Reklama

čtvrtek 29. září 2016

MH 17 – závěrečná kriminální zpráva

- vlk -
29. 9. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Včera zveřejnila tzv. vyšetřovací komise to, na co od samého začátku čeká celý svět – totiž na informaci, kdo má tu tragedii na svědomí. Nelze, aby Kosa nereagovala. Tohle nelze ponechat bez komentáře.

Přesto právě tenhle bude nejspíš ten úplně nejkratší, co jsem kdy napsal! Možná pro někoho nepochopitelné – tradičně dlouhý vlk dá u téhle zásadní záležitosti jen pár slov? To už mu došla pára, není schopen argumentovat nebo prostě potvrdí holandské vývody a bude jen suše konstatovat – za sestřel mohou Rusové, potažmo opolčenci?

Nic z toho! Ten závěr byl naprosto očekávaný. Nemohl být ani být jiný. Ne vzhledem k předchozí závěrečné zprávě téže komise o příčině havárie. Tedy pokud tato komise nechtěla sama sebe včera usvědčit z diletantského omylu nebo zfixlování předchozí zprávy! Vše tedy bylo jasné už dávno a dávno - raketa byla odpálena z území o velikosti 1/4 kilometru čtverečního a to prý bylo pod kontrolou povstalců, cesta Buku je prý zdokumentována a jsou prý známa jména a zachyceny opolčenské rozhovory atd. atd.

Nic nového. Vše už tady bylo. V detailu se k tomu vracet nemá smysl. Kosa se zevrubně zabývala rozborem předchozí závěrečné zprávy a to velmi detailně v následující sérii článků

Černé skříňky – černé díry.

Pokračující problém s oficiálním příběhem MH17 -DOPLNĚNO!

Nizozemská zpráva o katastrofě MH17 se zmýlila v modelech rakety Buk a v typech bojových hlavic – poznámka která vylučuje Buk

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 –X. Tabulky a dodatky

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 –IX. FOTODOKUMNTACE 2

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 –VIII. FOTODOKUMNTACE 1

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 –VII.

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 –VI.

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 – V.

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 – IV.

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 –III.

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 – II.

Český překlad Závěrečné zprávy z vyšetřování katastrofy MH 17 – I.
 

Dnes bych musel opakovat stejné námitky. Nemám to v úmyslu. Zbytečná práce. Vše lze nalézt v nalinkovaných odkazech.

Ta včerejší nová závěrečná zpráva má podtitul KRIMINÁLNÍ. Nikdy jsem s policií nebo policejním vyšetřováním neměl nic společného. Ale vždycky, pokud jsem slyšel se hledají odpovědi na tři základní otázky

1- kdo trestný čin spáchal

2 - jak a čím ho spáchal

3 - PROČ HO SPÁCHAL, tedy jaký měl vlastně motiv

A na všechny tři musí být vodotěsná odpověď.

To platí od jednoduchého ublížení na těle, vraždu a tím spíše pro hromadnou vraždu, jakou sestřel MH 17 bezesporu je.

Pokud bych snad šel tak daleko, že bych přijal včerejší závěry týmu vyšetřovatelů, měl bych, dejme tomu, odpovědi na první dvě ty klasické otázky. Kdo a jak to udělal. Ovšem to bych musel odhlédnout od takových drobností, že rekonstrukce výrobce raket Almaz Antej na kokpitu reálného letadla – tedy něco, co holanští vyšetřovatelé ani náhodou neprovedli!!!! – prokázala, že raketa, která způsobila zjištěná poškození malajského Boeingu prostě komisí uvedeným koridorem jednoznačně přiletět nemohla a musela startovat odjinud! Ale i tak by mi scházela odpověď na třetí otevřený problém – PROČ by Rusové/ povstalci ten Boeing měli jako sestřelit! Co bylo jejich motivem k tomuto činu???? Co jim měl přinést užitečného! 

Kriminální komise v jejímž středu sedí zástupce kyjevských kriminálníků

Vyšetřovatelé mluví jednoznačně – BUK poskytlo Rusko, ten vystřelil a Rusko ho stáhlo zpět! S nějakým motivem se nikdo ani trochu neobtěžuje! To nechává na fantazii každého konzumenta té „zprávy“, může si svobodně vybrat z celé řady možností. Z nichž nejúdernější a nejlogičtější jsou následující dvě

1- Rusko je říše zla, kde žijí a vládnou krvežíznivé bestie, které prostě chtějí za každou cenu vraždit a to jen proto, aby ukojili svůj primární pud vraždit

2- v Rusku žijí a vládnou naprostí idioti, kteří jen tak vydávají velmi sofistikované a krajně nebezpečné zbraňové systémy o velkém smrtícím potenciálu bez naprostého rozmyslu. Stačí požádat. Příště už to nejspíš nebude BUK ale rovnou atomová bomba….

Opravdu si tohle někdo soudný myslí? Pokud ne, tak proč se nám to snaží vtlouci do hlavy?

Pravděpodobná odpověď by byla v tom smyslu, že jako Rusové chtěli posílit povstalce a ten BUK byl součástí dodávek vyspělé techniky, která měla eliminovat ukrajinskou vzdušnou převahu. Jenže došlo k selhání lidského faktoru… a k tragedii MH 17.

Zvláštní – takže Rusové by jen tak mýrnyx týrnyx dali tenhle složitý systém Girkinovi a spol a nezajímali se o to, zda vůbec mají vyškolený personál? Zejména proto, aby se nestalo to, co se stalo? Prostě Igor jim někde u stakanů vodky bohatýrsky sdělil - lidi jsou továrišči, nestarejte se, a Putin poslal BUK…. Proč poslal jen jeden? Asi na zkoušku. Jo takhle se to přece dělá u vyspělých zbraňových systémů!

Nebo, v druhé variantě, Putin u těch stakanů vodky praštil svou opileckou pěstí do stolu a suše sdělil - Igore, my ti pošlem i ty lidi!!! A poslal tam bandu naprosto neschopných pitomců, co na střeleckém radaru neuměla vyhodnotit ani signály ze zapnutého odpovídače civilního letadla a prostě si práskla laufem!!! To se také běžně stává! Takhle přece ruští soldáti vypadají! Pak ovšem nechápu, proč z nich má NATO takové obavy… Ale to je jiný příběh.

Tohle ta zpráva říká implicitně!

Samozřejmě že česká/západní media mají gaudium. Komise nezvratně prokázala!

Nejen to - osobně jsem ještě nikdy neslyšel, že by u vyšetřování obyčejné vraždy byl oficiálním a pozvaným členem vyšetřovacího týmu jeden ze dvou hlavních podezřelých z té vraždy. A tady se to stalo normou. Ten Boeing mohl totiž sestřelit BUKem jen nějaký ruský/opolčenský tým nebo ukrajinská jednotka! Nikdo další. Na rozdíl od Rusů jsou Ukrajinci u vyšetřování integrální součástí. Aby vyšetřovali sami sebe!!! Rusové, jako podezřelí a nyní už viníci, tu šanci nedostali. A nejen to, jak bylo doloženo, dokonce oficiální ukrajinskou tiskovou agenturou UNIAN!!!! viz

http://www.unian.net/politics/950394-dannyie-rassledovaniya-katastrofyi-boinga-budut-oglashenyi-pri-soglasii-storon-gpu.html

vyvzdoroval si Kyjev hned na začátku šetření, že žádný, ani dílčí výstup z vyšetřování, natož závěrečná zpráva – nesmí být zveřejněna BEZ JEHO VÝSLOVNÉHO SOUHLASU!

Takže si to shrneme - jak brát vážně dokument, který zcela ignoruje tak elementární věc, jakou je motiv. Důvod, proč se nikdo nezabývá právě motivem, je zřejmý – jediný, kdo mohl mít z té tragedie prospěch, byl jen a pouze Kyjev. Rozhodně ne Moskva, rozhodně ne vzbouřenci. Viz všechno co po sestřelu, včetně vyšetřování nastalo! Jak brát vážně dokument, kde jeden ze dvou podezřelých má absolutní právo veta?

S odpovědmi na tyhle triviální otázky nás nikdo obtěžovat nebude. Ačkoli rozhodně měl.


16 komentářů :

 1. Klasika - prasárna v režii amerických sviní....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A navíc načasování. Poté co amíci zaútočili na Assada.
   Říká se tomů odvracení od skutečnosti a nasměrování lidí na jiný problém.
   J

   Smazat
 2. Už už slyším, jak havloidi z lumpenkavárny vřeští :-D)

  OdpovědětSmazat
 3. Netřeba komentovat Holanďané jsou po letech holení trávy už nesvéprávní. členové komise možná už postoupily od huleni ke sňupani .
  :):)

  OdpovědětSmazat
 4. Přesně tak! To je jako kdyby Kramný asistoval kriminalistům při vyšetřování vraždy kterou spáchal a ještě si vymínil, že výsledek vyšetřování musí podléhat jeho schválení! Komedie ...

  OdpovědětSmazat
 5. Čekám na vřeštícího opičáka z pražské lumpenkavárny. Jsem zvědavý, jakými nadávkami nás dnes počastuje, až si přečte celý článek. Ovšem o jeho schopnosti číst se dá také s úspěchem pochybovat.:-D)

  OdpovědětSmazat
 6. a co takhle- určeno k vyšetřovací komisi v Nizození, vyzvat Hillary Clinton, aby dosáhla zveřejnění snímků části vzdušného prostoru Ukrajiny z amerických družic, z doby( 5 minut před a doby střetu letadla MH 17 s raketou) havárie Boeingu?

  To je rozumná politička a když trvá na zveřejnění Trumpových daň. přiznání, jistě požadavkům komise vyšetřovací vyhoví a zveřejnění záznamů z družic prosadí.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdo sestřel MH17 sleduje odpočátku ví co Ukrajina předložila důkazů v oblasti fónie, videa, sat. snímků atd. Záhy se prokázalo, že to byla falza.Proč asi to dělali? Nyní byl viník s právem veta v komisi. To má USA takovou moc, že většina stáhne zadek a smíří se se lží?????

  OdpovědětSmazat
 8. Už tu nějaký resultát nějaký komise byl, co pamatuju - předběžný! Někdy vloni! A z něho plynulo krom toho že letadlo sestřelil BUK řízený separatisty i to, že vinu nese ukrajinská vláda, která neuzavřela vzdušný prostor nad válečnou zónou, přestože musela vědět, že tam hrozí nebezpečí (bylo to po sestřelu dopravního Antonova ukrajinské armády ve výšce přes 6000 metrů, což umí jen BUK!). Jak to že v této "zprávě" se o tom už nepíše? Ukrajinské veto? (jsou členy "vyšetřovací komise", takže vyšetřují svůj vlastní zločin!). Jakou toto má váhu? Nulovou! Tohle přeci nepřijme žádný soud na světě! Aby podezřelý z vraždy mohl vetovat jakékoliv zjištění vyšetřovatelů:)))

  OdpovědětSmazat
 9. Rád bych připomněl jednu dosta důležitou a přitom zapomínanou skutečnost: v den sestřelu MH17 měl stejnou trasou a přibližně ve stejný čas prolétávat také vládní letoun Ruské federace vezoucí prezidenta Putina ze zahraniční cesty. Vidíte-li pomalování Malajských aerolinií, pak je nápadná shoda s ruskou trikolórou, ale odpovídá i velikost letounu i podobná silueta. Z ukrajinské strany mohlo jít o záměnu dvou letadel. Při jejich nepříčetné nenávisti ke všemu ruskému bych se ani nedivil.

  OdpovědětSmazat
 10. Strelecky radar zapnuty odpovidac nerozezna. Lzete a proto i vy mate na rukou krev, komunisticti zmetci.

  OdpovědětSmazat
 11. Je třeba vycházet, ne z povinností či zvyklostí při vyšetřování, ale ze scénáře jak to má být, jak se to má sestřelit, jak se to má vyšetřovat a k čemu se má dovyšetřovat, a o tom to je.

  OdpovědětSmazat
 12. 13:51
  Dokaž, že se nepletu, když tvrdím, že ty jsi moc rozumu nepobral, například tím, že nám vysvětlíš, proč byla trasa letadla odkloněna nad tu válečnou zónu. Tady to máš i s obrázkem. Jestli to nedokážeš vysvětlit, tak už se z té tvojí blbosti nevylžeš.
  http://www.globalresearch.ca/malaysian-airlines-mh17-was-ordered-to-fly-over-the-east-ukraine-warzone/5392540

  OdpovědětSmazat
 13. Jiří Jírovec29. září 2016 19:52

  Martin Velek, expert na letectví, reagoval na (pseudo)závěrečnou zprávu velmi chladně. V ČT24 naznačil, že si o zprávě může každý myslet co chce, protože tam nebyla ruská strana (a nemohla předložit svoje argumenty), že se civilní letadla sestřelují (jmenoval iránské letadlo, které sundali Američané, japonské, které se zatoulalo nad Sachalin a ruské, které sestřelili, prý omylem, Ukrajinci v rámci vojenského cvičení.

  Lze si vzpomenout i na to, že pár hodin po sestřelu už Američané tvrdili, že mají důkazy, že to udělali Rusové. Jenže je nikdy nezveřejnili.

  Pozoruhodný výrok pronesl v ČT24 (29.9., po 18. hod) jakýsi expert z University obrany. Prý zprávě věří, ale později připustil, že se z obou stran se objevily zfalšované radarové záznamy.

  Komise ovšem určila, kde byl pláce plácek 30x30m z něhož bylo vystřeleno.

  Vyšetřování leteckých katastrof je sama o sobě složitá záležitost, protože přisouzení viny může mít likvidační následky pro leteckou společnost (viz Swissair, let 111, 1998). Výrobci se brání, protože prokázaná technická závada může vyžadovat nákladné kontroly a úpravy postiženého typu.

  Pokud jde o teorii, že došlo k záměně s Putinovým letadlem, pak je dobré vědět, že ten používá čtyřmotorový Il-96, který se dá těžko zaměnit s dvoumotorovým B-777
  (http://www.airliners.net/aircraft-data/ilyushin-il-96-300/253).

  Zpráva, zdá se, obchází otázku, proč by Rusové vůbec na letadlo střileli a proč by tajně dovezli systém BUK a po jedné ráně ho zase odvezli zpátky, když by měl použití proti ukrajinskému letectvu.

  OdpovědětSmazat
 14. Kerry dva roky slibuje, že je vše tedy Buk, vystřelení rakety a zásah boeingu touto raketo neotřesitelně prokázáno americkými satelitními snímky a že jejich zveřejnění odhalí vše. Místo svědků jen nahrávky "odposlechů" a místo usvědčujících snímků jen "multík", tedy na objednávku vyrobený animovaný film.....

  OdpovědětSmazat
 15. Složení tzv. vyšetřovací komise je zvláštní nejen tím, že když je tam Ukrajina, že tam není Rusko. Přinejmenším stejně podivné je, že tam není zástupce majitele a provozovatele letadla - Malajsie. Nikdy se neuvažovalo o technické závadě stroje, takže nebyl důvod, aby byl majitel a provozovatel vyloučen z důvodu zakrytí chybného servisu či řízení.
  Zajímalo by mne, zdali si povstalci udělali před odvozem trosek fotodokumentaci každého kusu.

  Jinak poučení z MH 17 a 11/9 - běžní občané, pokud mohou, nechť udělají foto a videozáznamy průběhů situace a následků a okopírují si je pro svoji potřebu a zveřejnění dříve, než jim je zabaví nebo je sami předají policii a vyšetřovatelům. Se samotným přiznáním vlastnictví takového dokumentu a jeho zveřejněním není třeba spěchat, nýbrž počkat prvních tvrzení oficiálních kruhů a až pak tato vyjádření úřadů a politiků konfrontovat se záznamy. Vhodné je ale co nejdřív záznam (kopii) uložit u notáře či v podobném zařízení kvůli obraně z případného nařčení o úpravě záznamu. Jsme totiž ve válce proti lhářům a podvodníkům. Systém už dospěl do etapy, kdy bez lží a podvodů nepřežije, nefunguje, nepřináší zisky a moc. Takže špehují-li mocní nás svými kamerovými systémy, zaznamenávejme i my jejich výčiny a s láskou k pravdě vyvracejme lži těchto nenávistníků.
  KR

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.