Reklama

.

.

čtvrtek 15. září 2016

Někdo by se měl zamyslet: Generální štáb RF označil hlavní směr ruské armády


15. 9. 2016     zdroj a zdroj
V současné době je prioritou jihozápadní směr, řekl náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil RF armádní generál Valerij Gerasimov, takže vojska zde rozmístěná dostávají nejnovější zbraně jako první. Při shrnutí výsledků strategického velitelsko-štábního cvičení Kavkaz-2016 Valerij Gerasimov novinářům sdělil: "Černomořská flotila RF je schopná zničit potenciálního nepřítele, aniž by mu umožnila vyjet z místa jeho dislokace. K tomuto účelu dnes disponujeme vším: rozvědkou, která odhaluje cíle na vzdálenost až 500 kilometrů, prostředky ničení.

"Jihozápadní strategický směr je prioritou. Dříve Severokavkazský, pak jeho nástupce Jižní vojenský okruh (JVO) - byly a nadále zůstávají prioritními. Sem přicházejí moderní zbraně a vybavení v první řadě," řekl Gerasimov novinářům ve středu, když rekapituloval výsledky strategického velitelsko-štábního cvičení Kavkaz-2016.

Jako příklad uvedl náčelník generálního štábu tuto skutečnost. "Ve vojenském letectvu Jižního vojenského okruhu je 80% moderní techniky. To nejsou ty vrtulníky, které tam byly při prvním a druhém čečenském vojenském tažení a které sotva létaly. Nyní máme zcela novou techniku," zdůraznil Gerasimov.

Když hovořil o specifiku cvičení Kavkaz-2016, poukázal na novou metodu, která umožňuje efektivně organizovat tak rozsáhlé manévry. Časový rámec, který byl dříve vyčleňován pro taková cvičení, 5-6 dnů, nedovoloval účinně vojska cvičit.

"Ta metoda, kterou používáme v posledních několika letech, umožnila tento problém vyřešit," řekl Gerasimov.Vysvětlil, že příprava na manévry začala již v únoru letošního roku, kdy byla do nenadálé prověrky zapojena vojska JVO. "Tehdy byly zjištěny problémové otázky a okruh zahájil plánované práce na přípravě cvičení Kavkaz-2016", řekl Gerasimov.

Uvedl také, že v průběhu nenadálé prověrky byly předem provedeny všechny potřebné přípravy k operacím v jihozápadním strategickém směru. Během samotného cvičení řídící orgány - štábu okruhu, armád, Černomořské flotily - upřesňovaly svá rozhodnutí s ohledem na vzniklou situaci. "Všechno probíhalo současně, kdy synchronizovaně působily i řídící orgány, i vojska," konstatoval náčelník Generálního štábu.

Hlavní pozornost generální štáb věnoval plánování a řízení vojsk a námořních sil v podmínkách moderní války a se zohledněním zkušeností z boje v Sýrii. Během cvičení byly testovány všechny operační akční plány Ozbrojených sil RF v jihozápadním strategickém směru. Za jeden z hlavních úkolů strategického velitelsko-štábního cvičení označil náčelník generálního štábu boj proti všem typům řízených střel na všech etapách použití. Bylo uskutečněno masivní použití bojových letounů se současným nasazením 100-120 letadel. Poprvé byly propracovány problémy informačního odporu (zničení sítí řízení a prostředků nepřítele), které jsou stejně důležité jako likvidace střelbou.

Pro přepravu vojáků, vybavení, munice a plnění úkolů celkového zabezpečení bojových operací byly použity všechny druhy dopravy. Takže během cvičení fungovala trajektová přeprava přes Kerčský průliv pouze pro potřeby armády. Během cvičení bylo zřízeno 50 čerpacích stanic, spotřebováno více než 500 tun munice, 35 tis. tun paliva. Armádní generál Dmitrij Bulgakov, který zajišťuje problémy MTZ na ministerstvu, poukázal na produktivní práci specialistů v podřízených službách a vědecko-výzkumných ústavech...

Poprvé byl aprobován nový systém vojenského zapojení záloh. Cvičení se zúčastnili záložníci, povolaní v Murmanské a Archangelské oblasti. Byly z nich utvořeny územní obranné jednotky, které byly následně letecky přesunuty do JVO, k ochraně a obraně vojenských zařízení.

Při shrnutí výsledků strategického velitelsko-štábního cvičení Kavkaz-2016 náčelník Generálního štábu OS RF armádní generál Valerij Gerasimov novinářům sdělil: "Černomořská flotila Ruska je schopná zničit potenciálního nepřítele, aniž by mu umožnila vyjet z místa jeho dislokace. K tomuto účelu dnes disponujeme vším: rozvědkou, která odhaluje cíle na vzdálenost až 500 kilometrů, prostředky ničení. Jeden komplex Bastion na 350 kilometrů. Až k Bosporu. Jedná se o pobřežní komplex Bastionu. A kromě toho tam jsou ponorky s raketami Kalibrus, námořní letectvo, strategické letouny s raketami s plochou dráhou letu a tak dále."

Připomeňme si, že, jak informovala Pravda.Ru, do rozsáhlého cvičení Kavkaz-2016, které se konalo od 5. do 10. září na území Jižního vojenského okruhu, byla zapojena prakticky celá Černomořská flotila RF.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

77 komentářů :

 1. To jsme moc rád. Snad si mafie z USA a její evropská odnož dá pokoj a nebude se snažit za peníze američanů a evropanů dobíjet Rusko s cílem rozkrádat jeho přírodní zdroje. Jako krvavá Madla Olbrajtová s Kosovem, Čurák Cheney a Bush s Irákem, skřet Sarkozy s Lybií atd atd.

  OdpovědětVymazat
 2. Ať žije velkolepé Rusko! Svoje si nedá, cizí nechce!

  OdpovědětVymazat
 3. Moc bych se neradoval, protože je to v rozporu s Ruským angažmá v Syrii, protože se zde nedokáží vypořádat s hordami fousatých primitivů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ad 15:31
   přiznávám, opět žasnu nad laťkou IQ tohoto tvora. Pravopis tedy, to se musí nechat, na jedničku, avšak ten úsudek. Ach ten úsudek. Takže: "Rusové se v Sýrii nedokáží vyrovnat s hordami fousatých primitivů." - Tu mě napadá zaprvé. 1) ten člověk spíše skupině protiruských příznivců škodí. Neb Syřany, ten kulturní národ, který tu je již tisíce let - Damašek existoval již v době Abrahamově - nazývá fousatými primitivy. Opravdu velkolepá myšlenka. To ovšem Američany neporadí, neb ty hledají někoho inteligentního ze syrské opozice pro dialog. Takže - gól do vlastní branky. A zadruhé) skutečně nemám pocit, že by Rusové nebyli úspěšní. Za rok svého angažmá drží syrský vládní režim, který Rusové podporují, klíčové a uzlové body v Sýrii. Nu, co říci více?
   škoda slov, pánové!
   jirka

   Vymazat
  2. Sorry,že vůbec reaguji ale chci abyste věděl,že to někdo četl: Co takhle nějaký úpadek? Civilizací bylo už spousta a prostě upadly. Argumentovat délkou existence je slaboduché.

   Vymazat
  3. Anonym (15:31):
   Nevidím ten rozpor. Rusko mělo v Sýrii (smluvně) svou voj. základnu, a v r. 2014 bylo oficiálně požádáno legitimní syrskou vládou o pomoc v boji proti nájemným zmetkům a džihádistům. Vlastně proti USA a jejich ochotným vazalům. Protože ti "fousatí" tam skutečně hrají jen roli užitečných pablbů.
   Pokud tu (až dosud docela úspěšnou) osvobozovací operaci přerušovalo, nebylo to v důsledku ztráty jeho iniciativy, ale v důsledku nátlaku a ultimát ze strany USA.
   Které se ani netají snahou svrhnout v Sýrii prezidenta Assada. A proč Assada v zemi, která až do doby zločinného napadení prosperovala? Nejde jim ten Assad na ruku, což je dnes v očích US mocnáře zločin. Pro který byl již předtím likvidován kdekdo, v poslední době Husain, Kaddáfí atd. A pro který měl být nedávno odstraněn i prezident spojeneckého Turecka ...
   Problém není zakopán v Rusku. Je za oceánem.

   Vymazat
  4. Opluštile,
   s prominutím víte o životě v Sýrii za Asada hovno. Máte jen nějaké zprostředkované informace kterým chcete věřit. Stejně jako já.

   Asad byl bez diskuse diktátor který se s nikým nemazal a měl spousty nepřátel (nejen) uvnitř vlastní země.
   Můžeme se pouze bavit o tom, jestli se arabské a africké země bez tvrdé diktatury obejdou nebo ne. Po zkušenostech s Arabským jarem, Afghánistánem a Irákem to vypadá, že ne.

   Vymazat
  5. Problém je především zakopán ve vývojové úrovni Syřanů a muslimů všeobecně,bezesporu. Každý,kdo je schopen pro víru vraždit a v případě muslimů i vnitroislámsky (sunnité v soustavném smrtelném střetu se šíity),je na úrovni evropské Třicetileté války,ve které válčili katolíci s protestanty a nebo spíše ještě níže,protože taková zvěrstva ,jaká provádí především IS,byla v Evropě nevídaná.

   Vymazat
  6. Správně, Evropa se ve své minulosti také neobešla bez tvrdé diktatury a říkalo se jí feudalismus a království. Kdyby někdo v té době Evropě vnucoval demokracii,jako USA a spol. nyní,tvrdě by narazil. Jenže tehdy ještě nebyla taková globalizace a její možnosti. Vlastně je to drzost a hloupost.

   Vymazat
  7. 17.32,arabske staty nejsou uspusobeny na typ zapadni demokracie/ktera neexistuje a je to vrazedni demokracie/potrebuji nad sebe diktatora,jsou kruti k sobe i jinim.Jednou se stalo,ze Moslim.Bratstvi uneslo 2 Syrske generaly s tim,aby byli propusteni nejaci clenove MB..stary hafez dal vyvest 500 veznu na Palmire a dal je zastrelit...Hamu,ako centrum MB,dal srovnat se zemi..MB,uteklo do Egypta,kde sarapati,dodnes.Zapad,jednoduse nepochopil,ze nemuze protlacet svou demokracii do arabskych statu...jinak byli rozvracene ty staty,ktere neobchodovali s juesej potrety !!a to je cela demokracie by juesej !

   Vymazat
  8. Proto existuje ve vesmíru tzv. Čtvrtý Vesmírný zákon "Nezasahuješ do vývoje civilizace sféricky nižší.",protože vyšší vesmírné bytosti už dospěly k tomu poznání,které už i Vás alespoň napadlo.

   Vymazat
  9. Anonym (17:32):
   Je mi vcelku jedno, co si myslíte o Assadovi (jr.). Trvám však na tom, že za jeho vlád Sýrie prosperovala a při sekulární vládě se těšila klidu, i když je to stát s různorodým obyvatelstvem (jak etnicky, tak i nábožensky). Vládnout tam (a úspěšně) to vyžaduje jak cit, tak i autoritu a sílu. Je to ale stále JEN věcí lidu té země!!
   A tak by to asi i zůstalo, nebýt okolnosti, že Assad se postavil proti záměrům USA a spol., mj. tudy vést produktovody s energetickými surovinami (a vyřadit ze hry ruské suroviny)), stejně jako se dlouhodobě staví proti okupaci Golan Izraelem.
   Stal se tak regionálním protivníkem jejich politiky.
   To proto musel být odstraněn, to proto mu nasazují psí hlavu.
   Oč jsou režimy tamních tuhých despocií (Saúdská Ar., Katar aj.) humánnější?? Jenže ty poslouchají jako mopsli. Ke všemu svolní a všehoschopní ...
   V každé zemi světa existuje dost darebáků, kteří jsou ochotni nechat se koupit. Aby pro mezinárodní společenství (jakože) stáli v opozici proti legitimní vládě. Tak se to děje všude, kde Globální minotaurus (a jeho mocichtivé klony) chtějí svrhnout vládu a její odstranění pokrytecky odůvodnit obhajobou "lidských práv". Tato farizejská metoda. tzv. agenda lidských práv, je dnes i povyšována nad mezinárodní právo!!
   A přesně to se událo v Lýbii i Sýrii. Které byly zločinně napadeny jak přímo, tak i zprostředkovaně - pomocí místních nájemních hrdlořezů. Financovaných a vyzbrojovaných jak USA, tak jejich vazaly.
   A to je ten příběh o "tyranu" Assadovi ...

   Vymazat
  10. Třicetiletá válka byla nedávno i na Britských ostrovech ?

   Vymazat
  11. Pochybuji,že třicetiletá, pochybuji,že válka, pochybuji,že na Britských ostrovech,protože právě proto (Irsko).

   Vymazat
  12. Máš plnovous? Primitiv už jsi.

   Vymazat
  13. Jsou zcela zbytečné dohady s předpojatými idioty. Takový jedinec donekonečna opovrhující východním a vzhlížející k západu, který se na něj stejně dívá skrze prsty, využije ho maximálně jako užitečného blbečka, jako munici do strojku na genocidu. Chudáky nechme být, prožijí svůj život v oblouznění, bez šance pochopení.

   Vymazat
 4. Preventivně odpovím na předvídatelné příspěvky trotlů. Toto není válečná propaganda, ale potvrzení obranyschopnosti RF. Bez cpaní se USA do oblasti Černého moře by takováto opatření a cvičení nebyla nutná. Speciálně pro toho, co si pořád plete příčinu a následek: příčina - expanze NATO do oblasti Černomoří, následek - RF posiluje obranu tohoto regionu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A příčinou expanze NATO jsou obavy sousedních států z Rusáků po zkušenostech s nimi. Vědí, že sami nezmůžou proti Rusákovi nic, proto hledají pomoc u NATO.
   Samozřejmě, USA těchto OPODSTATNĚNÝCH obav využívá ke zvyšování svého vlivu.

   To je speciálně pro vás který si pletete příčinu a následek.

   Vymazat
  2. 17:18 Možná vám uniklo, že řeč je o oblasti Černého moře. Jaké konkrétní OPODSTATŇENÉ obavy přivedly Bulharsko a Rumunsko do NATO v roce 2004? Nebyl to spíše zájem NATO dostat své základny co nejblíže k Rusku? Když vedle sebe položíte "obavy" a "zájem", poznáte sám, co asi bylo silnější. Pokud ovšem dokážete posuzovat věci objektivně. Dnes jde o další posilování přítomnosti NATO v námořních silách Bulharska a Rumunska. Jaká konkrétní hrozba ze strany Ruska to vyvolala? A neříkejte, že to je posilováním obrany Ruska na jihozápadě, o kterém mluví článek.

   Vymazat
  3. Zkušenosti jsou takový, že bez Ruska by neexistovalo ani Rumunsko, natož Bulharsko. Jenže Rumuni jsu neslovanští xindlové, ti půjdou s každým jednou s Frantíky (1916, kdy svým vstupem do války posrali brusilovskou ofenzívu), jindy s Němci (1941 okupovali Oděssu na Ukrajině). To Bulhaři aspoň ví kam patří a když si Hitler povolal cara Borise, aby ho donutil vyhlásit válku SSSR, ten mu jasně řekl, že nikdy nepůjde prti ruskému národu, jehož car ho jako dítě houpal na kolenou!! Hitler ho seřval jak malýho kluka a car pak dostal po nástupu do vozu infarkt a zemřel.
   Co se týká Baltů, ti v žoldu Anglánů vyhnali své Němce a pak masakrovali rusy, kteří k nim utíkali pod ochranou generála Juděniče před řáděním židobolševiků, v jejichž službách njevíc vraždili právě Lotyši, spolu s Čínany! Co s takovým xindlem! Ti se maj bát právem! Nebejt Rusů, tak je papežovi křižáci vyhubili jako staré pohanské Prusy! Ti maj leda děkovat za svou existenci a držet hubu a krok! Místo rejdů a zvaní yenkýjských vrahů a loupežníků do země patřících Rusům! Páč Káťa Velká za Pobaltí švédskýmu králi zaplatila!

   Vymazat
  4. To bol Peter Veľký, čo za Pobaltie zaplatil - lebo ak by sa tam bojovalo, po tých národoch by nezostalo stopy...

   Vymazat
 5. Hurá - zase jsme se dočkali militantní propagandy z Ruska ! Já už se bál, že dnes nic !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má z toho radost jako pes z měsíčku. Vidím do něj jako do hubený kozy (rčení z Rokycanska, lépe bych to neřekl). Odpověď máte v už 15:34.

   Vymazat
 6. Začněte raději logicky uvažovat,dokud je ještě čas-vy propagando!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1627 myslíte čas k večeši ? Ještě není, mám čas.

   Vymazat
  2. Pro 16:47 Myslíš si kdovíjak nejsi vtipný, ale bohudík jsi jenom hloupý! V.J.Horák
   P,S. a k večeři si nech udělat vtipnou kaši!

   Vymazat
  3. Vtipnou kaši já rád: Dvě konzervy sardinek, dva cukry (kostky) nechat rozpustit v jejich nálevu, přidat skořici a trochu medu (ne více jak jednu lžičku) a citrón. Tato směs se zamíchá se solí rozpuštěnou v mléce (asi tak jedno až dvě deci) a nechá se ohřát na teplotu maximálně 43°C. Potom se už může ochladit a jíst kdykoliv, uvidíte,že ve vás vyvolá smích.

   Vymazat
  4. 22:17 Po takové dobrotě není divu, že jsi tak zblbnul.

   Vymazat
  5. 22:17 uvařím ti, až bude ČAS- Sekerovou polívku...
   Ve tvý vlastní hlavě - hrnci ! ! !
   MM

   Vymazat
 7. Jde o jemné upozornění na to, s čím se setká ten, kdo bude chtít navézt do Ruska. Je velká chuť zapojit Ukrajince. Ti ale bojovat nechtějí, tak je doplní další státy. Jaké si můžeme domyslet. Američani to nebudou a "staré" země NATO a EU také ne. Tedy my, v rámci odrážení "ruské agrese" na Ukrajinu. Když si uvědomím stav naší "armády" a nadšení v zázemí jsem rád, že už se mně to netýká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1636
   trpíte nějakou duševní nemocí ? Proč by někdo chtěl napadnout Rusko ??
   Kdyby to chtěl Západ udělat, tak měl mimořádnou příležirost třeba po 1991 - rozpadl se SSSR, nic v Rusku nefungovalo a veškeré bohatství bylo možné získat skoro zadara.
   Západ nic takového neudělal - naopak podal Rusku ruku a nabídl spolupráci, dokonce i členství v NATO.
   Co tady pořád blábolíte o USA a Západu, který chce údajně napadnout Rusko ?? Jak na to a kdo proboha přišel ?

   Vymazat
  2. blahoslavení chudí duchem - tak se to ČT daří vymývat mozky, jen chudák bez mozku může napsat takovou kokotinu, přece v Rusku měli Jelcina , CHodorkovského a jemu podobný šmejdy, který by jim vše přenechali bez boje. Jen Jelcin zklamal, asi byl přece jen vlastenec - vybral si nástupce Putina a tím jim do toho hodil vidle. Jak prosté.

   Vymazat
  3. 1712 aha - jak je to prosté !! blbá Amerika si mohla všechno ukradnout ale neudělala to a spoléhala na asi 75-ti letého Jelcina že tam bude ještě asi tak 100 dalších let, takže Amerika nic speciálního nepodnikla !!
   Super logika, na to by nepřišel jen tak někdo !

   Vymazat
  4. 17:16

   Máte plnou pravdu.
   A ještě ten blbý západ čekal na útok 20 let až Rusko z příjmů za suroviny stihne kompletně přezbrojit a zmodernizovat armádu.
   Taky tam ten blbý západ investoval a otevřel pobočky všech svých významnějších firem. Aby je pak mohl rozmlátit.

   Na to by jeden vážně nepřišel. Jen komunistický hňup s palicí kompletně vymytou rusáckou propagandou.

   Vymazat
  5. Povšiměte si, jak ten sem přidělený agent provokatér kromě svých mouder z americké encyklopedie vždycky připojí nám, podlidem, nějakou tu urážku. Troufá si, protože si myslí, že se tím stane součástí americké vyjímečnosti (Obamův termín). Podobným termínem operovali náckové, ti to označovali jako arijskou nadřazenost.

   Vymazat
  6. Chudák Chujmer debilovič,jako havloidního kreténa ho tady normální lidi mají u prdele....a ten zlitej kretén zase bude trávit noc na záchytce a ne ve Fuckingtownu!!!!

   Vymazat
  7. 17:24 - si to nemůžou štrejchnout, pochop to. Jdi do Teláče a taky se tam ta rozežvaň, nač ty tajný atomovky, nač ta okupace Golan, nač ty rejdy po světě s prosazováním krávoviny o "zákazy popírání" atd, atd. Co Ti řeknou? Tě pošlou pěkně do prdele! Žvaň jim vo tom, že když je nenapad Ahmadínežád, že Rouhání je nenapadne, že Irán staví jaderný elektrárny jen pro energetickou soběstačnost atd. atd. Zavřou Tě až zčernáš!!
   A proč? Páč maj blbý zkušenosti z minula. A to jak praví rabín Mizrachi v reálu Židé ztratili v minulé válce jen milion lidí - http://www.shekel.cz/39280/londyn-nechce-rabina

   a přesto jim to stačí aby tě nakopali do prdele, kdybys jim zkoušel něco vymlouvat. Rusové v téže ztratili 10 milionů lidí, možná až 15! Takže tím spíš se na kecy vyserou a budu zbrojit a zbrojit! Aby byli připravení, až zase přijdou, a oni přijdou! Přišli 1612, 1712, 1812, 1914, 1941 a přijdou znovu!

   Vymazat
 8. A Rusko jako obvykle přisunuje co nejblíže k dislokacím NATO svoji techniku. Dokonce vojsky hýbe a dokonce provádí cvičení v blízkosti svých hranic a s Čínou kokonce i na vodě mimi ruské teritoriální vody. Nechutné! Kdo se na to má klidně dívat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1731 u té zmiňované hraniční čáry mezi NATO a Ruskem je na jedné straně 30.000 vojáků a na druhé 4.000 vojáků.
   Kdo z koho má mít právo se více obávat ?
   Odpovězte si sám, kdo je kdo..

   Vymazat
  2. Rusové statečných vojáků NATO.

   Vymazat
  3. 17:35
   Že byl Havel vychlastanec víme a vidíme na tvých dokola se opakujících se hodinách,Chujmere debiloviči!!!!

   Vymazat
  4. 17:35 - to sou žvásty! Rusko má statisíce vojáků, debile jeden! Tys to ty kreténskej vymaštěnče co tu furt metá jednu pintu nepochopil, debile jeden debilní. Tak ty kreténe pořádně vyčisti ty svý zkurvený špičatý ušiska! Máš? Tak:

   Rusko přisunulo do oblasti hraničící s Pobaltím k stávajícím 180 tisícům mužů armády RF + 60 tisícům mužů Běloruské armády posily 30 tisíc mužů, aby dorovnaly na potřebný stav!! Debile!!!

   Tudíž nyní mají na hranici s NATO 270 tisíc vojáků!!! Proti nim tam stojí o něco větší počet vojsk NATO! Jedná se o zhruba 100 tisíc vojáků Polska, 15 tisíc litevských vojáků, 6 tisíc lotyšských vojáků + 12 tisíc esesáků (příslušníků Národní gardy), 6600 estonských vojáků + neurčitý počet esesáků (gardy) a jakýchsi 4 tisíce poradců z NATO či co - s těma ty kreténe debilní vůbec neoperuj, to jsou opereťáci, ti by utekli první, pokud je už sami Yenkýjci dávno nestáhli!! Ale ti esesáci se nedaj - ti jsou nehorší! A prej i Litva jich má 100 tisíc!! Blbe debilní! Na ty je třeba myslet, proto tam Rusové musí nutně mít v mírovém stavu 300 tisícovou armádu vybavenou moderní technikou!! Krom toho má další čtvrt milionu mužů na jihovýchodě, proti Ukrajině, která má 200 tisíc vojáků a nespočet esesáků!

   Vymazat
  5. A samozřejmě připočti armády a námořní pěchotu Finska a Švédska! debiloviči! To máme dalších 100 tisíc vojska a nespočet esesáků (z nichž ale mnozí již aktivně působí v řadách praporů Azov a Ajdar na Ukrajině) ...

   Vymazat
  6. Takže si debiloviči sečti - máš to ve Wiki všechno a googlovat umíš, to musí i takový hovado jako ty zvládnout - jen Pobaltí má 300 tisíc esesáků + 60 tisíc profi vojska! A k tomu poláci a finsko - švédské síly a máme tu dalších 240 tisíc vojska! To máš 600 tisíc! Proti nim stojí necelých 300 tisíc rusko-běloruských sil, debiloviči!
   Asi se hovadsky páč hovadem jsi) zeptáš, jak je to možné? Takto, debile: na útok potřebuješ poměr sil 3:1!! A to agresor dobře ví! Takže když přisune do oblasti dalších 200 tisíc mužů nebo zmobilizujde třeba polský esesáky, tak i pan Putin tam přisune např. 100 tisíc vojáků, aby ten poměr opět zvrátil .. jenže to hovadoj tvýho typu asi nemá cenu moc objasňovat.

   Vymazat
  7. Je zbytečné opakovat pořád dokola tomu trotlovi 17:35 co dobře ví. Je to jeho osvědčená lež, na kterou mu někdo vždycky skočí. Takových má několik a pořád je opakuje. Vždycky má dobrý pocit důležitosti, že někoho znovu vyprovokoval.

   Vymazat
  8. 22:41 - je to divný idiot. Proč si ten článek nepřečte pořádně!! Že Estonsko s dalšími státy Pobaltí požádalo o "posilu" a dostalo 4 000 personálu jakési techniky co tam dorazila z UK!! A ten debil to furt vomílá jako že to tam má NATO celkem! Blbec si plete si pojem "posila" a "stav"!

   Vymazat
 9. Proč mi někdo smazal můj vysoce inteligentní text? Protože nebyl schopen ho logikou pochopit,i s tím musím tedy počítat. Takže: Pokud je válečná převaha povolena,pak se divím snaze Ruska se jí ze strany NATO vyhnout,respektive chybí mi ten ruský argument proč s ní nesouhlasí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Psychouš mi to smazal, no jasně, zase si hraje na Boha,protože on je tím,kdo ví co je normální,.. ačkoliv a logicky neví nic o nadgenialitě,směji se.

   Vymazat
  2. Někdy si prostě říkám: Proč Česko nesmí být válečně stejně silné jako Rusko? Rusko by přece se svou válečnou i množstevní převahou vždy vyhrálo. To, je to nefér,o kterém jsem mluvil v tom mi vymazaném příspěvku. Chce to změnu.

   Vymazat
  3. Když se o tom uvažuje dál,dospěje se k závěru,k logickému, že by asi neměl zvítězit barbar a ať už v jakémkoliv jeho množství nad někým,kdo je už vývojově výše a zároveň i dostatečně pozitivní,protože by to odporovalo "Božímu plánu,respektive záměru",jak sděluje papež František I.,směji se. Bylo by to prostě a jednoduše nesprávné a zase,nelogické. Tak proč jste mne vymazal,psychiatře?

   Vymazat
  4. 18:21-možná proto, že se smějete často a pan "psychiatr" už ví proč. Vývojově vyšší bytost je třeba chránit před barbary.

   Vymazat
 10. V Rusku pokracuje ekonomicka recese, nejsou penize ani na duchody, ale Putler zbroji jako sileny.
  A particka komunistickych vlastizradcu mu jeste tleska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nasrávač opět v akci. Co tu plodí,samé sračky, bere za to asi kačky.

   Vymazat
  2. Ale vždyť to je přece pravda, někteří Rusové už nemají ani na toaletní papír,přičemž faktem je,že pro ně není prioritou,protože Rusko je velké a má mnoho stromů.

   Vymazat
  3. V Slovanskych zemich,americanum psenka nepokvete !V pripade valky Slovani prejdou na stranu RF...jenom Cesi,nevime kde se pridaji,zrejme,k Nemecku,nebo oni se k Slovanum nepocitaj!A podle postoje podrztasek Sobotku a Belobradka se Cesi opet prodaji ku komukoliv !!

   Vymazat
  4. Češi nejsou Němci a to Vám asi řekne každý Čech i kdybyste o v hluboké regresi vzbudil.

   Vymazat
  5. 19.00,tak kurva,co za krizovatku jsou??Kto jsme?

   Vymazat
  6. 18.oo,promin,ale,aby nas vedla Baba,8000km od nas ,to je skutecne scestni !!A navic,aby nas v ramci solidarity zavedla do valky se statama,se kterymi ,my nemame nic,je falesna solidarita.

   Vymazat
  7. Už dostatečně sami sebou? Češi už nejsou křesťané,protože vlastním myšlením přestali věřit v pravdivost jeho tvrzení, Češi už nejsou především slované,protože už jsou na úrovni občanské společnosti bez ohledu na rasu nebo národnost a vypadá to,obecně,že Češi už začali i plně samostatně myslet,takže je možné přinést jim vyšší moderní víru (vesmírnou a vědeckou) společnou pro celý svět. To se ale někomu nelíbilo a udělal maximum aby zlikvidoval jejich přirozené krále-vůdce a asi všichni vědí kdo. Proto u Čechů,alespoň zatím,převládá zbabělost,..protože je prostě nemá kdo vést,respektive někdo,za kým by přirozeně šli a oni se tedy přirozeně bojí,že "boj" nezvládnou.

   Vymazat
  8. V obleženým Leningradu čéče nebyl ani chleba! A představ si - Ždanov zbrojil jak zjednanej! A ldi - i nekomunisti - představ si to čéče - mu ještě tleskali! No ap pak vyhrál a tleskal mu zase! A ti co blbě žvanili jak ty maj kolem Leningradu pěkný hrobečky:) Budeš je následovat ...

   Vymazat
  9. oprava: Lid

   Vymazat
 11. Jednou se NATO chlubilo ze vysadi do 24 hodin 5 tisic vysadkaru,kdekoliv...RF kontrovala,ze oni za 48 hodin 35 tisic...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To RF asi myslela,že na vlastním území.

   Vymazat
  2. Myslis,ze ma tak omezene kapacity,ze jen na svim uzemim??Nikdy nepodcenuj nepritele !!

   Vymazat
  3. Nikdy nepodceňuj Západní protileteckou obranu.

   Vymazat
  4. 19:25 - protiletecká obrana je ti proti kosmickým silám na hovno! Ti ruští kosmoparagáni by překvapili Yenkýjský nosatý vrahy a vobřezaný loupežníky z vesmíru!

   Vymazat
  5. Zní to hezky,Velitel vzdušných a kosmických sil. Podobně jako Potěmkinova moderní vesnice.

   Vymazat
  6. 21:20 - žádnej velitel! Ten se na to vysere, vydá rozkaz a zapomene ... to prostí vojáci s raketovými padáky se snesou z kosmu a pokosí tvý nosatý vopjzelý filckonoše dřív než vykoktaj Po-těm-kin!:)))

   Vymazat
  7. Chumajko, žiadna "Potemkinova dedina neexistovala! To si vymyslel nemecký kronikár a vždy proptiruská Európa prevzala a omieľala! Knieža Potemkin vybudoval za neuveriteľne krátky čas po vyhnaní Turkov na Kryme pevnosť Sevastopoľ a okolité dediny, aby vojakov živili! Dostal za to dve najvyššie vyznamenania od Kataríny I.! Nemci to nemohli pochopiť a tak si vymysleli bájku!

   Vymazat
 12. ad 17:05 - Vaši reakci na moji poznámku považuji za příliš chvatnou a nedostatečně promyšlenou. takže vy si skutečně myslíte, že v Sýrii žijí primitivové? A že syrská civilizace zažívá bůhvíjaký úpadek. Pak ovšem navolte axiomy a kritéria, podle kterých hodnotíte? A definujte koho hodnotíte? Syřany jako národ? Jako náboženské společenství? Hodnotíte jako primitivy obyvatele měst nebo vesnic. Jsou snad pro vás primitovové obchodníci hovořící několika světovými jazyky? nebo jste spíše myslel všechny ony dobrodruhy, kteří si přijeli do Sýrie zaválčit? Nevím, nevím.
  a zadruhé, co se vašeho názoru o úpadku civilizace dotýče. Proboha, člověče, vy se cítíte, hodnotit jiné civilizace a kultury. zkuste spíše zhodnotit nás a naši civilizaci? dvě světové války - to je evropská záležitost; naprostá neúctu k sakrálnu - to je evropská záležitost; hedonismus a nechuť mít a vychovávat děti - to je evropská záležitost; potraty, které jsme my Evropané přestali kriminalizovat a naopak je preferujeme hovoříc o "plánovaném rodičovství"; plýtvání zdroji - to je evropo-americká záležitost. podpora všech možných úchylek - to je evropo-americká záležitost. ... a hlavně, naše obrovská pýcha vedoucí nás k přesvědčení, že naše civilizace bílého muže je nejdokonalejší ...
  Pochopitelně, můžete hned namítnout, že máme hodnotový systém postavený lépe, třeba na rovnoprávnosti muže a ženy. Ale človíčku, právě to se nám hroutí - ten systém totiž nastavili v Evropě křesťané, a těch tu je už jen málo. ale to je na jiné povídání...
  jirka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla nejdokonalejší! Než se stalo pravdou co píšeš staly se ale určité události! Největší chybou naší rasy byla naše vzájmená řevnivost a též sebeuspokojení a z něj plynoucí ztráta ostražitosti! - https://www.youtube.com/watch?v=5Nh-qvN_Vmo

   Vymazat
  2. 22:37 Nejsem ten, na koho reagujete, ale vaše úvaha je zajímavá. Vede k otázce, co vlastně lze považovat za rozvoj civilizace, za kulturní pokrok. Podle mého názoru je to všechno, co posouvá člověka od instinktů a pudů k lidství. O to se v podstatě snažila všechna náboženství. Ovšem podle představ a úrovně znalostí lidí, kteří v nějakém historickém stavu společnosti sepsali to či ono "písmo svaté". Boha do toho zamontovali jen proto, aby svá "přikázání" opřeli o nezpochybnitelnou autoritu. Jenže tím také znemožnili adaptaci pravidel podle vývoje lidského poznání a společnosti. To platí jak pro islám, tak pro křesťanství. Přitom Západní společnost se víry v Boha zbavuje, ale chybí jí nějaké nové "desatero", kterým by se řídila. V principu by stačilo jediné pravidlo: "Co nechceš aby jiní tobě činili, nečiň ty jim". Jenže to je v přímém rozporu s ideou kapitalismu, založeném na individualismu, sobectví a bezohlednosti. Místo kultivace lidství je vrcholným cílem konzum. Proto i všeobecný (možná záměrný) úpadek kultury.

   Vymazat
  3. Já odpověděl ale nebudu to psát znovu,bylo to dost dlouhé a asi zase nějací hackeři mi zabránili text odeslat a byl mi smazán.

   Vymazat
  4. ..... jen bych k tomu chtěl dodat: Jak je vám libo. Útočíte ,hackeři, dobrá.

   Vymazat
  5. 0:06+0:07 Nenechte se znechutit. Nejsou to hackeři, ale nějaký problém Google, na jehož platformě tento web běží. Občas se to stane.

   Vymazat
  6. Tak tedy jen velmi krátce: Sociální jistoty + stupeň a dostupnost vzdělání + míra ale i vnitřní demokracie,což obsahuje samozřejmě a především rovnost pohlaví ve vlastní volbě. To jsou oficiální ZÁKLADNÍ kritéria stupně civilizace.

   Vymazat
 13. Co si to ti rusáci dovoluji ? Mít vlastní funkční armádu ?! Taková drzost !

  OdpovědětVymazat