Reklama

.

.

pátek 2. září 2016

Ministerstvo zahraničí Ukrajiny protestovalo kvůli otevření zastoupení DLR v České republice


2. 9. 2016    zdroj
Ministerstvo zahraničí Ukrajiny vyjádřilo České republice protest kvůli otevření zastoupení samozvané Doněcké lidové republiky v Ostravě, informuje v komentáři ukrajinský rezort. Příslušná nóta byla předána velvyslanectví České republiky na Ukrajině.


Ukrajinské ministerstvo zahraničí požadovalo, aby byla přijata opatření k přezkoumání rozhodnutí místních orgánů, které je "v rozporu s mezinárodním právem a ukrajinsko-českými dohodami."

Ministerstvo dodalo, že údaje o pokusech "některých českých občanů legalizovat DLR byly předány orgánům činným v trestním řízení Ukrajiny" a budou právně posouzeny.

Oficiální ceremoniál otevření střediska zastoupení DLR proběhl 1. září v Ostravě, akce byla doprovázena protesty malé skupiny lidí s vlajkami EU a Ukrajiny. Středisko se nachází v blízkosti budovy honorárního konzulátu Ruska v České republice ve dvoupatrové budově na Sokolské ulici.

Podle vedoucí zastoupení Nelly Liskové se středisko bude zabývat především humanitární pomocí do postižených oblastí Donbasu a také navazováním hospodářských vztahů mezi Českou republikou a DLR.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

(pozn. red. Doněckou lidovou republiku neuznala ani Ruská federace a vyjadřuje se o ní jako o "samozvané" 2. 9. ráno ČT1 konstatovala, že byl osloven soud, aby občanské sdružení zrušil.)

62 komentářů :

 1. Samozvaný konzulát samozvané republiky. Tady už si vážně může každej dělat, co se mu zachce. Petr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co samozvaný Majdan?

   Vymazat
  2. když havlidní zmrdi můžou vyvěšovat fašistický vlajky z oken ministerstev a jiných úřadů? Minule když tu byl čínský prezident na návštěvě, tak nesli fašounský a islamistický prapory i Kalousek (otrokářský Tibet) se Štětiánčem! (buď čankajškovský flág nebo ujgursk, nevim už přesně) ...

   Vymazat
  3. oprava: Štětináčem ... ujgurský ...

   Vymazat
  4. 14:52 Petrovi - žádný konzulát DLR nebyl otevřen, ty samozvaný ychtile

   Vymazat
  5. 16:02Jenom přemyslet.Zastoupení má tady kde kdo.I neziskové organizace,průmyslníci,různé spolky různých států.Tak co ti vadí Peter?

   Vymazat
 2. Petře, snad nejsi Štětinovské prase ??
  Trep.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokud budou banerovká hovda mít svůj Majdan se zhovadilým Štětinou a vasrpolákem Peszyským v B.und M. in Prag,můžou tu mít konzulát i Marťani i kanibalové z Papui nové Guinee...

   Vymazat
  2. Z uváděné oblasti uprchlo
   v krátké době po Majdanu přes 1 milion lidí do Ruska, což je fakt, který média zamlčují, neboť je to realita současné Ukrajiny.

   Ukrajinské ministerstvo zahraničí je řízeno,
   stejně jako to české, zločinci z USA, tak je pochopitelné, že se jim to zastoupení nelíbí.

   Dodnes se na té Ukrajině NIC nezměnilo k lepšímu,
   naopak.

   Vymazat
  3. Na těch Rusech lze dříví štípat jak vidno. Dobré srdce a široká je duše ruská slovanská.

   Vymazat
 3. 14:52 zalez Plavče nebo snad Jando?

  OdpovědětVymazat
 4. Trep - nevím, co je to Štětinovské prase. Jen mě zaráží, co všechno se dá dělat. Zařídit si konzulát neexistující republiky je stejně snadné, jako založit si s.r.o. Petr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I sudeťácký revanšisti si v Praze zřídili nějakou tu kancelář či co! Taková je doba, chtěli jsme to, ne? Tak co to divení náhle ...

   Vymazat
  2. 15:07 petře ty vepře, už jsem ti to psal - žádný konzulát DLR nebyl otevřen, ty samozvaný ychtile

   Vymazat
  3. 16:05 - Paní Lisková se prezentuje jako honorární konzulka. Tak co to teda je? Petr

   Vymazat
  4. 16:05 - Jo a mimochodem, co znamená slovo "ychtil"? Když už chceš někoho urážet, tak to aspoň napiš tak, jak se to píše. Já tu potřebu někoho urážet nemám. Petr

   Vymazat
  5. Petře, ty lásko Evropských hodnot multikulturního pornojandy, prozraď prosím, jak se z komunisty a milovníka SSSR, který tam velmi rád pobýval(štětiny), na stará kolena může stát banderovec a obdivovatel státu, který vraždí svůj vlastní lid na Ukrajině?
   Spoléhám na Tebe, neboť všecko, všecičko dobře víš, když tvým vzorem je tento tvor(jinak to být ani nemůže - máte přece s štětinou hodně společného, že?):
   http://img10.rajce.idnes.cz/d1001/11/11026/11026615_88ff4a0ac3e168bd5c1c9fcc450c45f8/images/Jandaatingltangl.jpg

   Vymazat
  6. 17:04 Honorární konzul je čestná funkce v diplomacii. Honorární konzulové zastupují stát v místě svého působení čestně a oproti běžným konzulům na konzulátech i neplaceně a často nejsou ani státními příslušníky státu, pro který pracují. Nejsou také zaměstnanci ministerstev zahraničí, na rozdíl od kariérních konzulů. Ve smyslu mezinárodního práva nejsou diplomaty, které chrání absolutní imunita. Honorární konzul, na rozdíl od běžného konzula nemá konzulární výsady. Není také chráněn konzulární imunitou, které upravuje Vídeňská úmluva o konzulárních stycích z roku 1963.

   Vymazat
  7. 15:07 Honorární konzul není totéž, co konzulát. Honorárním konzulem libovolného, i neuznaného státu, můžete být i vy. Stačí maličkost. Ten stát vás do takové funkce musí oficiálně jmenovat.

   Vymazat
  8. Chápu rozdíl mezi konzulem a konzulátem. Ale reagoval jsem na článek, pod kterým píšeme. Píše se v něm o "otevření zastoupení samozvané Doněcké lidové republiky v Ostravě".
   Tak co se teda otvíralo v té Ostravě? Petr

   Vymazat
  9. 19:07 Nezapomeňte, že prvotním zdrojem zprávy jsou ukrajinské úřady a informace prošla několikerým překladem. Ukrajina má informace jen zprostředkované, tudíž nepřesné. Stejně deformované informace se objevují i v našich médiích.
   Já jsem z vyjádření paní Liskové v ČT pochopil, že se jedná spíše o jakési "agitační středisko", poskytující objektivní informace o DLR, než o jakékoliv "zastupování" s odpovídajícimi pravomocemi. Kdyby skutečně šlo o zastoupení, muselo by ho opravdu odsouhlasit MZV. A žádný souhlas na Zaorálkovi nikdo nechtěl, nejsou naivní. Honorární konzulka může existovat i bez konzulátu. Proto odvozovat z její existence to, že její působiště je konzulát (zastoupení) je omyl novinářů - i Ukrajinců.

   Vymazat
  10. Oprava 19:47
   "Agitační středisko" není vhodný termín, mohl by někoho mást. Účelem není agitace. Proto opravuji na "Informační středisko".

   Vymazat
  11. Chtěl bych pomoci dětem a dospělým nějakým šatstvem a hračkami.Mohu poslat?

   Vymazat
  12. 8:22 Kromě informační funkce chce toto středisko koordinovat i humanitární pomoc pro DLR. Takže zřejmě ano. Ale to je třeba se zeptat tam.

   Vymazat
 5. Kosovo bolo nasilne odtrhnute od Srbska USA i EU tzv. humanitárnym bombardovaním,ktorým ničili infraštrukturu Srbska a zabíjali ženy,deti,civilistov. Bola to kruta vojnová agresia voči Srbsku.Kosovo bolo uznané USA a jeho opčími lokajmi vratane Česka a Ukrajiny. Kosovo uznal Arsenij Jaceňuk byvalý minister zahraničia Ukrajiny. Ten istý Jacenuk poslal spolu s Porošenkom vojsko proti vlastném ludu na JV UA. Bolo zabitých 10 000 Ukrajincov ruskej narodnosti. Tak Kosovo USA i niektoré vazalské štáty EU uznali ale to isté právo Donbasu, Lugansku ,Krymu zločinné USA i EU nechcu dovolot. Smiešne a zločinné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Člověče, co to plácáte. Vždyť veškrna říkal, že to bylo humanitární bombardování a že každý národ má právo na sebeurčení. Kromě Rusů...

   Vymazat
  2. Slováci dodnes Kosovo NEUZNALI,

   na rozdíl od lokajských čecháčků.
   Ale o tom se jaksi nehovoří...

   Vymazat
  3. Ale Slováci mají u zadku maďarské spoluobčany, kteří by rádi také patřili k Maďarsku! Takže se nejedná o zásadovitost, ale o pragmatismus! V.J.Horák

   Vymazat
  4. Zkurvysyn Veškrnů neříkal že Rusové nemaj právo, on ten sráč cancal cosi o "světové veřejnosti", který prý "někdy upřednostní princip sebeurčení národů a jindy prý dá přednost státní svrchovanosti"! Obvyklej canc těhel zmrdů všivejch, plnejch cynismu! Oni ti zmetci nepovedení zmršený z chazarskejch kund vyprdlí moooc dobře vědí, jak to "veřejné mínění" vzniká a jaký mozkomyčky a kým vlastněné ho formují! Přesto se tenhle zuvenej xindl nestudí hrrráčkovat či jinak svinit na slídu jako místní Pepek cancy o tom, že "svět chce", "světová veřejnost si přeje" a pod. lživý floskule! Přitom svět "chce" leda prt! Jen židomedia vytváří dojem, že existuje nějaké "veřejné pobouření" či naopak že "svět si něco přeje"!

   Vymazat
 6. http://b.wz.cz/upload/p/paratdnes_wz_cz/201608/14095846_10210844023999672_7340335639119004596_n.jpg

  Štětina žádá POLITICKÉ zatčení Nely Lískové!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na paní lískovou Štětina nemá, jestli je zdatná slovem jako písmem. Že je statečná to zde už víme.

   Vymazat
 7. Když se zakládal Liberland, takový povyk se nekonal. Mimochodem, nepožadovali náhodou separatisté pouze autonomii? O odtržení začali mluvit až když na ně kyjevští poslali tanky. A upřímně, kdyby na mne začali střílet např. pražáci, také bych s nimi už nechtěl sdílet jednu zemi.

  OdpovědětVymazat
 8. Ale jak si něco takového může Ukrajina dovolit? Jakým právem? Co je jim do toho, kdo si v naší zemi otevře nějaký konzulát, když by nám to vyhovovalo? Co to na Ukrajině vládne? Nějaká drzá Americká odnož? Nebo dnes každý, kdo má díru do zadku, může žvanit do našich poměrů, nebo do poměrů ostatních menších států? Proč nežvaní do poměrů Německa, Anglie či Francie?

  OdpovědětVymazat
 9. Ale toto už je jen drobný a zákonitý důsledek daleko závažnějších událostí, které předcházely.
  Totiž puče (z)inscenovaného a financovaného z USA (viz US Nulandová a spol.), krvavého majdanu, zločinné války proti ruskojazyčnému obyvatelstvu (kterou kyjevští náckové farizejsky zvou antiteroristickou), ... a desetitisíců zmařených životů, i milionů těch, kteří odtud již zdrhli nebo ještě zdrhnou. Protože ve své rodné (zbankrotované) ztratili naději na důstojný život.
  Vskutku ohromné vítězství těch US hunů!, vedle něhož je ono zastoupení LLR v Ostravě jen epizodkou v celém ukrajinském dramatu. Protestovat proti tomuto (a nevidět celou hrůzu, kterou tam způsobili) může snad jen darebák nebo nacistické prase.

  OdpovědětVymazat
 10. Co si takhle otevřít náborovou kancelář NSDAP a nebo rovnou založit ozbrojenou složku na odstřel proruských příznivců? Peníze nejsou problem.Kámoš Soroz jich má dost

  OdpovědětVymazat
 11. Nejlepší je ta mapa. Ruští náckové si dēlají nárok na polovinu Ukrajiny.
  Ukrajinci, držte se! Když bojujete proti Putlerovi, bojujete i za naši svobodu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naší svobodu dávno zaprodal ten zasranej udavač,kretén,vlezdoprdelista ussackejm agresorům,opilecká havěť a vlastizrádce Venca Havel....a ty milovníku těch banderovskejch méněcennejch kurev jednou brzy špatně dopadneš!!!!!

   Vymazat
  2. Ješišmarja, Ukrajina znamená co, ty hovado? Je to v češtině Pomezí!!! Čí pomezí to asi je debile debilní? No správně -- ruské!!! Už jsi ty hovado zajbané pologramotné slyšelo někdy o Kyjevské ukrajině?!? Jistěže ne! Byla jen Slobodanská ukrajina, také karelská ukrajina - na severu! Ale Kyjevská Rus! Čili Malá Rus" - Malorusko, ty hovado! K němu bolševici přifařili průmyslovou oblast kterou dobyla Kateřina Veliká na Turcích - tzv. Novorusko! To nemá s Maloruskem společnýho NIC! A pan Stalin pak připojil tzv. Západní Ukrajinu, který zkurvený debilní kreténi tvýho ražení sem tam když se to hodí označují jako "východní Polsko" (to když potřebujou na pana Stalina bič, že jako "okrad" ty ubohý Poláčky o území, ač tam žijí právě ti co se první začli označovat za "Ukrajince" či Haličany nebo Rusíny). Čili to je jediné území, které nikdy nebylo součástí Ruského impéria, ale bylo v držení Rakousko-Uherska. Vše ostatní je Rusko! - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png/1024px-Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Vymazat
  3. Nebo bys ty mrzáku zurvenej, ty chazarská chíplotino, uměl(a) při pohledu na tuto mapu určit, která gubernie a hlavně PROČ by měla bejt "Ukrajina", co, hovado chazarem pojebaný? Zkus to! Ale rovnou ty zmrde všivej prašivej povidám jedno: pokud si myslíš, že podle jazyka, tak tě ty zasraná kundo z ryby upozorňuj, že ani v jediný tý gubernii se nemluvilo jinak než rusky!! Jen v těch kolem Kyjeva se mluvilo tzv. malouruským nářečím, což je dnešní suržyk! Protože žádný "ukrajinský jazyk" NEEXISTOVAL! Ten vznikl z haličského nářečí tamních Rusínů, šmrnclých Polákama a Židama (jidiš) a do kupy ho coby spisovnej jazyk dal až jistý profesor Hruševski z lemberský (lvovský) univerzity a to na pokyn Lenina!!!!

   Vymazat
  4. Stejni lide kteri dnes podporuji ruskou agresi a zverstva proti civilnimu obyvatelstvu sousednich zemi by podporovali i agresi Hitlerovu.
   Stejny hnus, stejna zakernost, stejna prolhanost.

   Vymazat
  5. 21:37 - jenže to je v reálu sioagrese, páč v Kyjevě nevládne dávno Rus, ale Chazar! Takže bandy vraždící novoruské civilisty se sice vydávají za Slovany a mnohdy jimi i jsou, ale jejich šéfové a sponzoři jsou nosatí vrazi z London City a Walstreet, jako ostatně celých posledních cirka 300 let ... a Saakašvili je sice ukrajinský gubernátor (tušim v Oděské gubernii), ale je to Gruzín! Tak jak může být jeho vraždění Osetů považováno za "ruské", trupko?

   Vymazat
  6. 21:37 - a ten druhej nosateckej pind je taky bluf! Jenže o tom kretén vyrobenej v kundě chzarský coury sotva co může byť i jen tušit či zatuchávat, i když to spíš!
   Hitler nabídl Polsku definitivní uznání územních zisků v Poznaňsku. Západním Prusku a v Horním Slezsku, k čemuž nevyjádřila ochotu ani jedna z předešlých šestnácti vlád Výmarské republiky. V roce 1938 přenechal Hitler Polsku jako znamení své dobré vůle z části německé průmyslové město Bohumín na Těšínsku. Hitler za to měl přání:

   1.) Znovusjednocení Danzigu s Říší
   2.) Exteritoriální dopravní spojení do Východního Pruska
   3.) Dodržování lidských práv pro německou menšinu
   4.) Prodloužení přátelské smlouvy mezi oběma zeměmi na 25 let.

   Když na to Polsko nepřistoupilo, Hitler svoji nabídku vylepšil: Danzig politicky bude patřit k Německu, ale hospodářsky zůstane s Polskem. To byl velmi umírněný návrh, už jenom proto, že Danzig k Polsku vůbec nepatřil, ale byl mandátním územím Společnosti národů. Polsko zůstalo u svého odmítnutí. Polsko opakovaně odmítlo Německem předložená přání. Poté, co se 22. března 1939 navrátilo Memelsko k Německu, nařídilo Polsko částečnou mobilizaci své armády. Anglie vyslovila 30. března 1939 záruku nezávislosti Polska. To mělo stejný osudový účinek jako spojenecká záruka Německé říše z 6. července 1914 Rakousku. Polský ministr zahraničí Beck se cítil posílen a 5. května 1939 pronesl vyzývavý projev, ve kterém ale zamlčel německou záruku neměnitelnosti hranic pro koridor. Tento projev vybičoval jeho krajany k zesíleným výpadům proti německé menšině. Smlouvu o ochraně menšin, ratifikovanou 28. června 1919, vypovědělo Polsko již 13. září 1934. Počet zabitých Němců před 1. zářím 1939 odhaduje Udo Walendy na 3 až 4 tisíce. Nejprominentnější obětí byl 30. srpna 1939 německý konsul v Krakově, Schallinger. Už jenom to by bylo podle mezinárodního práva mohlo být důvodem k válce.

   Vymazat
  7. Takže agresi a to v obou případech - jak První tak Druhé světové války měli na svém kontě tvý nosatí zkurvení parazitičtí pasáci z Londýna a jejich loutky z Varšavy. Zde jsou o tom nezvratné důkazy - http://nassmer.blogspot.cz/2013/07/jedinecne-autenticke-dokumenty-o-vine_2199.html

   Vymazat
  8. Poversailleské Polsko se svou geograficko-národnostní konstrukcí a svou politikou stalo jedním z největších ohnisek napětí v Evropě, protože polský stát žil v nepřátelských vztazích nejen se všemi svými sousedy, ale také se svými vlastními menšinami. S Litvou došlo v roce 1938 málem k válečnému konfliktu. Předválečné Polsko mělo ale i tradiční chronické spory s Ruskem a Ukrajinou, na jihu s Československem a v neposlední řadě z historicky opodstatněných důvodů i se svým německým sousedem. Polsko bylo v roce 1919 „bohatě odměněno“ německým územím Západního Pruska, Poznaňska a Horního Slezska. Nová polská republika anektovala velká území, kde žili Němci, Litevci, Bělorusi a Ukrajinci. Podporovány byly polské záměry především Francií a Anglií, jelikož tyto velmoci potřebovaly mít na východní straně Německa spojenecký stát. Čistě německy osídlené město Danzig (Gdaňsk) muselo na základě diktátu opustit říšský svazek a vytvořit vlastní svobodný stát. Díky podpoře především ze strany Francie si polský imperialismus mohl ještě o něco později přisvojit některá průmyslová území Horního Slezska. Ale i expanze směrem na východ slavila své úspěchy. Ve válce proti komunistickému Rusku vedené s francouzskou pomocí v letech 1919–1921 získalo Polsko i teritoria, ve kterých činil podíl nepolského obyvatelstva až 90%. Devatenáct milionů „polských Poláků” se od roku 1919 pokoušelo svých cca 11 milionů nepolských menšin jazykově polonizovat a konfesně katolizovat. V nově vzniklém polském státě se octla náhle velmi početná německá menšina. V této souvislosti varoval britský státník Lloyd George už v roce 1919 před Radou Velké čtyřky: „Návrh polské komise, abychom podřídili 2,100.000 Němců autoritě národa, který v průběhu svých dějin nikdy neukázal, že si umí vládnout, tento návrh by dříve nebo později vedl k nové válce na východě Evropy.“ A právě hned prvním dokumentem, který čtenář nalezne v aktuálně vydávané knize "100 dokumentů o vzniku války", jsou memoáry britského ministerského předsedy z roku 1919, ve kterých onen citát nalezneme.

   V rozmezí let 1920–1939, tedy v meziválečné době, se ke Společnosti národů v Ženevě dostává z Polska přes 15.000 stížností různých národnostních menšin, kterým Společnost národů nepomáhá. Říšské ministerstvo zahraničí ještě půl roku před vypuknutím války registruje na 1500 případů svévolných aktů porušování práva a terorizování německé menšiny v Polsku. Polsko bylo vedle Československa považováno všude na světě za nejhorlivějšího následovníka všech mocenských zájmů francouzské politiky. Vytvoření polského koridoru bylo Německem chápáno od počátku jako nespravedlivé a jako porušení zásady sebeurčení národů. Revize vedení hranic, které dělilo Východní Prusko od Říše, byla jedním z předních cílů každé vlády Výmarské republiky. V Polsku se na druhé straně v poválečných letech neustále propagovala myšlenka vpadnutí do obrany neschopné Německé říše a posunutí polské hranice dále na západ.

   Teprve po převzetí moci v Německu nacionálními socialisty se situace jakoby uklidnila uzavřením německo-polského paktu o neútočení z roku 1934. Tato německo-polská smlouva si netroufala a ani nechtěla řešit potenciálně hrozící velké problémy budoucnosti, ale vytvořila určitě novou atmosféru vztahů. Reakce z Paříže však byla mimořádně nevlídná, ačkoliv tato německo-polská smlouva nikterak nezasahovala do francouzsko-polského smluvního vztahu a ve svém textu to také explicitně uváděla. Adolf Hitler se až do období konce roku 1938 snažil dodržovat politicko-vojenskou koncepci, ve které by se Polsko v případné konfrontaci se Sovětským svazem uplatnilo jako juniorský partner Německa. V důsledku těchto záměrů podnikala nacionálněsocialistická propaganda od počátku roku 1934 až do začátku roku 1939 pokusy vytvořit u německé veřejnosti pozitivní obrázek o sousedním státě.

   Vymazat
  9. Pilsudského následovník Edward Rydz-Śmigły se stal v listopadu 1935 polským maršálem a určoval politickou linii své země. Rád se sám srovnával s Napoleonem a už od počátku 30. let byl znám svými antiněmeckými výpady. Polsko si po Mnichovské dohodě díky příznivému postoji a „porozumění“ Německa mohlo ukořistit část československého území, bylo to také z německé strany chápáno jako signál polské vládě. Varšava se ale „odměnila“ útlakem národnostních menšin hned na druhý den po obsazení, takže tisíce zde žijících Němců musely uprchnout. To byl zároveň tedy i signál německým kruhům k ukončení éry pokusů o vzájemné porozumění.

   Příčiny nové války stvořili sami vítězové ve Versailles a neodstranili je, ani když k tomu byl zralý čas. Hitler doufal, že Polsko tak bude souhlasit s opětovným sjednocením města Danzig s Německou říší. Teprve po uzavření Mnichovské dohody podnikl německý Vůdce koncem roku 1938 nový pokus o řešení otázky polského koridoru v německém smyslu. Požadoval lidové hlasování o státní příslušnosti území a navrhl zajistit tomu státu, který by v lidovém hlasování podlehl, vybudování exteritoriální dálnice koridorem. Svobodné město Danzig by se navrátilo na základě svého čistě německého charakteru stejně jako na základě svorné vůle jeho obyvatelstva ihned do Německé říše. Oblast tzv. koridoru by sama rozhodla o své příslušnosti k Německu nebo k Polsku. Aby mohla být po provedení hlasování zaručena bezpečnost volné přepravy Německa se svou provincií Danzig-Východní Prusko a Polsku jeho spojení s mořem, byla by Německu v případě, že území, o kterém se bude hlasovat, připadne Polsku, poskytnuta jeho exteritoriální dopravní zóna ke zřízení říšské dálnice a čtyřkolejné železniční linie. Šíře této zóny by se stanovila na jeden kilometr a stal se tak německým výsostným územím. Pokud by hlasování dopadlo ve prospěch Německa, obdrželo by Polsko stejná práva exteritoriálního silničního popř. železničního spojení, jako by to bylo v případě Německa.

   Vymazat
  10. Adolf Hitler požadoval po Varšavě navrácení města Danzig Německu a vytvořit tak možnost úzkého koridoru mezi Východním Pruskem a jádrem země. Jako protinabídku navrhl uzavření smlouvy o neměnnosti hranic na 25 let. Hitlerova vláda nabízela tedy něco, co nepodnikla žádná z dvaceti předchozích německých demokratických vlád: Uznání neměnnosti říšských hranic na východě, tj. definitivní ponechání německých území Polsku. Varšava však odmítla.

   K přiostření vztahů pak přispěly další polské kroky. Ačkoli ještě stále probíhala německo-polská vyjednávání, polský ministr zahraničí odjel do Londýna, kde byla uzavřena anglicko-polská záruční smlouva. Hitler proto ve svém projevu v Říšském sněmu 28. dubna 1939 oznámil světové veřejnosti zrušení dohody z roku 1934 na základě porušení smlouvy ze strany Polska. Poláci nabyli dojmu, že pomocí svých vojenských spojenců, Anglie a Francie, lehce srazí Německo na kolena, a nařídili 23. března 1939 částečnou mobilizaci svých branných sil, kdy velitelé dostali podrobné plány pro vpád do Německa. Německá branná moc vzala polskou mobilizaci na vědomí, ale kromě preventivních opatření na hranici nic nepodnikla, Berlín nechtěl ohrozit svá diplomatická vyjednávání s Varšavou. I tyto skutečnosti barvitě ilustrují záznamy z tehdejších úředních listin, zveřejněných právě v knize "100 dokumentů o vzniku války".

   Vůdce reaguje. Dává v dubnu 1939 Wehrmachtu poprvé rozkaz připravit útok na Polsko a sice tak, aby mohl začít 1. září 1939. Nyní panuje doba ledová mezi Polskem a Německem, přesto činí říšská vláda další pokusy k vyjednávání. Avšak polská vláda, podporovaná Anglií, prohlašuje: „Status Svobodného města Gdaňsk se nezakládá na Versailleské smlouvě, nýbrž na staleté příslušnosti města Gdaňsk k Polsku. A Poznaň a Západní Prusko patří de jure a de facto Polsku již dávno. Nabízená německá uznání nejsou žádným protiplněním”. Hitler poté žádá anglickou vládu, aby pomáhala vyjednávat za Německo s Polskem. Ministr zahraničí Jozef Beck přednesl 5. května 1939 v polském Sejmu provokační projev, který násilnosti rázem vystupňoval, což stálo život tisíce polských Němců. V polských nacionalistických novinách vycházely jako reakce na německé nabídky požadavky na obsazení města Danzig a anexi Východního Pruska. Varšava se obávala německé menšiny, považovala ji za 5. kolonu v případě, že by měla vypuknout válka. V rámci polských opatření na jaře a létě roku 1939 bylo zatčeno kolem 50.000 Němců. Polské ozbrojené svazy, ve spojení s vojskem a úřady, přešly v druhé půlce srpna k otevřenému teroru vůči německé menšině, vyskytly se pumové atentáty na německé objekty v Bielitz, Kattowitz a jinde, byly zapalovány německé venkovské usedlosti, byly případy mrtvých na Poznaňsku a v Horním Slezsku.

   Vymazat
  11. Dne 13. srpna 1939 předkládá Adolf Hitler onen šestnáctibodový návrh, kdy jako podstatné body navrhuje, aby obyvatelstvo v koridoru rozhodlo samo v referendu pod mezinárodním dohledem, zda chce patřit k Polsku či k Německu. Strana, která v referendu prohraje, dostane exteritoriální dopravní cesty skrze koridor. Když zůstane koridor Polsku, dostane Německo exteritoriální cesty do Východního Pruska, připadne-li koridor Německu, dostanou Poláci exteritoriální cesty z Polska do Gdingen (Gdyně) u Baltského moře. Francouzský historik Rassinier napsal po válce o tomto německém návrhu toto: „Kdyby 30. srpna 1939 britská a francouzská veřejnost věděla o německém návrhu, pak by Paříž a Londýn nebyli sto vyhlásit válku, aniž by tím vyvolali vlnu nevole, která by prosadila mír”. Z předchozího vyplývá, že zájemce, který si knihu pořídil, má tedy v ruce spolehlivý autentický materiál, který může porovnat a doplnit jemu doposud známými a potvrzenými skutečnostmi. A co je na knize snad nejpoutavější – právě ona detailní dokumentace posledních dnů před vypuknutím 2. světové války, totiž diplomatická hra mezi Německem, Anglií a Polskem. A také bezprostřední reakce Varšavy na poslední mírové návrhy Hitlera a způsob, jakým s těmito informacemi zacházel „zprostředkující“ Londýn.

   Úřední německé prohlášení ze dne 31. srpna 1939 v 21 hodin muselo konstatovat, že Německo, když již 30. srpna marně čekalo na příchod polského zmocněnce, obeznámeno s mírovými návrhy Hitlera, doufalo v jeho příchod ještě dalších 24 hodin zbytečně, poněvadž polský velvyslanec, který se 31. srpna v 18.30 hodin objevil na německém ministerstvu zahraničí, nebyl zplnomocněn k vyjednávání, nýbrž pouze prohlásil, že Polsko „uvažuje o britských podnětech v příznivém smyslu“. Lhůta vypršela. A tím byly vyčerpány všechny možnosti pro smírné řešení německo-polské krize.

   Pokud měly být Hitlerovy kompromisní návrhy pouze šikovnou hrou, tak jak si lze vysvětlit historicky doložené záhadné kroky britských diplomatů a odhodlanost Poláků vstoupit do války?

   Tuto otázku si zřejmě bude klást každý po obeznámení se s předloženým historickým materiálem v nově vycházející knize. Velmi ocenitelné jsou i detailní podklady o národnostních a politických poměrech v předválečném Polsku, kterými se česká historiografie zabývá pouze velmi okrajově a povrchně. Dosavadní rozšířená, naprosto zkreslená představa o polském státě jako o „obětním beránkovi“ západních Spojenců, vhozeném do chřtánu Hitlerovi, je pod tlakem četných historických faktů neudržitelná ...

   Vymazat
  12. 22:17
   ...dobré informace jsou také na Metapedii (pozor
   nezaměnit s Wiki),ale jsou v němčině..
   jinak o naprosto zkreslené "pravdivé dokument.materiály" se zasloužili pováleční
   zpravodaji a historikové
   a různí "svědkové", neboť to měli
   buď nařízeno
   tzv.vítězi anebo byli jinak přesvědčeni od finanč.zainteresovanosti až po vražedné
   hrozby...
   ..
   spousta materiálu bylo přímo vyhlazena z povrchu zemského a pečlivě vyřazena ze všech archivů....zničit a nenechat nic ,aby nemohl být obviněn pravý strůjce!
   ..všechno se ale stejně ví a je pouze otázkou času,kdy se pravda provalí!
   j.

   Vymazat
  13. 22:17
   jinak dík za informace,máte dobré prameny...
   j.

   Vymazat
  14. 22:45 - tyhle knížky mít, věděl bych ještě víc! - http://nassmer.blogspot.cz/2013/07/jedinecne-autenticke-dokumenty-o-vine_2199.html

   Vymazat
 12. Ukrajina ať drží hubu, sami si o to řekli.

  OdpovědětVymazat
 13. Každý rozumný člověk podporuje Doněckou i Luhanskou Republiku.

  OdpovědětVymazat
 14. Jsem hrdý na to že se v čr našli lidé kteří se nebojí a podporují zničené města na východě Ukrajiny . Po tom co naši politici uznali uloupení Kosova konečně kapka hrdinství . Pražský majdan :-) :-) :-) :-) Ostraváci jsou geroji .

  OdpovědětVymazat
 15. Ve všem mají prsty komunisti, jejich rasismus a úplatkářství. Nutili národnostní menšiny pracovat a mladým lidem dávali mazaně skoro zadarmo byty, aby je volili. Dnes konečně svobodně dýcháme, kolem nás desítky tisíc svobodných lidí, kteří už nepotřebují domov, od rána popíjejí na lavičkách a nemusí se o nic starat. Měli by myslím častěji chodit do knihovny Václava Havla a poděkovat našemu světově uznávanému velikánovi, lidé si neváží dobrodiní. V Bruselu již začali chodit úředníci do důchodu v 50 letech s důchodem 9000 euoro měsíčně a stejná radostná budouctnost čeká i nás, chce to jenom trochu trpělivosti. Hezkou demokratickou dobrou noc.:)

  OdpovědětVymazat
 16. Lživá, propagandistická, vymývací TV Barrandov dnes ve večerních zprávách odvysílala reportáž o stavu po "!!!RUSKO-UKRAJINSKÉ VÁLCE!!!" na Donbasu! Vůbec těm lhářům nevadí, že vraždila ukrajinská-bandero-fašistická banda svůj vlastní lid! Jak jim tohle může procházet, aniž by tato lživá TV měla problémy?
  Když TV Prima odvysílala pravdivou reportáž o křesťanských utečencích ze Sýrie, kteří nechtěli bydlet v "přemalovaných kravínech" a raději utekli do Německa, to bylo křiku a udání radě pro rozhl. a tel vysílání.
  Zprávy TV Prima jsou už jediné sledovatelné.

  OdpovědětVymazat
 17. Na Ukrajině jsou vojska NATO a USA, ne ruská:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8674-ukrajina-vojska-nato-usa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasan, na území Ukrajiny není ani jediný ruský voják, natož nějaké vozidlo ruské armády.

   Vymazat
  2. Zeptej se zdechlýho Jacehňupa na agenturu Backwater ty banderovský hovado,ta agentura v Iráku o jinde šířila demokracii ussackejch agresorů.....pro 20:24

   Vymazat
  3. 20:40 - Proč mi nadáváš, jen jsem souhlasil s kolegou, že na území Ukrajiny není ani jeden jediný voják ruské armády. Nic víc.
   Nesouhlasíš se mnou snad?

   Vymazat
  4. 20:58
   Omlouvám se člověče.

   Vymazat