Reklama

čtvrtek 22. září 2016

Opravdu: větší blbec, než jsem si myslel

Jiří Baťa
22. 9. 2016    
Vezmu to z opačného konce. Kdyby místo prezidenta Miloše Zemana v OSN vystoupil slovenský prezident Kiska, chrlil by na něj pan Fendrych tolik superlativů, až by to nebylo hezké. Jenže pokud vím, alespoň naše média to nezmiňují, slovenský prezident v OSN nevystoupil, neměl žádnou řeč. Není tedy s čím srovnávat. Ale vrátím se k „popisce událostí“ jak ji ventiluje všeho znalý Martin Fendrych.

Očekávat od Fendrycha, alespoň co se týká prezidenta Zemana, něco pozitivního, je opravdu nad všechny možnosti. Fendrych svou nenávist a nepřejícnost ventiluje způsobem sice demokratickým, leč těžce zoufalým, nešťastným, podpásovým, ale hlavně nemorálním způsobem. V jeho komentářích (spíše zvratkům) je tolik antipatií, tolik nenávisti a podlosti, že tleskat jeho zvratkům mohou jen lidé stejné „krevní skupiny“, stejné amorálnosti a nactiutrhačné, pomlouvačné povahy, jakou oplývá Fendrych.

Pan Fendrych zmiňuje, že pan prezident Zeman měl řeč v OSN. Ano a ne lecjakou. To, co pan Fendrych kritizuje jsou totiž právě ty věci, na kterých se v mezinárodní politice nedostává. Všechno důležité je jím odsouváno na vedlejší kolej, nebo jak se říká je to „okecáváno“ tak, aby se z velkých a pro svět závážných věcí a skutečností staly „marginální záležitosti“! Pro něj je Zemanovo vystoupení jen „mlácení prázdné slámy“, protože jak konstatuje, cituji: „ Byla řeč Zemana v OSN ostuda? Ani to ne. Prostě to byla jeho čtvrthodinka a šmytec. Nula. Prázdnota. Kdyby navrhl výlet na Mars, mělo by to stejný účinek. Vzbuzoval lítost, jak tam řečnil bez papíru a bez významu..." 
Je tomu opravdu tak?

Jistěže ne, ale to je hlavní podstata Fendrychova komentáře, vyjádřit spoustu negativ a tím dehonestovat a deklasovat význam proslovu prezidenta Zemana. Pan Fendrych se snaží, k vlastní potřebě, z unaveného koně udělat koně chcíplého, nepoužitelného, odepsaného. Tak to alespoň přes ty své brejličky vidí pan Fendrych. Zopakujme si ty hlavní body, jak se v nich prezident Miloš Zeman jeví devótnímu a osvícenému panu Fendrychovi:

- Jako před rokem, i letos byl jediným tématem jeho řeči mezinárodní terorismus. Otázce migrační krize či situaci ve zdrojových zemích uprchlíků se nevěnoval. Fascinuje ho teror ...
- I kdyby Miloš Zeman přišel s reálným řešením, i kdyby nabídl světový supernápad a byl géniem mezinárodní scény, i kdyby měl pozici Václava Havla v době jeho prezidentování, stejně by to nestačilo.
- Nestačí přijít do OSN a vykládat, co by se mělo. To je stále ještě jen velké nic.
- Není vítán u západních státníků. Nemá šanci dostat se k americkému prezidentovi jinak než při společné recepci.
- Zeman je mezinárodní nula a tomu odpovídá jeho vliv. Jde o to, že "se to nedělá".
- Podporuje autoritativní režimy. Není v západním světě uznáván. Nemá dobré jméno. Není to Havel, ale ani Kiska nebo Gauck. A ty dva by zřejmě ani nenapadlo radit OSN, jak má zatočit s mezinárodním terorismem a že je potřeba nasadit drony...
- Český prezident převrátil naši zahraniční politiku. Ukončil důraz na lidská práva. Přišel s "ekonomickou diplomacií". (Otevřít se Číně, nekritizovat ji za porušování lidských práv, zrušit sankce proti Rusku za anexi Krymu atd.) Ale boj proti terorismu souvisí mnohem víc s lidskými právy, jež jsme tak snadno opustili, než s ekonomikou.


Zdaleka to není všechno co „šťavnatého“ a „výživného“ pan Fendrych o Miloši Zemanovi a jeho vystoupení v OSN „vyzvracel“. Prezident Zeman pro něj není „to pravé ořechové“, nic, čemu mu může tleskat, za co jej může chválit, co má pro něj hodnotu nebo alespoň ten „marginální“ význam. Prostě to (naštěstí) není ani Havel, ani Kiska, ba ani Gauck, kteří by u Fendrycha jistě našli větší pochopení a uznání. Nejhorší však u Fendrycha spatřuji jeho osobní nepředstíranou nenávist a zaujatost, naprostou absenci objektivity, slušnosti a úcty. To, že Není Zeman „jeho kůň“ neznamená, že jej musí žoviálně zatracovat až tak, že v případě Zemanova vystoupení v OSN i Pepa Vyskoč byl zřejmě lepší Zemana. Zkrátka, pan Fendrych je větší blbec, než jsem si (a jistě nejsem sám) myslel.

(Zdroj: https://nazory.aktualne.cz/komentare/zeman-je-mezinarodni-nula-osn-muze-navrhnout cokoli)

46 komentářů :

 1. Ivan David:
  Nezabývejme se Fendrychy, život je příliš krátký!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni stojí v řadě. A čekají na povel svých zámořských chlebodárců.
   Hned po projevu se rozdrnčely reproduktory sionistů z ČRO. Že prý nicotný projev a byl až za projevem představitele Mikronésie.
   Teď se jako obhájce světového míru dal do urážení prezidenta České Republiky M. Žanntovský. Naverbovaný CIA a Mosadem.
   Brzy se přidají další, Zaorálek, Dienstbier nebo exponenti RSE Hvížďala, Bednář, Mitrofanov, Thomas Kulidakis a ostatní "pravdy a lásky", co jsou na výplatní pásce v Langley.

   Smazat
  2. Podle Fendrycha a sionparty jsou podnětné zvratky pouze "osobností" typu kulisáka Havla či bagážníka Fendrycha, dávající své země a vlastní občany - gójim - k exploataci a vyloupení cizákům, zejména těm vyvoleným. Takový skot (s malým "s") pan president Zeman, naštěstí pro nás, není.

   Něco na odlehčení: Povídá na pastvě vůl volovi: Na to, že jako volové nemáme volební právo, máme disproporční parlamentní zastoupení.

   Smazat
  3. taky znáte fendrycha jako bagážníka, co se za jeho působení na letišti ztrácely věci z kufrů?

   Smazat
 2. Obdivuji autora článku pana Baťu, jak velice slušnými a dobře volenými slovy nám sdělil, že Fendrych je zakomplexovaný de.bil a jeden z mnohých, kteří nás dostali tam kde jsme a těžce a dlouho se budeme z toho hnojníku dostávat. Tedy pokud už není pozdě. Pavla B.

  OdpovědětSmazat
 3. Fendrich stejně tak jako zbytek pražské kavárny má jen plnou tlamu hnoje tak ho přece musí na někoho nakydat jinak se udusí, to víte zelené žabí kůžičky zvané dolar to je o něčem jiném ta ho nedusí i kdyby je měl napěchované až ke konečníku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo že je ten Fendrych?Není to ten Pepa Vyskoč odnaproti?No jasně!To je ten blb od Sorose,jak je placenej i díky tomu,že má tak tvárnou hmotu sračkovou v té své kebuli.Chudáček....

   Smazat
 4. Aby se z křížení opilců Na hrádečku a blbů milujícího pouze vlastní bezmozek vzniklo něco jinýho než Rumílek,Fendrychmurka,lejnolahvárenský žumpy a evropský hovnoty....to by byl zázrak!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. V matematice se dokazuje podle logických pravidel. Samozrejme, ze není možno vyčerpat všechny cesty, takze zalezi na intuici toho daného člověka, kterym smerem to vede. Jak nekde někdo v Cimrmanech se, tak nejak, uvadi, Cimrman byl průzkumníkem slepých ulicek. No, ja si ten citat tak uplne nepamatuji a priznam se, ze nejsem zvedavy na to abych to hledal, a pak aby mne nejaka vnucka Cimrmana zalovala. Jde o podstatu, ci, reknemez, pravdu. Takze, samozrejme, když je neinformovanym, ci jak to jinak rici, mozna nepochopivsim, ci umyslne, za peníze nechapjicim, recena pravda, tak ji podle sve podstaty, nepochopeni, jidasstvi, nebo neceho takového zostudi.
  U pana presidenta však se vícekrát potvrdilo to, ze mysli perfekte, hodne dopředu, ze vi a pracuje, mozna proti vetrnym mlynum, aby tenhle nas svet, vcetne i takových hloupych a zkazenych stvoreni jako je pan F. prezil. Je, ale ptreba si pana F. poznamenat do notysku a, pokud to prezijeme, tak ho vykazat do patrinych pozic. Mejme se paka.

  OdpovědětSmazat
 6. Já si pana Fendrycha vážím, dělá vše pro svůj národ. Dejte si vyhledat fotografie jeho a pana Bakaly, nepoznáte který je který a pan Fendrych je čestný muž, který lže ve jménu svého chazarského lidu stejně, jako když Kalousek nadává Bakalovi. Nikdo vám lépe neporadí, koho volit. Pro pana prezidenta je to pochopitelně nejlepší vizitka, když se ho taková prolhaná ....ě snaží urážet.

  OdpovědětSmazat
 7. Díky Ivane Davide, to je přesně ono :-D. Jenže, i tak je asi dobře, že nám tento exemplář Jiří Baťa připomněl, ale to by mělo bít všechno. Není na tom moc co vyjasňovat.

  OdpovědětSmazat
 8. A co je to, to Fendrych?

  OdpovědětSmazat
 9. Frendrych je narozdil od zavistiveho komunistickeho blbecka Bati novinar, jehoz clanky lide ctou.
  Podobne je to i se Zemanem. Narozdil od Obamy a Pana Prezidenta Kisky zvanil pred prazdnym salem a jeho ignorantskych kecu si nikdo ani nevsiml.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, je to tak. Prezident Zeman je díky svému podlézání Rusku a opilství naprostá nula.

   Smazat
  2. Vy dva vožralý havloidní předkožky,Fendrychmurku nikdo nikdy nečetl,čokovopici z Fuckingtownu a Zkisku mastnej vlas někdo poslouchá????To pindejte večer na záchytce,ráno vás hodí rovnou do Bobnic,Chujmerovský syfilitický kreténi!!!!

   Smazat
  3. Lidé četli i Mein Kampf a nábožně naslouchali Hitlerovým "vizionářským" projevům... a kázáním Savonaroly např. Takže čtenářský zájem zrovna není důkazem kvality... Bulvár přeci má nejvyšší náklady.

   Smazat
  4. hahahaha:-)

   Smazat
 10. Nevím, kdo je Fendrych, vím, kdo je Zeman. Jeho vystoupení v OSN i v USA, to je kapitola sama pro sebe. Platí tu ale opravdu, že on nikoho nezajímá, tedy zajímá asi tak, jak například vládu v Praze zajímá starosta naší obce s 240 obyvateli. Zeman je v politice tak dlouho, že už ho jasně definuje to, co dělá, tedy jeho skutky, které jsou úplně jiné, než jeho kecy

  geronimoh ( nejsem sluníčkář )

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:49 Sluníčkář možná ne, ale trouba zcela určitě ....

   Smazat
  2. Nejste sluníčkář, přesto vaší řeči nerozumím. Co jste těmi řádky chtěl vyjádřit?

   Smazat
  3. To možná, ale cyp jsi určitě.

   Smazat
  4. Fendrych, to je ten, co při brigádě na ruzyňském letišti vykrádal zavazadla cestujících? To že je dobrý novinář? FAkt vtip dne! Hahahaha

   Smazat
 11. Chvála bohu p. Zeman nieje KISKA /ktorý tam tiež vystúpil a to bola hamba/ a tobôž Havel...

  OdpovědětSmazat
 12. 19:46 & 19:52.. Vase informace o projevu presidenta Obami dokazuji, ze jsou bezcenne ! Informace o reakci Ameriky na projev presidenta Obami, jsou vam nezname.
  Vase informace o oblibenosti presidenta Zemana ve svete jsou neexistujici.
  Jste dva omezeni venkovsti osli, kteri zerou slamu predzvykanou a upravenou na Ct. 24.
  Vy vubec nevite co se deje..
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN !
  rika nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 13. Pan Fendrych je jenom obyčejný lhář.Protože ho
  někdo za ty lži platí,tak to dělá.Na rozdíl od
  řady jiných novinářů umí aspoň reagovat na mail
  od občana.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 14. Sedmkrát denně se ukloním k Řípu z radosti, že jsem volil Zemana. Představím-li si, že by byll zvolen pologramotný kandidát vlastizrádné pražské chamradi děkuji za to, že stejně šťastnou ruku při volbách měla většina voličů. Češi mají rozum, na to Féčka, Íčka, vrtichvosticizíchprdelí a podobná verbež vždycky u nás dojedou. A to je prima. Zemana budu volit znova, bude-li kandidotat. Je to po dlouhé době, po Svobodovi, další prezident, na kterého můžeme být hrdí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nejste PANE sam...Stoji jiste za povsimnuti nase DESORIENTACE v dnesnich udalostech... BLBCI /vrazi, splhouni atd/ dnes totiz jsou uplne jini nez bejvavali za starych dobrych casu kdy to jeste vsechno stalo za hovno a je tezky se v tom aspon nejak vyznat ...Dal jste si tenkrat pivo v hospode a moh jste si u toho ZAKOURIT !!! /To se dneska zda jako nejaka SCI-FI.../fantasmagorie/. A mimo to jen a pouze opravdu jen nekolik malo ulitlejch jedincu se vzacne vyskytovalo...A kdyz jsme meli vsichni "holy predele' tak se s tim nikdo jaksi nevytahoval...A nikdo nekricel ze je zakernej pychavec ze zadu to bylo ve velky neoblibe...a mam dojem,ze porad je...A co nam posilaj misto diplomatu jsou nejaky uskocnici , rikaj furt kamaradstvi a votocite se a zlaty hodinky,nebo neco jeste daleko horsiho jsou v predeli...

   Smazat
 15. Vlado z Brna 19:11
  Bud zdilnej a kamaradskej ! Pekne mi napis adresu nejlepsi cukrarny v Brne. Je to kousek od Vidne. Ta je ted okupovana Islamisty a ja se tam bojim jet, kvuli alergickych zachvatum.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 16. se divim kolik je tady jeneralu včetně zemana a fendrycha při te naši svobodě stači zbalit fidlatka a jeneralskou hulčičku a vyrazit se špuntofkou do boje ovčani se pak houfně přidaji samosebou

  OdpovědětSmazat
 17. Prosim Vas,co by delal p.Zeman,chlap z Vysociny,u celosvetovyho zlocince Obamu v Bilem dome ? Bylo by to znesveceni Ceske Republiky.Ano,prisluhovaci,ako Zantovsky,Sobotka,Zaoralek a Havlikavarnici,opet prodavaji CR.

  OdpovědětSmazat
 18. Jedna Ceska rodacka p.Madelain Olbrite se jiz ve svete proslavila svim podilem na napadeni Juhoslave....dnes je majitelkou Kosovskeho Telekomu a podobnou odmenu dostal gen.W.Clarke,velitel usa vojsk,bombardujicich Belehrad,ktery se stal majitelem Uholnych bani v Kosove....p.Zeman urcite nema podobne ambice se proslavit.

  OdpovědětSmazat
 19. Na Fendrychovy výplody se vyserte,je to debil a číst tyto výplody je ztráta času.

  OdpovědětSmazat
 20. Fendrych jako agent CIA,byl přece náměstkem dalšímu agentu Rumlovi.Také víme,že se s Rumlem angažovali v dřívější lihové aféře na severu Moravy.Peníze došly,tak musí pracovat jinak.

  OdpovědětSmazat
 21. Projev našeho pana prezidenta nutí lidi aspoň přemýšlet. Projev Obamy byla jen samá nic neříkající 100x opakovaná fráze. Ono je totiž těžké bojovat sám proti sobě. I když prezidenta Zemana příliš nemusím - byl jsem na něj hrdý - jasně k věci bez dalších vytáček i za cenu , že si u těch nic nedělajících politiků ublíží.

  OdpovědětSmazat
 22. Projev ceskeho presidenta Zemana byl daleko hodnotnejsi nez projev presidenta Obami !
  Duvod je v tom, ze president Zeman mluvil o problemech ktere nam berou klid, a ktere se musi resit.

  President Obama mluvil polopravdy a ekonomicke fantazie, ktere nemaji s realitou nic spolecneho. Jeho projev vzbudil udiv u Americanu a velky smich u nejblizsich lidi
  Donalda Trumpa.

  Zitra ma byt ohlasen nejaky skandal, ktereho se Obama dopustil na navsteve v Africe (Kenya).

  Je nejvyssi cas, aby Trump udelal poradek ve Washingtone,
  v North Caroline, ve Wisconsinu, Chicagu atd.
  Cernosi terorizuji americka mesta a zacina to vypadat jako kdysi v Johannesburgu...
  Cesi stavejte ploty. Ceka vas boj o existenci vasi republiky. Vim co rikam, ZAZIL JSEM TO v Africe !
  Stujte za Zemanem, ten je 100 x chytrejsi nez vsichi v Berline a Bruselu dohromady.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 23. Za svůj ksicht Fendrych nemlůže, ale za sračky ve hlavně, ano! Je to jeden neskutečný blb, jeden z dlouhé řady zaprodaných a nemorálních kreatur bez svědomí!A projev šilence Obamy? Jako vždy - agresivní vypouštění hovadsky omletých lživých frází...

  OdpovědětSmazat
 24. Chtěl jsem napsat svůj názor na Fendrycha a jeho postoje k presidentovi Zemanovi. Vše již bylo řečeno výše a v podstatě není co dodat.
  Jsem rád, že v této zemi je i nadále, přes všechnu snahu různých Fendrychů a podobných ubožáků, mnoho lidí se zdravým rozumem. To dává naději na to, že by mohlo být jednou lépe a že by i ten zdravý rozum mohl jednou zvítězit.
  Takže už jenom kávičku ...

  Děda 2

  OdpovědětSmazat
 25. Tentokrát má Fenrych úplnou pravdu. Zemanovo vystoupení nikoho nezajímalo a reakce velkých agentur, které sledují dění v OSN byla vesměs negativní.
  Projev byl naprosto trapný - Fendrych to vystihl docela dobře.
  Bylo to, jakoby nás Zeman chtěl poučovat, že vrtat v nose se nemá, nebo sportovat se má atd.
  Naprosté fráze a prázdnota.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:38
   Jsi z Havla retard nebo jeho vygumovanej bastard???Asi obojí,že ty chujmerovská žumpo bez kouska cti v těle!!!!

   Smazat
 26. 9:38 Nelzete nam zde pane !
  Reakce velkych agentur v dnesni dobe nemaji v cinnosti nic jineho nez dokazovat, ze Donald Trump je Adolf Hitler.
  Velke a zname agentury degradovaly svoji informacni cinnost na stejnou hodnotu jakou ma TP (Toaletni Papir) - pouzity.
  Ctu je denne, z inklinace k masochismu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 11:14 honolulu - a proč mu zakazuješ diskuzi ? Jsme tady přece demokraté - nebo pouze nějaká uzavřená společnost a kde nikdo jiný nesmí mít jiný názor ?
   Tak to jsem potom asi špatně...

   Smazat
 27. Lidé, kteří mají určitý rozhled a znalosti týkající se politiky v současné době, vědí, že sídlo jedné ze 2 větví světových globalistů se stěhuje z V. Británie do Číny. V souvislosti se symbolickým předáváním "žezla" navštívil před určitou dobou čínský prezident V. Británii, kde ho královna vozila ve zlatém kočáře kolem Londýna. Cestou do Londýna se čínský prezident zastavil na návštěvě u jediného politika, a to u českého prezidenta M. Zemana. (u žádné Merkelové, Tuska a jiných). Z toho lze usuzovat o mnohém, a to především do budoucnosti. Bohužel to nechápe či nechce chápat (ke své vlastní škodě) pražská kavárna. A někteří "novináři" z jejích řad by se sami (třeba v rámci autocenzury - ale té skutečně své vlastní) měli zamyslet nad tím, zda se nepouštějí do témat, která jsou evidentně nad jejich možnosti. duševní znalostní i charakterové. Co to takhle zkusit příště se soudničkami či s články o rozvodech?

  OdpovědětSmazat
 28. 12:08 Jenze on nerika nazor. On rika atrocitni propagandu.
  Kdyz vezmete 10 nejznamejsich vladnich autorit z ruznych zemi, tak Zeman je mezi nimi...
  A ted o nem znovu vsichni pisi.
  To je poprask ve svete. Jak si to mohl "dovolit" uznat Donalda Trumba ? T.j. prece odklon od predepsaneho mysleni.
  On ma svuj vlastni nazor a t.j. "zakazano".
  Globaliste propadaji panice. Vse se jim hrouti pod rukami, tak kousou.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.