Reklama

.

.

pátek 2. září 2016

P.C. Roberts: Také vám mozek řídí CIA?


2. 9. 2016   PaulCraigRoberts
Ušklíbnete se, když zaslechnete pochybnost o pravdivosti oficiálních verzí událostí v Orlandu, San Sebestianu, Paříži či Nice? Máte za to, že vy víte více než 2500 architektů a inženýrů, či nespočet hasičů, civilních i vojenských pilotů, fyziků, chemiků a vysokých vládních úředníků, kteří všichni vyslovili pochybnosti o oficiální verzi 11. září 2001? Jestliže ano, jste loutka, ovládaná americkou výzvědnou službou Central Intelligence agency (CIA).


Termín „konspirační teorie“ vymyslela a do užívání uvedla CIA v roce 1964 proto, aby diskreditovala všechny skeptiky, kteří neuvěřili zprávě Warrenovy komise o Harvey Oswaldovi jako jediném vrahu prezidenta Kennedyho, který, jak známo, byl sám zavražděn ještě předtím, než mohl být vyslechnut. CIA tehdy využila veškerých svých kamarádičků v médiích k tomu, aby všechny možné pochybnosti o pravdivosti této oficiální verze zesměšnila - a skutečně slavila úspěch.

Mediální kampaň vedená k tomuto případu se stala „ jednou z nejúspěšnějších propagandistických akcí všech dob.“

Píše tak profesor politických věd Lance deHaven Smith ve své právě vydané knize Konspirační teorie v Americe. Líčí v ní, jak CIA veleúspěšně zvítězila v boji za podporu oficiálních verzí a za zesměšnění těch autorů, kteří se proti nim vyslovovali. Úspěch, kterého tehdy CIA ve stigmatizací všech skeptiků vůči vládnímu líčení věcí dosáhla, v podstatě znemožnil všechna vyšetřování dalších státních zločinů (State Crimes Against Democracy – SCAD), zvláště pak onoho zločinu nejspektulárněšího, jímž bylo 11. září. S veřejným míněním, naprogramovaným už tak, že se předem vysmíval „konspiračním blouznivcům“ a to i bez ohledu na to, jak nesmírně byla celá tahle záležitost podezřelá, dovolila si vláda – po likvidaci nejpřesvědčivějších důkazů – ignorovat či odkládat předepsané vyšetřovací procedury – a pak vytvořit politický výbor, který na oficiálně vyprávěný příběh vložil své imprimatur, čili punc pravosti.

Profesor deHaven Smith k tomu dodává, že ani v případě Kennedyho vraždy a ani v případě 11. září nebyla do vyšetřování zapojena oficiální policie či státní zastupitelství. Celá záležitost se prostě předala politickému výboru.

Úspěch CIA v tom, jak bezproblémově přijímá veřejnost její oficiálně vyprávěné příběhy – a to i těch nejpodezřelejších událostí – osmělila lidi u moci aranžovat i události, sloužící tzv. skrytým agendám. Příkladem takovéto události je právě 11. září, jež vytvořilo paradigma nekonečné války proti tzv. terorizmu, vedené v zájmu příštího Světa ovládaného z jediného centra – Washingtonu.

Kniha profesora deHaven Smitha vypovídá pravdivý příběh o zavraždění prezidenta Kennedyho s použitím pramenů z armády, z CIA i z dalších tajných služeb. A stejně tak jako Warrenova komise zatajila vládní zločin, zatajují se i zločiny jiné, a deHaven Smith nám na příkladu věcí zatajovaných ukazuje, proč nesmíme důvěřovat ani oficiální verzi 11. září.

Přečtěte si tu knihu! Pomůže vám od vymytého mozku.

A na závěr: Moc se divím, že CIA celý náklad téhle knihy nevykoupila a nespálila. Asi má za to, že ona už vymyla Američanům mozky tak důkladně a na trvalo, že jedna kniha v tom změnu přinést nemůže.

Vybral a přeložil Lubomír Man

53 komentářů :

 1. To lepkavou hmotu co jak hnis mokvá na povrch toho vředu který Pepkovi raší mezi ramínkama místo hlavy a kterou ten dobytek nazývá mozkem přímo v Longley vyráběj!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná by to znělo lépe: Také váš mozek řídí Jezuité?
   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2649-kauza-jakes-a-strougal-obetni-beranci-na-oltari-cerne-mse-za-smrt-nasi-suverenity-dnes-by-se-nam-zadratovane-hranice-hodily-junckeruv-seznam-nepratel-rise-stafeta-pate-kolony-branme-ceske-obcany.htm

   http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/jiri-sotola/tovarysstvo-jezisovo.html

   Vymazat
 2. To i ta O Karkulce zní důvěryhodněji než ta o .áří. Tedy alespoň těm co mají ponětí o fyzice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věže spadly dolů. Zázrak!!! Haleluja!!! Podle fizykáře Nováka měly zřejmě vyletět do vesmíru.

   A tu blbou knihu napsala sama CIA aby opět zmátla ovce. To jen na vysvětlenou neználkovi PCR proč CIA knihu nevykoupila, případně nezavraždila autora ještě před vydáním.

   Těžký to život konspiračně paranoidního vypatlance.

   Vymazat
  2. Problém je to, proč budovy WTC spadly a jak spadly, přičemž do WTC 7 už vůbec nic nenarazilo, jen na ni spadlo pár hořících trosek z "dvojiček".
   Už asi před třemi lety bylo dosaženo bodu, kdy počet obyvatel USA veřící v oficiální verzi pádu klesl pod polovinu.
   Žádná budova s železnou kontrukcí se nehroutí tak, jak "dvojičky". Železo vystavené delší čas nějaké síle, nepraská hned, nejprve se deformuje, natahuje, ohýbá. Platí to i pro železo vystavené vysokým teplotám. To se učil každý, kdo chodil na strojárnu. Průběh zátěžového tahového diagramu musel umět nakreslit a vysvětlit každý student.
   Nejprve by se proto musely naklonit části "dvojiček" nad místem požárů. Nic takového se nestalo, všechny tři budovy se vzorně symetricky dle svislé osy sesuly rychlostí volného pádu.
   Oficiální verze je největší konspirací, zastávají ji jen hlupáci, zaslepenci a trollové - stala se tak výbornou diagnostikou hlouposti, zaslepenosti a trollovství.
   KR

   Vymazat
  3. Neměly spadnout vůbec, ty kretenský hovado! Nidky v historii se to nestalo debilní mamrde vlastnící jen hnijící sliz vypuštějící mozol místo hlavy! Páč hořely jiný mrakodrapy a to i po dobu delší než 20 hodin a nespadly! A najednou se sesypou jak domky z karet baráky tři a to po nárazu dvou letadel! Ani ten počet nesouhlasí, ty blbý hovade! Krom toho z uzavřenýho letadla se nezachrání ohnivzdorné černé skříňky, ale pas atentátníka z papíru to vydrží! Asi taky nějakej "dobrej oddí" ty zkurvený debilností pojebaný, asi chazarský*) lejno!

   *) páč tvý zmršený smradlavý souvěrci s dodávkou si to natáčeli už před nárazem a náramně se při tom bavili! Sajrajte zasranej .. ale čas kdy poznáš opravdovou bolest se neúprosně přibližuje!

   Vymazat
  4. POkud by šlo o pád v důsledku nárazu letadel, zřejmě bychom byli svědky celoamerické úpravy stavebních norem a postupů, protože výškové budovy v USA jsou stavěny s ohledem na možný náraz letadel.

   Vymazat
  5. A nejen to! Prostá logika přeci říká, že budova do který NIC nenarazilo a která se měla zhroutit jen vlivem poškození od dopadajících kusů trosek ani ne sousední budovy (sic! stála mezi nimi ještě budovat č. 6!), by musela padat nestejnoměrně, více na straně poškozené žárem a působení tlakových vln! A ne se zhroutit jak domek z karet volným pádem - to dokáže pouze řízená demolice! -http://911yweb.webz.cz/wtc7.html

   Všichni víme co bylo v tý budově a proč musela být zničena právě ona, nikoliv budova bezpostředně sousedící s WTC - tedy č.6! Stačí jen normálně logicky myslet! Jenže Pepek má jen tu výše popsanou "hmotu" co mu vytéká z mozolu mezi ramínky, takže nemá čím ...

   Vymazat
  6. Tady jsou baráky 5. a 6. který jsou k WTC blíž a musely být poškozený mnohem víc - ale přesto NEspadly!! - http://911yweb.webz.cz/kriticky-poziar-poskodenie-WTC-5-6-budovy-nespadli.html

   Páč v nich se nic důležitýho nenachází a ebylo potřeba je bourat! Takže všechny stavební normy jsou O.K.

   Vymazat
 3. Vysetrovani vsech zminenych teroristickych utoku bylo davno ukonceno, vysledky mozno najit na internetu.
  Roberts je rozumnymi lidmi povazovan za fanatickeho paranoika. A zcela opravnene.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A hele! - vidím, že peníze na boj s proruskými weby už dorazily na účty. Díky za info.

   Vymazat
  2. Tak to máte smůlu, CIA konspirační hovada! Lid s vámi ještě neskončil! Vaše prdel teprv středověk pozná, zkurvený zmrdáci! - http://technet.idnes.cz/konspiracni-teorie-11-zari-13-let-pote-dbr-/tec_technika.aspx?c=A140911_143338_tec_technika_pka

   Vymazat
  3. A je to s váma zmrdi všivý nejen na malý, ale i velký makovici vobřezaný rok co rok horší! - http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Milan-Vidlak-Pohadce-veri-uz-jen-16-procent-Americanu-Lez-jako-dve-veze-po-ctrnacti-letech-398575

   To proto to neskoupili a nezlikvidovali! Páč už to nemá smysl! Žvástům JOG už zůtalo věřit jen 16%!

   Vymazat
  4. 1.16 Ano stejně tak jako bylo ukončeno vyšetřování v případě havárie amerického letadla v roce 1968 v Dánsku. Můžete nám všem říct, jak se pak dvacet let říkalo novináři Poulu Brinkovi, který tvrdil, že to nebyla tak úplně obyčejná havárie???

   Vymazat
  5. O budově č. 7 se přesto vládní konspirace zvaná "vyšetřování" (tedy zakrývání stop) útoků z 11. září jaxi zmínit zapoměla! - http://911yweb.webz.cz/kriticky-poziar-poskodenie-WTC-5-6-budovy-nespadli.html

   Vymazat
 4. Knihu toho idiota si muze opravdu kazdy koupit, protoze uverit ji mohou zase jen idioti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé - jak vás napadlo použít v souvislosti s teoriemi a hypotézami slovo "uvěřit". Hypotézám se nevěří, hypotézy se prokazují, nebo vyvrací. Rozhodně to ale něco vypovídá o vás - mohu se zeptat, co vás přiměje k tomu, že něčemu začnete "věřit"? Pozoroval jste na sobě třeba nějaké náboženské sklony?

   Vymazat
  2. Někteří idioti dokonce nevěří vládním konspiračním teoriím. A takoví idioti jsou třeba inženýři a architekti, kteří stavějí mrakodrapy a dali se do spolku "Architects and Engineers for 9/11 Truth". Genius Pepa iPhone IBM Oralce UNIX Vyskoč vám vysvětlí, proč jsou to idioti, když mu nesahají ani po paty. Jeho rozhled, neobvyklá inteligence, analytické a komunikační schopnosti a dovednosti jsou skutečně na úrovni a Jára Cimrman by zblednul závistí. Jen dál, Pepi, do nich, komunistů. A přednes nám tu tvoji zprávu o tom, jak se ti ubozí idioti mýlí.

   Vymazat
  3. Každý idiot chce znát pravdu na základě faktů, kreten zas pravdu našel v bulváru živeným nosatcema a žádný fakta znát nepotřebuje ... buďme radši idioty! Však nakonec to řecké slovo znamená osobu která sere na "věci veřejné" a protože Lež se stala oficiální doktrinou, je to název správný ... a ty xindle zůstaň dál špinavým zasraným kretenem v žoldu nosatejch lhářů.

   Vymazat
  4. 1.19 používáte téměř stejné věty a slova, kterými byl osočován i Poul Brink, jeden z mála lidí, kterému se podařilo CIA přichytit a usvědčit při zločinné krycí operaci v Dánsku. Soud dal tehdy ale za pravdu jemu, ne CIA.

   Vymazat
 5. Koukam, ze jsem paranoidnim, konspiracnim teoriim vericim idiotum pekne zvedl zaludek. :-)
  Povezte idioti - byli Americani na Mesici, nebo ne? A co chemtrails, komunisticti primitivove? :-) :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky těm "komunistickým primitivům" přežívala Česká republika až dodnes. Výsledky jejich práce umožnily, že náš dluh není ještě větší, přestože hodnoty, vytvořené komunisty v letech 1948 - 1989 byly rozkradeny a prodány pod cenou. I když spousta komunistických politiků nebyli zrovna géniové, jejich nástupci nám předvedli, jak vypadá opravdový blb. A tihle nám dodnes vládnou. Teprve poslední roky už se zase začíná hospodařit, ale nějaké nové hodnoty se nevytvářejí. Víceméně se využívají stále dálnice, postavené za komunistů, města mají sportovní zařízení z jejich doby, totéž se dá říct o kulturácích, spoustě výrobních budov, nemocnic apod. Co je nové, jsou chrámy konzumu - super a hypermarkety, obchodní centra. Jinak Američané nejsou zrovna komunisté. Nebo byli členové Reaganova kabinetu členy komunistické strany?

   Vymazat
  2. Pepoune,podle tvého vzteku se ti už dlouho nic nezvedlo.

   Vymazat
  3. 7.42 můžete si jednu konspirační teorii vyzkoušet. dám vám otázku: způsobili epidemii nemoci z ozáření v evropské zemi Americké vojenské síly svým nezodpovědným nakládáním s jadernými bombami, nebo je to jen konspirační teorie?

   Vymazat
  4. Konspirační tezi hlásá především JOG - tedy správci (administrativa) tzv. USA! Těm jsi něco zved, jo, ty xindle? Leda kus lejna od jejich prdele!

   Vymazat
 6. To 7:42
  Prosil bych vysvětlit co to je "konspirační teorie", zdá se že autor výroku neví smysl toho co říká,
  Dále bych poprosil autora o sdělení zda americký film "Den nezávislosti" byl pravdou nebo pohádkou ? A co Godzila ? Líbil se vám ?
  Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 7. 7:42
  Klaune Pepíku, pořád čekám na odpověď - 6:29.
  Prosím racionálně, logicky a analyticky, tak dobře, jak to umíš jen ty. Bez emocí Pepi, jestli to nezvládáš, vezmi si zase ten prášek a nenechej se těmi idioty tak vytáčet. Díky

  OdpovědětVymazat
 8. Pro (1:32, 1:19, 1:16, 7:42).
  Není jisté, jen pravděpodobné, že Jste jeden a týž přispívatel. V žáném příspěvku ale nereagujete na konkrétní kritiku a zpochybnění oficiální verze. Jen zbaběle unikáte k jiným tématům.
  Let na Měsíc, chemtralis aj. je nejen jiné téma, ale jsou to i zcela jiné situace ohledně primárních podkladů, faktů a dalších informací.
  Vaši krmiči se dopustili neprozřetelné chyby. Je sice působivé provést propagandistickou, manipulativní akci v přímém přenosu, leč musíte ji provést bezvadně, protože poskytujete obrovskému množství lidí primární podklady. Stačí pak jediná chyba, nesoulad s přírodními zákony, logikou věci, které si někdo všimne a ostatnímu davu přímých diváků připomene, a celá manipulační konstrukce se řítí. Podobně jako WTC.
  Politické špičky USA a jejich týmy jsou, řekneme-li to kulantně, velice rozdílných mravů a s ohledem na pozice, jež zastávají, nejsou moc inteligentní. Lidé mimo uvedené špičky a týmy jsou sice morálně z přinejmenším stejného spektra a intelektuálně jsou na tom v průměru podstatně hůře, ovšem není to jednolitá masa. Mezi "poddanými" je spousta lidí morálkou a inteligencí vysoko převyšující politické špičky a jejich poradce a ti stačí zpochybnit oficiální skutky a kecy a odhalit nepravosti, balamucení a zločiny establishmentu. Jít pak do souboje se skupinou, v níž jsou inteligentnější a mravnější lidé, s využitím manipulativního přímého přenosu je záruka politické sebevraždy. Lež není maratonec.
  Krmí Vás dobře, tro(t)le, leč nemáte dobré krmiče.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Drahý" KR, víra, že za jakoukoli událostí kdekoli na světě stojí CIA je novodobé náboženství paranoidně schizofreních pošuků jakými jste vy, Roberts, Hájek...
   Nejste ochotni ani schopni akceptovat a už vůbec ne pochopit složitost světa a tak si vše zjednodušíte na "za všechno může CIA, Ročíld...". Svět se vám tak výrazně zjednoduší a vašemu mozečku se tak náramně uleví. Najednou má pocit, že vše chápe a vše do sebe zapadá.
   Něco jako si lidé dříve vysvětlovali, že vichřici může nazlobený bůh větru, za záplavy bůh vody atd.

   Kolik tisíc agentů by muselo být zapojeno do takového kolosálního podvodu jako 9/11? ¨Letadla, výbušniny, zpravodajství.. Ani jeden z nich celou dobu nepromluvil? A proč to všechno vlastně? Vždyť k invazi do Iráku stačila jediná zmanipulovaná fotka převozu ZHN. Logiku ale od konspiračních pošuků nemůžu čekat.

   Vymazat
  2. Levný anonyme,
   nikde jsem ve svých příspěvcích nenapsal ani zkratku CIA, natož, abych ji připisoval autorství. Naučte se číst, pak se snad naučíte i myslet.
   Psal jsem o fyzikálním zákonu, o zátěžové charakteristice oceli, což, světe div se, platí pro CIA, KGB, StB, BIS, vojáky i civily.
   Vy ve své reakci opět mlčíte o fyzice a blábolíte propagandistické žvásty a obvinění.
   Nebuďte srab a přineste vysvětlení fyzikálních podivuhodností pádu WTC, Vaše propagandistické nálepky je nevysvětlují. Neutíkejte od problému, argumentujte fyzikou.
   Vysvětlete, proč se budova se železnou konstrukcí drcená tíhou, kterou desítky let spolehlivě nesla, řítí k zemi volným pádem? Vysvětlete, jak roztaví benzín, hoříci ve volném prostoru teplotou cca 900 °C, ocel, která se taví při teplotě okolo 1500 °C?
   Teprve až na těchto nesrovnalostech stojí úvahy o tom, kdo co a proč s WTC vlastně dělal. Svět, jak píšete, je opravdu složitý, a proto je nutno jej poznávat systematicky. Odpovězte na objektivní, přírodní nesrovnalosti pádu WTC a budou-li uspokojivé, vyřešíte, šmahem popřete celou nadstavbu otázek a spekulací politických. Naučte se orientovat ve složitostech světa, nepodléhejte propagandistické vichřici, pocitu, že vše chápete, jednoduché zaslepenosti, že CIA, NDA a další tajné služby (nejen USA, ale i dalších států) jsou vzor nevinnosti. Promiňte ale, že Vám to vlastně říkám, jako tro(t)l to snad víte dost dobře.

   Jinak mezi konspirační pošuky Jste zařadil i nekdejšího italského prezidenta a ministra vnitra Francesca Cossigu, který 11. září připsal CIA a Mossadu.
   KR

   Vymazat
  3. 12.51 +7,42dal jsem vám jednoduchou otázku: můžete si jednu konspirační teorii vyzkoušet. dám vám otázku: způsobili epidemii nemoci z ozáření v evropské zemi Americké vojenské síly svým nezodpovědným nakládáním s jadernými bombami, nebo je to jen konspirační teorie? PROČ JSTE NEODPOVĚDĚL?

   Vymazat
  4. Pro (20:00)
   Nezaobírám se všemi problémy a konspiracemi. Problémy, které vyžadují ke svému poznání přístroje, chemické rozbory, dlouhodobá pozorování a další prostředky a procesy, jsou obtížně posouditelné a musíte vycházet z údajů odborníků či lidí, které potřebné přístoje ovládají, něco naměřili, viděli, slyšeli. Tam jste odkázán na cizí podklady, a proto rozumný člověk v tom případě nevyslovuje rezolutní závěry.
   O pádu WTC však existují filmové záběry a můžete tudíž posuzovat očividné věci. Tak zbaběle neutíkejte k jiným případům a přineste fyzikální vysvětlení pádu WTC. Stovky milionů lidí viděly záběry pádu WTC, tak budou moci posoudit i Vaše vysvětlení.

   Pokud si myslíte, že (konspirační) teorie o záření, účinku postřiků, zvukových vln, otřesů ap. jsou vysvětlitelné na pár řádcích, tak máte velmi zkreslenou představu o složitosti světa, byť Jste se o ní zmínil a použil jako argument. Než bylo kupř. odhaleno škodlivé působení DDT a než bylo zakázáno, tak uplynuly desítky let a vyžádalo si to stovky vědeckých výzkumů. Vyjadřovat se tudíž k Vámi nadhozeným konspiracím je proto mimo. Podobně, jako bych po Vás žádal vysvětlení, proč před chvílí spadla tužka z mého stolu.
   Tak už, tro(t)le, přestaňte demagogicky žvanit a napadat a vyklopte zdůvodnění pádu WTC, které mohou posoudit stamiliony lidí.
   KR

   Vymazat
  5. 1000x už dávno vše podrobně vysvětleno ve zprávě NIST, ale přitroublí konspirátoři si melou furt to svoje stále dokola jak kafemlejnci. Zde máte zjednodušený výcuc z vědeckých reportů pro laickou veřejnost. Anglicky doufám umíte.

   https://www.nist.gov/engineering-laboratory/faqs-nist-wtc-towers-investigation

   Vymazat
  6. Hmotněný KR, dejme tomu, že máte pravdu a byla to demolice. Teď už mi jen musíte vysvětlit, jak je možné připravit demolici normálně provozovaných budov, aby si toho nikdo nevšiml a nepodivoval se nad tím, proč mu ten divnej chlápek v montérkách strká pod stůl podivný balíček s anténkou. Je totiž jedno, jestli použijete normální trhavinu, supertermit nebo nějaký ufonský zmizíkovač, pořád to "něco" musíte umístit přesně na ta správná místa (přesně na ně, ne o metr, dva nebo tři vedle) a musíte to "něco" aktivovat ve správném pořadí. Když to neuděláte, tak vám ten barák spadne jinak než potřebujete. Třeba vám na hlavu.
   A nezkoušejte mě přesvědčit, že to zmáknete v noci nebo během přestávky na oběd.
   A dřív, než se zeptáte, ne, nevím, proč spadla budova č.7. Nevyprojektoval jsem jí, nestavěl a ani jsem na její stavbě nedělal stavební dozor. Jediné co vím, že po světě už pár baráků spadlo samo od sebe, aniž by do nich něco muselo narazit. Obvykle to mělo něco společného s chybou v návrhu, nedodržením projektu, nekvalitním provedením stavby (katujeme kosty, vole), dodatečnou změnou využívání budovy nebo libovolnou kombinací výše uvedeného.

   Vymazat
  7. Ale fášo, na odkazy agentů teplých hvězd a rudohnědých pruhů vytažené z Obamovo černé fašintonské díry tady nikdo klikat nebude. Chybička se vloudila, když moderátor BBC kvaltoval a přečetl zprávu o pádu nezasažené budovy WTC 7 o více jak 20 minut dříve než podle scénáře měl. Všechno tvé lhaní pak vychází vniveč. Nepomáhá ani, že se záznam vysílání následně ztratil, i když veřejnoprávní TV má zákonnou povinnost jej uchovávat.

   Vymazat
  8. 22:13
   Jasně ty vymatlaný pičusi. I celá BBC byla součástí této grandiozní operace :-D Prostě tisíce lidí - agentů CIA. Kdo ještě dál? New Yorší policajti? Hasiči-?
   Běž se léčit magore.

   Vymazat
  9. Není autor, který do jedné zprávy napíše 1000 krát to samé, trochu na hlavu? Zmíněnou zprávu několika pánů roztrhali na kusy tisíce projektantů a stavařů z USA, kteří odmítli oficiální verzi pádu WTC. Už jen představa, že desítky kovových nosníků, které drží patro, povolí při požáru současně, je tak pitomá až kam byste doviděli, kdyby Jste nebyli tolik zaslepení. Požár určitě nebyl rovnoměrný, to letadlem neuděláte, takže nosníky by se musely kroutit a povolovat postupně (tím spíše, že byly rozmístěny krom jádra i po celém obvodu, tj. v různé vzdálenosti od ohniska požáru), takže vrchol budovy by se musel naklonit. Leč to se nestalo.
   O 11. září vyšlo v ČR několik knížek, je tam samozřejmě odpověď i na problém umístění trhavin. O víkendu předtím pod jakousi záminkou instalace nových vedení, s nevpuštěním bezpečnostní služby do budovy, s nevpuštěním psů, firmou spojenou s nejvyššími vládními kruhy atd. Autoři těchto publikací dali dohromady více než půl stovky podezřelých okolností samotného pádu WTC a poškození Pentagonu, likvidace trosek, ne/reakcí armády, činnosti prezidenta a spol., politických důvodů atd. Řadu z tam uvedených informací si těžko ověříte, jen najdete zdroje, odkazy na články, rozhovory, weby, výpovědi, ale samotný pád WTC si můžete pouštět do omrzení a přemýšlet nad očividnou záhadou.
   To, že se může sesypat zděná budova bez nějakého velkého rázu, je možné. Nikoli ale budova s železobetonovou konstrukcí. Železo se samo od sebe nesesype. Může prasknout pod velkým rázem či únavou z menšího dlouhodobě opakovaného zatížení, může zrezivět. Opět to ale nevysvětluje bezvadný volný pád přesně ve svislé ose bez vychýlení částí nad místy, kde k porušení materiálu došlo.
   Na to, jak a proč se hroutí železné konstrukce budov, se můžete zeptat v Žilině v hotelu Slovakia, podívat na havárie mostů, můžete si také najít nepovedený odstřel asi 70leté budovy kdesi v Turecku, která se jen položila na bok a jinak zůstala celá.
   Pokud byste ve škole dávali pozor, ve fyzice, chemii či nauce o materiálech, tak by vám nemohli tak lehko věšet bulíky na nos.
   Na závěr ještě uvedu ještě jednu podivnost, na níž narážel už jeden ze zdejších diskutérů. Po pádu tří budov WTC nebyly učiněny žádné změny stavebních norem, ač zahynuly 4000 lidí. Přitom v letectví stačí porucha či havárie letadla, kdy zahyne jeden člověk, a všechna letadla toho typu sedí na zemi, dokud se nezjistí příčina.
   Pád WTC je velmi podivný a podivné jsou i další desítky okolností jej provázející. Podezření, spekulace a konspirace jsou proto pochopitelné, oprávněné, na místě. Nejen ve světle mnohasetkrát opakovaných lží sedmičky nejvyšší představitelů státu a armády USA ohledně vpádu do Iráku, nejen kvůli agresi v Afghánistánu, ale také kvůli následnému omezení občanských práv v USA a šmýrování tamních i zahraničních občanů (Patriot Act).
   KR

   Vymazat
  10. 21:38 Než začneš diskutovat, tak si přečti Studii o událostech 11. září 2001 (1-47) nebo sérii Pravda o 9/11, odpověď ohledně kabeláže k výbušninám nalezneš hned v prvních kapitolách.

   Zajímavé také je, že Larry Silverstein od počátku pronájmu komplexu WTC snídal na vrcholku jedné z věží WTC každý den po dva měsíce, prvním dnem, kdy se on a jeho dcera
   ve WTC ráno vůbec neobjevili, bylo 11. září 2001. Podle různých zdrojů ve věžích WTC pracovalo zhruba 9000 lidí, avšak den před 11. září 2001 bylo asi 7000 z nich různými způsoby varováno, aby 11. září do práce nechodili. Varování obdrželi převážně
   profesně výše postavení zaměstnanci.

   http://www.nwoo.org/page/2/?s=Studie+o+ud%C3%A1lostech+z+11.9.2001+
   http:///
   http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Tags/41-11-9.aspx

   Vymazat
  11. To je taky příčina proč oficiální polopohádce věří už jen 16% občanů USA. Problém je že ni vědí jen to, že tak jak to líčí vláda se to NESTALO! Ale nevědí JAK se to stalo. Tedy cosi jako Kramný! Pitva prokázala, že manželka s dcerou nezemřely po požití jedu, ale po zásahu elektrickým proudem. Nicméně nikdo neví jak to Kramný přesně provedl!
   Dokonce ani kde to přesně provedl. Je to jen řetěz nepřímých důkazů, tvořících celek vyvracející s jistotou verzi Kramnýho! Stejně to je tu, kdy víme že ani letadla s plná kerosinu nemohla nikdy vytvořit žár potřebný k tavení oceli, že ale tento žár musel vypařit beze stopy každý pas! Že černé skříňky by ale vydržet měly. Že v budově byly viděny stopy po roztaveném termitu, že mnoho svědků zmizelo nebo zemřelo za podviných okolností, že různé soudy a komise odmítly bez zjevného důvodu otevřít vyšetřování na žádost příbuzných obětí atd. atd. Čili ucelený řetěz důkazů o nesmyslnosti vládní verze, ale nenabízející důkazy o žádné jiné. Tedy ta stejná otázka jako u Kramného: JAK to provedli?

   Vymazat
  12. Takže soudce se může rozhodnout pro vinu i nevinu! Ale my musíme zohlednit chování podezřelého, stejně jako to učinili kriminalisté u Kráma! A ten si hned hledal kurvy, vodil si je do uprázdněného bytu, dělal si šoufky z mrtvých a z toho že je "možná masový vrah" apod. Tím se sám usvědčil!
   A JOG? (tedy tzv. administrativa ve Washingtonu)? To samé! Žádná sebereflexe - nezájem! Hned jaxi po pár dnech znali "pachatele" (i ten podivně "zachráněný" pas z trosek jim pomohl), hned začali vyvíjet nesmyslný nátlak na Afganistan a současně začali spřádat konstrukce o napojení jimi de facto vytvořené al-Kajdy na režim Saddáma Husajna! Čili jasně je to usvědčuje, že počítali s událostí, ktrá bude dostatečně propagandisticky silná, aby mohli zahájit velkou invazi na eurazijský kontinent! Jenže se jim nepodařilo vyrobit dostatečný důkazy o účasti Husajna na 11. září (zmínky o Saúdech raději úplně utajili páč by byl paradox napadat Irák a nechávat bez povšimnutí saúdskou stopu, že?), tak museli vymyslet jiný důvod! Proto ta blamáž s těma ZHN, který se pak nikdy nenašly ...

   Vymazat
  13. to 3:53, Mě nezajímá, jestli nějakej Silverstein do toho baráku nepřišel jako obvykle, nebo co se někdo domnívá, že viděl v troskách, mě zajímalo kdy tam tedy nainstalovali ty nálože, aby si toho nevšiml nikdo z nezasvěcených lidí a teď bych rád věděl, jak je možné, aby všichni ti nezasvěcení kolem těch rozmístěných náloži tejden chodili a vůbec je neznepokojovalo, že tam jsou. Já bych z takové situace byl, mírně řečeno, trošičku znepokojený.
   A čistě pro tebe KR a autory oné doporučované studie: existují jisté - pro vás jistě zanedbatelné - rozdíly mezi bombardérem B-25 Mitchell a Boeingem 727-200 jak v hmotnosti a letové rychlosti (obojí ovlivňuje energii nárazu) a množství neseného paliva. Můžete si být jistý, že je i rozdíl v konstrukci a použitých materiálech u stavby Empire State building a WTC.
   Dále, KR, tvá představa, že se nemůže samovolně zřítit železobetonová budova, je poněkud mylná. Takové případy se už staly.
   Když někdo napíše "Pokud byste ve škole dávali pozor, ve fyzice, chemii či nauce o materiálech.." a doplní to informací o tom, že letadla plná kerosinu nemohla vytvořit žár potřebný k roztavení oceli, nezbývá mi než mu doporučit, aby si tu nauku o materiálech, zejména pak o oceli zopáknul. A tentokráte by mohl věnovat trochu pozornosti i vlivu vysokých teplot na fyzikální vlastnosti oceli - například na pružnost a pevnost.
   A závěrem vám musím sdělit, KR, že i nadále se hodlám zapojovat do diskuzí podle svého uvážení a zcela jistě vás nebudu předem žádat o svolení.

   Vymazat
  14. Pro oh:
   Můžete mi sdělit, kde jsem Vám psal, že můžete diskutovat až po mém svolení? Zdá se, že máte poněkud větší problém se čtením a porozuměním textu.
   Ohledně nárazu letadla do mrakodrapu - autoři "dvojiček" stavbu nedimenzovali na stroj, který narazil v r. 1945 na Empire, ale na letadla 60. let, a to právě na boeingy (uváděli i konkrétní typ, musel bych to dohledat, nebyl to ale B 747, který v té době byl teprve konstruován).
   K pevnosti ocele - vliv teplota na pevnost a pružnost samozřejmě má. Na to aby se ale chovala tak, jako u "dvojiček" by ale nesmělo jít o oheň, nýbrž o mráz. Samozřejmě, že krajní teploty sníží její pevnost, vysoké zvýší plasticitu, nízké naopak a ocel je pak křehčí. Oheň by tedy měl právě přispět k tomu, aby se vrchní část budovy postupně nakláněla a nikoli, aby propadla jedním rázem.
   Je také drobet rozdíl mezi budovami železobetonové konstrukce, kdy u jedněch je siť armovacího železa jen jako vnitřní skelet betonového bloku a u druhých, kde jde vlastně o svařenec železných pilířů, trámů a dalších prvků doplněný betonovými prvky či obbetonovaný.
   Můžete uvést případy samovolného zřícení železobetonových budov? Naopak všichni stavbaři zase uvádějí, že "dvojičky" byly prvními železobetonovými budovami, které se takto požárem zhroutily, a přípomínají požáry výškových budov trvající i desítky hodin.
   Dá se předpokládat, že náraz letadla těžce poškodil, polámal a palivo mohlo rychle unikat a zakrátko shořet. Po 15 - 20 minutách tak už muselo hořet už především jen zařízení budovy, a to takový žár nedá. Přečkala-li konstrukce budov první dvě desítky minut žáru 900 °C z paliva, proč by potom měla tak dramaticky povolit žáru o stovky stupňů nižší z umělých hmot, vláken, nátěrů, dřeva a papíru? Navíc je otázka přímého kontaktu, resp. vzdálenosti železné konstrukce a plamenů ohně, tj. skutečné teplotě, které byla konstrukce budov vystavena.
   Pád WTC provází velké podivnosti a celý případ provázejí desítky dalších podivností od zmíněné netradiční nepřítomnosti řady nájemníků budovy, přes reakce řízení leteckého provozu a leteckých sil, charakteru trosek, nálezů v troskách, likvidace trosek až po opakovaný výrok samotného J. W. Bushe, že viděl náraz 1. letadla ještě dříve, než narazilo 2. letadlo. Jenže první záznam nárazu 1. stroje, náhodně natočený francouzskými dokumentaristy, byl zveřejněn až 13 hodin po té. Jaký záznam tedy Bush viděl, kdo a proč ho točil?
   Pochybností je na mraky, zapadají do sebe a vytvářejí řetězec, který činí z oficiální verze největší konspirační teorii. Pokud došlo ke spiknutí, vědomé či úmyslné toleranci této akce, tak jde o tak obrovský politický malér, že účastníkům nezbývá než mlčet a zapírat až do smrti. Toto není případ, na jehož rozklíčení by si mohl insider vystavět kariéru. Tady platí "spolu chyceni, spolu pověšeni" doslova. Čtyři tisíce mrtvých v USA, statisíce ve válkách "proti terorismu". Kdo za tím stojí, je otázka, podezřelých je více, není to třeba hned vztáhnout na prezidenty, premiéry, mohli to být iniciativní blbci velmi vysoko postavení motivovaní různě. Na začátku je podivný pád WTC, na který stavební předpisy nereagovaly, tj. odpovědní odborníci a úředníci jej musejí považovat ze nepřirozený, nepostižitelný normami.
   KR

   Vymazat
  15. "Než začneš diskutovat, tak si přečti Studii o událostech 11. září 2001 (1-47) nebo sérii Pravda o 9/11.."
   Vy jste to nenapsal, nebo máte přehled o tom, co jsem četl a co nečetl?

   Pokud já vím, projektanti WTC předpokládali náraz Boeingu 707, (nevím jistě, s jakou verzi 707 projekt počítal), který má prázdnou hmotnost (podle verze) v rozsahu 46,7 - 66,4t. Boeingy 767-200ER, které do WTC údajně narazily, mají prázdnou hmotnost 76,5t a vyšší cestovní rychlost než 707.
   Osobně bych si netroufal jen tak porovnávat normální požár ve výškové budově s případem WTC, protože normální požáry, na rozdíl od nárazu letadla, nedokáží jen tak zničit nosné prvky konstrukce budovy.
   Otázka: Máte budovu, jejíž hmotnost se rovnoměrně rozkládá do systému ocelových nosníků tak, aby žádný nosník nepřekročil povolené zatížení. Co se stane, když část těch nosníků přerušíte, jak se to projeví na zatížení a rozložení působících sil u zbylých nosných prvků?
   Co viděl G.W. Bush, to vskutku netuším, ale zase by mě moc nepřekvapilo, kdyby viděl nějaký zpravodajský záznam před jeho zveřejněním. Koneckonců to byl prezident USA a prezidenti USA mají lidi na shánění takových informací. Ale je celkem známý fakt, že řeč G.W.B. Jr. občas nedávala smysl i za normálnějších okolností..
   http://zpravy.idnes.cz/jak-me-nedopodcenili-aneb-nejvetsi-perly-george-bushe-p09-/zahranicni.aspx?c=A090113_141438_zahranicni_ad

   Vymazat
  16. Pro "oh"
   Vašemu prvnímu odstavci nerozumím. Nic takového jsem nenapsal, takže pokud mi to kladete do klávesnice, tak byste se měl nad sebou zamyslet, zda dobře vidíte, pamatujete si apod.

   K nárazu letadel. Vyšší hmotnost stroje je správný argument, ta se během letu mění jen spalováním paliva. Vyšší cestovní rychlost není správný argument, letadlo může letět i pomaleji, a to podstatně. Jakou rychlostí letěla letadla před nárazem, nevím, asi by se to dalo někde najít, protože to už patrně někdo zkoumal, nebo by to nějaký odborník mohl odhadnout, případně by se to dalo spočítat z videa díky známé délce stroje, ovšem jen s odhadem úhlu, pod nímž je vidět atd. K tomu je třeba vzít do úvahy koeficient bezpečnosti, ve strojařině je běžně 2-5násobek vypočtené limitní zátěže. Ve stavařině to asi tolik nebude, tam jsou zátěže především statické (svislé, boční vítr už je ale dynamická zátěž), ale zrovna pro náraz letadlem, tj. pro dynamické zatížení, by to mohlo být více.
   Samotný náraz budovy nezbořil. Následoval v obou případech požár, první zasažená věž spadla po 102 minutách, druhá po skoro hodině (56 min.). Na kolik hodin letu má letadlo paliva a kolik ho měla letadla v době nárazu? Kolikrát tedy byl v průměru požár vydatnější než spalování paliva v motorech? Myslíte, že nějaké letadlo, které havaruje, hoří hodinu takovým plamenem, aby porušilo konstrukci budov jako WTC? Pokud ty budovy nespadly do 20 minut, tak už neměly důvod.
   A opět připomenu problém teploty. Volně hořící letecký benzín dá cca 900 °C, to je těsně nad dolní hranicí austenitické oceli, kdy pevnost oceli klesá, ale je tvárnější. Kovářské výhně, které pracují s teplotami okolo 1250 °C, si k tomu musejí pomoci foukáním vzduchu, to určitě ve WTC nebylo, spíše bylo vzduchu méně, takže teplota spíš byla nižší a přitom zdaleka nemusela přímo působit na nosné prvky. Jakou teplotu má stěna třeba 2 nebo 5 m od velkého plamene? Něco zahřeje vzduch, něco sálání, ale bude to o stovky stupňů méně, než má plamen.
   Znovu budu opakovat - netrápilo by mne, kdyby se vršek naklonil, odpadl a vzal sebou kus stavby pod sebou, ale to, jak se budovy zřítily, je podezřelé, pro takový náraz a požár nesmyslné.
   To je i odpověď na Vaši otázku o rovnoměrně zatížených nosnících. Problém je v nesymetričnosti nadlimitního zatížení. Vámi definovanou konstrukci odpálí demoliční četa brilantně tak, že spadne do půdorysu stavby, protože zátěž - dynamit - rovnoměrně rozmístí. Představte si to jako pád WTC. To ale není případ nárazu letadla zboku. A požár letadla to nenapraví, naopak spíše zvýrazní, neboť oheň nenamáhá všechny zbylé pilíře rovnoměrně, ale podle toho, jak jsou vzdáleny od ohniska požáru. Představte si to, jako když odříznete jednu nohu u stolu.
   K opakovanému tvrzení JWB (nebyl to jednorázový "úlet") - na to, aby mu dodali záznam nárazu 1. letadla před tím, než narazilo 2. letadlo, měli chlapci 17 minut. Myslíte si, že existuje na světě státní moc, která takto rychle dodá prezidentovi pod nos záznam nečekané události? Než se o ní jeho štáb dozví, než se rozhodne, že to chce hned vidět, než zjistí, kde by se takový záznam dal sehnat, než se domluví s pořizovatelem záznamu, než je záznam poslán na místo, kde se prezident zrovna nachází...
   Těch podezřelých okolností okolo WTC je několik desítek.
   Jestliže Vás to baví, tak si pořiďte knihy popisující případ z obou stran a konfrontujte je. Nezapomeňte si položit základní otázku: Komu ku prospěchu? A pokuste se na ni odpovědět, co odstartovalo 11/9, na počátku všech jakých akcí stálo odvolávání se na 11/9.
   KR

   Vymazat
  17. Děkuji za zeptání, ale vidím dobře a celkem si i pamatuji.
   http://www.novarepublika.cz/2016/09/pc-roberts-take-vam-mozek-ridi-cia.html?showComment=1472954033674#c2779818198125059472
   Pokud jste to nenapsal vy, pak považujte ten první odstavec za bezpředmětný.

   Vymazat
 9. a co bostonský maraton? Carnajevové čili ruská stopa... taky pěkná habaďůra na lidi, kteří jim to slupli i s navijákem. Stačí se podívat na záběry "těžce zraněných" sedících v poklidu na zemi a čekajících půl hodiny až na ně dojde řada. Ta prokletá zem je samej švindl a podvod. God Bless America.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viděl jsem divadlo v Bostonu, krizoví herci FEMA na záběrech natočených pro televizi jsou nevěrohodní a přehrávají jako placené kurvičky.

   Vymazat
 10. Dva postřehy, které něco vypovídají!

  1)
  Nenašel se člověk, který by viděl na vlastní oči narazit letadlo do budovy!!!! Lidé viděli pouze požár a hlasy na ulicích: "Do budovy narazilo letadlo, viděli jste to????" NIKDE NA YOU TUBE JSEM NENALEZL BEZPROSTŘEDNÍ ZÁBĚRY Z MOBILNÍCH TELEFONŮ!!! Od tohoto okamžiku se tvrdilo, že do budov narazila letadla. zÁBĚRY ODVYSÍLANÉ TV SPOLEČNOSTMI NA CELÉM SVĚTĚ POCHÁZÍ ZE STEJNÝCH ZDROJŮ, PŘESTOŽE JSOU Z MNOHA ÚHLŮ!!!!

  2)
  Jak je možné, že australská televizní společnost odvysílala zprávy i se záběry zasažených budov v době, kdy VŠECHNY americké TV společnosti vysílaly v inkriminovanou dobu jen běžné zprávy?!?!?

  Ponechávám bez komentáře

  OdpovědětVymazat
 11. Závěr toho všeho cirkusu okolo 11.9. je takový,že nešlo vžádném případě o "konpirační teorii",ale o přéklad "konspirační praxe" a důkazů to potvrzujících jsou tuny a jestli ještě nějaký ofiko propagandou siofašistů z USA promořený mozek se tu samým zpochbňováním těchto důkazů může i posrat,nic na tom nezmění,jen ukáže,jaký je to vůl a čí pazouru,nebo jinou část těla olizuje....

  OdpovědětVymazat
 12. 21.1412.51 +7,42 Ohledně soudně odhalených konspirací jsem vám dal jednoduchou otázku výše už 2X: můžete si jednu konspirační teorii vyzkoušet. dám vám otázku: způsobili epidemii nemoci z ozáření v evropské zemi Americké vojenské síly svým nezodpovědným nakládáním s jadernými bombami, nebo je to jen konspirační teorie? PROČ JSTE NEODPOVĚDĚL?

  OdpovědětVymazat
 13. Anonymní4. září 2016 9:34

  21.1412.51 +7,42 Ohledně soudně odhalených konspirací jsem vám dal jednoduchou otázku výše už 2X: můžete si jednu konspirační teorii vyzkoušet. dám vám otázku: způsobili epidemii nemoci z ozáření v evropské zemi Americké vojenské síly svým nezodpovědným nakládáním s jadernými bombami, nebo je to jen konspirační teorie? PROČ JSTE NEODPOVĚDĚL?
  xxxx
  Odpovím za něho.
  Blbečku. Za největší radiační havárii v Evropě (havárie v Černobylu) v žádném případě USA nemohou.
  A víš proč to tam bouchlo ???
  Tu havárii zavinili blbci jako jsi ty !!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. 15.12 opět se vyhýbáte odpovědi mluvíte o havárii, která nebyla utajena. Tzn. opět se vyhýbáte situaci, kdy byste musel připustit, že lidé označení za "autory konspiračních teorií" vyhráli soudní proces a usvědčili jak mainstreamová média, tak politiky a činitele NATO ze zakrývání a tajení velmi nebezpečných katastrof. Smysl toho proč jste opět utekl z tématu, o kterém se tu mluvilo, nechápu. Nebo tu snad v Evropě někdo o nehodě v Černobylu neví?

  OdpovědětVymazat