Reklama

pondělí 26. září 2016

Nenápadně a bez poprasku v médiích: bitevníky Su-25 jsou zpět v Sýrii (video) napsal/přeložil Geo
26. 9. 2016   Eurasia 24
Vojenská aktivita syrské armády a ruského letectva v Sýrii v posledních dnech a hodinách výrazně vzrostla, čemuž nasvědčují nejen zprávy z bojiště, ale i hysterie západních médií a politiků. Rusové mezi tím znovu posilují svoji přítomnost v Sýrii.
Na čerstvých záběrech pořadu televize RT Ruptly ze syrského bojiště je zachycen jako by mimochodem bitevník Su-25UB pohybující se nad provincií Latakia v průběhu ofenzívy Syrské arabské armády.

Jde nepochybně o letoun Vzdušných a kosmických sil Ruské federace (Sýrie tímto typem nedisponuje), pravděpodobně odpovídající nejnovějšímu modernizačnímu standardu. Defence Blog totiž na záběrech z videa zaznamenal prvky nainstalovaného nového systému vlastní ochrany Vitebsk.Významným prvkem modernizovaných „šturmoviků“ je optoelektronický zaměřovací systém SOLT-25 (zahrnující optické, laserové a infračervené senzory) a komplex radioelektronické ochrany Vitebsk.

SOLT, nainstalovaný namísto původní laserové stanice Klen, umožňuje nejen zjistit, ale také sledovat cíl, a to ve dne i v noci a v nepříznivých meteorologických podmínkách až na vzdálenost 8 km s přesností 0,5 m. Optická část systému podává obraz cíle s šestnáctinásobným zvětšením prostřednictvím televizního kanálu, součástí systému je termokamera a laserový dálkoměr, který nejen měří vzdálenost letadla od cíle, ale současně jej ozařuje pro laserem naváděné bomby nebo rakety.

Systém L370K25 Vitebsk-25 zase poskytuje ochranu před rozličnými riziky včetně protiletadlových řízených střel krátkého dosahu, kterými teroristé v Sýrii prokazatelné disponují.

Bitevníky Su-25 opustily ruskou základnu v Chumajnim (nebo také Hmeimim) mezi 15. a 20. březnem letošního roku, od té doby doteď nebyly v Sýrii pozorovány.
video zde

9 komentářů :

 1. Hlavne v Aleppu se Rusaci i Asad vyznamenali. Zcela vyvrazdene, vypalene mesto.
  Za takove dilo by se nemusel stydet ani Adolf Hitler.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jak , emericky svazaku? V lebce nalito nebo nablito? Asi ti leze na nervy , ze u Allepa zakukali zapadni reziseri svehho svinstva v Allepu. Kdysi jsme si mysleli , ze nemuze existovat vetsi kreten, nez byl normalizacni svazak . Jak se ukazalo , tak muze - sametovi svazaci stokrat prebijeji nekdejsi tupou normalizacni zakladnu. Emerika musi opravdu hodne v kloace, kdyz toto je jeji uvedomnely diskuter.

   Smazat
  2. Stejně jako anglo-francouzští teroristé proměnili v horu trosek Syrtu - https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2011/11/libia-nato.jpg

   To je ta karma, hochu. Ti co proti vůli lidu Syrty jeho město ovládli a zničili nyní podporují obyvatele Halabu, ale jim nedá šanci pan Assad s panem Nasralláhem, podporovanými pro změnu ruským letectvem, chytcht a kiš!

   Smazat
  3. 20:19 byl v Aleppu, zažil hlad a neštovice, žízeň a sexuální abstinenci, učil se od podřezávačů hlav jejich praktiky a teď svůj názor a zkušenosti přenáší do českého publika. Díky mu, fakt, dík.

   Smazat
  4. 20:29!!!!Presne tak kobercove nalety napalm kazetove bomby Tocky U Kalibre to vseto vam bude padat na vase tupe mozky aby ste pochopili ze tezat hlavy ludom je zlocinom NAPADLI STE SYRSKY LUD BUDEDE PIKAT ZA OKUPACIU!!!!

   Smazat
  5. Aa jejej, zase nějaký chudák.

   Kdo posílá do Sýrie zbraně, aby dál přiživoval válku v této zemi? Malá nápověda pro hlupáky - Rusko to není.

   Smazat
 2. Výborně, ruské a syrské včeličky si zabzučí.

  OdpovědětSmazat
 3. doufam ze tu valku assad a rusove vitezne ukoncej

  OdpovědětSmazat
 4. Na základě Mnichovské dohody (30.9.1938) obsadila nacistická vojska naše pohraničí. Ztratili jsme jednu třetinu území s 1,250.000 obyvatel české a slovenské národnosti, 40% všeho průmyslu a většinu surovinových zdrojů, přervány byly dopravní spoje, zničen obranný systém. Ale horší než materiální ztráty byly ztráty morální, rozklad politického a ideového systému l. republiky. President E. Beneš pod nátlakem abdikoval, na jeho místo byl zvolen představitel nové státní ideje, E. Hácha. Veřejný prostor se naplnil hrubým štvaním, hanobením a tupením předchozího dvacetiletí, obou presidentů a jejich díla, budování samostatného státu, ideálů občanské demokracie, humanity, svobody a rovnosti. Zvedla se vlna nenávisti k všemu demokratickému a vlasteneckému, k národním tradicím, l. odboji, legionářům, socialistům, komunistům. Ideálem se stala přízeň mocného souseda, spokojenost s vlastní podřízeností, pýcha na příslušnost k velikému celku Velkoněmecké říše. Josef Čapek v listopadu 1938 napsal: „Co jste štváči, traviči, spekulanti bez svědomí udělali z národa, z lidu Masarykova pohřbu, Všesokolského sletu, mobilizace. Ne ztracené území, ale toto je národní katastrofa“. Uštván zmíněnými „traviči“ o měsíc později skonal jeho bratr, Karel Čapek.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.