Reklama

.

.

úterý 6. září 2016

Lapkové s bílými límečky kradou na opravách dálnic ...a nic


Václav Umlauf, Miloslava Pošvářová 
6. 9. 2016   E-republika

Opravy dálnic, aneb Jak ŘSD a na něj napojené firmy kradou naše daně. Za bílého dne, dokonce pracovního, a před našima očima. Občanskou hloupost a lenost skvěle doplňuje drzost korporátních silničních lapků.Žluté autobusy nesnáším, protože na lince Liberec-Praha nekalým způsobem zničily konkurenci, se kterou jsme lacino jezdili všichni, kteří musíme tuto cestu absolvovat pravidelně. Teď jezdíme draho, při startu tohoto korporátního ruchadla na nás řve reklama, servírky už vyhodili. Předražené jízdy pochopitelně zůstaly, protože trvá monopol. Ale můžeme si vzít malou flašku vody, jako v jiných autobusech. A to vyhození mladých brigádníků mne naštvalo nejvíce. Snášel jsem drmolení "stewardek" celkem statečně jen proto, že si tím studenti tvrdě vydělávali nikoliv na chleba, jako za našich časů, ale na svůj notebook.

Ale k věci. Jedu v sobotu 3. 9. dopoledne dálnicí D10 z Prahy na Liberec, jedna uzavírka za druhou, na silnici ani noha. Prostě, ani jeden dělník. A to mne naštvalo, že se za moje daně dělá zlodějna za bílého dne a před mýma očima. Na dálnicích se už ani nekrade tajně, což považuji za typickou korporátní drzost. Ministerstvo dopravy je tak drzé, že nechá za mé daně a před mýma očima rozkrádat rozpočet na opravy dálniční a silniční infrastruktury.

Tak jsem přímo z autobusu zvedl telefon a volal paní Pošvářové, která se na dálniční zlodějny specializuje, protože v těchto zlodějnách odmítla jet v době, kdy byla zaměstnankyní ŘSD. Viz naše tematické číslo Jak prostavit státní kasu (2015-7) a zejména její rozhovor pod názvem Být služebníkem občanů, nikoliv korporací. Reprodukuji rozhovor z mobilu, plus mínus.

Ahoj Mílo. Co to je na dálnici Praha-Liberec za binec? Stojíme na uzavírkách, jedna za druhou, a tady na stavbě není ani noha! A je sobota dopoledne, tak to všichni stávkují, nebo co? Nebo jim dal Ťok dovolenou a poslal je stávkovat?
(Smích v mobilu). No tak vidíš. Na D5 a na R7 taky nedělají, no to je hezké. Podívej, oni nepracují ani ve všední den, a dokonce ani na dé jedničce. Tak proč by měli dělat zrovna v sobotu, a navíc na vaší dé desítce?

To si děláš srandu, ne? Oni kradou před mýma očima mé daně, jsou fakt drzí jak opice!
Je vidět, že se nedíváš na reportáže, které jsme z oprav natočili, jinak bys to dávno věděl. A když jsem dělala inspekci s kamerou na D5 do Plzně a zpět a rychlostní silnici R7 na Chomutov, tak jsme nepotkali dělníka. No prostě, bylo to úplně stejné, jako teď u vás na D10. A firmy nedělají ani na jiných důležitých silnicích, o kterých jsme pořídili záznamy.

Tak mi vysvětli, v čem je ta zlodějna. Vždyť to platím ze svých daní!

To je úplně jednoduché. Představ si, že máš úzký kartel dodavatelů staveb, kteří tzv. "trvale spolupracují se státem". A dejme tomu, že klasickou zakázku na opravu silnice nebo dálnice asi 2-3krát předraží. Pak je ale jasné, že to nemohou opravit rychle, protože to by znamenalo, že zakázka měla být o polovinu lacinější vzhledem k nákladům a danému harmonogramu staveb. Ale ty máš zakázku zhruba 2-3krát předraženou, a tomu musí odpovídat i doba tzv. "opravy". Takže silnici uzavřeš, nic na ní neděláš, uměle prodloužíš dobu opravy, a tím si zdůvodníš tu totálně předraženou cenu zakázky.

Tím chceš říci, že oni kradou za bílého dne tak, že mne obírají o daně, nechají mne stát na silnici a smějí se mi do ksichtu přes telku, kde se promenuje ministr Ťok? Tak jaký je rozdíl mezi středověkými lapky okrádající pocestné a touto šílenou partou?

No, je to úplně stejné. Jenom jsme ve 21. století a úroveň zlodějny se značně zvýšila. Lapkové dneška nosí kravatu, nikdy se nezašpiní, o jejich zlodějnách málokdo ví, protože málokdo myslí na využití svých daní tak podivně jako ty. Kradou se tu miliardy a beztrestně, protože smlouvy ošetřují ti nejlepší právníci. Když je nejhůř, jde za ně sedět někdo jiný, nebo se vyšetřování kauzy zastaví. Sám uznáš, na něco tak dokonalého by se normální středověký lapka nikdy nezmohl. Sofistikovanost světem vládne, a zlodějnám a českým tunelům taky.


Kdy je konečně zavřou? Podívej, zase tu nikdo není, další uzavírka, to je fakt binec...

Jak sám profesně víš, boží mlýny melou stále, leč dosti pomalu. Nikdo neujde trestu, ale to oni zřejmě nevědí. A tak si zpívám s Landou: Je čas odejít! Pošlu ti pár fotografií, ať se pobavíš.

A tak skončil náš rozhovor. Přikládám dokumentační fotografie i s komentářem. Možná je čas se zamyslet.

Foto R7 z Prahy na Chomutov 22.8.2016 (pondělí) 
 

Vyvěšena cedule "Technologická přestávka" a nikde ani noha. Ale pozor. Při výměně svodidel se žádná přestávka normálně nedělá! Prostě vytrhají stará svodidla, postaví se nové sloupky a namontují nové svodnice. To jsou ty vodorovné části. Tady bylo zdržení 20 minut v koloně.

Foto D5 z Plzně na Prahu 22.8.2016 (pondělí)
 

Výměna svodidel, nikde ani noha, zbytečně uzavřený levý pruh. Tak se kradou naše daně. Před našima očima a za bílého dne.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

18 komentářů :

 1. Tento obrázek je letos zvlášť častý na českých cestách a dálnicích. Neuvěřitelné.

  OdpovědětVymazat
 2. Je to posvěceno z nejvyšších kruhů,tak jim v tom nedělejte bordel.Jen jste zapomněl napsat,že se jedná o zahraniční firmy,které navíc dostávají dotace,jak od EU,co si sami sebe podporují,ale i od našeho státu,pak si zisk vyvezou ven.Tady se i jasně ukazuje,kdo vládne v ANO a na to Babiš doplatí.Je ale k tomu nutně říci Sobotkova slova,ještě více zahraničních investorů,investic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OMYL!!!
   Babiš na nic nedoplácí, Babiš to organizuje tak, aby měl z toho co nejvíc peněz. TnT

   Vymazat
 3. Augiášův chlív byl proti ČR 26 let po "hadráku" vrchol čistoty a pořádku!!! Odcházím se vyzvracet.

  OdpovědětVymazat
 4. No proč asi vrcholný manažer SKANSKA se stal ministrem dopravy , který rozhoduje o "opravách" dálnic. Vždyť i po opravách se po nich jezdí jako po tankodromu. Vládní koalice si pěkně rozdělila co kdo bude rozkrádat. A pokud rozpočet skončí v plusu tak ho rozkradou na odměnách zbytečných vládních úředníků a tím i na svých odměnách , místo , aby to daly na odmazaní státního dluhu. Nejen naší občané(včetně mě ) jsou finančně negramotní a nechají se lapit bankami za lichvářské úroky, ale jak to vypadá tak i naše vláda je rovněž finančně negramotná ( spíše vyčůraná).

  OdpovědětVymazat
 5. Já nechápu, že někteří lidé nepochopí, že nejdříve ze všeho je zapotřebí akumulovat kapitál. Toho je tu nedostatek! Potom se kapitál promění v investice a investice tady v tzv. Česku přinese práci proletářům a investorům zisk. A to je smysl celého dění ve vykradené, devastované, prodané a zničené republice. Jenom nechápu, proč tu zahraniční a ne domácí investoři dostávají finanční pobídky, snížené daně a smí okamžitě vyvézt své nezdaněné zisky, třebas v ČLR není možné vyvézt 10 let ze země po investování a podnikání zahraničním "dobrodějem" ani jüan...Čeští vládnoucí Židé - probuďte se a studujte světové dění a neorientujte se pouzeúporně a primitivně na vepřín v Letech. Zubaři a gynekologové - držte se svého kopita!

  OdpovědětVymazat
 6. Volte ANO!Komedianta Stropnického.....agenta TOP 09 Zlatušku... nám se vychechtávající vyčůranou penězomilku Jourovou.....kamaráda Bakaly Teličku.....vychytralého manažééra Ťoka..... a bude LÍP!!!!Ale jenom pro NĚ!!!Jejich heslo je:KRADU ,KRADEŠ,KRADEME!

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mimo první větu, plně souhlasím.
   Ale koho volit ?! Kdo nekrade, nelže a je schopný vyvést tento stát s morálního a hospodářského rozkladu ?!

   Vymazat
 7. Ohledně těch mužů v oranžových vestách přímo na silnicích.
  Víte, je třeba o kradení mluvit jinde- oni jsou ti, které pošlou majitelé za mrzký peníz tam a tam- makají často v těžkých podmínkách- a často to nezáleží jen na ochotě či neochotě pracovat- například tu směs na silnice vyrobí v obalovnách a ten proces je sám o sobě časově náročný, čas od času se technologie musí odstavit a vyčistit- lidé tam chodí do práce ve 3 ráno aby uvařili a odcházejí v 7 večer někdy i později. A po sezoně? Hele nemáme pro tebe práci- hlas se mi zase koncem března, čau.Tady je třeba poukázat na to, jak to, že za zvlněnou dálnici u Ostravy nikdo nepyká, jak to, že se nemůže ukázat na viníka neštěstí ve Studénce?Tam jsou ty miliardy, ty tunely.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na muže v oranžových vestách se samozřejmě zlobit nemá cenu. Zlobím se na sebe a spoluobčany, že zatím nenacházíme dost energie nakopat ty naše zloděje i sluhy zlodějů pořádně do hader...

   Vymazat
 8. zde navod jak volit snad to tak funguje??? no nevim
  https://www.email.cz/download/k/YxeyRDq_oHQ3C7F1M1bRahsYC2bw7klZM5gjrtaLd_t9N-zyQia7KqH0q74tADfKiAzD1nY/hlasovani.jpg.jpg.jpg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, nelze zobrazit .... !

   Vymazat
  2. zkousim znovu
   https://www.email.cz/download/k/DOApOEwwmv7hsqIFGEJNXo8Uv3pM-sWtp-S3olqfC-8JO3jO3hO55hXoH7Kh9Ku-HAA3yoo/hlasovani.jpg.jpg.jpg

   Vymazat
 9. Vždyť je to tak jednoduché:

  Český ministr dopravy se zastavil na návštěvě u svého německého kolegy.
  Vidí, že v garáži má Ferrari a Lamborginhi, má velikou vilu, všude luxus.
  Čech se diví, jak může takto žít, odkud má tolik peněz.
  Německý ministr říká: "No to máš tak, vidíš támhletu dálnici?"
  "Vidím."
  "Tak ta měla být široká 20 metrů, ale stáhl jsem to na 19 metrů. A z toho si takto žiji."
  Po půl roce přijede německý ministr do Čech a vidí zámek místo vily,
  kolem rozlehlý park, helikoptéru. Udiveně se ho ptá, jak vydělal tolik peněz.
  "No, to máš tak, vidíš tu dálnici?"
  "Nevidím."
  "No tak vidíš!"

  OdpovědětVymazat
 10. Jeden nepatrný postřeh, který nemá s budováním takových staveb (předražených) zdánlivě nic společného.

  Ve světě je mnoho států kritizovaných za trest smrti. Patří mezi ně jak Čína, tak USA.

  Ví se kolik lidí bylo kde popraveno a taky se někdy dovíme, za co. Ještě jsem NIKDE nečetl, že by v USA byl někdo popraven za korupci, rozkrádání státních peněz a nebo za korupci! Naopak z Číny je takových zpráv ročně i několik!

  Je to náhoda?
  Nebo se v USA krade sofistikovaněji než v Číně?

  Náhoda to asi není, protože se ve velkém krade VŠUDE NA SVĚTĚ, včetně naší malé republiky!!!

  U nás, na rozdíl od světa se krade i pomocí zákonů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tresty smrti za korupci či rozkrádání státního majetku bych nedávala nikdy a nikde, byť věřím, že jako prevence to může dost dobře působit. Leč jak je vidět, ani v Číně to nefunguje stoprocentně. Ale rozhodně bych konfiskovala, zavírala a klidně i nutila pracovat pro společnost, lidská práva nelidská práva. Živoření v chudobě či ve věznici s rozlámaným hřbetem by možná také dostatečně děsil. Zatím ale poctivý daňový poplatník není ten, kdo se směje naposled a tudíž nejlíp...

   Vymazat
 11. Jak radostně po těch "uvážlivě" opravovaných silnicích teď budou jezdit řidiči autobusů - vždyť v budoucnu mají dostávat 98,- (slovy devadesátosm) korun hrubého za hodinu!!

  OdpovědětVymazat
 12. Dobrý den, jsem pan Paul Green, Am legitimní a spolehlivé úvěru věřitele. I nabídnout všechny druhy balíků úvěrů. Dávám z úvěrů na jasné a srozumitelné podmínek při 3% úrokové sazby. Od $ 5000 až $ 6000000 USD, Euro A liber Only. Dáváme out obchodní, osobní půjčky, studentské půjčky, půjčky na auta, vánočními úvěry bankovní úvěry a půjčky splatit účty. Máte-li zájem laskavě Kontakt: paulloanfundshelp1@gmail.com

  Vaše celé jméno:
  Pohlaví:
  Země:
  Půjčka Částka potřebná:
  Doba trvání úvěru:
  Povolání:
  Telefonní číslo:
  Účelu úvěru:
  Měsíční příjem:
  Kontaktujte nás jen to e-mailová adresa: paulloanfundshelp1@gmail.com
  Telefonní číslo: +918904374161
  S pozdravem
  Pan Paul Green

  OdpovědětVymazat