Reklama

.

.

neděle 11. září 2016

Neoliberální ČSSD

Béda
11.9.2016   Outsidermadia

Zanedlouho tomu budou tři roky, co jsem napsal krátkou úvahu na téma Je ČSSD levicovou stranou? Dnes bych své tehdejší argumenty ještě rozšířil.


Česká strana sociálně demokratická:

 • v politické oblasti podporovala vstup ĆR do NATO, přelety NATO v průběhu protisrbské „kampaně“, podporovala mezinárodní zločiny NATO v různých zemích, podpořila politicky, materiálně neletálními vojenskými prostředky a léčbou majdanských nacistických bojovníků „za demokracii“ nacistický nedemokratický, násilný a neústavní puč na Ukrajině, podpořila v OSN zamítnutí rezoluce zakazující propagaci nacismu, podporuje tuhou bruselskou diktaturu, podpořila politicky motivované umělé sankce proti Rusku;
 • v ekonomické oblasti se podílela na privatizacích státního majetku – z těch největších na převodu státního finančního systému do rukou „1%“ mezinárodní bankovní oligarchie, na církevních restitucích, na přijetí zákona o fotovoltaice (s velikou pravděpodobností mohou profitovat někteří poslanci anebo rodiny poslanců ČSSD na tomto tunelu do peněženek občanů – i těch sociálně slabších). ČSSD podpořila protiruské sankce a úzce spolupracovala a spolupracuje s velkým kapitálem, oligarchy jak na vládní úrovni, tak formou různých pobídek, daňových prázdnin nadnárodním firmám a pod.. Dále podporuje zavedení korporátní totality formou TTIP a nutno říct, že zpravidla před volbami „hodí pod stůl“ své voličské základně pastelkovné anebo čtyřicetikorunové přilepšení důchodcům (na 1 chleba měsíčně);
 • v oblasti sociální a lidských práv se spolupodílela na paralyzování odborového hnutí (odboroví předáci jsou odměňováni tučnými politickými koryty v EU, v senátu a pod.) a na úpadku pracovního zákonodárství, podporuje masovou migraci gastarbeitrů ze „zdemokratizované“ bankrotující západní neválečné části Ukrajiny (přitom zbídačené lidi z válkou zmítaného východu Ukrajiny nijak nepodpořila), kteří pomáhají podnikatelské vrstvě v ČR srážet mzdy a životní úroveň zaměstnaců, podporuje západní intervence v cizích zemích a tichou podporou migrační invaze (viz uniklé emaily poradce premiéra Sobotky) podporuje perspektivní zničení konceptu národního státu, sociálního systému, zdravotního systému , důchodového systému a „přepsání“ systému vžitých tradic a hodnot (viz kupř. vztahy muže a ženy, emancipace žen, rovnost pohlaví, nahrazení demokracie náboženským dogmatismem…) na obraz přistěhovalců. 

Na závěr zůstává pouze položit obligátní otázku: Čí zájmy primárně reprezentuje tato politická strana?

24 komentářů :

 1. Máte naprostou pravdu, je to katastrofa!!! Problém je ale jinde, mohli by to vše dělat, pokud by je české trubky nevolili??? Doufám, že příští volby budou pro ně konečná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sociální demokracie už celých 100 let zrazuje levici pracující i svůj vlastní národ...Toť nic nového.
   Dnes se ale propracovala do vyššího levelu:stala se otevřeně "asociální pademokracií se vším všudy" a levicí se nazývá pouze podle místa uložení zbytku kdysi chlouby páně Sobotkovic a to v levé nohavici.
   Dnes tzv.socdemáci už nezrazují svůj národ a dělnictvo,to už dávno završili,nýbrž jej cíleně likvidují....

   Vymazat
  2. Konečné? Omyl vážení. Oni to mají ví velice dobře finančně podchyceno na komunální bázi. Ovládli totiž celou Národní frontu. Hasiče, sportovce, zahrádkáře, prostě od hasičů po včelaře a rybáře. Všichni ti dostávají nějaké prebendy pochopitelně ze státního. Ovšem pouze s doporučením volit je. A co by český človíček neudělal pro peníze, žejo. Dnes přece každý ví, že už tu platí ono okřídlené - peníze až na 1. místě.A kritici šaškují ve veřejném divadle, místo toho aby se podívali na jejich hospodaření a nejen jejich. Vždyť i spor s panem Altnerem nějak rychle zmlknul...

   Vymazat
 2. Tady prostě někdo vyměnil nejen vlastní čest, ale i celou svou partaj za poklonkování Makrelbábě a především Bruselu, nehledě na zpronevěření se předvolebním slibům, jako bylo anulování církevních restitucí. Teď to pocítí nejen sám, čehož by nebyla žádná škoda, ale především politická strana, kterou zcela zdiskreditoval a zničil.

  OdpovědětVymazat
 3. Autor mj. tvrdí, že se ČSSD "podílela na církevních restitucích".
  Takže jen pro pořádek - hlasování o "církevních restitucích" se poslanci ČSSD neúčastnili: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=56804
  Můžete si najít jména všech 102 poslanců, kteří pro zákon hlasovali - včetně slavného Romana Pekárka:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_Pek%C3%A1rek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neúčastnili a tím pádem nebyli proti! Zmenšili kvórum... a pak si do vlády vzali lidovce a tím si sami dobrovolně a asi i záměrně zablokovali cestu k nápravě loupeže zvané "církevní restituce". Marek

   Vymazat
  2. Zajisté, že podílela tím, že tomu typicky po socdemácku vyčůraně, nechala volný průběh. Před volbami to podělali falešnými sliby, aby nalákali voliče, aby pak ty sliby zničili koalicí s lidovci. Je to evidentně nejkřivější partaj ze všech a byla již za první republiky.

   Vymazat
 4. Výčet hříchů soc.dem. není sice úplný, ale je dostatečně reprezentativní. Bohužel, základní problém zůstává nevyřešen. Koho volit? Ani jedna strana mně z různých důvodů nevyhovuje...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak vol kohokoli z opozice.

   Vymazat
  2. Je mezi těmi důvody i tvoje hloupost? Sem s těmi důvody. Stačí jen u parlamentních stran.

   Vymazat
 5. ČSSD se tak křečovitě snaží odlišovat od postojů komunistů, až se dostává na pozice pravice. To je její největší problém. Jen si všimněte, jak některé kroky Zaorálka a Sobotky ODS i TOP kvitují s povděkem. ČSSD zapoměla na svou histori i na starou pravdu: "Když tě chválí protivník, děláš něco špatně".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co ČSSD slíbila Kellerovi. Stálo mu za to spolupracovat?

   Vymazat
  2. Keller vlastně uchránil protilidovou sociální demokracii v evropských volbách od zaslouženého propadáku. To jsou konce???

   Vymazat
 6. Bédo, pište raději pro NR než pro OM, kde se diskutéři neodváží napsat ani ň.

  OdpovědětVymazat
 7. Jaký je rozdíl mezi slabým Nečasem a neprůbojným Sobotkou,který když problém,hned se schová pod Merkelové sukně.

  OdpovědětVymazat
 8. 8:18-Oba stojí za hovno,ale jistý rozdíl tu je:Nečas byl předsedou vlády korupčníků a Sobotka zrádců...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... zrádců a navrch korupčníků!!!

   Vymazat
 9. 1) Tohle je hloupý článek - ČSSD privatizovala bankovní sektor je proto, aby tu skončil bankovní socialismus, který spustila ODS a který každému zloději a tuneláři vytvářel předpoklady pro rozkrádání majetku za bílého dne. A daňoví poplatníci tohle řádění sanovali!!! Vytýkat tohle ČSSD může jen úplný bloud!
  2) S církevními restitucemi neměla ČSSD absolutně nic společného! Autor by se měl probudit do reality! Dar církvím byl v režii ODS a TOP09!
  3) Fotovoltaika. Byla to vláda modré mafie, kdo trestuhodně prošvihnul pokles cen solárních panelů a tím vybudovala tenhle luxusní tunel! Když ČSSD prosazovala dotace na FV (Bursíkův návrh!), motivem bylo podpořit pokládání FV panelů na střechy domů. Tehdy nikdo nemohl tušit, že tu budou vznikat FV elektrárny! A ještě dodatek - byla to pravice, kdo shodil restriktivní zákon na úplné zrušení anonymních akcií!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 1) Velmi blbá výmluva. Česká vláda nekontroluje z finančního hlediska vůbec nic. Místo domácích zlodějů nám kradou cizí zloději. Česká spořitelna kočírovaná rakouskou Erste posílá ročně do ciziny 9 miliard a komerční banka 8 miliard. Jsou to údaje řekněme plus minus. Tyto peníze mohly být utraceny doma. Geniální by bylo, kdyby se přes rakouskou Erste u nás vyplácely důchody. Tuto špinavost nelze socdem odpustit.
   Ad 2) Restituce prošly po předstíraném odporu socdem. Když byla podána ústavní stížnost, bývalý socdemák Rychecký nenechal písemné materiály dočíst do konce a zástupci socdem to bylo jedno. Církvím byly se skrytou pomocí sociálních demokratů nasypány do kapes miliardy. Dříve okrádaným obyčejným dělníkům nedali ani vindru.
   Ad 3) ČSSD už je směšná tvrzením, že oni nic nemohou. Chtěli se zbavit Vitáskové, aby měli volnou ruku a naše zájmy už naprosto ignorovali.

   Vymazat
  2. Ach ty svatá prostoto.

   Vymazat
  3. 0:39, čemu se divíte? Všechno je z otevřených zdrojů. Také jste se ušpinil?

   Vymazat
  4. ČSSD - ať za M. Zemana, S. Grosse, V. Špidly, J. Paroubka či B. Sobotky - měla vždy přinejmenším dost informací, aby kejkle ODS a KDU-ČSL alespoň medializovala, a tak když ne zhatila, tak notně zmírnila. Nic z toho se nestalo.
   1, Ad banky. Místo toho, aby bankovní sféru propucovali od prospěchářů a tunelářů, tak z vaničky se špinavou vodou vylili i dítě - banky. A nyní nejsou s to zabránit útoku ČNB na zbyteček tuzemského bankovnictví v kampeličkách, které mají nejblíže k tolik vládou (ČSSD, ANO, KDU-ČSL) proklamované podpoře místních malých a drobných podnikatelů.
   2. Ad tzv. církevní restituce. Možností co s nimi dělat je povícero. Co brání vládě přijmout zákon, který majetek předaný církvi skutečně vrátí do předchozího právního režimu v jakém byl ro r. 1948, tj. kdy konečné slovo u velkých transakcí měl stát? Byl by to asi řev od církví a lidovců, ale ukázalo by se, že to, co zde proběhlo za Nečase a Kalouska, nebyly restituce, ale dar.
   3. Ad fotovoltaika. Reakce parlamentu na vývoj cen fotovoltaických panelů a na odklon od domových elektráren k elektrárnám na polích byla velmi, ale velmi, velmi pomalá, přestože tisk už byl plný jasných informací včetně těch o sprintu při udělování licencí. Případ fotovoltaiky ale odhalil nejen toto mravní pochybení, ale i intelektuální nedostatečnost poslanců, když včas nepoužili zákonem daný klíč na snížení ceny, ale především nezastropovali roční dotaci na podporu fotovoltaiky. Jestliže se někdo každoročně zabývá detailně rozpočtem a nevloží do něj brzdu, je to blbec nebo lump, neboť pak rozpočtový plán postrádá smysl - být upozorněním, že reálný vývoj se ubírá jiným směrem, než byl odhad, plán, a je tudíž třeba zakročit.
   KR

   Vymazat
 10. Byla pouze zneužita tradiční značka, která nemá již se sociální demokracii nic společného snad kromě zneužitého názvu.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 11. Sociální demokrati byli před rokem 1989 součástí KSČ. Po tomto roce se od komunistů odtrhli a utvořili svou stranu. Při dnešních zkušenostech s jejich jednáním a politikou mám velké podezření, jestli oni v době do roku 1989 nebyli ti kteří zdiskreditovali KSČM tím svých chováním ? Bohužel ti kteří tu dobu zažili zestárli a někteří nežijí. Podezření však tu je. A

  OdpovědětVymazat