Reklama

pátek 30. září 2016

Nové peníze pro nový život (Video)

Květa Pohlhamer-Lauterbachová
30.9.2016   Youtube

Desátého září proběhla v Praze konference "Nové peníze pro nový život". Vystoupily na ní ekonomky Ing. Květa Pohlhamer-Lauterbachová a doc. Ing. Ilona Švihlíková. Vystoupení obou je zaznamenáno na videu, u každé ve dvou dílech. S jejich laskavým dovolením je uvádíme na Nové republice:


Ing. Květa Pohlhamer-Leuterbachová - 1.díl:Ing. Květa Pohlhamer-Leuterbachová - 2.díl:Doc. Ing. Ilona Švihlíková - 1. díl:
 

Doc. Ing. Ilona Švihlíková - 2. díl:  
9 komentářů :

 1. Díky za zajímavá videa.
  Na německé TV jsem viděla pořad o místních měnách, nejvíce mne zaujala část věnované jakési obce v Rusku, do které v 90-tých letech stát peníze neposílal. Starosta vydal měnu vlastní, ve které dostávali domorodci-kolchozníci mzdu a utráceli ji v místním obchodě. Kupovat mohli cokoli s výjimkou alkoholu. Když se cca po roce situace zlepšila a lidé dostávali normální peníze, ženy se vzbouřily a požadovaly návrat k domácí měně. Zdůvodnily to tím, že muži doma víc pracovali, za rok opravili svá obydlí a věnovali se více práci na domácích záhumencích, aby mohli prodávat svou produkci a měli na alkohol.
  Výsledkem byl kompromis - krám platil dodavatelům ze starostou zadržených rublů, ale domorodci dostali část mzdy v rublech a šást v poukázkách.

  OdpovědětSmazat
 2. Bohužel 99 % ministrů, bankéřů a politiků vůbec netuší o čem je řeč a neustále se potácí v současném nefungujícím bahně společnosti.Patří tam i současný i bývalý prezident. Samozřejmě Václav Havel byl úplně mimo a netušil nic.Ten měl jinou úlohu.
  V Česku máme smůlu,že nikdo nebere vážně snahy o nastolení nového systému a ještě speciálně ze všeho obviňují komunisty a dnes i módně Rusko. V Rusku se vše dost významně studuje a připravují se dost zásadní změny ve spolupráci s dalšími osvícenci. Je to další etapa, která asi nemůže přijít pozvolna, protože jsem vytvořily mnoho překážek jak vše zabrzdit a ponechat staré pořádky až do opravdové velké krize a konce této etapy.

  OdpovědětSmazat
 3. Kapitalismus je systém ve kterém menší skupina lidí žije na úkor větší skupiny lidí a forem, jak toho dosáhnout za celou historii lidstva, na planetě zemi je, jak Slováci říkají, "něúrekom". Kapitalista, který si v dnešní době říká vznešeně podnikatel, má jediný cíl a to dosáhnout co největšího zisku a to za každou cenu a tento zisk maximalizovat jakýmkoliv způsobem, nejlépe snížením nákladů výroby na minimum a s tím související, čím nejnižší mzdy těm, které zaměstnává. Naopak to co vyrobí, prodává za co nevyšší ceny, paradoxně těm, kterým za práci skoro nic nevyplácí. Aby kapitalista tento nesmysl vyrovnal, vymyslel celý systém, jak zadlužit ty které zaměstnává a to formou půjček, hypoték, úvěrů. No a aby toho dosáhl, kapitalismus přikročil k metodě, která ne jednoho feudála ve společenském systému, který se jmenoval feudalismus, přivedla na buben. Tato metoda se jmenuje, znehodnocování peněz. Feudal to prováděl tak, že snižoval obsah zlata, nebo stříbra v mincích, a až z mince zůstal bezcenný kus plíšku, který absolutně ztratil svou hodnotu a v obchodě musel nastoupit systém prvotně pospolné společnosti, tedy výměnný obchod. V současné době kapitalista, toto provádí tak, že tiskne neskutečné množství peněz - papírků a tyto papírky s názvem, Dolary, Eura, Koruny, předává bankám, které je už ale za procenta půjčují lidem, kterým kapitalista za práci vyplácí v rámci maximalizace zisku tu nejmenší možnou mzdu. A kruh se uzavírá. Feudál přišel na buben a kapitalista přijde taky s tím, že v dnešním globálně propojeném světě, budou i následky katastrofálně globální. Jedno je ale společné, že jak za feudalismu, tak za kapitalismu to odnesou obrovské masy obyčejných lidí. To co se děje dnes v Brazílií, je jenom skutečnost, že kapitalismus nesouhlasí se spravedlivějším rozdělením vytvořených prostředků a chce všechno pro sebe. Proto odstranil prezidentku, aby maximalizoval zisky a jsme opět u podstaty věci. Že jsou za tím svinstvem Američané je jenom potvrzení předešlého. Na celém světě všechny války vyprovokovali Američané s cílem maximalizovat zisky. Někdo již řekl: "Není problém nasytiti chudé, je problém uspokojit ty bohaté, kteří mají pořád málo".

  OdpovědětSmazat
 4. Vítejte na HARRY CLARK Service Company (personalizované služby pro všechny své finanční potřeby) Nabízíme Osobní půjčky, konsolidaci dluhu úvěr, rizikový kapitál, úvěr, rizikový kapitál, podnikatelský úvěr, vzdělání úvěr, úvěru na bydlení a úvěr na jakéhokoli důvodu a naléhavé potřeby ! za velmi nízkou úrokovou sazbou ve výši 3% s maximální dobou trvání 10 roků. Už jste byla odmítnuta vaší banky? Máte špatné úvěry? Máte nezaplacené účty? Jste v dluzích? Potřebujete založit firmu? Worry ne více, protože my jsme tady, aby vám nabídnout nízké úrokové půjčku. Náš úvěr se pohybuje od $ 5,000.00 na $ 100, 000,000.00 dolarů. Také jsme půjčovat v USA dolarech, eurech a librách !! Kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím e-mailu; harryclark353@gmail.com pro více informací.

  OdpovědětSmazat
 5. Mé jméno je pan Carter Collins, Jsem soukromý věřitel, který rozdávat
  půjčku na soukromé i firemní osob. Už jste byla odmítnuta
  tolika bank? Potřebujete finance založit podnik? Dělat
  budete potřebovat finance na rozšíření svého podnikání? Nebo budete potřebovat
  osobní půjčka?. kontaktujte nás :: cartercreditunionoffer.link@gmail.com

  Dlužníci DATA FORM
  1) Vaše jméno:
  2) SEX:
  3) Vaše země:
  4) Vaše funkce:
  5) Váš rodinný stav:
  6) Telefon:
  7) MĚSÍČNÍ PŘÍJEM:
  8) Adresa:
  9) Účel:
  10) PŮJČKA přání:
  11) PŮJČKA DOBA:
  kontaktujte nás :: cartercreditunionoffer.link@gmail.com
  S pozdravem
  Mr Carter Collins

  OdpovědětSmazat

 6. Chci poděkovat apexloans@yahoo.com úvěry, protože mi dal půjčku 70000 EUR. Pokud jste v nouzi naléhavě úvěru, vyhněte se byl scammed falešné věřitelé stykem legální firma prostřednictvím e-mailu apexloans@yahoo.com získat půjčku.

  OdpovědětSmazat
 7. Hledáte půjčku? Nebo jste byli odmítla půjčku u banky nebo finanční instituce pro jednoho nebo několika důvodů? Máte správné místo pro váš úvěr řešení tady! HelenaRobeson úvěr firma jsme omezeni v rozdávat úvěry společnostem a jednotlivcům s nízkými a cenově dostupné úrokové sazby ve výši 2%. Prosím, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu dnes přes HelenaRobeson63@gmail.com:
  ŽADATEL DATA:
    1) Celé jméno:
    2) Stát:
    3) Adresa: a
    4) Stát:
    5) Sex:
    6) Stav:
    7) Povolání:
    8) Telefonní číslo:
    9) V současné postavení v místě výkonu práce:
    10) Měsíční příjem:
    11) Půjčka Částka potřebná:
    12) Půjčka Doba trvání:
    13) Účel úvěru:
    14) Náboženství:
    15) Už jste použili dříve;
    16) Datum narození;
    Díky,
  Paní Helena Robeson

  OdpovědětSmazat
 8. Jste v nouzi úvěru? Můžeme vám pomoci!

  Jsme legitimní, seriózní vláda registrovaná peníze věřitele. Naše společnost je známá se záznamem finanční pomoci. My úvěrové fondy ven, aby osoby, které potřebují

  finanční pomoc, které mají špatnou kreditní nebo potřebují peníze na zaplacení účtů a investovat na podnikání. Chci, aby tento prostředek používat Vás informovat, že jsme se činí

  spolehlivou pomoc oprávněná, protože my jsme rádi, že Vám úvěr ve výši 3% slevou. Tak neváhejte požádat o úvěr, protože jsme se poskytnout vám to nejlepší z

  naše služby. Kontaktujte nás na: campbellfinancialfirm@gmail.com

  Služby prokázané zahrnují:
  * Refinance
  *Domácí kutily
  * Investiční úvěr
  * Auto úvěry
  * Konsolidace dluhu
  * Obchodní úvěry
  * Osobní půjčky
  * Mezinárodní úvěry.

  Kontaktujte nás na: campbellfinancialfirm@gmail.com
  David Campbell

  OdpovědětSmazat
 9. Mám kartu a tato karta poskytne peníze, mohu použít tuto kartu zrušit 5000 euro každý den, tato karta je velmi sladký, i když nemáte žádné peníze na účtu, karta bude ještě vám 5000 euro denně, tuto kartu je naprogramován karta a je schválen Charity orgánům a napomáhat centra.

  Pokud potřebujete tuto kartu nebo se chcete dozvědět, jak se dělá tuto kartu jen kontakt dupuymichael26@gmail.com

  pokud budete potřebovat pomoc také může kontaktovat dupuymichael26@gmail.com

  Tato karta vám bude bohatý

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.