Reklama

.

.

sobota 17. září 2016

P.C.Roberts: Důvěryhodnost západních médií se nachází ve volném pádu17. 9. 2016    zdroj
Jak sděluje Gallupův ústav, věří svým tištěným a televizním médiím jen 32% Američanů. Ještě méně – a to pouhých 14% - věří americkým médiím příznivci republikánů, následováni kategorii 18 až 49 letých, kde médiím důvěřuje 26% lidí. A posléze jsou zde Američané tzv. nezávislí, kde je důvěra v média 30 procentní. A tak jediná skupina, kde se nalézá nadpoloviční většina lidí s důvěrou v média, jsou příznivci demokratů, věřící v pravdu médií v 51 procentech. Hned po nich zabírají příčku nejvíc médiím věřících Američané starší 50 let, kde o pravdě médií nepochybuje 38% lidí.

Z průzkumu vyplývá závěr, že staří Američané, kteří jsou současně i příznivci demokratů, zůstali jedinými, kteří pravdě médií ještě jakž takž věři.

Není obtížné konstatovat, proč důvěra v média tak hluboce poklesla. Korupční Clintonův režim, který se dnes nalézá velmi blízko svého znovuzkříšení, dovolil, aby americká média, včetně médií nezávislých, pohltilo šest megakorporací, čímž nezávislé informování vřejnosti vzalo za své. Nátlak, s kterým korporátní vlastníci okamžitě vyrukovali na zbytkové tiskoviny, společně s tahem na zisk, pak jakékoli svobodné informování veřejnosti zabily. A tak zde zůstala média jen opakující téze vlády či kapitánů korporátního tisku, což je sice ten nejlacinější a nejméně kontroverzní způsob informování, ale mezi lidmi současně i nejméně populární.

Vybral a přeložil Lubomír Man

4 komentáře :

 1. Celkem pravidelně sleduji Ruskou zpravodajskou stanici, který je obdoba naši ČT 24. Jsem udiven, že celkem tam neslyším takovou štvavou propagandu jakou vede naše televize proti Rusku. Většina zpráv je podávaná ve smyslu, že tam a tam se stalo to a to. Nejsou tam štvavé komentáře kterou v naší televizi vedou Šír, Romancov a další.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto je také ruská TV odporně proputinovská, protidemokratická, protiamerická a protievropská.
   Správná evropsky hodnotná TV má po vzoru ČT bojovat za "evropské hodnoty a demokracii", proti proruským trollům a nevhodným prezidentům až do posledního diváka a posledního mikrofonu. Za pornohodnoty... ehm, co to plácám,.. za evropské hodnoty vpřed!

   Vymazat
 2. Zpravodajství je také o vzdělání reportérů. Na takové lži si musí ta našě propaganda vzít zaměstnance s nižším IQ ti inteligentnější se těm jejich blábolům raději vyhnou. A tak vedení musí vybírat méně kvalifikované zaměstnance,kteří se lépe ovládají za vyšší mzdu. Aspon posluchači lépe odhalí jejich lži.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diskutovat o tom, jak to změnit? Jednoduše. Zákonem ponechat volbu programů všeho druhu kromě zpravodajství a politického zaměření. Tuto oblast vyčlenit podle mandátů všem parlamentním stranám a navíc dát ještě nějaký prostor pro ostatní neparlamentní. Otázka jak velký. T.zn. Jak redaktoři zpráv, tak moderátoři i výběr diskutérů bude dán oněmi subjekty. Pochopitelně určité % prostoru (ne ovšem 99% dát i stávajícím redaktorům navíc s tím, že si je mohou zvát ony strany pro svůj podíl. Proti tomuhle nemůže nikdo nic namítat.

   Vymazat