Reklama

.

.

neděle 18. září 2016

Kulturní aktualita, kterou musíte vidět..... Obdivuhodná Jaša, píseň Kůň a další
Vláďa z Brna
15. 9.  2016 zasláno redakci NR   Jaša - píseň KůňJaroslava Děgťareva, Jaša, nar. 14. srpna 2008 v Rusku v malém hornickém městě Gukovo v Rostovské oblasti, kde také žije.
Nedávno, po autonehodě, se ve svých 5 letech musela znovu učit chodit a kvůli jizvám v obličeji absolvovala několik operací (dnes už je to zase krásná malá holčička).
O rok později ji maminka, aby ji co nejdříve vrátila do normálního života, přihlásila do dětského pěveckého studia, kde se Jaša mezi staršími dětmi stala ihned přední sólistkou. Její hlasový tón, jistota a přirozená intonace, mimořádné v takto útlém věku, ji všude okamžitě odlišují od ostatních.
Do letošní sezóny soutěže "Golos. Děti" se Jaša přihlásila a píseň začala trénovat až úplně na poslední chvíli. Sama si vybrala píseň Kukuška z repertoáru Viktora Coje a trvala na ní. Je to jedna ze dvou nosných písní výborného rusko-ukrajinském filmu "Bitva za Sevastopol" (v ukrajinské verzi "Nezlomná").
V samotné soutěži jí potom bylo souzeno být hned první na řadě ze všech vystupujících. Písní Kukuška Jaša všechny ohromila. V tzv. slepé volbě porotci hádali, než se otočili, že slyší mnohem starší dítě. Tento výkon Jaši má na Youtube vysokou a trvale stoupající sledovanost. Nakonec ji, v jejích 7 letech, porazil jenom pozdější vítěz Danil Plužnikov.
Svým neobyčejně dospělý výkonem "komplexního složení" si naprosto získala diváky i porotu a různá její vystoupení se úspěšně prosazují i na Youtube.
Ale i když Jaša zrovna nezpívá, její komunikační projev a uvažování působí velmi dospěle, její fanoušci předpokládají, že je to právě z důvodu překonaných životních zkoušek. Ještě působivější je to v kontrastu s její naprosto dětskou bezprostředností a bezbřehým optimismem. Např. její sny o chladničkách na limonádu a o ponících, kteří jedou do salonu krásy pro koně, fanoušci milují.
Když se Jaši ptali co by si nejvíc přála, odpověděla, že chce být populární zpěvačkou a mít vlastního koně. Tím má její nová píseň, kterou Vám teď doporučujeme, další půvab. Doporučuji poslouchat s dobrou reprosoustavou, především s kvalitními basy.

70 komentářů :

 1. Vážená redakce - sorry - já myslel, že NR je český portál a ne nějaký českojazyčný ruský propagandistický zdroj !!

  Není Vám to trochu žinantní ?? Vám nestačí, že uveřejňujete ruskou propagandu o armádě RF , o nových zbraních Ruské armády, že přetiskujete výhradně články jenom z ruské propagandy - ale ještě nás tady zamořujete ruskýma písničkama, které znějí jako před 40 lety na besídce k VŘSR !
  Fuj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:53- to je jen slabá náplast na vyrovnání převahy, válcování americkou kulturou. Výhoda je, že si můžete vybrat, kliknout-nekliknout, jako to dělám já na ČTV.

   Vymazat
  2. PS. také jsem si myslel že ČTV je česká.

   Vymazat
  3. 12:53
   Havlod a myšlenka je neslučitelný pojem!!!!!

   Vymazat
  4. Omlouvám se, teprve teď jsem si to pustil a pochopil zuřivou reakci 12:53. Rusové umí sborový zpěv, My ho naposled zpívali: "Kdož sů Boží bojovníci......a jak utíkali. Nedivím se, že se dotyčný při poslechu pos..l.

   Vymazat
  5. PS. co "tu naši zazpívat moderně"? Máme ještě na to NATO?

   Vymazat
  6. On by chtěl asi "Horst Wessel Lied",ale o tu by si měl říct u Tomasze Peszyňkiho na pražském majdanu,nebo kdyby ji chtěl šmrncnutou ruským akcentem,tak u banderovců v kyJewě....

   Vymazat
  7. 12:53 - S tím tvým neupřímným českým sorry, tomu tvému předstíranému myšlení o českém portálu nasazuješ zlatou korunu. Doporučuji ti chodit na jiný web, když tě tento tolik sere, že takhle hloupě ujíždíš. Vadí ti snad, že existují příznivci tohoto webu? Tak si tě tipuji, že by jsi to rád po demokraticku zakázal, mít tu možnost. Smiř se s faktem, že je nás celá řada, kdo si rád poslechne ruské písničky, které pohladí duši. Dokonce mnohé z nás, ruských nenávistníků po r. 1968, přivedla současná propaganda k přehodnocení vztahu k Rusku a k zamyšlení kolik ruských životů bylo za nás již obětováno. Mimo jiné to souvisí i s vyhrožováním o kroucení rukou zemí porovnávaným s nabízením vzájemně prospěšné spolupráce rovnocenných partnerů. Přestaň se čílit, přejdi na články Pehů a Mitrofanovů a najdeš svůj klid, my ten svůj nalézáme zde. Asi tak nějak. L.P.

   Vymazat
  8. 12:53 Můžete laskavě vysvětlit vaše myšlenkové pochody, které vás dovedly k vyjádření, že mimořádně nadané dítě je "ruskou propagandou"? Jak by jste označil české talentové pořady, kde naprostá většina účastníků zpívá anglicky? Jestli je něco produkt propagandy, tak jste to vy, který se osype i když vidí třeba jen "ruské vejce".

   Vymazat
  9. Rusove maji vice narodnich specialit! Napriklad tak Ruskou ruletu" !
   Pro 12:53-nechtel byste si ji zkusit?!... (((

   Vymazat
  10. Že ty vole ze 12:53,by sis raději dal tu Končitu Buřtovou s fousama,pinďourem v červenejch krajkovejch šatech a nelepenejma řasama...no,konec konců,proč né....-"proti gustu žádnej dišputát"..., jsme přeci demokrati a tolerantní,že....??!!

   Vymazat
  11. Klikla jsem na to až teď a chtěla jsem ihned tomu
   " sorry idiotovy " odpovědět. Jenže vše podstatné jste mu už napsali sami. Díky Pavla.

   Vymazat
  12. Ona to je asi více ukrajinská písnička, než ruská. Už se Vám to líbí?

   Vymazat
  13. Cha cha, to je kouzelné :-)
   Zejména verš "Я влюблён в тебя, Россия, влюблён" je nepochybně ruský :-DD.

   Sice není, ale i kdyby ano, vždyť Jaroslava je taky jméno používané víc na Ukrajině a ten film, z kterého je píseň Kukuška, je Rusko-Ukrajinský.

   Osobně jsem přesvědčen, že štvaní Ukrajinců proti Rusům, je v dlouhodobé perspektivě marným bojem.

   Vymazat
  14. pardon, samozřejmě mělo být "...nepochybně ukrajinský..." :-)

   úplně mě ten kavárenský nabob vykolejil :-)

   Vymazat
  15. Vláďo, já pochopil 12:17 spíše jako narážku protiruskému trollovi 12:53, jestli je také protiukrajinský.

   Vymazat
  16. pak beru kavárenského naboba zpět :-).

   Vymazat
  17. Vás někdo nutí sledovat NR, že jste tak pobouřen ? To by ovšem znamenalo, že to děláte za peníze pro zadavatele. Není nic jednoduššího zapnout si ČT a dívat se jak v ČR přistál americký strategický bombardér co může nosit i třeba 4 jaderné pumy dozvědět se že je nej..., pak si pustit třeba naší pěveckou soutěž, kde se zpívá převážně anglicky. Ten pěvecký výkon je u té malé velmi dobrý a to i pro to, že tam není hudební doprovod, což je těžší. NR si doufám nenechá radit od lidí jako jste vy, co má dávat na svůj web.

   Vymazat
  18. Pane Povolný, děkuji za pomoc. Písnička to je krásná, o tom žádná. S tou ukrajinštinou mě to napadlo kvůli slovu „koň“. Ve škole jsme se učili, že rusky se řekne kůň „lošaď. A ukrajinština má některá slova více podobná našim (nebo polským?). Takže takto nějak.
   P.S. Kdyby byl překlad textu, asi by to zážitek ještě umocnilo.

   Vymazat
  19. To 12:53 Ahoj, to je umění a ty si jen malinkatej kretének.

   Vymazat
  20. načo sem lezeš, keď sa ti NR nepáči? A keď sa ti nepáči tá pieseň, nemusel si to čítať a video púšťať. Pre teba je vhodné toto
   http://aeronet.cz/news/video-george-w-bush-si-zatancoval-behem-smutecni-tryzny-v-texasu-nebyl-to-tanec-byl-to-mars-oponuje-bushova-rodina/
   a môžeš si zadžemovať s Bubušom

   Vymazat
  21. https://www.youtube.com/watch?v=TLt2MldUqww

   Vymazat
  22. Kde se vzal, tu se vzal, další propagandistycký Havloidní kokot, s prochlastané pražské kavárny, kterého bere děs, když si přečte nároz lidí, kterým nevadí, že je to ruské umění. Jakékoliv umění a talent je třeba vyzdvihnout, Jenže tito žebráci rozkradli a prodali tuto zem tomu zasranému kovboji, který si myslí, že je pánem celého světa. Temto Havloidním sráčům hrozně moc vadí, že si národ uvědomuje, kde je jeho místo. Slovan zůstane slovanem a to nezmění ani tito zaprodanci republiky. Vlezdoprdelkové a hlavně, že to sype. Sice tyto sráče má ten kovboj jen jako rukojmí, ale bohužel, tuto zaprodaneckou hru tito propabandist. k...vy ,nejsou schopni pochopit. Ve svém vlezdoprdelství, krátkozrakosti a zaprodanosti jsou tak omezení a namyšlení z nadřazenosti.
   Věřím tomu, že nastane den, že tyto Havloidní sráče budeme nahánět a zavírat jako vlastizrádce. Že jsou tyto loutky jen nástrojem zla , těmto trolům nedochází a ani si tuto hru nejsou schopni uvědomit. Stydím se za tyto sračky, především za takové sráče jako je ten 12:53, Bohužel za 26 let se těchto sraček vyplodilo celkem dost. Zřejmě bude delší dobu trvat, než se tato zem vyčistí od těchto dacanů. Stokrát fuj těmto sráčům. Nechtěl jsem být sprostý, ale s tímto lidským odpadem to jinak ani nejde.

   Vymazat
 2. Len se u nás už nepěstuje, máme řepku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdo pěstuje řepku a ANO má se líp ? Úžasná dívenka a úžasně hluboká píseň Kůň a ano, souhlasím s 13,55 !!!

   Vymazat
 3. Pro Miroslav Povolný : Proč myslíte, že nám po průmyslu a zemědělství zlikvidovali také armádu ?

  OdpovědětVymazat
 4. Pustil jsem si prvních 10 sekund prvního videa.
  Totální, přeslazený, načančaný, vyumělkovaný kýč.
  Myslel jsem že takový úchyl který se u podobných videí vyžívá je jenom Ďoubalík a vidím, že i jakýsi Vláďa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víme,ty raděju tu essesáckou ze zhora "Horst Wessel Lied",ta je pořádně chlapská a slaďoučká vůbec ne...,tak to musíš ale jinam,synku...

   Vymazat
  2. 14:33-je tam něco "východního", čemu nemůžete rozumět, co je mimo dosah Vaši kultury. Pusťte si Jandu nebo "Jandovou" u tyče.

   Vymazat
  3. 14:33 Blbému se vše zdá blbé. Člověk s ošklivou duší krásu nerozpozná.

   Vymazat
  4. 14:33 Zajisté - to pravé umění - to je Lavička Václava Havla, Ruka se vztyčeným prostředníkem a pověšení trenýrek na místo standardy. A to, co se líbí všeobecně, nikoli jen samozvaným, nechápaným a nepochopeným ryzím znalcům, to je holt kýč. I když, přiznejme si, tolik moc oblbující sladkosti,kolik jí je v záplavě ČT emerickými romantikami, tolik jich může vidět pouze takový blbec, jakým nesporně je zaujatý A 14:33.

   Vymazat
  5. A co takhle to passy, passy rajots, zkoušels?:)

   Vymazat
 5. Ad Anonymní 12:53
  Kdyby dotyčný namísto 69 slov nepsal jen 3 slova: "nenávidím vše ruské", mělo by to stejnou výpovědní hodnotu.

  V poslední době se pod články na tomto webu objevuje jako první trolí komentář, vždy téměř vzápětí. Protože onen trol má jako svazácký úkol nejspíš hlavně rychlost, tak docela pokulhává kvalita příspěvku, ale nutno uznat, rychlost je excelentní.

  Ad Anonymní 14:33
  Všichni děkujeme za Vaši expertizu prvních 10 vteřin videa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale kdepak Vláďo. Ruskou klasiku, literaturu, skladatele i pár filmů znám dobře a jsou skvělé. Modernu neznám a nesleduju vůbec, ale jsem přesvědčen, že i dnes jsou v Rusku skvělí interpreti, muzikanti, spisovatelé, režiséři...
   Měl by jsi pečlivě vybírat. Propagací kýčovitých sraček jako vrcholu ruské kultury jí děláš medvědí službu.

   Vymazat
  2. 17:40-rád si poslechnu(přečtu) Vaše tipy, "postněte" nějaké, díky. PS. zvláště mne zajímají ti moderní "skvělí interpreti, muzikanti, spisovatelé, režiséři...", které vlastně "neznáte a nesledujete vůbec"!

   Vymazat
  3. Povolný,
   poproste prosím někoho inteligentnějšího než jste sám aby vám vyložil význam psaného textu když toho sám evidentně nejste schopen.
   Pak se vraťte do diskuse, protože toto se prostě nedá.

   Vymazat
  4. Upřímně - nic moc písničky, dětinský. Když ruský děvčata, tak spíš si pustím sestry Tolmačevy - https://www.youtube.com/watch?v=ivASIwtHALM

   Vymazat
  5. 17:40 + 19:06 Od vás je opravdu komické, psát jiným o chápání. Článek i videa jsou jednoznačně o úžasném nadání malé holčičky. Vy to interpretujete jako "Propagací kýčovitých sraček jako vrcholu ruské kultury". To je tedy pořádný kotrmelec v chápání, přímo držkopád. To si ve své namyšlenosti ani trochu nepřipadáte hloupě? Předvádíte neuvěřitelnou emoční okoralost, řečeno slušně.

   Vymazat
  6. 20:52

   Ve vašem primitivismu a nevzdělanosti si pletete "kulturu" s "TV reality show". Jestli nemáte kapacitu pochopit rozdíl tak je mi vás líto.

   Navíc, je to typická kapitalistická zábava provozovaná Rusy v licenci z vámi nenáviděného pokleslého západu. Měl byste se stydět, že toto považujete za úžasnou kulturu :-D

   Vymazat
  7. 21:17 Ale ale, to je zase přemet. A zase pád na ústa. Tady byla řeč jen o obdivu k nadání holčičky. To vy jste to považoval za prezentaci ruské kultury. Tak nikomu laskavě nepodsouvejte svojí hloupost. Nikdo kromě vás tady nechápal dětskou soutěž talentů jako prezentaci úrovně ruské kultury. Tak jste to "pochopil" pouze vy.

   Vymazat
  8. 21:59

   Hele, Mimoni, už v samotném nadpisu článku se píše, že se jedná o "kulturní aktualitu", tak se proberte a nepište hlouposti

   Takové narudlé "obdivovatele nadání holčiček" dobře znám. Kdybych vám pustil naprosto to samé z Holandského originálu tak se budete zhnuseně šklebit jaký je to škvár. Ale když to je z toho Ruska...

   Mimochodem, tady je suverénně nejsledovanější youtube video z té soutěže:

   https://www.youtube.com/watch?v=w4XN9czyC-s

   To už není tak úžasné, co? Už to nezní tak rusky. Už to není tak hodné obdivu. To už tady prezentovat jako zázrak nebudete.

   Vymazat
  9. 19:06- možná jsem Vás podcenil. Chtěl jsem jen vzorek Vašich tipů klasiky Ruské kultury k ověření Vaši kulturnosti. Že se nezajímáte o "modernu", může mít dva důvody. "Zamrzl" jste v období "carismu" nebo "komunizmu". Obojí Vám není ke cti.

   Vymazat
  10. Povolný, vaše sebereflexe je skutečně nulová. Napřed si prosím ve vlastním zájmu dodělejte maturitu abyste s vaším ověřováním znalosti ruských klasiků nebudil salvy smíchu.

   A ne, současné ruské umění skutečne neznám. Stejně jako neznám např. Čínské, Indické nebo Japonské současné umělce.
   Shlédl jsem jen pár filmů z nichž některé byly skvělé. Z hlavy si vzpomenu na "Unaveni sluncem" od Michalkova.

   Vymazat
  11. Ad Anonymní 22:28
   zbytečně se čílíte, samozřejmě Alisa Kožikina je taky skvělá, ale asi jste se spletl, žádné její video nemá tolik sledování jako nejsledovanější Jašino video, to má za půl roku 18 milionů: https://www.youtube.com/watch?v=Hr8GQwFBpU0.

   Ani to ale není závratné číslo a není nic zvláštního na tom, že Vám se to nelíbí, zatímco jiným zase jo.

   Ale něco jiného je podstatné. Moudří (a slušní) lidé, když se jim zrovna nelíbí něco, co se líbí někomu jinému, tak pokud to není něco opravdu šíleného, tak mu to nehaní. Protože vědí, že samotným se jim občas líbí něco, co se taky zdaleka nemusí líbit všem. A to se týká i umění, jakkoliv amatérského, jakkoliv dětského.
   A právě to je kultura. Především toto. Jak se jedni chováme k druhým, jak se respektujeme.

   Vymazat
  12. 23:53-možná bych si mohl udělat i práva v Plzni, dobré jsou i školy politologie pro nevzdělané novo kapitalisty. Kde berete jistotu, že jsem Vám nelhal? Teď budu ale upřímný. O Ruské kultuře vím toho "stejně" jako Vy. Rozdíl je, že ji fandím a rozumím, Vy nerozumíte a trollíte, oba z etnických a politických důvodů. A o to jde. Kdo bude obývat Českou "kotlinu".

   Vymazat
  13. 22:28 "Kulturní aktualita" je i soutěž dětských talentů. Jen vy jste to "pochopil" jako předvádění "vrcholu kultury". Vaše argumenty jsou stále ubožejší.

   Domníváte se, že odmítám vše neruské stejně, jako vy odmítáte vše ruské. Posuzujete lidi podle sebe. Ani si nedokážete představit, že normální lidé považují takové chování za hloupé. Vy samozřejmě ne.

   Vymazat
  14. Reaguji- opožděně na Vláďu z Brna.Váš příspěvek z 0:26 by se měl vytisknout jako vzor všem diskuzím- je v něm jasně a srozumitelně, a především taky slušně sděleno gro veškerých diskuzí. Děkuji.

   Vymazat
 6. Tak Vláďa z Brna hezky připomněl zdejšímu kulturnímu referentovi, že na delší dobu se odmlčovat nemusí, že je čím zpestřit tyto stránky. Konec konců i občasná připomínka z vystoupení Suvorovců nemusí být marná.

  OdpovědětVymazat
 7. NEBESKÁ KRÁSA ,NAVZDORY VŠEM BLBŮM A PROVOKATÉRŮM .MARIE ZÁPECOVÁ .

  OdpovědětVymazat
 8. 15:23 KUS ty potvoro !
  Kdyz ja zamoruji tento web pisnickami z Ameriky, tak jako kulturni protivaha je nutna i hudba z Ruska, akorat nevim, co to male devcatko rika.

  Aby jsi neplakal, tak zde mas tu NEJSTARSI pisen z americkeho jihu.
  YAMBO - Oh Suzanna Live (YouTube)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 9. PARDON - honolulu si popletl cas !
  Muj prispevek je adresovan 12:53
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 10. Vůl zůstane volem s tím nikdo nic nenadělá,ale podle představ místodržitele Shapira může být spokojený když ho nabere rohy které jsou pruhované s hvězdičkami a proč já mám akceptovat protektorátní agitky k Velké sametové a agentovi Havlovi na VŠECH PROTEKTORÁTNÍCH TELEVIZÍCH.

  OdpovědětVymazat
 11. Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí.

  OdpovědětVymazat
 12. Vsem hudebnim kritikum predkladam k ohodnoceni pisen o odlouceni - kdysi HYMNA emigrace.
  Devce zustalo na jedne strane berlinske zdi a jeji kluk se dostal na druhou stranu zdi a bolest byla neunosna.
  TOL & TOL - Eleni (youtube)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je velký rozdíl honolulu, dělají-li se politické zdi mezi národy na západě nebo na východě? Vždy za to mohou "koni a neokoni". Už je pošleme konečně do země jejich předků!

   Vymazat
  2. 16:08 Honolulu, a tuhle píseň o cestě k míru od tvého krajana Toma Waitse znáš?
   https://www.youtube.com/watch?v=p-2TxIcdaOs
   Je to velmi silná píseň k zamyšlení všem, především ale vám a vašim politikům. Sice popisuje vzájemné zabíjení Palestinců a Izraelců, ale je tam také velmi silná výzva na adresu USA. Až Trump vyhraje, jesli dá Bůh, tak mu jí můžeš poslat.

   Vymazat
 13. 16:36 Oni nas asi predejdou ve vsem negativnim. Toto je velmi zajimavy cas. Vubec nevim jak to dopadne. Situace se meni denne.
  Hillary onemela v soku nad odsudkem generala COLINSE
  POWELLA..Napisi vice vecer. Ct 24 vam nic nerekne, a to co rekne je upravene pro potreby jejich chlebodarcu.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honiči Lulua,myslím,že ten Tvůj Trumpeta už "to má v kabeli",to presidenství...
   Ta potvora se sice drží,ale do švestek nevydrží...už za sebe posílá dvojnici.Nějakou takovou bábu trochu podobnou,ale my do ní vidíme,jak do hubený kozy,takže je nám to jasný.
   Trumpeta vyhraje a Killery budou přidržovat při životě do konce už teď ztracené volební kampaně,aby tím nesnížili význam Trumpetova vítězství a neničili mu autoritu,jakožto fírera západní civilizace....zatím jde vše správnou cestou.

   Vymazat
 14. -a tady jeste jedna:https://www.youtube.com/watch?v=8Y4_2Qa0QQs.
  Tomuhle nakej emerickej" The Mamlas" konkurovat nemuze i kdyby se po...sral! )))

  OdpovědětVymazat
 15. Je třeba označit zpěv Putinovy žačky jako nevkusný. My praví Češi obdivujeme hudební skupinu Plastic People s vysoce uměleckou tvorbou jako je např. verš „ Běžím s hovnem proti plátnu, do plátna to hovno zatnu“.
  Zdroj: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=314417

  Co se vyrovná hovnu v podání Plastiků? Nic, natož zpěv proruské propagandy, který musíme my všichni vyznavači demokracie a lidských práv jednoznačně odsoudit. Není nic na světě krásnějšího a vkusnějšího než hovno. Pryč s komunistickým nevkusem. My, co tady upozorňujeme na průnik ruské propagandy, budeme upřednostňovat hovno. Ať žije hovno na věčné časy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:17 Ale i v Rusku je vkusná skupina, srovnatelná s Plastiky. Svědčí o tom i jejich ocenění cenou Václava Havla. To samo o sobě vypovídá o jejich vysoké kulturní úrovni. Malá ukázka je tady:
   https://www.youtube.com/watch?v=Momp_86eb1E

   Na následujícím snímku je jejich vystoupení v Soči, kde obdrželi i kozáckou cenu za kreativní disent. Je třeba jen litovat, že po tomto ocenění jejich zápal tak nějak ochladl. Určitě jen šťastnou náhodou bylo přítomno dost západních novinářů, kteří tento pro nás i pro účinkující jistě nezapomenutelný zážitek natočili:
   https://www.youtube.com/watch?v=oXWlQxUNFLY

   Jen je mi záhadou, proč si na hlavy natahují ty prezervativy. U Plastiků bych to chápal, i když určitě nebylo nutné zdůrazňovat, co jsou zač. Ale u téhle skupiny fakt nevím. Možná jsou zvyklé strkat hlavu někam, kde není zrovna čisto.

   Vymazat
  2. 2:11 Takovéto kvalitní umění měl zřejmě na mysli Anonym z 15. září 2016 14:33, který označil Jašu za "Totální, přeslazený, načančaný, vyumělkovaný kýč."

   Na vašem druhém snímku mě zaujalo, jak výrazný vliv mělo udělení ceny na umělecký projev skupiny. Z expresivního výrazu s choreografií primitivních kmenů se zřejmě dojetím z ocenění rázem přenesli do zcela komorní, civilní formy, podbarvené jen nezřetelným brumendem.

   Vymazat
 16. Komu se píseň Koň líbila, může si ji pustit v další úpravě s trochu jiným doprovodem hudby a pěkných fotek.
  https://www.youtube.com/watch?v=rcyriz-aolw
  Vláďa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí ten malý skřivánek od Boha... je jí 8 let...

   Vymazat
 17. 15.září 23:53 Film "Unaveni sluncem" Nikity Michalkova (72 let) je sice mimořádné dílo, ale uvádět přes dvacet let starý snímek jako příklad současného ruského filmového umění jenom potvrzuje, že skutečně nemáte v této oblasti mnoho znalostí. Takže dopřejte každému potěšení z toho, co se mu líbí a ušetřete ostatní vašich neerudovaných mouder.

  OdpovědětVymazat
 18. všetky tie súťaže sú trápne - to ako sa jeden porotca hrá na dobrého a druhý na zlého, napr. u nás neschopák Habera, ktorý spieva falošne zdrbe pod čiernu zem talentované decko, Porotcovia si nahrabú kopec prachov, majitelia licencií na tie súťaže zarobia milióny a potichu sa rehocú aké sme debilné ovce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:50 Na druhou stranu bez takovýchto soutěží by dost talentů nikdy nedostalo příležitost se uplatnit. A samozřejmě zase můžete namítnout, že na jejich uplatnění spousta pijavic vydělá. To je dáno dnešním systémem. Pokud "debilné ovce" jsou ochotné to vše platit, tak proč se nepřiživit.

   Vymazat
 19. 16:49 Andílek, který andělsky zpívá.

  OdpovědětVymazat
 20. Přesně tak...nádhera a k tomu dojemný lidský příběh !

  OdpovědětVymazat