Reklama

.

.

úterý 20. září 2016

Letecká vojenská základna u Petrohradu má v rámci cvičení bojovou pohotovost

20. 9. 2016    zdroj
Tisková služba ZVO informovala, že letecká základna Západního vojenského okruhu (ZVO), dislokovaná nedaleko Petrohradu, je v rámci letového a taktického cvičení uvedena do nejvyššího stupně bojové pohotovosti.

"Letecká základna ZVO, dislokovaná v Puškinském okrese Petrohradu, je uvedena do nejvyššího stupně bojové pohotovosti v rámci letového a taktického cvičení, které bylo právě zahájeno. Piloti budou provádět s vrtulníky asi 30 vzletů denně. Do cvičení je zapojen veškerý letový a technický personál letecké základny," uvádí agentura RIA Novosti sdělení tiskové služby ZVO.

Uvádí se, že letový a technický personál na letiště připraví vojenskou techniku k přesunu na operativní letiště, dislokovaná v Leningradské oblasti. Bylo upřesněno, že hlavním cílem cvičení je zdokonalení dovedností letových posádek a bojového použití vrtulníků.

Bylo zdůrazněno, že posádky vrtulníků Mi-8, Mi-24 a Mi-35 budou čtyři dny plnit taktické letové úkoly jednotlivě i v roji, provedou odpálení neřízených leteckých střel, provedou střelby z 23-milimetrových děl a 12,7-milimetrových kulometů na různé cíle na specializovaném polygonu.

Cvičení bude završeno koncem tohoto týdne.
Připomeňme si, že od 5. do 10. září se na území Jižního vojenského okruhu konalo strategické velitelské a štábní cvičení Kavkaz-2016. Do manévrů byly zapojeny orgány armádního velení a vojska JVO, část vojsk CVO a ZVO, SF, VKS a výsadkové jednotky , bitevní lodě a podpůrné lodě Černomořské flotily, Kaspické flotily.

25. srpna vyhlásilo Ministerstvo obrany RF na základě rozhodnutí vrchního velitele Vladimíra Putina náhlou prověrku bojeschopnosti Ozbrojených sil RF. Prověrka probíhala do 31. srpna. Zúčastnily se jí síly Jižního vojenského okruhu, část vojsk Centrálního a Západního okruhu a také Severní flotila, VKS a výsadkové jednotky. Prověrka byla provedena v rámci přípravy na strategické cvičení Kavkaz-2016.

Kromě toho proběhlo od 22. srpna do 20. září soustředění záložníků. V Novosibirské oblasti byl zformován první prapor záložníků.

V rámci náhlé prověrky bojové připravenosti Ozbrojených sil Ruska bylo také rozhodnuto provést kontrolu připravenosti federálních orgánů výkonné moci a podniků vojensko-průmyslového komplexu k podmínkám válečného stavu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Naději na budoucnost mají ti, kteří jsou na ni připraveni.
  A oni dobře vědí, proč musí. Historie je naučila ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná jen cítí špatné svědomí a mají už velký strach,jsou z něho paranoidní.

   Vymazat
  2. Pro (20:54):
   Paranoiou tu ovšem trpí někdo jiný než oni ...

   Vymazat
  3. Nemějte strach,já to nejsem.

   Vymazat
  4. Ale jsi hrdino od monitoru.

   Vymazat
 2. Ono jde asi o vic prave se divam na RT (je i na internetu ) a ukazuji spolecne cviceni s Cinou ,ta zabira pomaloucku Africu a Rus vypada ze nebude jiz jen vysvetlovat ale konat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rus už koná dost dlouho a vysvětlit to nedokázal.

   Vymazat
 3. Pamatuji, jak bylo vidět z okna při startu dopravního letadla na letišti v Mošnově na stojánce stejné množství letadel, stíhaček. ČSLA měl vojenských letadel skoro pětistovku. Dnes jich máme pronajatých jen dvanáct a nesmíme je hlavně poškodit. Odzbrojili nás, aby jak Česko, tak Slovensko, mohli vykrádat. Tehdy jsme byli hrdá nezávislá země, dnes jsme pouhá kolonie. Rusové nám důvěřovali a pořádně nás vyzbrojili. Třetím kosmonautem byl Čechoslovák. Zradili jsme je. Co si o nás myslí Američané? Asi to není nic pěkného a podle toho s námi v případě konfliktu budou jednat. Posrali jsme všechno, co jen šlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je jich čtrnáct,takže ta síla je o dost větší. To zaprvé a i zadruhé a hlavně jsou v Česku ještě nějací vojáci,kteří by mohli na nepřítele střílet.

   Vymazat
  2. To jsou zase žvásty komunistického blba.
   Slavná Ruská armáda má dnes pouze cca 35 moderních stíhaček Su-35 (šrot v podobě Mig-29 a Su-27 se nedá počítat) a cca 60 moderních bojových letadel Su-34
   Tak se prober ty komoušský blouznile.

   Vymazat
  3. Vidíš, chytrolíne, a přes tu strašnou převahu NATO, je z Ruska dělán strašák!!! Něco v té vaší propagandě skřípe, že?! Nechceš to opravit, chytrolíne?

   Vymazat
  4. 23:16

   Kolik ty tupane potřebovali stíhaček na Krymu, kolik na východní Ukrajině? Kolik jich budou potřebovat k hybridním válkám s pobaltskými zeměmi po vzoru Ukrajiny?
   A kolik stíhaček potřebují na vypuštění balistických mezikontinentálních raket s jadernými hlavicemi?

   Jsi opravdu takový debil nebo ho ze sebe jen děláš???

   Vymazat
  5. 23:41
   Sedni si do F-16 ty mamrde,ani nevzlítne!!!!!A ten kovošrot co tady ussacký hovna předváděli....ten můžeš darovat lejnolahvárenský žumpě a Poserplínovi!!!!

   Vymazat
  6. 23:41 demente, jsi dosraný až běda. Tvá pindos armáda s nejmodernější technikou dostává na prdel úplně všude po světě a to chceš aby tě bránila právě tato homoarmáda? Klidně do ní nastup, takové tam potřebují.

   Vymazat
  7. Anonymní20. září 2016 22:52

   To jsou zase žvásty komunistického blba.
   Slavná Ruská armáda má dnes pouze cca 35 moderních stíhaček Su-35 (šrot v podobě Mig-29 a Su-27 se nedá počítat) a cca 60 moderních bojových letadel Su-34
   Tak se prober ty komoušský blouznile.
   *****************
   Ubožáčku co je ti,
   že nemůžeš skákati.
   Chutě skoč a vyskoč !!!

   Vymazat
 4. O tom, že se něco chystá ještě do termínu voleb amerického prezidenta, o tom není sporu. Vzhledem k situaci kolem Hillary (kdy ji žádná dvojnice asi do voleb nedokáže nahradit), bude muset stávající americká elita uspořádat akci typu "zásah vyšší moci", aby mohla odložit volbu prezidenta, přeskupit síly a najít žíjícího kandidáta do odložených prezidentských voleb. Na druhé straně je stále ve hře proroctví, že černý americký prezident bude posledním americkým prezidentem. Jinak prý podle pesimistické předpovědi vyprovokuje Amerika tolik potřebnou 3WW. Optimisté se prý domnívají, že bude stačit zemětřesení v Kalifornii (zlom San Andreas) nebo výbuch supervulkánu v Yellowstone. Jedná se pochopitelně o vyvolané události jako v případě 3WW. Už brzy se dozvíme, co to bude, časomíra už tiká. Jenom by mě zajímalo, jestli si ti Němci už stačili udělat zásoby na těch deset dní, jestli poslechli svou Mutti.

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím, že situace v SSA se ubírá správným směrem .. Američané budou volit za prezidenta mrtvolu. Mrtvola nic nezkazí (jen se sama časem zkazí) a příští volby by mohli popojít o kousíček dále a zvolit prezidentem .. Miki Mause? Supermana ? Freddieho mc Krugera ? Proč volit prezidentem někoho, kdo může dělat podíže ? Neplnit volební sliby .. Paktovat se s Rusy ( to by Freddie nikdy neudelal .. ) Amikum je to stejně jedno, volby jsou jen velký blázinec v TV. A prezident stejně nevládne, jen vykonává příkazy těch, které nikdo nikdy nevolil. Tak jakýpak štráchy ?

  Koloděj

  OdpovědětVymazat