Reklama

.

.

středa 7. září 2016

O mrtvých jen dobře,ale...

Jiří Baťa
7. 9. 2016   Rukojmí
Je doba, kdy se o některých zesnulých musí mluvit jen v superlativech a není dobré se zmiňovat o negativních vlastnostech a osobních rysech zemřelého. Tak např. po smrti Václava Havla se mluvilo (a mluví dodnes) jako o největším z největších, o nejlepším z nejlepších, o člověku který snad ani pro své mimořádné charakterové vlastnosti obyčejným člověkem být nemohl.

Dokonce snad i zastínil takového velikána, jako byl T.G. Masaryk. Tak (prý) byl dobrý. Opravdu? No nebyl, samozřejmě že ne, dokonce by se dalo se říct, že byl v některých případech horší jiných, ale v jeho případě, protože byl glorifikován západními politiky a těmi, kterým pomohl dostat se do vysoké politiky nebo byznysu, pro takové není gativní hodnocení žádoucí, protože jak napovídá titulek, o mrtvých jen dobře. Už třeba jen proto, že jim osobnost V. Havla bude ještě dlouho pro jejich kariéru potřebná.

Vždy, až na vzácné výjimky, je zemřelý, zvláště byla-li to osoba veřejně činná jako např. Václav Havel, obdarován těmi nejlepšími vlastnostmi a zásluhami, vybarvován pestrými barvami, jakoby se zapomnělo, že také existuje černá, šedá, mdlá či jinak nevýrazná, že existuje dobro a zlo, že každý člověk má jak pozitivní, tak i negativní charakter, dobré i špatné morální vlastnosti. Pravda, hodnocení života či samotné osoby zemřelého je vždy otázka pohledu, resp. toho, kdo se o něm v nekrologu vyjadřuje a kdo jej (z j isté nutnosti či povinnosti) takto zmiňuje. Je nemálo případů, kdy např. nebožtík skrz naskrz člověk nedobrý, zlý, hrubý, alkoholik atd., je na jeho cestě poslední povznášen na téměř příkladného člověka, ale negativní či křivé slovo není slyšet ani jediné. V lepším případě je jen zmíněno, že to byl člověk někdy problematický s chybami, které má každý člověk. Je to velmi pokrytecké i když to lze chápat, že z pohledu pozůstalých zmiňovat špatné vlastnosti člověka po jeho skonu se hodí jen v případě (a to ne vždy), byl-li člověk vyloženě kriminálníkem, nebo zločincem.

Něco jiného je však hodnocení zesnulého, který je hodnocen víceméně z nějakých potřeb, např. hlediska politické, případně veřejné angažovanosti, případně sportovní činnosti a jeho (jejich) úspěchů, než z hlediska výlučně morálně lidského. To je i případ zesnulé Věry Čáslavské. Její úmrtí je bezesporu smutné, v žádném případě nelze popřít její vynikající sportovní úspěchy, zcela jistě byla fenomenální gymnastka a sedm zlatých medailí z olympiády to jen dokazuje. V tomto je její osobní úspěch naprosto nezpochybnitelný. To ale ještě neznamená, že také byla významnou morální autoritou jak se jí media a jistá část lidí snaží její osobu hodnotit.

Paní Čáslavská totiž měla celou řadu velmi špatných vlastností, např. tu, jak pokrytecky odsuzuje komunistický režim, který ji vlastně slavnou udělal, neboť to byl komunistický režim, který ji dal ty ohromné možnosti vypracovat se k úspěchům, za které byla také po zásluze odměněna, mj. obdržela titul „zasloužilá mistryně sportu“, přijímala gratulace nejvyšších stranických funkcionářů, včetně dojemného objetí s G. Husákem, kdy mj. z vděčnosti a euforie z vítězství obdarovala svými medailemi čtyři přední československé komunistické politiky Svobodu, Dubčeka, Černíka, Smrkovského. Byl to také ten zlý a nelidský komunistický režim, který jí po olympiádě v Mexiku umožnil s manželem Josefem Odložilem a rodinou dvouletý pracovní pobyt v Mexiku.

Velmi nevhodně až necitlivě se však zachovala v době, kdy její syn spáchal otcovraždu, kdy její manžel Josef Odložil po útoku syna na svého otce nakonec zemřel. Paní Čáslavská, která J. Odložila po rozvodu přímo nenáviděla a vedla k tomu i své děti, se k tomuto neštěstí po mravní stránce postavila naprosto chladnokrevně, bez projevu soucitu a lítosti, naopak obhajovala vražedný čin svého syna, přičemž o svém manželovi Odložilovi (se kterým se rozvedla) mluvila jako o naprosto špatném člověku, alkoholikovi, který vedl nezřízený život atd. Tato událost výrazně odhalila její (pražskou kavárnou zatajované) špatné, negativní charakterové a morální vlastnosti zvláště, když jako „poradkyně“ V. Havla se ještě navíc postarala o to, aby její syn-otcovrah dostal od Havla milost.

Všechny tyto negativní a nedobré vlastnosti však dnes ustupují do pozadí, protože je překrývají takové její „hrdinské“ činy, jako byl podpis „Dvou tisíc slov“, její „odvážné“ vystoupení při televizním kandidátském dialogu M. Zemana s K. Schwarzenbergem, ve kterém se značně nelibě vyslovila o Zemanově kandidatuře, nebo kdy se na protest proti Miloši Zemanovi nezúčastnila na Hradě oznámení nominace českých sportovců na olympiádu v Soči slovy, že podle ní „Miloš Zeman vysílá negativní energii“ atd., atd. Tyto „pozitivní projevy hrdinství a statečnosti“ hodnotí V. Čáslavskou lidé z prostředí tzv. pražské kavárny, pravdoláskaři a ti, kteří jsou nadále věrni odkazu V. Havla, opěvují K. Schwarzenberga, sympatizují s TOP 09, podporují západní politiku USA, NATO a významně trpí ruso a putinofobií. Pro tyto lidi bude Věra Čáslavská národní legendou, ikonou, symbol odvahy a ženy, která ukázala, že v naší zemi jsou lidé, kteří se nebojí. Je však otázka, co je tím myšleno. Pokud jde o pravičácké a vlastizrádné nebojácné projevy typu pánů Štětiny, Laudáta, Gabala, Schwarzenberga či paní Langštádlové a dalších, lze tuto nebojácnost jen stěží považovat za nějaký symbol odvahy.

Nicméně takto politicky pojatá charakteristika a „zásluhy“ Věry Čáslavské budou zaneseny ve společenských a politických análech a běžní, nesouhlasící občané s takovým pojetím hodnocení to jen sotva změní. Původní snaha pravdoláskařů a havloidů o uspořádání státního pohřbu V. Čáslavské se naštěstí neuskuteční, údajně na přání její rodiny, neboť by si to prý sama zesnulá nepřála. Je otázka, nakolik lze tomuto zdůvodnění věřit, protože vzhledem k její známé ambicióznosti a falešnému egu, se kterými se v poslední době tak ráda předváděla na veřejnosti, lze o tom úspěšně pochybovat. Navzdory celé řadě negativ Věry Čáslavské a glorifikací její osobnosti, je na místě vzdát jí čest a slávu, ale jen co se týká jejich sportovních výkonů.

105 komentářů :

 1. Státní pohřeb, jakožto projev bezuzdné hysterie prfažské kavárny, narazil na oprávněné obavy z nepotlačitelné ostudy, kdy hrozilo, že se mezi lidmi objeví portréty Josefa Odložila s černou stuhou.

  OdpovědětVymazat
 2. Havel byl disident pod vedením STB, která si ho pěstovala neboť jim donášešel. To prohlásil sám Dinstbier starší, který to měl zažít na vlastní kůži. Ano byl to ten největší z největších opilců a zhýralců v tehdejší republice. Informací o něm je všude dost k přečtení.

  OdpovědětVymazat
 3. Nechte Čáslavskou spát vy bezcharakterní, ničeho se neštítící, rudá hovada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fučíka nenechají spát i když je bez hlavy, Ty
   ubohé hovado! V.J.Horák

   Vymazat
  2. 14:33 Ale že ti to nedalo, abys nepřispěl svojí troškou do mlýna, všeho (s výjimkou urážení druhých) se štítící modrý charaktere, oplývající morálními hodnotami evropského ražení.

   Vymazat
  3. Koukám, že ty se taky moc ničeho neštítíš....alespoň co se tvého písemného projevu týče!

   Vymazat
  4. 14:33
   Ty hubu ty bezcharakterní ubohý havloidní bezmozku!!!!

   Vymazat
  5. 14:33 Pepku, měl jsem chuť to tvým jménem napsat jako první příspěvek. Nechceš, abych ti za mírný poplatek dělal tiskového mluvčího? Tvoje myšlenkové pochody a tvůj styl je tak přímočarý, že by mi to nedalo žádnou práci. Ještě bych tvoje oslovení dokázal vylepšit. Mám doma kolaborantské protektorátní noviny a ty používáš sotva polovinu z jejich slovníku. Tak co říkáš, za pár tisícovek by sis ušetřil tu ohromnou duševní námahu, kterou tě to stojí.

   Vymazat
  6. jiz tam prdi do hliny maskara s heblem ,cili chobotnoce

   Vymazat
  7. Ještě jednou naposledy se olympioničku Čáslavskou pokusí ódéesáci a havloidé využít k propagaci polistopadového režimu a kultu osobnosti Havla:
   Součástí loučení s Čáslavskou, které se uskuteční 12. září, budou úryvky jejího oblíbeného baletu a ukázky divadelního představení „Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská“, v němž bude hrát hlavní roli Husáka Tomáš Matonoha.
   Budou se promítat úryvky dokumentů o Čáslavské a promluví i její přátelé, sportovci a mnozí další. Vše se uskuteční pod záštitou ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Úřadu vlády ČR a celá akce se bude vysílat živě na ČT24 i iDNES.cz.
   Vyjadřovat soustrast ale mohou lidé již tento pátek u Národního divadla, a to až do pondělí do osmi hodin večer. Po desáté večerní se bude pro veřejnost konat živý přenos přímo z jeviště divadla.
   Pietních míst je již po Praze několik, jedno například v obchodním centru Quadrio na Národní třídě, další, zcela spontánní, pod sochou svatého Václava či v místě jejího bydliště na městském úřadu v Černošicích.

   Vymazat
  8. Když vidím, jakou úroveň tady mají antikomunističtí příznivci Čáslavské, tak co si mám pak myslet o morálce a charakteru jejich idolu, když ji tady obhajují takovíto neomalenci a má takovéto obdivovatele. Byl jsem a stále jsem jejím obdivovatelem jako vynikající sportovkyně, toť dnes vše.

   Vymazat
 4. V.H. jsem znal od začátku 60tých let z hospod U Kalendů, Reslovky či Rybárny (měli jsme je z koleje nejblíž a V.H. taky bydlel za rohem). Nejlépe ho snad tenkrát charakterizovala jeho vlastní matka - "hospodský povaleč" (proto ji také neměl rád). Fyzické práce se přímo štítil. O kvalitě jeho "dramatického umění" svědčí to, že dnes po jeho "hrách" u nás ani jinde ve světě ani pes neštěkne (nebo ví snad někdo o divadle, kde je některá právě na repertoáru?), ani v ČT se neodváží některé z jeho "děl" opakovat častěji než snad jednou za pět let. Jeho politické "úspěchy" většinou spoléhající na cizí myšlenky či lži nemá smysl vůbec komentovat. Zvláště jeho zásluhy o rozbití Československa nesmí být nikdy zapomenuty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...a taky nebudou...

   Vymazat
  2. Ty jsi tak znal Havla, komunisticka nulo. :)

   Vymazat
  3. 15:08
   Že toho věčné vožralýho a línýho nemakačenka nesnášela jeho vlastní matka se všeobecně ví ty chujmerovskej bezmozku!!!!

   Vymazat
  4. V.H. jsem navštívil na "Hrádečku" po té, co mne pozval, dne 19.8.1988. Byl jsem zklamán, protože jsem očekával osobnost. Ta vyzařovala více z jeho tehdejší manželky, než z Václava působícího neslaně - nemastně. Tehdejší zklamání gradovalo plytkostí výroků o jeho jednom jediném prezidentském funkčním období - a sice do prvních svobodných voleb. V pohrdání se mé zklamání změnilo jeho výrokem o humanitárním bombardování. A podobně jak píše A 14:50, "kvalita" jeho dramatického "umění" je pro normální lidi nestravitelná, což komunisti vůbec nepochopili. Budiž mu zem lehká. Co se Věry Čáslavské týká - dřina pot a slzy. Její úspěchy sportovní zapomenuty nebudou, ani její pohnutý osud. Nahoru - dolů, zřejmě si zasloužila a prožila si své. Plivat do vlastního hnízda a na vlastní ocenění, která právem přijímala, to nemusela.

   Vymazat
  5. Pani Caslavska "neplivala do vlastniho hnizda". Odsuzovala zlocinny komunisticky rezim a ruske kolaboranty. Ovar je jednim z nich.

   Vymazat
  6. 15:44
   Hoď tam jinej refrén ty zmagořenej vožralej kuřbuřte čokovopice z Fuckingtownu!!!!

   Vymazat
  7. 15:44 - Hňupe hňupácký, trdlo trdlovaté uveď jediný příklad toho jak a kdy před listopadovým podvodem odsoudila komunistický režim. Ty máš v rodině kolaboranta, kterého nazýváte ovar?

   Vymazat
  8. Knihy vožraly Havla jsou nejpřekládanějšími díly na světě. Soustavně je překládají z místa na místo.....všude překáží....přijde doba a ten brak i Havloidstvůry vyhází..... jsou to bludy opilce a bez jakékoliv myšlenky...prostě chorý mozek

   Vymazat
  9. Se vším souhlasím a za tohoto člověka se stydím. Tady je vidět jak se pomocí propagandy a peněz dá těmi nahoře na post dotlačit kdokoliv. Lidé bděte!

   Vymazat
 5. Jen si plivejte, vlastizradne komunisticke zrudy.
  Psi hlas do nebe nejde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepoplivej si tím tvým pliváním bradu hovňousku.

   Vymazat
  2. Do nebe ? To kurvící ožralé a ke všemu ještě prolhané hovado nevzali ani do pekla!!!

   Vymazat
  3. Do nebe ? To kurvící ožralé a ke všemu ještě prolhané hovado nevzali ani do pekla!!!

   Vymazat
  4. 15:07 Ten tvůj tedy určitě ne.

   Vymazat
 6. 15:07
  A syfilitický kreténi se nepohřbívají....leda na smetišti ty havloidní předkožko!

  OdpovědětVymazat
 7. http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/395-pravda-o-vaclavu-havlovi

  OdpovědětVymazat
 8. No ty bláho, tady je ale nasráno. Že se nestydíte!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:44 Pepkovi vždycky povolí svěrače, když mu někdo sáhne na jeho modly.

   Vymazat
 9. Jedna připomínka k "vlastenectví" V. Čáslavské z OH v Mexiku.To "vlastenectví" odvráceným pohledem od ruské vlajky směrem k zemi je takto vykládáno. protože to vykresluje její nezlomný charakter k cizí okupaci.

  V jednom zpořadů v ČT sama od sebe hovořila o tom, že v oné disciplíně, za kterou dostaly zlaté medaile jak ona, tak Ruska, byla rozhodčími tak poškozena, že se nakonec o zlato musela dělit.
  Vzhledem k jejim "morálním" vlastnostem, nemohla přenést přes srdce takový verdikt! Proto ten ODVRÁCENÝ POHLED OD VLAJEK!!! ČS vlajka byla na stejné úrovni jako Ruská! Nebo snad pohrdala svou republikou? Ne ne, zhrzená ctižádost rozhodla o tomto "prý protestu"! ŽÁDNÉ POLITICKÉ GESTO!!!

  Říkej si co chceš, ale skutky tě prozradí!!!

  Tak jako jejího kámoše Havla!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No díky silným osobnostem které se nebály jako byla Čáslavská už rudým zmrdům jako jste vy tady pšenka nikdy nepokvete. Zcela chápu že jí to nikdy neodpustíte a ani to od vás nikdo nechce. Plivance, zvracení, prdění a špinění je jediné co vám zbylo. Užijte si to dosyta.

   Vymazat
  2. 15:59
   Jdi si na sud whisky na ussackou ambasádu,tam je takovejch vlastizrádnejch hajzlů jako jsi ty jak much na hovně,chujmerovský dementní hovado!!!!

   Vymazat
  3. 16:17

   Dík, ale nikam nepůjdu, zůstanu tam kde jsem. Příkazy, rady a doporučení dementa jako jsi ty neposlouchá ani tvůj čokl, nýmande.

   Vymazat
  4. 16:23
   Kulový,ty jsi totiž už tak zlitej ty kuřbuřte Jandovo eurosraček,že ani na hajzl nedojdeš....inu celej fotr Venca!!!!

   Vymazat
  5. 15:59 A co jsi dělal ty sám, hovado sprosté, vulgární? Ty určitě nejsi tak silná osobnost, která by důstojně reprezentovala svojí socialistickou vlast, aby přijímala pocty od komančských papalášů. Ty jsi se nikdy na nic jiného, než na ty tvé plivance, zvracení, prdění a špinění, plus projevy oddanosti minulému režimu s jeho kydy, stejně jako tomu dnešnímu, nezmohl. Anonymní sprostoty a nadávky, ty ti jdou - jako každému zbabělému nohsledovi každého režimu, který je momentálně u moci.

   Vymazat
  6. 15:59 Čáslavské není co odpouštět. Nebo snad myslíte to, jak nadšeně podporovala komunisty v 68? Nebyl náhodou její "protest" zamířen proti tomu, že Dubčekovo (komunistické) vedení bylo odstaveno? Její následující "perzekuce" a z toho z nouze vytvořené hrdinství byla důsledkem právě té nekritické podpory komunistům v roce 68. Do roku 89 o ní nikdo nemluvil. Hrdinka se z ní stala jako z mnoha jiných až potom, když se nadávání na komunisty stalo nezbytným předpokladem každé kariéry. Naši umělci jsou stejný případ, skoro bez vyjímky.

   Vymazat
 10. Paradoxy lží pokrytců, darebáků a zlodějů plus škodilů k našemu vývoji nevyhnutelně patří. O demontáži socialismu s nastolením kapitalismu ani v "pražském jaru", ani ve slavných "2000 slov", ani v listopadu a před listopadem 1989 - nepadlo ani slůvko. Oháněli se pouze tím, že ten socialismus chtějí vylepšit. Zatloukali a zatloukali. Při dotazu na demontáž socialismu nesmyslně a opatrně blábolili cosi o skandinávském socialismu a podobně. O nezaměstnanosti a placení léků říkali, že to jsou strašáky komunistů. Jenom zásluhou lží vygradovaných smyšlenkou o mrtvém studentovi Šmídovi máme zde tu svobodu s demokracií, s placením léků, s nezaměstnanými a s bezdomovci, se svobodou lhát a podvádět. Konec konců, celý ten slavný dnešní režim vznikl a stojí na základech lží a podvodu. Tak se ničemu nedivme. Tak to prostě je. L.P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Absurdní divadlo, kvůli tomu, že podržela Havlovi, dělat z matky otcovraha morální autoritu. Tam, kde nebylo možné zlikvidovat spravedlivější socialistickou společnost za pomoci vlastizrádců typu Gorbačova, Jelcina, Walesy a Havla nastoupilo bombardování. https://www.youtube.com/watch?v=an3A3hRA8_M

   Vymazat
  2. TGM řekl, že státy se udržují principy , na kterých vznikly. ČR vznikla podvodem.....

   Vymazat
 11. Ještě jednou naposledy se olympioničku Čáslavskou pokusí ódéesáci a havloidé využít k propagaci polistopadového režimu a kultu osobnosti Havla, poté co jí zakázali Fortýnovu metodu devitalizace a ostatní alternativní způsoby léčby. Lež a nenávist, faleš a přetvářka pokrytecky maskovaná za pravdu a lásku opět zvítězila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.

   Vymazat
 12. Věra Čáslavská byla také židovka? Sexualita jí tedy byla vlastní jak prokázala při Olympiádě v styku s Donem Schollanderem, vynikajícím americkým plavcem.

  OdpovědětVymazat
 13. Pan Baťa napsal dost podivný a nevkusný nekrolog. Musím se ptát:
  1) co ho k tomu vedlo?
  2) čeho tím chce dosáhnout?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevkusných nekrologů v daném případě, a krajně nevkusných, byla napsána celá řada a jinde. Ptal jsi se jejich autorů, co je k tomu vedlo a čeho chtěli dosáhnout. V případě pana Bati si dovoluji tipnout, že jej vedla snaha o vyváženost a nechuť k vytváření falešných model, s cílem částečného dosažení objektivity. Honzo nehraj si na kavárenskou noblesu, ať nejsi za hloupého Honzu.

   Vymazat
  2. (18:55)
   Pokud jde o falešné modly, souhlasím.
   Falešnou modlu z Věry Čáslavské dnes dělají jiní. Autor by tedy měl jmenovitě postavit na pranýř ty, kdo tuto formu hyenismu provozují.
   VČ byla spíše jednoduchá ("negativní energie") a bylo by gentlemanské její výroky přeslechnout.
   Závěrečná neobratná věta ukazuje, že to autor přinejmenším tuší.

   Jinak: opravdu nestihnu (a ani nechci) přečíst každou nevkusnost, sorry -

   A my si tykáme? Kdopak vůbec jste?

   Vymazat
  3. Co ho k tomu vedlo? To je snad jasné.
   Vedla ho nenávist komunistického vlastizrádce proti lidem, kterí narozdíl od nēho nekolaborovali se sovētskymi okupanty.
   A čeho tím chce dosáhnout?
   Odmēny za vlastizradu z ruské ambasády a budoucího koryta v Putlerem okupované vlasti.

   Vymazat
  4. (19:17)
   Tu nenávist mu podle mého podsouváte neprávem - možná soudíte podle sebe, nevím?
   A tvrdit, že ve svém věku (78) pan Baťa prahne po nějakém "budoucím korytě" - to je směšné.

   Vymazat
  5. (19:17)
   Věta, že "to byl komunistický režim, který ji dal ty ohromné možnosti vypracovat se k úspěchům" jasně ukazuje, že panu Baťovi o nějakou objektivitu zrovna nejde. A ta věta mu jistě jen tak "neuklouzla".
   A to prostě není fair.

   Vymazat
  6. 1) Vedla ho k tomu nenávist k jakémukoli symbolu polistopadových změn. A nejhorší asi bylo, že vystoupila v kampani prezidentských voleb proti Zemanovi. Za to ji bude každý komouš nenávidět navěky.

   2) Chtěl tím dosáhnout toho aby se mu trochu ulevilo z jeho frustrací. Marně...

   Vymazat
  7. (19:44)
   Možná se - narozdíl od kategorického tvrzení 19:17 - blížíte pravdě - jenže na to nám pan Baťa nejspíš neodpoví.
   Otázkou je, zda Věra Čáslavská opravdu chtěla takovým symbolem být. Asi jí to ale trochu lichotilo?

   Vymazat
  8. Pro 19:44 Proč nenávidět?- stačí pohrdání! V.J.Horák

   Vymazat
  9. Jeden troll (19:44), druhý filozofující. Znal jsem jejího bratra, moc dobře se o ségře nevyjadřoval, možná ze závisti nebo jen ze sourozenecké rozdílnosti povah. Paní Čáslavská opravdu využila přednosti bezplatného systému a proč ne?, přidala píli a úspěch se dostavil. Dokázalo to vícero lidí, kteří by si(možná) v dnešním systému ani "neškrtli". Mně vadí, že oslabenou, nemocnou V.Č. zneužili naši "pravdoláskaři"! Jim odchází(schází) ikony a tak se neštítí již ničeho! Hodnotím kladně rozhodnutí rodiny, nevydat V.Č. "krkavcům" k zviditelnění jejich povadlé "pravdy a lásky".

   Vymazat
  10. Divím se, že zde nějaká nula pochybuje o tom, kdo dal VČ příležitost zdarma se vypracovat mezi světovou špičku v gymnastice. Je přece naprosto jasné, že to byl socialistický stát, vedený KSČ. Jiný sponzor zde nebyl a kdyby si měla všechno platit, za své peníze by nevyhrála ani okresní přebor. Není sporu ani o tom, že VČ až do příchodu armád Varšavské smlouvy a ještě chvíli potom aktivně podporovala politiku KSČ a jejich představitelů okolo Dubčeka. Pravdu neukřičíš! TnT

   Vymazat
 14. prečo dofrasa potrebuje český národ toľko symbolov - pre každú dobu kopu - čo sa kŕmite nenávisťou k minulosti ? - bola tu, prežila kadečo, nech je jej zem ľahká, a nesúď - aby teba nesúdili !

  OdpovědětVymazat
 15. (20:38)
  To už je v Čechách taková tradice. Jaroslav Hašek také skončil jako "bolševický vlastizrádce".

  OdpovědětVymazat
 16. (20:38)
  Jan Werich tuhle taky-českou vlastnost kdysi vystihl veršem
  "Když pošlo Rakousko, moc těch se zrodilo, co říkaj´: To za protektorátu nebylo"

  OdpovědětVymazat
 17. 19:44 Tu nenávist cítíme mnozí starších ročníků. Protože komunistické lhaní se nyní zmnohonásobilo, dlužno dodat, že mnohé co jsme považovali za lži se ukázalo být pravdou. Protože podlost, podrazy a pokrytectví tehdejší doby nabylo v dnešku obludných nesouměřitelných rozměrů. Korunou toho všeho je, že jsme byli sprostě podvedeni a oklamáni, notabene za asistence tehdejší StB. Kdy estébák Zifčák sehrál mrtvého studenta Šmída - a to teprve (falešná zpráva o mrtvém studentovi) to teprve vybudilo lidi k celonárodním demonstracím. A pozdější zjištění té estébácké frašky, plus naplnění všech těch komunistických strašáků (budou vás strašit nezaměstnaností, nevěřte jim, lžou vám), prostě podvedení oklamaní lidé nechovají lásku k těm,co je sprostě podvedli. Téměř 2 biliony státního dluhu z nuly, 3 sta miliard prošustrovaných z důchodového fondu, řady bezdomovců a nezaměstnaných, nedivte se pocitům nenávisti, frustraci oklamaných a obelhaných. Pravda, vy jste nic jiného nepoznali, takže podvody, lichva, propagace hazardu a sexuálních úchylek, vám přijde jako normální, stejně např. jako podvodně okradení o celoživotní úspory v propagovaném H-systému. Prostě je to báječné. Máte holt jiný charakter, charakter této doby. Nečekejte, že začneme milovat dobu se zákony, které prošlapávají cestičku pro podvody a vydírání mafiánům a parazitům všeho druhu. Tolik pokrytectví, podlosti, lží a hnusu, co vy považujete za normu svobody a demokracie jsme za celou éru totality nejen nezažili ale neuměli si ani představit. Nedivte se naší frustraci ze zavalení vším tím dnes existujícím svinstvem. Vy si brzo zvyknete, že někteří lidé, ať již provedou cokoli, se nebudou muset namáhat ani na předvolání k soudu. My už si nezvykneme. L.P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fuj, brrr. Takové zapšklé zamračené záporáky jako jste vy kteří šíří kolem sebe jen smrad, všechno kolem sebe vidí jen v nejtemnějších barvách, všechno shazují na vše jen nadávají a hází špínu, opravdu nesnáším.
   Lituji ty nešťastníky kteří jsou nuceni setrvávat delší dobu ve vaší blízkosti. To musí být na mašli poslouchat tyhle kecy.

   Vymazat
  2. L.P.- máte pravdu ale 19:44 patří k těm lhářům, který je vinen i za rodiče.

   Vymazat
  3. Roztomilý hlupáčku, až vyrosteš, zjistíš, že 21,25 napsal jen čistou pravdu. To ti už bude na <->, protože bude pozdě na všechno.

   Vymazat
  4. S pravdou nic nenaděláš i když se ti nelíbí. Maximálně můžeš vyzvracet svůj odpor k ní. Vedle v sousedství našeho státu je zaděláno na barvy ještě temnější a ještě temnější budou až se usákům konečně zadaří vyprovokovat atomovou válku za svobodu s Ruskem. Nemusíš to číst a nelituj ať nejsi litován.

   Vymazat
  5. podvody, lichva, propagace hazardu a sexuálních úchylek,jistě, ti co to provádějí, to jsou jinak řečeno aktivisté a stát si je platí

   Vymazat
  6. 21:43 Zkušení, moudří lidé dovedou odlišit cenné od bezcenného. Zkuste si představit svou budoucnost za 20 let. Až budete zajišťovat zdroj obživy pro sebe a budoucnost pro své děti. Myslíte, že to bude doba radovánek, s možností volit zaměstnání podle svýh vloh a zájmů? V zemi, kde vlastníkům pracovních míst naprosto nezáleží na zaměstnancích? Vy jste zřejmě přesvědčen, že všichni budou podnikatelé a budou obchodovat navzájem, jako v prvobytně pospolné společnosti. Kolik je u nás těch bohatých? Zeman říká 10 000, já bych přidal na 100 000. Ale co těch zbývajících 10 000 000? Mezi které vy patříte, že nepřemýšlíte o budoucnosti?

   Vymazat
  7. 22:40

   No kdybych měl nad budoucností přemýšlet v módu depresivního černého filtru tak jako to předvádí ten nebožák 21:25, tak se raději okamžitě oběsím. To vám říkám na rovinu. Co na tom vidíte moudrého a pozitivního? A k čemu má taková "moudrost" jako přispět? Co to má zlepšit? Před čím vás má ochránit?

   Vymazat
  8. 22:53 Ještě ti nedošlo, že žádnou budoucnost nemáte, protože dohlédneš maximálně do zítra. Nech to plynout, ani věšet se nemusíš. Ty matláku - ty k tomu máš, jak sám píšeš, hodně blízko.

   Vymazat
  9. Ty nemáš budoucnost, zoufalý debile. A k věšení nemám blízko. Jak jsem psal, měl bych kdybych měl v hlavě černé depresivní hovno jako tam máš ty.

   Vymazat
 18. Už jednou troubové pochopte, matka vždycky bude stát za svými dětmi. I proti otci. Ten kluk byl z jedné strany rozmazlován, z druhé terorizován.
  Co z něj mohlo tehdy být, vždyť žil mezi extrémními protiklady?
  Prostě se stalo, dnes žije v ústraní a tvrdě pracuje.
  Rád bych viděl vás, pisálci, jak byste se v lese dokázali otáčet.
  Tak to nechte být. Je to rodinná tragédie a zbytečně medializovaná, což nikomu z nich nepomohlo.
  Kdyby mě otravovali pisálci a psali o mně žvásty, rozkopal bych je i z boxery na botách.
  Pokud chcete rozebírat politické postoje Věry Čáslavské, prosím. Ale sáhněte si každý do svědomí, jak jste sami byli kolikrát v životě oběťmi moci, ať už v minulém nebo tomto, mnohem horším režimu. Bojujte proti němu, ale Čáslavskou nechte spát, zaslouží si důstojný odpočinek za to, co pro tuhle zemi nikdo z vás neudělal a neudělá. Krev, pot a slzy a zasloužená vítězství, to ji nemůžete upřít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to ovšem současný režim, kdo Čáslavskou nenechá spát, stále z ní vaří odvar. Dejte s ní už pokoj. Oni z ní za pár dnů udělali už úplného Lenina.

   Vymazat
  2. 22:04-je vidět, že jste blízko rodině V.Č.,proto i Vám děkuji za jejich reakci na "státní pohřeb". Kretény hledejte mezi těmi, co se snažili "přiživit". Zcela s Vámi souhlasím a tímto synu V.Č. vyjadřuji soustrast.

   Vymazat
  3. Vražda olympionika Josefa Odložila (†55).
   Rosteš pro kriminál, hošku. Ale neboj, Šalamoun vymyslí, že místo opilých plnoletých vrahů s boxerem na diskotéce za vše může starostlivý otec. Neodsedíš si ani den, kamarád Václav Havel ti udělí milost a mladý Čáslavský se tak paradoxně může stát právníkem díky studiu jak jinak než na plzeňské právnické fakultě. Smrdí, smrdí, to to smrdí, havloidní falší a přetvářkou, dělat z matky otcovraha morální autoritu. Další fraška sehraná prominenty polistopadového režimu a ovšem, že to chce kačecí žaludek šmrncnutý kapitalistickou západní morálkou vydávat nepotrestanou vraždu za rodinnou tragédii jako nějakou nešťastnou událost.

   Vymazat
  4. 23:14-nepleťte prosím, Váš morální odsudek, jakkoliv odůvodnitelný, k traumatu uvnitř rodiny, který nikdo z nás mimo,nemůže objektivně posoudit. Mohl by Vám "spravedlivý" přisoudit podobný osud v rodině. Méně emocí "přihrává objektivnosti, byť se tím také občas neřídím.

   Vymazat
  5. Zajimalo by mě v čem spatřujete morální odsudek, který jsem ani nevyslovil, že jeho hecující "kamarád" a spolupachatel zůstal dřepět v kriminále nebo že si sestry zavražděného troufly kritizovat neupřímnost paní Čáslavské?

   Vymazat
  6. 0:58-předpokládám, že 23.14 je také Vaše vyjádření, které jsem "konfrontoval s 22:04 a Vaše vyjádření se mi zdálo být příliš příkré.Pravda je, že já jako nezaujatý osobními vztahy mám výhodu vhledu a empatii nezatíženou ani generační zátěží, toť vše. Trvám na tom, že i smrt paní Čáslavské byla zneužita "Havlisty".

   Vymazat
 19. 21:25 až 21:59

  Zapšklí dědci,

  máte všechno. Plné lednice, počítače mobily, auta, bydlení,zdravotní péči, důchody, patříte mezi 20% nejbohatších obyvatel planety, nikdy jste nepoznali války, epidemie, hladomory,...

  Přesto neustále na všechno nadáváte, ničeho si nevážíte, za nic nejste vděční...
  A to jen proto, že soused má Superba a vy jen Fabii, soused byl na dovolené na Kubě a v Thajsku a vy jen v Chorvatsku, soused má vilu a vy jen byt.
  Závist, prachsprostá závist je to co vás sžírá, co řídí všechny vaše myšlenky a životy. Závist materiální i závist k úspěchu jiných. A ta závist neplodí nic pozitivního. Jen nenávist.
  Jste chudáci kterým ale není pomoci. Ale kdo chce kam...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:15- Vy ve své "slepé víře" ani netušíte, že používáte stejné floskule jako komunisté, tedy těch co u nich jen byli. Sice nevím, proč to dáváte do vlákna o V.Č. ale když dojdou argumenty nebo narazíte na Váš strop IQ, se "tonoucí i stébla chytá".

   Vymazat
  2. Povolný,
   vy nevíte proč? Jak jsem zcela jasně napsal, reaguji na frustrátský výlev L.P. z 21:25. Zřejmě jste narazil na váš IQ strop. Ale to už na ZŠ když vás nepustili ani na učňák.

   A reaguji zcela adekvátně, protože podle toho frustrátského výlevu by mohl neznalý nabýt dojmu, že postižený L.P. píše odněkud ze subsaharské Afriky.

   Vymazat
  3. 22:46- Vaše "starosti" o druhé bych chtěl mít. O mně, o L.P.. Neměl byste se starat o sebe? Styl Vašeho psaní vypovídá o Vaši frustraci a nedostatku vzdělání, tudíž závislosti na inteligentnějších. Že je hledáte na "druhé"straně je Vaše volba.

   Vymazat
  4. 22:15 Krásně jsi to vystihl a popsal. Má to ale zásadní chybu - omyl. Oslovuješ zapšklé dědky, kteří si své krásné prožili, ale ty hňupe, vyjadřuješ své pocity výhradně sám za sebe a nikoli za druhé. Popsal jsi své pocity dost přesně. Pravda plné lednice máme. V Egyptě si prodlužujeme léto listopadem nebo březnem, případně listopadem i březnem. A je nám u prdele kdo jaký má auto a kolik jich má. Důchody máme slušný,zásluhou plné zaměstnanosti celý produktivní věk, kdy jsme si práci vybírali, mnoho zaměstnanců má čistý příjem nižší. Ze zkušenosti víme, že o závisti druhých nejvíce debatují ti největší závistivci. Ty sám nejspíš závistí jednou pukneš hňupe. Zvykáme si, že žádná nespravedlnost, žádné lhaní mladým sobcům vůbec nevadí, protože sami lžou ani nemrknou. Nevadí jim podvody, protože sami podvádějí. Nám to vadilo, vadí a vadit bude. Proto se proti tomu i vyjadřujeme. Tak už si na to zvykněte kluci ušatí, přestože jste jiní a máte jinou morálku, morálku svobodné doby. My už pomoc nepotřebujeme spíš ji potřebujete vy a tak pomáháme ze svých důchodů vám, protože nám je vás líto, jací jste chudáci a ubožáci, hňupe. Ty ale dobře nedopadneš, to čiší z každé tvé věty o závisti, kterou tak usilovně podkládáš druhým.

   Vymazat
  5. 23:24

   Závidím komu a co? Vyprávěj a přeháněj. Ještě jsem u vás zapomněl že ve vaší ubohosti závidíte mladým i to mládí. O nekonečných možnostech nohovoříc.

   Důchody že máte slušné díky vaší plné zaměstananosti? Tady je názorně vidět jaký jsi hloupý mimoň který neví která bije. Důchodový systém u nás vždycky byl a je průběžný. Takže ty slušné důchody máte jen díky těm mladým kteří vám je platí v odvodech a kterými zároveň tak pohrdáte.

   Že se vyjadřujete k podvodům a jiným nešvarům dnešní doby vám nikdo nevyčítá. Naopak, máte na to plné právo. Ale když kurva slyším jak oslavujete tu minulou komouškou totalitu, bědujete že už je pryč a rádi byste ji vrátili, tak bych vám všem nejraděj rozkopal ty drzé držky.

   Vymazat
  6. Jedná se o zcela jasné zneužití moci a naprostý výsměch, pohrdání zdravím a morálkou občanů, přičemž takhle zvrhlí, aby chodili do průvodu s buzeranty pozvanými ze západu šířit u nás smrtelnou nemoc HIV/AIDS a oprskle vydávali matku otcovraha národu za morální vzor, jenom kvůli tomu, že dala Havlovi, nebyli papaláši žádného poúnorového režimu. Kde v sobě vůbec bere tu drzost někoho hodnotit, dojič socialismu a kořistník z kleptokracie s plnou ledničkou?

   Vymazat
  7. 23:42-Sice to nepochopíte ale "risknu" to. Socialismus byl nevýkonný ale relativně spravedlivý s pomalým vývojem. Kapitalizmus je vysoce výkonný, relativně nespravedlivý ale neskutečně mrhající zdroji. Kterému systému paradoxně vadí lidé, zvládnete to?.

   Vymazat
  8. Povolný,
   žádný "kapitalismus" nemrhá zdroji. VY mrháte zdroji. VY konzumujete, VY lijete benzín do auta, VY topíte, VY ohříváte vodu, VY pálíte elektřinu, VY kupujete výrobky, VY vyhazujete odpad...... Nevymlouvejte se na jakýsi kapitalismus. Jste to VY kdo se chce mít dobře a mrhá proto zdroji

   Socialismus byl spravedlivý? Člověče nešťastná, vždyť byl prosazován násilím a perzekucí. PROTI vůli většiny lidu. Demokracie je spravedlivá.

   Kterému systému vadí lidé? No každý člověk je potencionální spotřebitel, zákazník, kupec výrobků a služeb. Takže kapitalismu zřejmě vadit nebude. Takže myslíte že lidé vadí socialismu?

   Vymazat
  9. Vždyť spravedlivější socialistickou společnost po válce pomáhala přivést na svět i naše soudružka Milada Horáková a za to jí patří pochvala a dík.

   Vymazat
  10. 0:42- já to věděl, marnost nad marnost. Z Vás už "člověk rozumný" nebude. Nebo až pochopíte, že: Já mrhám zdroji, neboť jsem v systému, který mi nedává jinou možnost, neboť "vzepřít se" mne zaškatulkuje mezi "divné". Pár jich znám, naivy. Vy jste opravdu nevzdělanec, porovnávejte porovnatelné. Sečtete-li oběti kapitalizmu a porovnáte s obětmi jiných -izmů, tedy x obětí za určitou, stejnou dobu, je kapitalizmus jednoznačný vítěz i před feudalizmem, i ten byl humánnější. A komu vadí lidé? Komunistům chyběli, kapitalistům přebývají, co ještě nechápete?

   Vymazat
 20. @21.25
  ..velice dobře!

  OdpovědětVymazat
 21. 22:15
  "nikdy jste nepoznali války, epidemie, hladomory,..."
  no něco ale třeba přecijen poznali..
  Třeba poznali stát, který sloužil jakž takž lidem. Kde lidi byli páni svých věcí a ne otroky něčích korporací. Kde schopní sportovci dostali možnost se vypracovat a pak třeba i uspět na olympiádě..
  Kdy namísto exekutorů a šmejdů byli v úctě obyčejní lidé, jejichž práce přinášela ostatním nějaký prospěch...
  A kdy se od rána do večera z televize navalily takový s*ačky...

  Tož tak.
  A bylo by toho víc, mnohem víc...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé, že o ten váš "rajský" stát sloužící lidem nikdo nestojí a komouši mají od revoluce stabilně pouhých 12-15%.

   Sportovci dostali možnost... No na západě tu možnost zřejmě nikdo nedostal a na olympiádu se nikdo nedostal. Už to nehul, prosimtě.

   Jo taky se mi stýská po nedělní chvilce poezie a dalších skvělých pořadech :-D Vypni ten krám troubo a běž ven.

   A bylo toho mnohem víc... No byl jsi mladej, silnej, aktivní, stál ti ještě penis... Za to, že tomu tak dnes už není ale dnešní doba opravdu nemůže.

   Vymazat
  2. Pořád stále stejný "Šafr" chodící na diskuze pronásledovat a urážet důchodce, kterého popsal MUDr. Hnízdil slovy Hadi v oblecích anebo psychopat jde do práce a MUDr. Koukolík přednáškou O špatných lidech.

   Vymazat
  3. 0:26
   Neurážím důchodce, trubko. Urážím vzpomínače na staré zlaté totalitní časy, žvatlajících, že "lidé byli páni svých věcí" a podobné drzé kraviny.
   A komouši se vlastně ani urazit nedají, pže už jen to že jsou komouši je urážka.

   Vymazat
  4. Hlavně si na to vzpomeň, pokrytče, až budeš ronit slzy nad falešnou modlou prvorepublikové církevní světice, naší soudružkou Miladou Horákovou, která toho pro nás a vítězství pracujícího lidu udělala tolik na poli ústavně-právním v realizaci Košického vládního programu v Národní frontě a Národním shromáždění.

   Vymazat
  5. 1:25 Myslíte tu kulturní Horákovou, která ve svatém nadšení osobně přivázala oprátku na Mariánský sloup z roku 1648 na Staromáku a pomohla ho zbourat? A tu zastánkyni svobody myšlení, která prohlásila "Zatočili jsme se šlechtou a zatočíme i s církvemi"? A tu humanitku, která v parlamentu po válce ohnivě prosazovala, aby německé děti v pohraničí nedostávaly žádné mléko? Myslíte tu, o které šéfredaktor Českého slova a později vydavatelství Melantrich Rudolf Kepka vždy říkal: "Milada Horáková byla zlý člověk, potvora a psychopat, ale jen tu svini nemuseli popravovat, stačilo ji zavřít na 15 až 20 let"? Jo, to byl vzácný člověk. Plným právem se řadí mezi velikány pražské kavárny, po boku Havla, Magora, Pussy Riot, bratří Mašínů a Dalajlámy.

   Vymazat
 22. Budování kultu osobnosti Velkého Havla8. září 2016 6:37

  VACLAV HAVEL REBORN FOUNDATION/Nadace znovuzrození Václava Havla ve spolupráci s Vorem v zakone Klausem a Vládou ČR zlodějů (dnes vlastizrádců):

  1. Učinit všechny potřebné kroky k uchování DNA tohoto vzácného nositele genů falše a přetvářky, nedovolit pohřeb žehem a jako symbol převtělení uložit na srdce místo posvátného egyptského skarabea jeho oblíbeného, okřídleného šumavského kůrovce.
  2. Vyhledat vhodnou uprchlickou matku a kojnou pro mladého Václava Havla, který sestoupí na Zemi jako Mladý Bůh.
  3. Navrácení majetku znovuzrozenému VH. Valutový disident a od roku 1989 zahraniční pacient a vedoucí představitel současné vládnoucí garnitury nebude na veřejnosti vystupovat jako obyčejný občan se standardní /tuzemskou/ lékařskou péčí. Právem je očekávána pomoc ze strany amerického velvyslanectví, Vatikánu, tibetského otrokářského režimu, západem nakažené LGBT komunity, tuzemských restituentů, sluníčkářů a vítačů, církevní zlodějiny, československých miliardářů, vlivné lobby Iluminátů řídící skupinu Bilderberg kolem třetího nejbohatšího Rakušana, větve ekonomicko-politiké mafie ČNB, atd.
  4. Anulace manželských svazků a závěti. Znovuzrodzený VH nebude žít v manželsko-mileneckém svazku s ženami, které by mohly být jeho matkou.
  5. Po zaregistrování neziskovky zahájit celonárodní sbírku na vytvoření klonu a zajištění věčného života VH na Zemi. Odpůrci nemají naději na úspěch, eticky celou záležitost již dávno posvětila církev výnosným obchodem relikviemi a uctíváním ostatků a též Bible svatá, neboť zesnulému Václavu Havlovi bude vdechnut nový život samotným Bohem tak jako stvořil naklonováním Evu z Adamova žebra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budování kultu osobnosti VH8. září 2016 7:00

   Havel prohlášen za Boha a Čáslavská apoštolem havloidního fašismu. Spolupachatel nedávno odsouzených válečných zločinců Bushe ml. a Blaira veleben židovskou plačkou Taťanou Fischerovou. Matka otcovraha se rozloučí s Markem Ebenem.

   Lidičky, Havla tlačili na 5-ti televizních kanálech. ČT1 + ČT24 + ČT HD + Nova + Nova HD. Škoda, že současná vládnoucí garnitura jako součást ekonomicko-politické mafie nepustila chlup, aby éter ovládla výhradně zádušní mše. Aby v celé Evropě a možná i na světě nebylo kam přepnout a míra organizovaného truchlení přesáhla pohřeb Brežněva, Andropova a Černěnka.

   Vymazat
 23. Havel pozvedl mentálne ovčany do nebeskích výšin po samú propast pekla.Falmer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.pravdaozrude.cz/

   Vymazat
 24. Havel pozvedl mentálne ovčany do nebeskích výšin po samú propast pekla.Falmer.

  OdpovědětVymazat
 25. vážení pane protektor.úvodem mého listu vás pozdravuji a ve jménu ovčanú Bohnic vám blahopreju k vašemu nastávajícimu svátku 11 záži kdy unesená civilní letadla narazila do VTC a Pentagonál"každí blb ví že to bilo jinak a sundali jste si to samy".Blahopreju ke vzniku 11 záži a odvihlášení válki proti terorismu teroristi a stali jste se globálni velmocí a pány nebes pekel a celího vesmíru až po najzdálenejší galaxie a červí díry s Fredmanem Moraganem.Počas mé služby se nic závažého nestalo.V Bohnicích jsme založili politickou stranu TOPP 00(Totálne Otupená Pražská Pakárna).Nemilte si jí ze stranov TOP09(Totálne Oddaní Patolízači).Pšedsedov strany je Chujmer Opružený Análovo dúhoví s dúhovích prúvodú a análnich mávačú.Pšidte se nekdy pane ríšski protektore nekdy podívat do Bohnic a na vlastní oči uvidíte mentálni víkiet Havlovích detí a západní demokracie po vzoru USA.Z USSA na viečné pekelní časy a nikdy jinak a sláva hiezdám a pruhúm,satan akbar.Falmer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:14 Čus Falmere. Pan říšký protektor do Bohnic nemusí chodit. Celá jeho ambsáda je blázinec, plný nebezpečných šílenců. Proto je z venku tak dobře hlídána. Jenže bohužel, návštěvníci nejsou uchráněni před napadením mozku. Je to jasně vidět na prokurátorech a ostatních, kteří tam chodí. TOPáci jsou jen při návštěvě embasy Totálně Oddanými Patolízači. Když přijdou do sněmovny, tak z nich je Tlupa Odporných Pokrytců. Tož tak to vypadá u nás, pod Bohnicemi. I když je stále těžší poznat, kde končí město a začíná blázinec.

   Vymazat
 26. O mrtvých jen dobré: Havel - nic mě nenapadá
  Čáslavská - skvělá gymnastka, skvělá reprezentantka Československé socialistické republiky.

  Bylo by dobré natočit jejich medailon jak, co a kdy dělali. Tak jak byl natočen i Lídě Baarové .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:38 Radši ne. Ten rachot z hroutících se model by mohl pobořit i pražskou kavárnu. A komu bysme se pak smáli?

   Vymazat
 27. zdravo.
  Ja sam gospodin Rahel privatni zajam zajmodavac koji daje život vrijeme
  prilika kredit za pojedince, poduzeća poslovanja, osiguranje itd su
  li u bilo kakve financijske teškoće ili u potrebi za kredit za ulaganje ili ste
  potreban kredit da plati svoje račune i dalje traži u mi smo tu da bi
  sve svoje financijske probleme stvar prošlosti. Nudimo sve vrste
  kredit u bilo kojoj valuti denominacije sa stopom od 2%, bez unaprijed naknada.
  Želim iskoristiti ovu veliku medij da znaš da smo spremni
  pomoći vam s bilo koje vrste kredita riješiti svoje financijske problema que.
  Ako da onda se vratim sad preko E-rahelcohranloan@gmail.com
  Za više detalja, vi ste vrlo dobrodošli.

  OdpovědětVymazat
 28. jen aby nějakého sebezviditelňujícího se blba nenapadlo rozesévat po světě lavičky Věry Čáslavské

  OdpovědětVymazat
 29. Kolo dějin se nezačalo poprvé v historii otáčet pozpátku! Kolo dějin stoupá po spirále, což v našem případě, kdy vyspělejší společenský řád se vrací do fáze předchozího, vesměs zaostalejšího řádu, vyvolává pouze dojem ohledně opačného směru. Nastat může místo kýženého vzestupu po spirále, takový sešup až na samotné dno civilizace, jaký už nic a nikdo nezastaví. Nastíněná teorie nezahrnuje možnost existence takového zla, viz USA, které ze zla povstaly, mají zlo zakotveno v samotné podstatě svého bytí a které raději zničí absolutně všechno, včetně sebe sama, než aby upustilo od diktátu zla. Zní to velice přesvědčivě. Nikoli proto, že intuice nám napovídá, že tomu tak skutečně je nejen zásluhou stupidity mainstreamové propagandy ale především a hlavně zásluhou toho, že se dějí absurdně zlé, nepochopitelné věci. Viditelně a zřetelně zlé věci. Na Ukrajině, po zákulisním organizování a financování majdanu následovaném nelegálním pučem, svržením legální vlády, nahrazené fašistickou administrativou - a to vše, s následnými provokacemi propojenými s velice početným hrubým, bezbřehým násilím, vyústilo do občanské války. Řada jiných aktivit, vedených USA, počínajíc masakrováním, bombardováním a totálním devastováním řady zemí, kde zásluhou toho byl nastolen místo řádu neřád, s obrovským chaosem provázeným násilím, vedoucím k útěkům lidí obávajících se o životy své a svých rodin. To následně, evidentně organizovaně - prostřednictvím silné propagace a značných finančních prostředků na přepravu, vedlo k naplnění předem plánovaného záměru vnést chaos a devastovat země EU - vypuknutím a realizací imigrační tsunami, sebe-záhubně podporované představiteli zemí EU. Neuvádím cílových zemí - protože ty - teprve určí libovolný diktát z Bruselu, dle pokynů z USA. To vše se děje za podpory příslušných, poslušných vlád a především a hlavně za vydatné podpory masové nevkusné mediální masáže občanů. Této masáži podléhá část občanů vedených lokajsky omezeným myšlením, zapojujících se, s nevídanou pílí do diskuzí. Tito lidé zvláštního okleštěně chudého myšlení, stejně jako zaměstnanci médií hlavního proudu, nejsou schopni si uvědomit, že při ztrátě pudu sebezáchovy, svým počínáním ohrožují nejen sami sebe a své rodiny ale i nás a naše rodiny. Proto i vyvolávají náš odpor a opovržení vůči nim, přestože částečně nemohou za to, jací se narodili a že jsou omezení. Viz 7.9 A 19:44, A 22:15 a podobně.

  OdpovědětVymazat