Reklama

neděle 25. září 2016

O útoku na konvoj OSN náhle ticho – proč asi?Lubomír Man
25. 9. 2016
Pořadí těch akcí je známo. Nejdřív těžce sjednaná dohoda o příměří v Sýrii, vzápětí porušená těžkým americkým zbombradováním pozic Asadovy syrské armády. Amerika se za útok sice omluvila, ale asi tak, jak jako kdyby řekla: „Neměli jste tam co dělat“, jak poznamenal jeden z komentátorů..


Tím příměří pochopitelně skončilo a Amerika byla v tu chvíli v očích jisté části světové veřejnosti tak trochu na pranýři. Ale jak z dalšího jejího kroku vyplyne, nebyla ochotna ani toto „trochu“ dlouho snášet. A tak se odehrálo následující: ve večerních hodinách 19. září zbombardoval kdosi konvoj OSN, přivážející Syřanům humanitární pomoc. No a jelikož šlo o pomoc směřující do oblasti východního Aleppa, ovládaného protivládními vzbouřenci, bylo rusofobům celého světa okamžitě vše jasné : tenhle barbarský útok nemohl provést nikdo jiný než Asad nebo Rusové.

Jaká to vynikající příležitost i pro zpravodajskou redakci ČT! Do jejího studia byl okamžitě coby odborník povolán generál v.v. Šedivý, a po úvodním uvedení doprovodných okolností případu mu byla – s téměř slavnostní pompou - položena tato otázka: kdo ten útok na konvoj provedl?

Generál na okamžik zaváhal a pak jakoby s tíhou, že je od něj vyžadován tak rezolutní soud, vydechl to, co se od něj čekalo: „Rusové nebo syrská armáda“.

Hotovo! Nová a další protiruská a protiasadovská kampaň ČT mohla začít a také začala. Ale řinčela překvapivě krátkou dobu, snad den nebo den a půl – a pak náhle ztichla. Tak překvapivě useknuta, že to nemohla být náhoda. Proč tak zčista jasna klid? říkal jsem si. Když takhle masitou kost pes jednou rafne, tak s ní přece chvíli běhá po ulici, ne? A ne aby ji hned odhodil.

Odpověď na tuto otázku přineslo až toto oznámení ruské vlády: „Do oblasti, kde se incident udál, vstoupil ve večerních hodinách 19. září - a to několik minut před útokem na konvoj OSN - bezpilotní americký letoun Predator, patřící do sil koalice, vedené USA, a schopný provádět útoky na pozemní cíle. Zaútočil na konvoj z výšky 1600 metrů.“

Takže tajemné ticho vyřešeno. Když ovšem fér hra by si vyžadovala, aby ČT po prvotním obvinění Ruska a Asada kápla teď navíc i božskou. Což ovšem ČT neudělala a neudělá. Možná z obavy, aby nás z takového jejího kousku neklepla pepka.

20 komentářů :

 1. Protože už došla slova?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud ano,můžeme už čekat činy,to sděluje prostá logika.

   Smazat
  2. Proto i považuji tu otázku v nadpisu za hloupou.

   Smazat
  3. V neděli relaxuji.

   Smazat
 2. Davide,Vy máte nějakou duševní poruchu? Proč kopírujete Dvořákův příspěvek o 4 články níže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Být až druhý je ale ještě super,to Japonec,ten vždy až nakonec,směji se. To byl vtip.

   Smazat
  2. .... "Nakonec Japonec.",protože jsou už všude a "nikdo by je nečekal".

   Smazat
  3. Možná má toxoplazmózu,kterou má prý až třetina všech obyvatel Česka a rozvíjí schizofrenii. Možná by se na ni mohl dát vyšetřit. Tak by se to potvrdilo.

   Smazat
  4. Pryč s parazity,Davide,směji se,mohl byste to vyvěsit jako heslo.

   Smazat
  5. Když už Vám dali rodiče dvě křestní jména,mohli Vám dát i to příjmení,doktore.

   Smazat
  6. Mohl bych napsat i ,že tedy Vaši rodiče evidentně nebyli normální a proto jste Vy pak skončil na psychiatrii,.. ale chápu,že je to jen legrace,kterou Vás zdravím a snažím se nejen Vám zpříjemnit neděli.

   Smazat
  7. Třeba to napsal už předtím, nezávisle na tom prvním a poslal a teď se to tu sešlo. Možná přijde i třetí a čtvrtý článek se stejným názvem, protože ta otázka se přímo nabízí!

   Smazat
  8. Možná ten článek měla publikovat jeho manželka,pokud ji má,ty mají vždy dost času.

   Smazat
  9. Mně to jméno David připomíná nějakého prince z Arábie,Lawrenc se jmenoval,myslím.

   Smazat
  10. Aha,tak tedy ne prince ale krále a Davida,údajně. Zajímavé.

   Smazat
 3. Bejt havloid a ještě s nákladem hoven v palici je na sebevraždu!

  OdpovědětSmazat
 4. Šedivý je prachsprosté hovado. Znám ho osobně a mohu to napsat tak, jak mi zobák narostl. Je to překabátěná bolševická zrůda, stejně jako Vyjeb... Štětka, zasr...Dlouhán z Bilderbergu a jiní...
  Tak co, Jiříku? Kam jsi zašantročil členský průkaz KSČ? A co tvé politické přesvědčení a Marx Leninské ideje? Stále mám před očima ten tvůj sofistikovaný výraz a ty tvé uvědomělé kecy které jsi vedl po cestě z IMC...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo,jo, Šedivý je stejné hovado jako NATOposkok Pavel.Oba prolhaní a zaprodaní vlastizrádci, oddaní krvelačné USA,Pentagonu,CIA!!!!
   A že bývalý člen KSČ? Další, už milióntý důkaz - vše jen o "převlékání kabátů", tedy o charatkeru lidí, ne o nějaké straně...

   Smazat
 5. Tahle překabátěná, bezpáteřní prasata půjdou s kýmkoliv a kamkoliv, jen když z toho budou mít prospěch.
  Ať shnijí v pekle !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Něco o tom šedivém pokrytci. Jiříku čti !!! Ty zrůdo!!!
  https://cz.sputniknews.com/nazory/20161002/3904436/kazdy-pravo-nazor.html

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.