Reklama

.

.

úterý 13. září 2016

Nový blitzkrieg na Kosovu

Michail Stavrev
13. 9. 2016  Pod_smetákem

Kosovští Albánci se chystají dobýt sever provincie držený Srby. Podle slov Any Filimonové, analytičky Fondu strategických kultur, se kosovské speciální jednotky (KBS) připravují k bleskové operaci, která by měla dostat pod kontrolu neposlušné Slovany. Celá oblast tzv. kosovského státu je nyní pod správou EU a jednotek EULEX, které nahradily jurisdikci OSN (ta zavazuje uznávat celistvost Srbska). Oblasti na severu a některé enklávy ve vnitrozemí jsou však stále v rukou přeživších Srbů, kteří odmítají uznat kosovskou státnost a fakticky jsou mimo kontrolu Bělehradu i Prištiny. Situace kosovských Srbů se podobá novoruským vzbouřencům v Doněcku a Lugansku. Vládnou si sami a zůstali na území nikoho mezi zjitřenými velmocenskými zájmy.

Území ovládané kosovskými Srby je strategicky velmi důležité, protože drží cesty na sever směrem do Evropy. Filimonová píše, že albánští ozbrojenci se na dobytí Kosovské Mitrovice a okolí připravují již od února na vojenské základně Granfenwoehr v Německu. Jde o největší cvičný polygon USA v zahraničí, rozprostírá se na ploše 223 km čtverečných. Do akce mají být zapojeny vojenské síly pěti zemí NATO včetně Turecka. Tímto konečným vítězstvím by se měla završit faktická samostatnost Kosova, KBS dá základ nové kosovsko-albánské armádě a policii, pogrom na nealbánské obyvatelstvo by měl být definitivní.

Tato slova nejsou nadsazená. V dnešní politické situaci se může stát Balkán opět místem vyřizování velmocenských účtů. Jestliže se nedaří zatopit Rusům na jejich vlastních hranicích, ani na Blízkém východě, zůstává Balkán ideální destinací, kde se dá stále ještě nabančit jejich menším pravoslavným bratříčkům. Srbové zůstávají ve stejné pozici, jako ve druhé světové válce, obklíčeni nepřáteli, bez přístupu k moři. Jestli chce někdo Rusům šlápnout na kuří oko, je tady to nejlepší místo. Kdyby se povedlo překvapivě zaútočit na kosovské Srby a současně na rebely v Doněcku, je reálná šance na úspěšný blitzkrieg (alespoň) na Balkáně.

Ve zprávách agentur, které o aktuální situaci na Kosovu a Metochii informují, není zřejmé, zda se na vojenské základně Granfenwoehr v Bavorsku nedaleko hranic u Rozvadova připravují na kosovský blitzkrieg také čeští vojáci.
8 komentářů :

 1. Srbský prezident a vláda jim pomůžou . Jak dlouho budou trpět Srbi na Kosovu ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusové jim pomohou jako tehdy stažením modrých přileb z prištinského letiště a Srbové pomohou jako tehdy Miloševič Republice srbská Krajina v procesu sloučení se Srbskem, přijetím uprchlíků.

   Vymazat
  2. Rusové jim pomoct nemohou a srbská armáda je "poradci", svou vlastní vládou, kádrovými změnami a směřováním do NATO zcela paralyzovaná. To ta horda albánských loupežníků na Kosovu ví a brousí nože.

   Vymazat
 2. Dokud je budou podporovat: agresivní genetickej odpad z USSA,naši lejnolahvárenský havloidi a banderovský kurvy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokud výše zmínění budou podporovat Kosovský Albánce....dodatek k 22;10

   Vymazat
 3. Kosovo - výtvor USA, plný NATO vrahů, vydžovaných teroristů, mafie, drog..., jedna ze základen americké zločinnosti....

  OdpovědětVymazat
 4. je nad slunce jasné, že si toto vybudovali pro genocidu Slovanů

  OdpovědětVymazat
 5. americká mírová holubice vyletí ze základny Bondsteel, aby svými křídly pokryla další část Srbů

  OdpovědětVymazat