Reklama

čtvrtek 29. září 2016

Ministerstvo zahraničí USA otevřeně vyhrožuje teroristickými útoky v ruských městech

29. 9. 2016    zdroj
Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí USA John Kirby řekl, že Rusko "mohou očekávat vážné následky" v souvislosti s akcemi v Sýrii. "Vážnými následky" Kirby vidí "údery extremistů na ruská letadla a města." Agentura RIA Novosti uvádí prohlášení amerického úředníka, které spíše připomíná otevřenou hrozbu ze strany samotných USA, pro něž je "kapesní terorismus" záležitost, která se stala normou: "Důsledky jsou takové, že občanská válka v Sýrii bude pokračovat..., 
extrémisté, extremistické skupiny budou nadále využívat mocenské vakuum, které v Sýrii existuje, pro rozšiřování svých operací, jež budou bezpochyby zahrnovat údery na ruské zájmy, dokonce možná i na ruská města. A Rusko bude nadále domů posílat vojáky v rakvích (doslovný překlad z angličtiny - "v pytlích na mrtvoly"), a ti (Rusové) bude nadále ztrácet zdroje, možná dokonce opět letadla.

Tyto hrozby ze strany zástupce ministerstva zahraničí USA nebyly ponechány bez komentáře oficiální mluvčí ministerstva zahraničí RF Marii Zacharovoj. Na Facebooku uvedla následující řádky:

Několik upřesňujících otázek pro americké kolegy, než bude následovat oficiální reakce Smolenky (sídlo ministerstva zahraničí RF):

1. Tím (teroristickými útoky, extremismem) se budou zabývat "umírnění"? Titíž, které Washington nemůže už půl roku oddělit od Nusry?
2. Útoky ve Francii, v USA a dalších zemích, stínání lidí všech národností daešáky v Sýrii - to je nějaký jiný model? Nebo že by další "paralelní realita"?
3. Nemyslíte si, že taková břichomluva o "mrtvolách v pytlích", "teroristických útocích v ruských městech" a "ztrátě letadel" se spíš podobá povelu "fas" než komentáři diplomata?

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. No co co co, přece musí vědět kde mají své jednotky a koho z co platí

  OdpovědětSmazat
 2. Jen pro upřesnění "Fas" je rusky něco jako náš povel pro psa "Trhej".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Fasz"?
   v Maďarštině to zní líp

   Smazat
  2. "lofasz" - to znám z vojny, když s námi sloužili Slováci a Maďaři. Cikáni pro to samé měli hezké pojmenování - "mrókar".

   Smazat
 3. Ministerstvo zahraničí USA otevřeně říká,co je reálné a né,že vyhrožuje teroristickými útoky v ruských městech.Číst ještě znám ale logika článku nějak uniká.Přeci,když někoho chci upozornit na něco,tak mu tím nevyhrožuji a ještě takto veřejně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/svet/20160929/3891583/ministerstvo-obrana-kirby-pojem-cest.html

   Smazat
  2. Jo jo, logika, tak tě opravdu neoslovuje, ta ti uniká. Je prima, že si to uvědomuješ.

   Smazat
  3. Rad bych, pripomnel ze USA PRESIDENT nezasahl a tim nam vsem dal najevo, ze s tim vsim okamzite a plne SOUHLASI !!!
   A tim prebira plnou zodpovednost za ty vsechny vyroky a skutky a ze my jsme jeho jednani uz dlouho podezirali, ze je vzdy na strane islamskych fanantiku i s tou medajli !!!

   Smazat
 4. Zatím jsem po dobu svého života pochopil, že dnes není problém říkat bílé černá a černé bílá. Musí se do toho zapojit jenom příslušný počet " mejnstlýmu". Když jsem někdy kolem roku 2008 četl, že vlády budou převracet dění ve světě, tak jsem si řekl: no jo, konspirace, jak by to mohl NORMÁUNÍ ČLOVĚK vstřebat? Vždyť máme svůj rozum a dovedeme pochopit co se děje. No spletl jsem se v tom, že pro vládce není problém zaměňovat barvy. Takže pokud budu věřit dále konspiraci, mělo by se to za další dva roky rozkrýt. Jenom opravdu doufám, že to nedojde až na tu válku. Ale to je asi jako vyříznout nádor: bolestivé, ale potom ta úleva. Jenom mi vadí, podle konspirace nebudou ti lumpové potrestáni. Nejspíš pouze ti "pučmidráti", ale aspoň někdo. Jenom se toho už asi nedožiji

  OdpovědětSmazat
 5. Pravděpodobně se bude jednat o demokratický terorismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebál bych se ho nazvat "humanitární". Když už tu máme to výročí.

   Smazat
 6. Odporné - jako je odporná vůbec celá ta americká senkrůvna. Ti sprostí a drzí cowboys by potřebovali pořádně do držky. A vymazat ten hnusnej kontinent z mapy, vrátit tam prérii a bizony. Jinak už na světě nebude nikdy mír. Hnusná americká břečka. Nemám slov.

  OdpovědětSmazat
 7. Já bych se toho bál, toho co říká... Kam si USA zasednou, tak to rozvrátí, vykradou, vytunelujou...
  A když chtějí tak i vyvraždí a pak to třeba svedou na někoho jiného... Nejlepším vývozcem demokracie jsou letouny B52. Také se mi líbilo, tuším ve filmu Rambo III jak tam říká, že rusové jsou prevíti a hází tam panenky, hračky - výbušniny a přitom to házeli pomalu po celou válku va Vietnamu sami... A tuny toho...

  OdpovědětSmazat
 8. já nechápu lidi a je jich stále dost, kteří to pořád obdivují a dokonce tam i jezdí. Améro je v těžkém mravním úpadku , začínají si to uvědomovat a podle toho i zkratovitě jednají. Zcela nechápou klidnou sílu rusů, kteří si s nimi začínají hrát jako kočka s myší. Ale medvěd je už ve střehu... co kdyby. a jak uslyší fas tak se budou dít věci. kéžby ne...
  Slávek

  OdpovědětSmazat
 9. Podle mého názoru - ten americký idiot bude -bite the dust- velmi rychle a to ne rukou ruskou.

  Jeden terroristický útok na Rusko bude dnes znamenat jedno tak jako Pjakin řekl sám .... /po té co nacisté v Sýrii bombardovali syrskou armádu tak ve New Yorku došlo k rychlé odpovědi..a dnes znovu..New Jersey vykolejil vlak...a udělala to Globální Elita .../ Psi budou štěkat na Rusko a tím způsobí sami rozpad USA nebo občanskou válku ....

  Toto jsou varování a to z ruky američanů co slouží Globální fašistické elitě ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo - bite the dust - chcípne nebo-li bude dřít držkou zemi

   Smazat
 10. Turisté s atomovými kufříky už jsou na cestě do Yelowstonu.

  OdpovědětSmazat
 11. Jenom oficiálně potvrdil,že všechny teroristické útoky mají na svědomí USA,dokonce i doma,jak se potvrzuje pádem dvojčat v New Yorku.

  OdpovědětSmazat
 12. Posrane juesej,by predci jen nechteli jit do otevreneho konfliktu s RF a proto budou hrozit obyvatelum RF.Potrebuji,aby sami lide zosadili Vladimira Vladimirovica,ze je jeho politika ohrozuje a vyvolali puc,jako Ukacka na Majdanu....najivni.

  OdpovědětSmazat
 13. V reakci na výše uvedené komentáře může snad některé komentátory zajímat tento odkaz na internetu, který jsem si přečetl ve své poště pod názvem Konec imperia /rozuměj USA/. Jen abych předeslal a shrnul tento článek. USA přiliš hodně peněz cpou do vojenství a chybí peníze na infrastrukturu - mosty jsou na zřicení, cesty s dírami, železnice jsou v takovém stavu, že rychlíky můžou jezdit jen 100 km za hodinu. Včera jsem letmo slyšel jak televize vysilala, že někde v USA vlak projel nadražní halou a bylo spousta raněných. Podivné, že žádní mrtví. Dal jsem si to dohromady s tou jejich infrastrukturou a řekl jsem si - není divu, že v zaslíbené kapitalistické zemi se dějí takové věci. Něco takového se nestalo ani za šlendrianské české totality, kterou jsme zde zažívali 40 let a jejiž přednosti se mi nechce zde rozvádět. Jinak odkaz na údaje o bajné kapitalistické zemi je zde: https://mail.centrum.cz/download.php?msg_id=0000000044f9000295bc032e0c04&idx=1.2&filename=Konec%20imp%C3%A9ria.pdf&r=1.7146516691781022

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto hledaji valecne konflikty, protoze uz ani domaci populace nechce hajlovat a bouri se..Tech duvodu uz je prilis mnoho , ozebraceni stalym zdrazovanim a kdyz platy zustavaji stale ve stejne vysi, nemoznost studia , to je jen pro vyvolene, niceni vseho korporacemi za ucelem zvyseni zisku,falsovani skutecnosti, obrovska administrace a pentagon a CIA , jejich pasovani drog ve velkem na obohaceni a korupce vsude..atd tech veci je prilis mnoho , a i kdyby meli reseni na vsechny problemy , neni nikdo, nemaji nikoho se schopnosti neco vubec udelat...

   Smazat
 14. SS připravují převrat v Kazachstánu.Je dokončeno obsazení Ruska. Ještě před volbami začne velký požár na zemi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.