Reklama

.

.

středa 7. září 2016

Otevřený dopis Andreji Babišovi k cvičení NATO


7. 9. 2016
Vážený pane ministře,
v roce 1989 pro mne jako pro vysokoškolského studenta byla největší motivací k protestům snaha osvobodit svoji zemi od cizích, tehdy sovětských vojsk. K tomu jsem přispěl při svém následujícím působení v armádě, kdy jsem se přímo podílel na převzetí VVP Milovice od odcházejících okupačních vojsk. Nelze mne tedy podezírat z loajality k Rusku, nebo dokonce k ruskému vojsku. Při svých životních zkušenostech jsem však velice znepokojen nadcházejícím cvičením leteckých sil NATO včetně strategických bombardovacích sil na našem území.


Za alarmující považuji také vyjádření mluvčí generálního štábu, že civilní politické složky pouze vezmou na vědomí vojenské plány cizích armád na našem území. Tato situace poukazuje na to, že civilní vláda podléhá vojenskému řízení , jako by se naše země nacházela ve válečném stavu. Navíc se jedná o řízení cizí armádou, což považuji za vyjádření okupace a podřízení tomuto stavu za vlastizradu.

Když jsem volil Vaše hnutí, ano, věřil jsem, že bude líp. Ale nepředstavoval jsem si to tak, že povolíte cvičení cizích armád, které se svým pojetím velice podobá cvičení Vltava 67.

V tomto ohledu se shodneme s velkým množstvím mých klientů a známých, mezi kterými jsem pro Vás získal skutečně nemalé množství voličů, kteří Vám dali svůj hlas v minulých volbách.

Jsem (a zdaleka nejenom já) toho názoru, že ten, kdo podepsal zvací dopis pro cizí vojsko se zachoval prakticky stejně, jako někdejší soudruzi Štrougal, Bilak a Indra, kteří v zájmu svých politických ambicí povolili nejprve rozsáhlé cvičení cizích vojsk a následně jejich dočasné umístění na území našeho státu.

Vážený pane ministře, žádám Vás, abyste prosím vzal v úvahu, že toto cvičení je dalším počinem, kterým se zvyšuje napětí v Evropě a přibližuje naši civilizaci k riziku válečného konfliktu s fatálními následky nejenom pro naši zemi, ale pro celou civilizaci. Jako kulturně činný pracovník jistě znáte film Na břehu s Gregory Peckem. V militaristické Východní Evropě sice nedošel žádného zvláštního ocenění, ale jeho umělecká a varovná hodnota (stejně jako remaku z roku 1990) je, myslím, nezpochybnitelná.

Věřím, že k obhajobě zmíněného cvičení a přítomnosti cizích vojsk nebudete používat podobné fráze o spojeneckých závazcích, jako používali politruci „armád míru a socialismu“.

Uvědomte si, prosím, že Váš postoj je důležitý pro voliče Vašeho hnutí a že pro značnou část Vašeho voličstva je tak rozsáhlá přítomnost cizích vojsk (aniž by nás současně chránila proti skutečnému nebezpečí hybridní války, která již v Evropě probíhá) naprosto nepřijatelná.

S úctou MVDr Zdeněk Cvrček, V Liberci dne 2.9.2016

22 komentářů :

 1. Obávám se,že tenhle "předčasně zmoudřelý mladý muž" pláče na nesprávném hrobě....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CO s tím má ministr financí společného ?!

   Lokaj Stropnický ti asi nestačí.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Stále jen vzpomínat je projevem stařectví, odvolávat se na doby minulé se vraťte klidně na mnichovskou konferenci, bylo by dobré zapojit i Hitlera a doporučuji se zajímat o konstruktéra současnosti "strýčka Sama" a jeho hlavního zástupce soudruha Obamu a spolek jeho poskoků v ČR.

  OdpovědětVymazat
 4. Stále jen vzpomínat je projevem stařectví, odvolávat se na doby minulé se vraťte klidně na mnichovskou konferenci, bylo by dobré zapojit i Hitlera a doporučuji se zajímat o konstruktéra současnosti "strýčka Sama" a jeho hlavního zástupce soudruha Obamu a spolek jeho poskoků v ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzpomínky jsou opiátem života!V.J.Horák

   Vymazat
 5. Tšeba žít pro noví svetový řád vzdejme holt hězdam pruhúüům 666.Pepek Jozef Viskoč Vìrus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak vidíš, cvrčku,
   podílel jsi se na odchodu okupačních vojsk a teď ti najednou vadí jiní okupanti.
   Trochu pozdě jsi prozřel,teď se nad tvým výkřikem nikdo ani neuprdne,
   natož ministr financí.

   Vymazat
 6. Za to, že zde budou kluci z jůesej může Bilak Indra a ta jejich sebranka. Jeden ruský špión, který spolupracuje s Emerikou jim poslal kopii zvavího dopisu. Kluci z jůesej poze změnili datum a už jsou tady.
  Tak kdo za to vlastně může? Komouši stopro, ale kdo ještě?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babišových 60 % ze všech dotací ? No nekup to...

   Vymazat
 7. Kdysi,
  ale to je už fakt kdysi, u mě lidská hloupost vyvolávala bezmocnou zuřivost...
  Co napsat k příspěvku 16.16, je to jen hloupost, nebo neinformovanost ?!

  Můj pohled na věc:
  Již dávno před r.89 měli analytici Pentagonu a CIA jasno v tom, že po rozpadu Varšavské smlouvy zaujmou uprázdněnou pozici po tehdejší sovětské armádě, nejen v ČR, ale v celé střední Evropě.

  Což těm zločincům do puntíku vyšlo, aniž by někdo protestoval.Blbí občané, naladěni státní propagandou na potírání všeho, co zavánělo komunisty, si přitom vůbec nevšimli,
  jak byla ČR krok za krokem ODZBROJENA a to pod zástěrkou
  "profesionalizace armády", kdy byly zrušeny desítky vojenských útvarů a jako vrchol byla zrušena
  POVINNÁ ZÁKLADNÍ VOJENSKÁ SLUŽBA a vstup do NATO už byla jen formalita...

  Nikomu nepřijde absurdní, že personální stav české armády je dokonce nižší, než české policie, ač by tomu mělo být právě naopak.
  Takže, MVDr.Cvrčku, cvrčkovatej,
  kde jsi byl, když se dělo to, co jsem popsal výše ?!

  Je možné, že jsi si zanotoval s tehdejší ministryní obrany a tím ráčkujícím zpěvákem :
  "Pvapove hvězd a pvuhů.." nebo to bylo jinak...

  Tvůj otevřený dopis nestojí ani za přečtení a nevím, co s tím má ministr financí společného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,jak říkávala naša stařka:"gdes bel,dyž hřmělo ..?!
   Dnes je to samej chytrák,když se mělo mít "hobo nakřivo",tak "zvonili klíči" a nadšeně tleskali čuňó i dlaněma kravinám a když se mají vzít podávky do rukou,tak mají hobo nakřivo,jsou holt dycky o jednu fázi pozadu....
   Jako v tom vtipu:
   Klečí hňup u špalku,na něm položenou jednu ruku a v té druhé drží sekeru a ptá se:"ty Božka,nevíš kerá to tenkrát zvonila těma klíčema???!!

   Vymazat
 8. USSA nic jiného tímto "cvičením" a přelety ami bombardérů v nízkých letových hladinách, jasně dávají najevo, kdo je tady pánem.Navíc eskalují vyhrocenou situaci k přímé konfrontaci, takové nalákání na cíle, kam mají ruské rakety přednostně dopadat.Děkujeme, Ameriko, za to, že se nejen český národ, díky Tobě, brzy promění ve stíny svých duší!!!Vivat Hitlery, ministru války a dalším válečníkům, jež to celé spustí!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Rusaci muzou nacvicovat opetnou okupaci svych byvalych drzav jak chcou, ale my se svymi spojenci cvicit nesmime.
  To by se vam hodilo, komunisticti vlastizradci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta špinavá sebranka,
   prezentující zločinnou zahraniční politiku USA,
   jsou stejní okupanti, jako byli Rusáci.

   A česká armáda v roli horlivých lokajů je spíše k pláči, než by vzbuzovala respekt...

   Vymazat
  2. Anonymní8. září 2016 6:33 to vy jste vlastizradci a velci vrazi nasi zemi byste daly nabozenskym blouznivcum

   Vymazat
 10. Kto je odpovedny za prdelkovani k juesej?Sobotka a spol.Napr.nemci i francouzi zistili,ze TTIP je nevyhodny pro EU.Ne Sobotka ,Belobradek,budou ze vsech sil usilovat o prosazeni teto smlouvy,nebot,oni vedi,ze je vyhodna pro ceskou republiku....to jiz rozum zustava stat !

  OdpovědětVymazat
 11. je treba jit k volbam volit spd udelat referendum a vystoupit z eu a nata a vyhlasit neutralitu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. www.spd.cz - jasná volba.

   Vymazat
  2. 1104
   a dopadneme přesně jak tehdy také neutrální Ukrajina. Díky - nechci.
   Raději ať jsme členové kolektivní obrany, je to levné a velmi účinné.

   Vymazat
  3. Chtěl jsem ti ten tvůj blaf nejdřív argumenty vyvrátit, ale blb by to stejně nepochopil. Snad jen tolik, kdo tak usiloval o to, aby vzbudil touhu Ukroušů se rychle nacpat do EU a do NATO? Proč by měli Rusové tolerovat stát v NATO na svých hranicích? Ale asi bude pro tebe složité si na tyto otázky odpovědět.

   Vymazat
  4. Anonymní8. září 2016 17:05 tak budes zit v islamskym stredoveku nebo je sem natahaj daj jim byty davky a oni je budou volit a az jich bude 15 procent populace tak zacnou prosazovat sariu stavet mesity .. proste to chce udelat svycarsky model i s obranou ja uz to tady nejak doziju ale je strasny co se deje a myslim az te eu vladci navlecou do munduru a poslou zdechnout na vychod za fasistickou ukrajinu ze evropske hodnoty ktere neexistujou ze se ti to libit nebude

   Vymazat