Reklama

neděle 25. září 2016

Ministr zahraničí RF: Jednostranné kroky již k Sýrii nebudou


25. 9. 2016   zdroj
Rusko již nemá v úmyslu vážně jednat o žádostech na jednostranné pozastavení akcí VKS Ruska na syrském území. Oznámil to ministr zahraničí RF Sergej Lavrov.


Sergej Lavrov vysvětlil rozhodnutí tím, že žádosti o pozastavení akcí VKS RF a syrských sil v Sýrii vždy končí tak, že čas, který je získán "příměřím", využijí teroristé na přeskupení sil. Lavrov poznamenal, že Rusko mnohokrát vyšlo v poslední době vstříc mírovým iniciativám pozastavením úderů na extremisty na 48 hodin a 72 hodin, ale pokaždé to vedlo k tomu, že teroristé za tu dobu doplnili své jednotky lidmi, potravinami a zbraněmi.

Lavrov, když mluvil o nesmyslnosti dohody mezi USA a Ruskem k Sýrii, řekl, že Rusko nechce, aby v Sýrii vypukla totální občanská válka.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

7 komentářů :

 1. Lavrov chtěl říci, že Rusko už neumožní další klidné dodávky výzbroje vzbouřencům, i kdyby se Amerika postavila na zadní. Nové dodávky půjdou pod palbou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. konečně je zřejmé, proč USA a jako na povel i Británie a Francie chtějí zasedání Rady bezpečnosti k Sýrii, bude se jednat o bezpečnosti spojeneckých přepravců zbraní

   Smazat
 2. To Rusům teda trvalo, než přišli na to, proč se dohaduje "příměří".Dá se to odůvodnit i tím, že alespoň v koutku duše věřili v čestnost USA. Ovšem jejich činy hovořily o pravém opaku! Pak se nedivme že Rusovi došla trpělivost!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je kvůli tomu, že se vede tkz. informační válka. Dříve se tomu říkalo lhaní a pomlouvání. Takže Rusko než udeří se snaží, aby všem s IQ vetším než 90 došlo, kde je pravda. Což dělá například tím, že všechny své akce natáčí, ale ani to nebraní šířeni lží (například vydávaní Ruských úderů za údery USA a házení na Rusko úderů, které jsou zinscenovány). V mediích lze klamat snadno, ale na oficiální úrovni už je to za těchto podmínek mnohem složitější. Dříve, když byl USA hegemonem mohl říci, že to byla chyba a všichni se poslušně neodvážili nic namítat. Nyní by museli na oficiální úrovni vyhlásit, že IS je jejich neregulérní armáda a kdo ji napadne útočí vlastně na USA, ale tím by se definitivně odkopali a sami sebe označili za vrahy, zločince a agresory a ztratili část pomýlených lidí, kteří jsou jimi nekriticky okouzleni (hněv davu po celém světě by začal směřoval proti nim, což by mohli šikovní politici využít ke svým zájmům na úkor USA).

   Takže Rusko trpělivě čeká, až pravda vypluje alespoň trochu napovrch a pak udeří s podporou myslících lidí (na nemyslících až zas tak nezáleží).

   Smazat
 3. USA su zradny partner a dlho trvala hra na macku a mys !!A opat intrigy,obvinovanie z vojnovych zlocinov,moznych sudov a pod.Najzapalenejsie vystupuje novy,tupy minister zahr.veci Boris Johnson,ktory namiesto toho,aby sa na samite v Bratislave pozdravil,hned hladal porozumenie na vacsi tlak na RF.Kto bude sudit usa,uk,nato a eu?Pravdepodobne nik,lebo vsetky podobne sudy drzia v rukach menovane staty...svet je jeden velky podvod !

  OdpovědětSmazat
 4. Jeho excelence Sergej Lavrov,jako vzdy excelentne,primo do oci svetu a juesej !

  OdpovědětSmazat
 5. Myslel som že Boris Johnson sa sebakriticky zamyslí nad Britániou a posle Blaira a Camerona do basy za rozvrat Iraku a Lybie ale je to ten istý hajzel ako ony. No co ,Englishmani boli a su vžda velké svine ,na nas hraju bájky o demokracy a oni v uvedenych uničených štatoch vytvorili démon kraciu. Divím sa že niektorí naši poskok politici sa pred takými svinami klanaju a ponížene im zobú z ruky a lížu ich krvavé zadky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.