Reklama

středa 28. září 2016

O čem je ten článek - Kdo vystřídá Sobotku? To budete koukat.“?


Luděk Prokop
28. 9. 2016
Záblesk v Parlamentních listech viz článek pod titulkem - „Kdo vystřídá Sobotku? To budete koukat.“ – vyvolává kardinální otázku. Kdo si to mohl objednat a v čí prospěch (nebo neprospěch)? Předpokládám, že odborový předák Josef Středula, se od obsahu, (dle situace a všeobecných reakcí), velice razantně, či méně razantně distancuje. O motivaci zadavatele článku lze fabulovat z protichůdných hledisek, vycházejících z jednoho společného základu. A sice z faktu, že Bohuslav Sobotka toho již podělal tolik, že na jakékoli upínání se k naději, že by ČSSD mohl zastavit na cestě vedoucí k pádu volebních preferencí (po vzoru ODS) není šance. Tento fakt dává prostor jak pro motivaci pozitivní, pro upřímnou snahu o zastavení úpadku ČSSD, tak pro motivaci negativní, (možná i částečně pozitivní, dle úhlu pohledu), zasadit straně ránu z milosti.
Titulek článku „Kdo vystřídá Sobotku? To budete koukat.“, mnoho o výše zmíněné motivaci zadavatele článku nenapovídá. Nanejvýš se snaží navodit dojem, že ve strukturách strany samotné, není nikoho, kdo by se mohl odhodlat k hokusu pokusu o vystřídání Sobotky.

Není divu, po upevnění nerozborné jednoty strany.

Před upevněním nerozborné jednoty strany, po nečekaném propadu voličských hlasů, předsednictvo strany rozhodlo o tom, že předseda strany Sobotka, musí převzít zodpovědnost. Takové rozhodnutí předsednictva, byť legitimní, bylo nazváno „vnitrostranickým pučem“. „Strana“ během tak zvaného puče povolala ku pomoci na likvidaci puče svazáky. Situace dozrála takovou měrou, že ústy svazáků - mladých sociálních kariéristů, vyslovila „strana“ ono nezvratné – podporujeme svého předsedu. Za těchto okolností ve strukturách strany samotné, není nikoho, kdo by se mohl odhodlat k onomu hokusu pokusu o vystřídání Sobotky.

Noblesně elegantní, navíc též inteligentní Josef Středula, již nepochybně získal nadhled nedostupný prostému lidu, seznámil se s praktikami ve vysoké politice (tedy v měřítku ČR), a osvojil si politickou mluvu ve smyslu onoho - chceš-li s vlky býti, musíš s nimi výti. Jsem pevně přesvědčen, že dokáže přesvědčit, článkem dotčeného Bohuslava a jeho okolí podporujícího svého předsedu, že o něčem takovém neměl ani potuchy. Domnívám se, že tomu tak vskutku i je a parlamentní listy budou mít co vysvětlovat.

Nicméně jádro pudla spočívá, nikoli v předsedovi ČSSD ale v počínání celé té ČSSD, byť pod vedením jejího předsedy reprezentujícího celou stranu. Kdo by to byl, kdy řekl, či jen pomyslel na to, že sociální demokracie bude svým konáním podporovat fašismus. V daném případě fašismus ukrajinský. Kdo by to byl řekl, či jen pomyslel na to, že ČSSD podpoří sankce poškozující ekonomiku ČR, a nejen podpoří, ale bude ještě navíc iniciativně navrhovat jejich přitvrzení. Kdo by jen pomyslel na to, že ČSSD se bude stavět proti přímo volenému prezidentovi, který jako její předseda vytáhl stranu na politické výsluní a kterého ta samá strana zradila již při nepřímých volbách prezidenta po té, co elegantně předal nástupnické vedení strany zrádci Špidlovi.

Dlužno dodat, že ta samá strana, tentokrát pod vedením Sobotky, přístupem k prezidentovi zrazuje ty své voliče, kteří ve značném množství odevzdali volební hlasy právě prezidentu Miloši Zemanovi. Dalším kamínkem do mozaiky ČSSD, je předvolební slibování o revizi krkolomně schválených a hrubě přemrštěných církevních restitucí. Slibování, které po volbách obratem ruky zmařila koalicí s lidovci, s lidovci, kteří jakoukoli revizi předem vylučovali a následně i vyloučili.

Lavírování v otázce přístupu k imigraci a k imigrantům, kdy občanům jsou předváděny srdnaté odmítavé postoje, ve snaze zavděčit se voličům, aby je následně čelný reprezentant ČSSD, Dienstbier, totálně negoval a předseda Sobotka v hlubokém předklonu vůči vedení EU snaživě mírnil, nevyhnutelně patří k vyhodnocení volitelnosti této strany, pod jakýmkoli předsedou.

Mimochodem, zásadní vyjádření odborů vedených Josefem Středulou, k imigrační invazi, nejen pro stav nezaměstnanosti jaký je - jak v celé EU, tak v ČR, jsem nikde v médiích nezaznamenal. Pokud to není moje chyba, že nezaznamenal, pak by to nemělo být ani z hlediska odborářů, úplně v pořádku.
Tak či onak, závažná fakta uvedená v odstavcích výše, jsou záležitostí celé ČSSD, nikoli pouze jejího předsedy Sobotky. Žádná výměna předsedy je smazat nedokáže. Maximálně by mohla dokázat zvolnit rychlost nevyhnutelného ztroskotání této strany, na jejíž palubě se stále ještě hraje a tančí.
Domnívám se, že za zoufalství ČSSD z článku plynoucího, Josef Středula nejenže nemůže a není ani zodpovědný ale není schopen ono zoufalství ani zmírnit.

18 komentářů :

 1. "Noblesně elegantní a inteligentní?" Děláte si legraci? Vždyť poslední profese kterou dělal před tím než se stal profi odborářem byla údržbář v železárnách. Je to nevzdělaný ignorant.
  Ale je fakt, že odbory byly vždycky odraz do politiky za ČSSD. Falbr, Štěch, Zavadil... taky všichni vysoce inteligentní a noblesní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inteligentní lidé bývají obvykle i sebekritičtí, pochybovační. Pokud nejde o politiky, potom se jedná o inteligentní psychopaty a je jedno mají-li vzdělání či ne.

   Smazat
  2. Jsi posranej snob 23.38! Proč by nemohl údržbář být elegantní a inteligentní? Téměř všechny televizní znalostní soutěže vyhrávají svými absolutními znalostmi dělníci a obyčejní lidé - ne paskřivci, kteří se rodí se zlatou lžičkou v zadku. Ti se ani vědomostních soutěží neúčastní - leda tak kdo rychleji vystrčí prdel, prsa nebo rozkrok z kalhotek,kdo má více potetovaný haksny a různej bordel - tam se předvádějí a zúčasťnujou. O panu Středulovi to sedí do detailu a ty posranej snobe zalez.

   Smazat
 2. Ale panove, toto je prece velmi jednoducha otazka !
  Je mi absolutne jasne , ze pan Okamura, dr. Sladek a dr. Konvicka jsou v teto VEMLI nebezpecne dobe, to nejlepsi
  solution pro potrebu Ceske republiky...

  Jsem take pevne presvedcen o tom, ze pristi president Ameriky, Donald Trump, by si s temito inteligentnimi pany rozumel, nebot se snazi o udrzeni evropske a americke civilizace.
  nick HONOLULU - svedomity poradce vahajicich volicu.

  OdpovědětSmazat
 3. Jsou volby, coz je vyborna moznost, jak se zbavit vsech, kteri nemeli v hlave zajem republiky , ale pouze oportunisticke zavody v rektalnim alpinismu - Globalistum kterym dnes hori koudel u zadnice !
  Vsichni jich maji plne zuby.
  nick honolulu - supporter of Donald Trump.

  OdpovědětSmazat
 4. Jan Keller na Vratimovském semináři na dotaz z pléna tvrdil, že Sobotka je to nejlepší, co sociální demokracie má. Není však jisté, jak to Keller myslel? Všichni víme, že si rád dělá z politiky a politiků prdel, promiňte mi severomoravský odborný termín pro srandu. O tomto slově také nevím, zda je spisovné.

  Kdyby náhodou měl Keller pravdu, pak členstvo této strany nestojí za zlámanou grešli a je přímo vážné nebezpečí je volit, aby nepokazili, na co sáhnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud je pan Sobotka to nejlepší co má sociální demokracie ,tak už tuto stranu nebudu nikdy volit. To je k předešlému článku. Jinak k této,ale i ostatním stranám. Po součtu kladů a záporů v činnosti těchto stran doházím k závěru,že i výměnou členů vedení těchto stran tyto strany již nikdy nebudu volit.


   Smazat
 5. Pan Sobotka nema jeho skvelou karieru ani zdaleka ukoncenou.
  Slysel jsem, ze se stane CEO (Chief Executive Officer) v holicstvi a kadernictvi ve Slavkove u Brna...

  Ja chtel delat kadernika cely zivot, ale pro spatne vysvedceni z nasi pomocne skole me nikdy nevzali.
  nick honolulu - zneuznaly talent.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Pan Sobotka nema jeho skvelou karieru ani zdaleka ukoncenou." - Zkuste se vyjádřit česky, CHIÉFe! Posbírejte všechny vaše schopnosti a zkuste to! Bude prdel. sck

   Smazat
 6. Neni nic horsiho, nez politicti CHAMELEONI, kteri se chovaji uplne stejne jako chameleoni v Arizone u silnice.
  Mate jich hodne i na skolach a v mediich.
  Zbavte se jich VSECH !

  Oni nesmi zastavat pozice vlivu, nebo znici narod.
  Na ceste do Evropy je dasich nekolik millionu nezadoucich a ti vas znici uplne, tak jako bylo zniceno mesto meho mladi - Johannesburg.
  nick honolulu - pamatuji si vsechno !

  OdpovědětSmazat
 7. Každý, kdo má alespoň špetku rozumu již pochopil, že ČSSD se stala stranou jednoho muže a jednoho názoru. Toho správného názoru. Polovinu života jsem žil v podobném režimu. V té době se za nesprávný názor již nevěšelo. Největší držkouny poslal režim na chvíli do kriminálu a potom k lopatě. To se dnes již neděje. Současný režim vás totiž rovnou pošle pod most. Mezi žebráky a bezdomovce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hm, ale ten muž se - nyni- jmenuje Shappiro.

   Koloděj

   Smazat
 8. jaky pan takovy kram a u socanu obzvlaště straky a topiči nevijimaje o ludacich z kdu nemluvě za tiche a teměř neslišitelne podpory rude kravy ksč tak koho panebooože koho

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okamuru, koalici SPD-SPO. Jasná výzva plynoucí z nejasného jednání a z chování tradičních, mnohokrát provařených stran s falešnou rétorikou, s falešným slibováním. Křiváckých stran, které jasné a zřetelné projevy nazývají populismem, protože v té své křivosti se na takové projevy nikdy nezmůžou.

   Smazat
  2. "...tak koho panebooože koho???" - Když už se tak úpěnlivě ptáte, tak MENŠÍ ZLO! Jako menší zlo jsme zvolili Zemana a byla to nakonec dobrá volba! Zrovna tak pro potlačení Babišova oligarchického systému se "šlachetnými" kombajnéry(?-spíš kombinátory, kteří vyrábějí trestné činy na zadané osoby) v čele policie a to celé vyfutrované čertovy kopyty v sutanách. Po této úvaze mi vycházejí socani. Sobotku (třeba jeho momentální postoj k EU) pan prof.Keller hodnotí správně. sck

   Smazat
 9. Přátelé,bohužel, ani jeden politik či generál oficiálně není schopen potvrdit zda je schopna armáda České republiky v rámci našeho státu přepravit rychle letecky z bodu A do bodu B 600 vojáků na ochranu hranice např.proti migrantům,kteří jistě nepůjdou pěšky po silnici,ale mohou proniknout po stovkách terénem mimo vozovky v krizové situaci!Kdo je pak schopen takové stádo (mladých nadržených bojovníků/pardom migrantů) nebo stáda zablokovat než proniknou do vesnic v pohraničí mimo hlavní tahy,která třeba obsadí a vydrancují a oplodní?Jak ochránit tyto naše občany?Tohle mě zajímá a né to zda proběhlo cvičení s policií na hlavním tahu o celkové síle 8 aut Octavia policie ČR, 6 sanitek a dvou vozů Tatra s houkačkou!!!!Mě zajímá zda má stát připravenou záchranu občanů v případě velkého davu migrantů,který se nebojí překročit hranici mimo vozovky a železnice násilně bez strachu z potrestání!!Jsme schopni letecky vrtulníkama přepravit během několika hodin 600 vojáků na jaké koliv místo v České republice pro zajištění x-set valícího se davu mladých migrantů v určitém prostoru i násilně?Dokážeme to, jsme toho schopni?Nikde jsem nic takového neslyšel a neviděl!!Dokáže naše zem přepravit v rámci svého prostoru 600 vojáků do několika hodin?tohle mají řešit atd!!Z tohoto mám obavu,když vidím Srábotku,Zadolárka,který se někam stratil nebo gener.anála Páju Páju co chce válku s Ruskem, protože mu US-protektor platí Euro žlab!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To já si nedovedu ani představit to, že by kdokoli kompetentní, s příslušnými pravomocemi, se dokázal pochlapit a vydat příkaz k zastavení a odvrácení davu nabuzených agresivních imigrantských okupantů odhodlaných ničit a devastovat vše, co uznají za vhodné.

   Smazat
 10. Jo kdyby to bylo tak jednoduché nejít k volbám, tak ani já nepůjdu. Jenže, poměrným systémem, moje neuplatněné hlasy padnou někomu, koho ale vůbec, ale vůbec nechci. A jak se potom podívám do očí svým potomkům?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.