedaj proto spd hlavni je se doztat z eu a pak samozrejme z nata a jde o preziti ceskeho statu islamskou cechiu nechceme kazdy by mel zapomenout na pravici nebo levici jestli to nevyde tak k pristim volbam uz nebudem muset bude tu mnoho novych spoluobcanu kteri dostanou byty davky a pak to odvolej za nas k naproste spokojenosti cssd kavarny....

   Smazat
 3. K 11:00- nenechte se mýlit musíme táhnout za jeden provaz a to se neděje.Pane Heroute, ono se dá to vystoupení vyvolat referendem, ale je otázkou jak toho dosáhnout fakticky- kdo vyprovodí cizí vojska za hranice?A manévry si taky dělejte kde chcete, nepustíme tu ani techniku na vlacích..Kdo?

  OdpovědětSmazat
 4. Huuuu, ha, ha, ha...Pane Man
  s temi konmi a Indiany to mate uplne spatne,
  ale to nevadi, snaha se ocenuje.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 5. proč pořád voláme,najde se někdo ,pomůže nám někdo.Žádná strana nám nepomůže.Pomůže nám jen pořádně přemýšlet a vědět že 1+1=2.Za 26 let lidi tak otupěli a zblbli ,že to se nepovedlo ani komunistům.Lidi jsou už jak ta hovada na pastvě.Nažrad se, vykadit se a to stále dokola.Normální člověk musí pochopit že poslouchat rádio a televizi je masochizmus.Bohužel vše je doopravdy úspěšně řízeno, lež a pravda výtězí.Je jedno jestli byl Havel opilec,.Kocáb na hlavu,Kalousek uřvané tele,Štětina fašista,když na to koukáme jako idioti.Základ - povinná účast u voleb a budeme se divit co se bude dít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až mi najdete partaj,které se dá věřit,potom
   můžete vyžadovat povinnou účast ve volbách.
   Jenže to už tady bylo a příliš se neosvědčilo.
   Dokud může politik beztrestně lhát a během
   mandátu měnit partaj jak ponožky,je to zby-
   tečné,někoho nutit.
   Petr Majevský

   Smazat
  2. Naděje vkládané do povinné volební účasti jsou iluzí, bludem hospodských politických diletantů. Hlasující má totiž k dispozici (tzv. bílý) lístek, kterým nevolí nikoho. Ani snaha o povinné vybrání někoho se mine účinkem - lze lístky přetrhnout, vhodit jich více či jinak zneplatnit svoji volbu. Případně by nucený volič mohl vybrat někoho naprosto ujetého jen na truc jako skutečně protestní hlas bez toho, zda mu volený subjektivně či objektivně vyhovuje.
   Povinnou účastí navíc vznikne averze řady lidí k režimu, který kohosi k čemusi nutí.
   Zvyšovat volební účast nemá význam činit diktátem, ale efektivitou celé politiky vůči občanům - že občané přestávají cítit jako objekty, předměty cizích hrátek, a začínají cítit (a pokud možno i skutečně objektivně být) i subjektem politiky. Že mají skutečnou rozhodovací moc, že o věcech jsou náležitě informování, že znají alternativy a dopady, že něco opravdu řídí, kontrolují a - že za to i nesou patřičnou zodpovědnost. Na to poslední nezapomínejme a neděsme se toho, zatím totiž drtivá většina občanů má malý rozhodovací vliv, ale následky přitom nesou naplno - takže hůř být nemůže.
   Chtějme a vychovávejme občany, aby chtěli jít volit, nikoli, aby byli nuceni volit.
   KR

   Smazat
 6. Již 100 let platíme za nemoudrost našich předků.
  Když Rakousko-Uhersko chtělo sjednotit "své národy", ekonomicky a politicky vytvořit centralizovaný funkční stát, kde by každý národ hovořil svou řečí i řečí všech národů v monarchii , lidé jako TGM demolovali zařízení parlamenu, bojkotovali jeho jednání a pak tam vůbec nechodili.
  Za války se spojili s nepřítelem a začali prosazovat jeho zájmy, rozbyli stát a dostali nás do vleku Anglie, Francie a USA, kteří nás ve vhodný okamžik podrazili, ale naše státní rezervy si chtěli nechat.
  Teď svou koloniální politikou na nás valí muslimské hordy a diví se, že z pudu sebezáchovy jsme se rozpomněli na to, co nás pojilo po staletí, semkli jsme se ve V4, přidat se hodlá Rakousko a Slovinsko, spolupracovat chce i Svobodný stát Bavorsko.
  Za chyby se platí, nás to stálo 100 let zmatků.
  Teď už víme, že si musíme pomoct sami. Nastala doba minimalizace škod a mobilizace vnitřní síly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to hlásáš za hesla? Jaké hordy na nás Anglie, Francie a USA valí?
   "Teď už víme, že si musíme pomoct sami. Nastala doba minimalizace škod a mobilizace vnitřní síly." - rozumíš si?

   Smazat
  2. Hordy muslimů, které nejsříve podvedli Angličané sliby, že Turecko porcovat nebudou, načež se o ně s Francií podělili, aniž brali ohledy na domorodce.
   Rozděl a panuj je osvědčené heslo VB, rozdělit a poštvat proti sobě, pokud možno dokrmit opiem, aby akceschopné obyvatelstvo přestalo být akceschopným.
   To jejich politika donutila masy, aby se zvedly a daly se na pochod, překonaly Středozemní moře a valily se na Athény a Řím .

   Smazat
 7. Ad 13:07
  Kdy a který představitel Rakouska - Uherska chtěl sjednotit své národy? Rád se nechám poučit. Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:28 Byl to KarelI,přišel sice pozdě,ale aspoň se pokusil...

   Smazat
 8. Kua, tady je zase blbečků kteří si navzájem tlučou do hlav, že jsou prej jacísi "otroci" a "vazalové".
  Přitom celé dny s plnými bachory jen prdí do židle u počítače nebo TV nic nedělají jen klepou na internet hovadiny jak se prej mají zle. Přitom jim nic zásadního nechybí.

  Ono vlastně mají ti Arabáči pravdu když si myslí, že my na západě jsme zdegenerovaní. Vy jste té degenerace z rozežranosti zářným příkladem.

  OdpovědětSmazat
 9. Ubožákovi 13:40 dozajista ke štěstí bude stačit plný břich, ale nejenom chlebem je člověk živ. Máme bohem dané úkoly jež je potřeba objevit a výzvy jimž je potřeba čelit.

  Přeložím 13:40 do srozumitelného jazyka:
  Vy otroci máte hromadu nekvalitního žrádla a bezduchou televizní zábavu, tak se nevzpouzejte a dělejte co máte, služte svým pánům a když Vás otrokář zrovna nepotřebuje nepřekážejte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dělej si co chceš, zábavu si provozuj jakou chceš, žrádlo si kupuj kvalitní od farmáře nebo sám pěstuj. Nikdo ti vůbec v ničem nebrání. Jaký žiješ život záleží jen na tobě.

   Co ty blbečku pro toho "otrokáře" vlastně děláš? Čím jsi mu tak hrozně užitečný, že se bez tebe neobejde?

   Ano, lidi jako ty jsou opravdu otroci. Ale otroci vlastní hlouposti.

   Smazat
  2. 13:59 - a ty jsi taky otrok nebo otrokář?

   Smazat
  3. 14:08 - on Ti odpověděl! Musíš číst celý! Cituju: "... tak se nevzpouzejte ... a když Vás otrokář zrovna nepotřebuje nepřekážejte."

   Smazat
  4. Pro 14:08 podle tebe je to nejlepší dělat si co chceš a myslíš si, že je to štěstí. Asi nemáš dost prachů a nemůžeš si vyzkoušet, že dělat si co chceš je peklo. Já spatřuji svobodu a štěstí v tom dělat co je potřeba (svoboda je poznaná nutnost) i za cenu, že je namáhavé zjistit co to je.

   Smazat
 10. Vazalove jste akorat vy komunisti. Vazalove Moskvy. Zbytek naroda si vazi svobody i spojenectvi s Amerikou.
  A muzete nam leda tak polibit prdel, bando vlastizradna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U tebe se ozvál komunista,takoví hesla už béjvavali,na věčné časi a nikdy jinak?.Falmer.

   Smazat
  2. Ale komunisti nebombardovali cizí národy a nevozili sem všeliakú pakáž cez středozemní moře.Falmer.

   Smazat
  3. Jako vždy jsi nepřekvapil! Spousta sprostot a myšlenka žádná. Hloupst a nenávist s Tebe jen kape? Jdi do háje, ubožáku! V.J.Horák

   Smazat
  4. To vis Falmere ze jste nebombardovali cizi narody. Alespon ne vsechny. Ale kde se ve vas najednou vzal ten rasismus? Jen si vzpomen, jak jste podporovali Araby a cerne diktatory. :)

   Smazat
  5. Pro svý nosatý souvěrce z Wallstreetu jsi jen prašivá chazarská vonuce, která za ně dobře šlape východní bláto, ale k sobě do synagogy tě nezvou:)

   Smazat
 11. Anonym 17:14 postrádá jakýkoliv smysl pro míru. Podle něj 1% národa, těch alpinistů do Shapirova řitního otvoru, kteří si váží podřízeného postavení k USA, je rozhodujícím hlasem národa. A těch 99%, kteří by rádi spolupracovali jako rovnocenní partneři se všemi, včetně Ruska a Asie je nepodstatná komunistická část.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na toho lúzra nemá cenu reagovat. To je zapčklý, nenávistný, žlučovitý troll-amrdol Pepa Vyskoč. Pořád stejný ubožák.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.