Reklama

.

.

čtvrtek 22. září 2016

Největší šmejd

Eric Best
22. 9. 2016  FinalWord

O2 ČR je pro Petra Kellnera totéž co Čapí hnízdo pro Andreje Babiše. Jen málo lidí chápe, jak Babiš převzal Petrimex, Lovochemii nebo Kostelecké uzeniny, ale všichni chápou, jak obešel zákon, aby získal padesátimilionovou dotaci na svůj nejlepší nápad. Málo lidí rozumí vyvádění majetku z Elektromontážních závodů Praha, churningovým transakcím s kuponovými společnostmi nebo odklánění technických rezerv z České pojišťovny, ale všichni rozumí bezostyšnému předražování datových služeb, které nebyly nikdy objednány, anebo okrádání bezmocných babiček.

Přesun k maloobchodu byla možná pro Kellnera obchodní nezbytnost, ale tím přede všemi odhalil svoji opravdovou tvář, stejně jako se to stalo Babišovi při přestupu do politiky. Kellner je žralokem typu loupeživého barona, a má smůlu, že žraloci dostali v češtině ještě horší pojmenování kvůli nevybíravým prodavačům hrnců a dek.

Je to pohroma jeho PR, když zástupci ČTÚ vystoupí v televizi, nazvou mobilní operátory šmejdy a prohlásí, že O2 je z nich nejhorší. Kellner díky uplaňování svých vybroušených dovedností v O2 určitě zbohatne, ale lidé si budou odplivávat, když uslyší jeho jméno.

27 komentářů :

 1. Vážený pane Beste. Tomuhle všemu se říká tvrdý bezuzdný kapitalismus! A to jak Babiš tak Kellner zvládají velmi dobře s jsou to opravdu ,,správní" bezohlední kapitalističtí žraloci. Oni jsou tu ještě další jim podobní, kteří čekají na jejich slabost, chybu a to si v této době nemohou dovolit, jinak je po nich. Dnes je konkurence poměrně velká i mezi miliardáři.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tvrdém a bezuzdném kapitalismu běžte hovořit do té Lovochemie. Nadprůměrné platy, benefity o kterých se nesní ani dělníkům v Mladoboleslavské škodovce, dotované obědy, večeře, závodní školka... Nákupy s výraznou slevou všeho co Babiš produkuje, dokonce slevy na auta KIA. Ti na Babiše nenechají sáhnout.
   Je kapitalismus a kapitalismus. U zemědělství, které krachuje se ptejte Teličky co to vyjednal za paskvil a ptejte se zemědělců, proč jsou tak připodělaní a nezaloží si vlastní podniky. Mlékárny, jatka, prodejny. Proč si nechají líbit to, že se do zahraničních "supermárketů" vozí dva roky skladované máslo a tady se prodává za horentní ceny. A jejich mléko končí jako krmivo pro prasata nebo v kanále. Babiš se podobá trochu Baťovi. Toho erár také nenáviděl za způsob, jakým své podniky vedl. A to Babiše nemusím, nejsem jeho zaměstnanec, jen konstatuji, co vidím. Ve vládě, senátu i parlamentu jsou desítky kapitalistů, ale lex Babiš se musel udělat jen kvůli němu. Něco mi na celém tom místním kapitalismu a náhledu na něj hodně zapáchá. Asi ten tradiční "stejný" metr na všechny.

   Vymazat
  2. Nikde není napsáno, ža i za bezuzdného kapitalismu se nemůže mít dělník, pardon zaměstnanec u někoho dobře. I já zaměstnával několik lidí a měli se dobře. Samozřejmě já líp. Jinak bych do toho nešel.

   Vymazat
  3. 15:54 Možná vám uniklo, že v dobách privatizace měla zemědělská družstva Klausovou vládou zakázáno privatizovat právě ty mlékárny a jatka. Dnes je jasné, že to nebylo z hlouposti, ale byl to jasný záměr jak omezit naší soběstačnost v potravinách a otevřít cestu dodávkám ze zahraničí. Vlastníkům potravinářských závodů houby záleží na tom, jestli zemědělci v jejich okolí krachují. Na druhou stranu neváhají prodat řetězcům jakýkoliv šmejd, jen když vydělají.

   Vymazat
  4. Klaus je největší zločinec polistopadové éry. Záměrně se dnes zastírají jeho zločiny a hází se vše na mrtvého Havla. Ten byl akorát ožralá loutka. Klaus je ten kdo se svojí ODS rozkradl republiku a zavedl zde mafiánský kapitalismus.

   Vymazat
 2. Veksláci nikdy nebyli útlocitní a tato doba jim umožnila být ještě nenažranějšími.

  OdpovědětVymazat
 3. bohužel ,nedivím se že lié začínají říkat zlatý komunismus a to komunista nejsem .Znám co řeknou na mou větu Šabatová,Kycbír a MR.Mašínová a spolek kočičí pracky,Kocáb,Šťětináč.Tato vládní politika vrhá zase lidi do náruče komunismu a extrémizmu.Nemějte žádnou péči ,každý normalní člověk musí pochopit že je to vše záměr.Kde není právní řád - nastupuje soudce BIN,vítejte v české republice, zatím?!?!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 8:19
   To by museli přijít opravdoví komunisté a ne táto vyčůraná sebranka pod Filipem,která vlastně pomáhá udržet tento mafiánský kapitalismus u moci.

   Vymazat
  2. Anonym (08:59):
   Proč si myslíte, že KSČM ".. vlastně pomáhá udržet tento mafiánský kapitalismus u moci"?
   Ten přece pomáhají u moci udržet všichni ti, kteří i dnes volí tzv. systémové partaje.
   Vozit se ještě i po 25 letech po KSČM, která si celou tu dobu ani neškrtla a kdy i pojmenování či nálepkování "komunista" je stále nadávkou, je docela hloupé. Promiňte, ale ...
   Lidi se přece (počínajíc r. 89) masově rozhodli, že komunisty vládnout nenechají, a sami musí nést svou odpovědnost za takové rozhodnutí.
   Ale svalovat vinu na ty, kteří mají v PS po celou tu dobu menšinu, kterých se ostatní v politice okatě štítí a kteří když cokoliv (rozumného) navrhnou, tak jim to z principu zamítají?
   Poslechněte si např. toto Filipovo vystoupení, a poté posuzujte, zda hájí/nehájí vaše zájmy.
   třeba zde: https://www.facebook.com/ komunistickastranacechamoravy/ videos/801739469968797/

   Vymazat
  3. Pro jistotu je odkaz odstraněn ....

   Vymazat
  4. (16:25)
   Video tam je, stačí jít na
   https://www.facebook.com/%20komunistickastranacechamoravy/

   Vymazat
  5. To: pan Opluštil: Vážený pane, já jsem byl členem KSČ 30 let až do února 1990. Nepřestoupil jsem nikam jinam ani do KSČM i když mi to bylo nabízeno. Dnes jsem moc rád, že jsem to neudělal. Přitom proti normálním členům, ani nižšímu vedení (OV) nemám žádné námitky. Dokonce před 5 roky jsem pro OV KSČM Prahy 10 postavil weblog www.desitka.org a celou dobu tam dělám Admina a vše zdarma. Budu rád, když se tam podíváte, eventuálně pošlete nějaký článek (to platí pro každého kdo by měl zájem). Jedinou podmínkou je, jméno autora a funkční emailová adresa.

   Ale ten diskutující, na jehož příspěvek jste reagoval má naprostou pravdu. Nekoukejte na síti, kde a kdo co pronesl, koukejte na to jak kdo pracuje. Někdy v listopadu 2015 jsem poslal dva závažné emaily panu Kováčikovi (předseda PS klubu KSČM) se žádosti aby se klub zamyslel nad novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ne jen, že do dnes čekám na nějakou odpověď (již to bude za 2 měsíce rok), ale celou tu zparchantělou novelu poslanci KSČM podpořili. Doporučuji Vám někdy otevřít stránky PS - http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?akk=4 , najít si "Hlasování" a podívat se jak a k čemu hlasují poslanci KSČM. Budete nemile překvapen. Až z 80% naprosto v souladu s vládní koalici. Jako příklad semůžete podívat na hlasování k "Novele zákona o shromažďování", která s demokracii nemá vůbec nic společného - viz: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=63924 No a tomu se říká "konstruktivní opozice". Nedávno jsem někde na netu našel nový název, který na ně přesně sedí - OKM = oranžoví komunističtí mutanti. Přejí hezký den.

   Vymazat
 4. 22. září 2016 8:19
  Děkuji, lépe bych to nenapsal.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 5. Odpovědi
  1. Pokud se komunisté dovtípí, že marxismus a elitářský trockismus je pouze jedna odnož globálního davově elitářského konceptu a vzdají se jich hlasitě a veřejně, pak budou moci s námi spolupravovat. Do té doby pouze hájí nehajitelné - politické procesy v padesátých, destrukci technologické a ekonomické erudice vlasteneckých a sociálně cítících a konajících předků, korupční praktiky a devalvaci jiných, než těch onehdá "jediných správných" názorů. Půjdu jim to říci.

   Vymazat
  2. "Buffer22" - to co píšete je nesmysl, trochu se poučte z dějin, z internetu, poslechněte si třeba Pjakina co říkal o klasifikaci "komunista","komunismus", "bolševik", "trockista" popřemýšlejte o tom a pak něco k tomu tématu
   napište.
   Dát do jedné věty marxismus (jako ideologii) s elitářským trockismem je samo o sobě hloupost.
   Volič-Vilč

   Vymazat
 6. Nechápu to zjednodušování, vždyť Babiš, stejně jako Kellner jsou nastrčené figurky, za kterými jsou celé klany loutkovodičů, které pracují v utajení (a nemajjí ani české občanství) které ve skutečnosti tyto "naše české oligarchy" řídí a usměrňují. Pouze média dávají těmto oligarchům nálepku všemohoucnosti, ale ono je to ve skutečnosti poněkud složitější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajaj, že by opět stará dobrá báchorka o Rotschildech a jiných židozednářích?

   Vymazat
  2. Jistě. jenže ne pro všechny lze informace prezentovat v jejich nejkomplexnější a nejsložitější podobě. Rozhodně není žádný důvod se před Kellnery či Babiši (mimochodem, jsou každý z dost jiného těsta a znalostní báze) jakkoli klanět.

   Vymazat
 7. Beste, mame se snad pripravit na prichod Verizon mobile? O T-Mobile i vodafone by se toho dalo take hodne napsat. Stejnou merou, jako o o2.

  Vsichni jsou nenazrani, nejenom mobilni operatori.
  A graduje to. Jediny cil - vydojit z kazdeho prvni a posledni.
  A jinak, CTU ma asi tolik "moralnich kreditu" jako CT.

  OdpovědětVymazat
 8. K prvnímu komentatorovi: Myslím, že tu budu psát u každého svého přispěvku, tak jak Kato kdysi ve římském senátu končil každou svou řeč - Karthago delenda est - Kartágo musí být zničena - toto: Je třeba vyvlastnit všechny obrovské vlastníky - říká se jim cizím slovem oligarchy, protože jich je málo. Stejně jejich majetek je nakraden - tak jak zkratkovitě řečeno - veškerý kapitalistickýž majetek je nakraden - i zdánlivě poctivě - u notáře získán. Zákony jsou vždy pro ty, kteří jsou u vesla, ovládáným se k nim dá jen čichnout - aby se je uklidnilo. Dnes se samozřejmě na hodinách ekonomie ve středních školách nic neříká o tom, co to je Marxova nadhodnota - no je to vše co si přivlastní kapitalista z práce dělníka nad jeho mzdu. Proto všechno co se vyprodukuje, je celospolečenská hodnota a nikomu by takové podniky jako třeba Vítkovice Steel nebo OKD neměly patřit. Majetnici takových a větších závodů pak ovládají politiku a manipulují lidma skrze koupená media, manipulují vyučováním ve školách ve svůj prospěch, v konečneném důsledku uvažují o redukci /depopulizaci/ množství lidí na planetě, ať již prostřednictvím světové války, která může skončit jako jaderný holokaust /myslí si snad, že jako krysy přežijí několik desítek let v bunkrech a potom vylezou opět jako krysy/. To jsou přece nic jiného než zrůdy. Na tuto zrůdu Babiš zatím nevypadá - zatím. Pochybuji, že toto je "čestný" člověk - může být vůbec něco takového jako čestný kapitalista? Jsou to přece všechno lháři /vemte si jen reklamu, kapitalista lže do možnosti, kdy muže být načapán zákonem/ a zloději. Vše ve společnosti se odvíjí od ekonomie. Je třeba vyvlastnit, jak jsem řekl ty největší majetníky a ponechat pouze živnosti a malý kapital v soukromých rukou - to vymyslel již kdysi Lenin - a fungovalo to. Jmenovalo se to NEP. Lidé jsou tak hloupí, že věří tomu, že všechno soukromé je lepší než společné, podle přísloví "Oko pánovo dělá to, že kůň je tlustší". Je tomu tak i ve zdravotnictví - jen zajděte do minulosti a vzpomeňte si jak fungovalo socialistické zdravotnictví - a jaké prostředky se do něho vkládaly. Zbrojařské podniky pokud nejsou státní stojí za prd - jak je tomu v Americe. Syrie byla dříve kvetoucí země, protože těžba ropy byla v rukou státu. Jestli jste líní abyste pochopili jak funguje kapitalismus - podívejte se na film Tenkrát na Západě, produkce USA, hudba Ennio Morricone. A teď trolle - píš - pismáku zalez, tvé bláboly nikoho nezajímají. Co Vás tedy zajímá. Kdybyste byl šachista, ale stejně je tomu v každé složitější lidské činnosti, pochopil byste, že pouze něco z té šachové hry je to nejdůležitější, stejně jako pro člověka nejdůležitější věci v životě je - ne hodně vědět - ale umět využít to, co člověk ví, ke správnému rozhodnutí. Fakta, která se správně neinterpretují, jsou k ničemu, stejně jako v šachu mechanická znalost všech zahajení.

  OdpovědětVymazat
 9. 9:56 - pokud si myslíte, že Rotschild, vlastník majetku v hodnotě biliona dolarů, nejbohatší člověk na Zemi, za nic nemůže, tak jste asi na omylu. Proč tedy lidé říkají Peníze znamenají moc. Já osobně, protože jeho - myslím děda - financoval Hitlera - myslím, že celou válku a určitě drahnou dobu po napadení Hitlerem Sovětského svazu - bych dal toho dědu na lavici obžalovaných v Norimbergu a pověsil bych ho. Jinak taková fakta, jako financování Hitlera bankeři USA během druhé světové války - to jsou fakta, která se asi běžně neví - že jo - trollové? Kongres USA zakázal financovat Hitlera měsíc před Overlordem, to jest v květnu roku 1944. Není nad liberální kapitalistickou společnost - všichni jsou si rovní ale někteří rovnější. A dělný lide do práce - každé koupené zboží se platí s 30 procenty přirážky, která je pro banky /chudáci oni ti bankéři se tolik nadřou, stejně jako dělníci v lese/. Proč je tato přirážka - doplácíme na vůdcovskou zemí západní civilizace - USSA? - nevím. Snad mě někdo osvítí. A těch 3O procent to není žvást ale paní Lauterbachová.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně napsáno 11,16 tak to je...

   Vymazat
  2. 11:16 - to je všechno hezký, ale kde je potvrzení toho, že Babiš, Kellner a jim podobní jsou loutky Rotschildů, jak se tu snažil tvrdit jeden zastánce konspirací?

   Vymazat
  3. Jaká konspirace? Rotschildové a jejich prachy cloumají světem. Kšeft je kšeft, bez ohledu na mrtvé. Nejen cizí národy, ale i na krajany. Během 2. světové války si zavolal F. Roosevelt šéfa Standard oil, aby přestali dodávat tajně němcům tetraethyl olova, nebo mu pošle do firmy národní gardu. tetraethyl tehdy nikdo jiný neuměl a bez něj neběhaly letecké motory. Goering si mohl celou Luftvafe vetknout za klobouk. Nebyli by mrtví američani na Omaze. Žádná konspirace, nezaslepenec najde na webu. Třeba nově uvolněné informace: I.G. Farben, partnerská firma Standard oil, měla nedaleko Osvětimi filiálku na Cyklon B, kde zaměstnávali vězně. Žid Rotšíld za prachy likvidoval spoluvěřící. Anglická firma (nebo dvě, už si nepamatuji a teď se mi to nechce hledat) dodávali němcům přes Brazilii thermit a hliník, aby krajanům mohly padat bomby na hlavy. Hnus velebnosti, chce se mi blejt

   Vymazat
 10. Není tohle ta opěvovaná neviditelná ruka trhu, o níž básnil soudruh Klaus?!

  OdpovědětVymazat