Reklama

neděle 25. září 2016

Postavme obří tábor pro uprchlíky v Libyi, navrhuje Orbán! Evropa se mění ve Vídni


25. 9. 2016   Eurozprávy
 Balkánská migrační cesta musí zůstat trvale uzavřená a vnější hranice Evropské unie je potřeba lépe chránit. Takové jsou závěry dnešního summitu ve Vídni.
Sešli se na něm zástupci evropských zemí, které jsou nejvíce zasaženy migrační krizí a které leží právě podél balkánské trasy. Maďarský premiér Viktor Orbán navrhl, aby unie zřídila na pobřeží Libye velký uprchlický tábor, kde by byly s pomocí libyjské vlády vyřizovány všechny žádosti afrických uprchlíků o azyl. Žádný průlom ale schůzka nepřinesla.


"Musíme opět získat kontrolu nad vnější hranicí (EU)," uvedl hostitel summitu, rakouský kancléř Christian Kern. "My musíme rozhodovat o tom, kdo se do Evropy dostane, (nikoli pašeráci lidí)," dodal.

Důležitost účinné kontroly vnějších hranic EU zdůraznil také předseda Evropské rady Donald Tusk. Za zásadní podmínku dosažení tohoto záměru považuje úzkou spolupráci mezi partnerskými zeměmi západního Balkánu a Tureckem.

Podle německé kancléřky Angely Merkelové dnes zástupci jednotlivých zemí hovořili také o nutnosti co nejrychleji uzavřít dohody o vracení uprchlíků s třetími zeměmi, především s africkými státy a dále s Pákistánem a s Afghánistánem. "Cílem je, aby ti, kteří nebudou moci zůstat z humanitárních důvodů, mohli být vraceni do svých domovských zemí," řekla Merkelová.

Kern i Merkelová přitom zdůraznili, že migrační krize se oproti loňskému roku zmírnila. Loni do Evropy dorazil asi milion migrantů, zatímco letos od začátku roku to podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) je zatím asi 300.000 uprchlíků. Oba lídři také uvedli, že uvažují o posílení evropské pohraniční agentury Frontex. A to nejen na mořské hranici, ale také na vnitřních evropských hranicích, například mezi Řeckem a Makedonií.

Předseda maďarské vlády Orbán navrhl, aby EU zřídila v Libyi "gigantické uprchlické město". EU by podle něj zároveň měla přispět ke stabilitě v rozvrácené Libyi, jinak nebude možné navrhovaný tábor vytvořit. Do rozsáhlého zařízení by podle Orbánových představ Evropa vracela uprchlíky, kteří k jejím břehům dorazili ilegálně. Unie by také měla s novou libyjskou vládou rychle uzavřít dohodu o spolupráci, než se příští rok na jaře v plné síle obnoví nápor uprchlíků připlouvajících přes Středozemní moře. Rovněž by podle Orbána mělo být zrušeno zbrojní embargo OSN, kterému Libye čelí od roku 2011.

Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/169530-postavme-obri-tabor-pro-uprchliky-v-libyi-navrhuje-orban-evropa-se-meni-ve-vidni/

56 komentářů :

 1. Už je pozdě Viktore ! Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ne, stačí uprdlíkům přestat dávat peníze a uprchnou zpátky do svých zemí

   Smazat
  2. proc pozde vyhazet vlastizradce a poslat je z5 odkud pritahly a rozhlasit u nich ze evropa nikoho neprijima

   Smazat
  3. Postavit jim tam kopii Bruselu, Paříže a možná i kusu nefalšovaného pravého Německa, kde si stačí kecnout na lavičku a blahosklonně pozorovat německé důchodce jak po nich uklízejí bordel... Pořád by se to vyplatilo, ale stejně jim to nebude stačit.

   Smazat
  4. Ja bych jen chtel poznamenat k panu redactorovi o tom ze "vlada Lybie".....Jaka vlada ,vzdyt tam radi jen hordy negru ktere mohl udrzet na retezu jen Khadafi .On vedel stejne jako v Iraku Husejn ze verbez se neda jinak kocirovat .Vzdyt se staci podivat na Jizni Africu (rozesrali zase uesej) a nebo primo v juesej kde se o prizen te verbeze jeste k tomu perou dve vladnouci strany .Po sichte jdou chlastat spolu do verejnych domu .Staci se mrknout na Chicago a nebo Detroit nebo tam kde probehla pohroma uragan kde negri vladli a kradli a rozkradli co se dalo ,cast je v base a cast hlasa nenavist proti bilym ,jsou to reverendi a ruzni farari ,u nich se prohlasi nekdo za vudce tak take je .Oni jsou od prirody debilni takze IQ 88 je jiz mezi negry genius.Ted zrovna lzou a vypaluji dalsi mesto a Trump zachrance civilizace hlasa ze bez negra se neda zit .Jiz vidim Usatce v bilem A tohle ceka Evropu ta cerna luza je perversni ,buzeranti z 65% nakazuji manzelky AIDS a ty becky loje se divi a ve sve blbost mozna veri ze to seslal Buh muslimsky ,oni jsou totiz ve velke vetsine muslimove

   Smazat
 2. Vy o tom nevite, ale dalsich 8-10 millionu Barbaru je na ceste do Evropy !
  93 % techto lidi nejde zaradit do pracovnioho processu. Neumi cist , psat, a nemaji moznost se uplatnit.
  Nic neumi.
  Nemecko dokazalo prezit 2 svetove valky, aby bylo TOTALNE zniceno pomatenou Merkerovou.
  Po Nemecku je rada na vas Cesi. Dopadnete tak spatne jako muj Hillbrow v Johannesburgu (a Johannesburg cely) - mesto meho mladi.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy o tom nevíte,Honolulu,ale oni neumí cizí řeč.

   Smazat
  2. Honolulu tak to je jenom slabej caj v africe ceka 8000000 na presidleni jestli to u voleb nezmenime tak to opravdu bude konec

   Smazat
 3. Nicku je to v p... mar.

  OdpovědětSmazat
 4. Toto je KONEC ! Konec Evropy a konec vas Cesi, ceka vas osud belochu, jaky meli v cele Africe od Conga na jih, po zhrouceni civilizace. (Ja to videl ! ja to zazil !)

  Samozrejme o tom osudu vas zapomely prodejne stetky z medii informovat.

  Pri dnesni drahote, vas NEJLUXUSNEJSI duchod po celozivotni praci bude
  $ 96 mesicne. Ceka vas BIDA a terror.
  Kdo neveri, at se tam jede podivat - do zemi po zhrouceni civilizace. Poznate co t.j. slums, jako je Alexandra a Natalspruit v JAR
  Ve vasi vlade zustane pouze jeden jediny beloch a to bude cistic zachodu. Budete umirat na tropicke nemoci a infekce, ktere vasi doktori neznaji. ZBROJTE A BRANTESE !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou tu ještě vesmírné civilizace.

   Smazat
  2. Už jsem se setkal s několika vesmírnými civilizacemi a myslím tím osobně,z očí do očí a s dotekem,třeba. Například jsem mluvil i s Reptiliánem a dotkl se ho. Nedávno jsem se setkal se zástupci vesmírné civilizace Aldebaran a opakovaně a mluvil s jejich představitelem. Protože jsem k tomuto jednání,respektive k těmto kontaktům z různých důvodů vhodný ale víte co,lidé nemají zájem,respektive Vlády států se kontaktu a komunikaci s nimi brání. Mají strach,že se lid jejich států přidá k nim a oni nad ním ztratí svou moc a také se bojí a obrovsky o svůj majetek. Takže raději zničí všechny aby byli zničeni alespoň jako poslední a do té doby si užívali. Bohatí totiž vyznávají boha peněz a to je vždy konec. Rozdílem je jednat v souladu s Bohem a to jsou úkoly,mise,činnost,která je potřeba a tedy utrpení. Ale radost a štěstí z toho faktu,že jednat správně. Být s Bohem. Je to opravdu moc pěkný pocit a i uspokojení.

   Smazat
  3. To: Nick Honolulu - Nicku mám Vás rád a Vaše komety čtu rád, ale s tímto jděte do prdele. Nechce to nic jiného, než vyměnit ty parchanty co nám vládnou za typ jako je Orbán a vymlátíme ty přivandrovalce z5 odkud přišli. Symbolicky to bylo právě u Vídně, kdy jim, před 333 lety, naši předkové nakopali jejich prdele. Viz http://desitka.org/?p=7523

   Smazat
  4. Pro Anonymní25. září 2016 21:08-pozadej svyho doktora aby ti zvysil davku leku!!!

   Smazat
  5. Anonymní25. září 2016 21:08

   Už jsem se setkal s několika vesmírnými civilizacemi a myslím tím osobně,z očí do očí a s dotekem,třeba. Například jsem mluvil i s Reptiliánem a dotkl se ho. Nedávno jsem se setkal se zástupci vesmírné civilizace Aldebaran a opakovaně a mluvil s jejich představitelem. Protože jsem k tomuto jednání,respektive k těmto kontaktům z různých důvodů vhodný ale víte co,lidé nemají zájem,respektive Vlády států se kontaktu a komunikaci s nimi brání. Mají strach,že se lid jejich států přidá k nim a oni nad ním ztratí svou moc a také se bojí a obrovsky o svůj majetek. Takže raději zničí všechny aby byli zničeni alespoň jako poslední a do té doby si užívali. Bohatí totiž vyznávají boha peněz a to je vždy konec. Rozdílem je jednat v souladu s Bohem a to jsou úkoly,mise,činnost,která je potřeba a tedy utrpení. Ale radost a štěstí z toho faktu,že jednat správně. Být s Bohem. Je to opravdu moc pěkný pocit a i uspokojení.
   *****
   Pane doktore Davide.
   Nepouštějte své pacienty k PC. Nebo je to součást terapie ???
   Trep.

   Smazat
 5. VPÁD HORDY VETŘELCŮ - OKUPANTŮ
  Už se valí horda tmavá, zvěř se takto nechová,
  pozvala je sem ta kráva, co si říká Merkelová.
  Jedou lodí, vlakem, pěšky, derou se přes zátaras,
  v zimě snad nasadí běžky, nesmí sejít ze svých tras.
  To, že vpadly cizí rasy, Evropě se prodraží,
  zbydou jen prázdné kasy a posraná nádraží.
  Při té cestě za svou vizi, stelou si, kde se dá,
  úcta k mrtvým je jim cizí, hřbitov nikdo nehlídá.
  Mrtví dědci, také babky, jste v tom až po kotníky,
  serou na vás cizí zadky, ochcávají pomníky.
  Merkelové to jedno není, vidí co tam mužů je,
  těší se na znásilnění, konečně si užije.
  Až se smísí tato chasa s tou německou árijskou,
  vznikne zcela nová rasa s granátem a propiskou.
  Změna znaku také láká, měl by tam být někdo tmavý,
  co v jedné ruce drží ptáka a tou druhou bombou zdraví.
  Před tím, než se všechno zhatí v zájmu práva šaría,
  ochraňuj nás všichni svatí, Bůh i Svatá Maria.
  Václave, ty krále český, chceme jít k Tobě ve stopě,
  vždyť nám tady bylo hezky, než jsme byli v Evropě.
  Lide český, vzbuď se! Více! Chraň sebe i tento stát!
  Zlatý svrab a neštovice, chceš se takto zahrabat?
  Chceme se mít opět skvěle, nelze takto v tichu hnít,
  ať unie jde do prdele, řiť nám může políbit.

  OdpovědětSmazat
 6. Volíme OKAMURU . Celá semlja

  OdpovědětSmazat
 7. Náš domov, kulturu a tradice je třeba bránit i se zbraní v ruce. Vetřelci ať táhnou zpátky do zemí svého půvudu.

  OdpovědětSmazat
 8. Volme všichni Okamuru. Nic proti Konvičkovi, nic proti A. Bartošovi, ale nesmíme se štěpit. Pak se nám žid Babiš a Sobotka smějí, že se nedohodneme. Okamura je vyrovnaný člověk. Konvička je pro slušný lidi trochu neztravitelný svým vzezřením. Vypadá jak nabíječ vzduchovek na pouťové střelnici. Bartoše zas mediálně odrovnali židi, protože si na ně troufnul. Okamura se jim obratně vyhýbá, ale není přizdisráč. Nebojí se vlků Veselovského formátu a působí věrohodně. Opakuji, volme SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podívej se, hlupče, jak ten tvůj Okamůra hlasuje v parlamentu, jakou má docházku a co tam říká. Velká ostuda pro opozici je ten tvůj Okamůra!!!

   Smazat
 9. Vysla vedecka studie o 3 svetove valce, ktera mluvi o zemich, ktere budou uplne znicene. Zde je mate !

  1 ) ISRALEL - ma nejvice nepratel ze vsech zemi na svete a nema zdroje potravin a vody.

  2) RUSKO - koncentace vladnich instituci je dukladne zmapovana a snadno znicitelna, ale 8000 atomovych raket, ktere Rusove maji, ma neco cemu se rika "Knoflik mrtveho muze". To znamena, ze po zniceni vladnich center rakety automaticky poleti na svoje cile a akce nejde zvratit.

  3) UK - Hladomor je jisty na 100 %.. Uplna nesamostatnost v potravinach.

  4) China - sice dokazi snadno postavit armadu 7000 000, ale prelidnenost a nedostatek zdroju ji znici.

  5) USA - Po utoku na Ameriku, se Amerika rozpadne na oblasti, ktere se utopi ve vnitrnich rasovych valkach. (Tomu verim. Znam Ameriku.)

  6) Germany - absolutni chaos zavineny neschopnosti vladnich autorit . Hlad a radiace znici tuto zemi.

  Dalsi zeme, ktere nepreziji 3 svetovou valku jsou -
  South Korea,
  Liberia,
  Solomon Islands a
  Saudska Arabie.
  Tyto zeme nejsou zajimave tak, duvody jejich zaniku neuvadim.
  Ceska republika potrebuje zajistit hranice pred zmatkem v Nemecku a byt samostatna v potravinach.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..... Sorry,Honolulu,ale já si nemohu pomoct a to prostě protože jsem se už mockrát setkal s příslušníky vesmírných civilizací a dokonce s nimi,na jejich straně, i válčil. Většinou to byli "lidé",tedy měli lidská těla,.. ačkoliv Aldebaranci se přecejen tak nějak liší,že je poznáte. Nelze si je splést. Mockrát jsem byl u jejich vzdušné techniky a i uvnitř ní. Mám namysli především jejich disky. Tak to tedy nyní alespoň sděluji,když už o to není zájem protože je to vytrvale tajeno Vládami. Smlouva O válečné podpoře ,z roku 1968,mezi nimi a Československem,je plně platná a bude uplatněna. To bude ale "zvrat" ve válce a připomínám,že například jaderné zbraně Ruska jsou vyrobeny z uranu,který Rusku nepatří, Rusko ho ukradlo,respektive kradlo trvale Československu jako údajnou válečnou kořist ačkoliv Československo bylo oficiálně vítězným státem ve druhé světové válce. Rusko za něj dodnes dluží Československu a logicky nyní především Česku půl bilionu korun (pět set miliard). Co mu nepatří,nemůže použít a už vůbec ne proti tomu,komu to patří. Tak to pojímají vesmírné civilizace,sdělily mi to,když jsem s nimi mluvil.

   Smazat
  2. Tady to je ono! - https://www.youtube.com/watch?v=oliOWcS8254

   Smazat
  3. Československo,tedy zvlášť Česko a zvlášť Slovensko tehdy,jsou oficiálními vítěznými státy druhé světové války,na rozdíl například od Maďarska. Žádný Stalin s tím nemá a ani nemůže mít nic společného a už mne ta ruská lež,vlastně soustavné lži a drzé,skutečně zlobí.

   Smazat
  4. Honolulu. "Rok 1999 sedm měsíců / z nebes přijde velký král děsu, / aby vzkřísil velkého krále z Angoulmois. / Předtím potom, Mars bude vládnout štěstím." (Nostradamus,Prophéties,X.72). Ang = anděl, o(u)l = označení pro Archanděla Michaela, mois = měsíc. Podle Bible má přijít nikoliv Ježíš ale nejvyšší z andělů,tedy nejvyšší z jemu rovných,kterým tedy je Archanděl Michael. Proto ten rok 1999 znamená označení "Krista",ve významu jen spasitele a to tím,že v roce 1999 mu bude Kristových 33 let. Přesněji v sedmém měsíci,kterým je červenec. O(u)l má vztah ke slunci a symbolice lva,přičemž Česko má ve znaku lva. Mois zase znamená ten červenec,tedy měl by mít křestní jméno,které má v červenci kalendářní svátek. I Ježíš byl vzkříšen,tedy nějaké problémy podobného druhu ho charakterizují,pro jeho rozpoznání,respektive asi byl "zničen" a přežil. Mars je vyjádřením války a to odnepaměti,tedy bude to v mírové době,která potrvá dostatečně dlouho před rokem 1999,možná od před jeho narozením i dostatečně dlouho po něm. Znám toho muže,je to Čeň (Czeni). Plně ho prokazuje i Bible v kapitole 4 a 5 Apokalypsy (Zjevení svatého Jana) a shodně například X.22 Prophéties. Přímo ho jmenují jako Beránka a to jeho oficiálním příjmením. Źádná z vesmírných civilizací nikoho neomluví,pokud se postaví proti němu,protože natolik je to objektivně pro kohokoliv průkazné! Především žádného křesťana papežem počínaje!

   Smazat
  5. Dějiny píší vítězové. Nevěřím slovům psaným Sovětským svazem ,protože nikdo nemohl napsat nic bez jeho "cenzury",přičemž doslova každý musel napsat jen to,co Sovětský svaz chtěl. Proto neargumentujte těmito fakty,nemají u mne žádnou váhu,mám vlastní a odlišné informace. Nic Vaše informace neznamenají,protože doba nadvlády Sovětského svazu,potažmo nyní Ruska, skončila. Ať se Rusko naučí poníženě prosit,jeho zločiny ho k tomu určují. Přišly spojenci Československa,jsou jimi vesmírné civilizace.

   Smazat
  6. A nepsal to žádnej "vítěz dějin", ani Sovět, ale disident, dělník co za komunistů několikrát seděl v době kdy tvůj zkurvenej udavačskej fotr přisluhoval husákovskýmu režimu za tuzexový bóny aby ti moh kupovat cypoviny ze Západu který ti zpitoměly ten tvůj slizkej už tak blbej mozol co nosíš místo hlavy, ty zdegenerovanej bioodpade! - http://protiproud.parlamentnilisty.cz/autor/jindrich-koudelka.htm

   Smazat
  7. Dovolím si to napsat,pro jistotu,ještě stručněji a přehledněji: Ten muž,ten Biblický Beránek,jak jsem výše uvedl, se tedy narodil v červenci 1966,jeho křestní jméno je uvedeno kalendářně v červenci a jeho oficiální příjmení je výslovně a opakovaně uváděno jako jméno Beránka i Boha nejvyššího v Bibli v kapitolách 4 a 5 v Apokalypse,tedy ve Zjevení svatého Jana a naprosto shodně i v Nostradamově Prophétiés X.22. Veškeré skutečnosti,respektive fakta mnou výše uvedená ,tedy i v X.72,nejen v Bibli a v celé X.22, a je jich mnoho,splňuje a to tak ,že naprosto přesně a plně. Toto je asi varováním především pro jakékoliv tajné služby světa: Pokud ho kdokoliv napadne,vstoupí tak do přímé války s vesmírnými civilizacemi a ... pokud Bibli skutečně napsal Bůh,pak logicky i do přímé války s Bohem. Snad jsem to napsal jasně. On čeká na možnost zprostředkovat a koordinovat kontakt a komunikaci,respektive plně setkání,tedy hmotné z očí do očí, vesmírných civilizací vyšší vývojové úrovně s vámi lidmi ale s výjimkou především s příslušníky klanu MIRO,protože to by odporovalo smlouvě O válečné podpoře z roku 1968 uzavřené vesmírnými civilizacemi s Československem těsně po okupaci. On se může prokazatelně prokázat,je k tomu vesmírnými civilizacemi vybaven. Víte to.

   Smazat
  8. Československo byl výtvor židozednářů a těm je nějakej beránek totálně u prdele. právem zaniklo. A to už napoprvé (vosol zvuk, debile!) - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  9. A v Grónsku se pasou stáda růžových slonů. Že je to tak ???

   Smazat
 10. Československá vláda se v prvním návrhu dohody o společném využívání československého uranu z 19. září 1945 zavazovala k dodávkám uranové rudy do SSSR v množství předem smlouvaném na každý rok zvlášť. Těžařský podnik, podřízený výhradně československému dohledu a řízení, měl zcela patřit československému státu. V SSSR měl vzniknout současně sovětský podnik k poskytování technické a vědecké pomoci těžařskému podniku v ČSR. Bezpečnost a ochranu výrobního tajemství měla zajišťovat československá strana, veškeré výlohy a investice vzniklé v důsledku těžby se měly odečítat z úhrady SSSR za dodanou rudu. Výsledky vědeckého výzkumu prováděného s použitím československé rudy měly oba státy využívat společně. Sovětský návrh předložený Bakulinem dne 26. září 1945 byl naproti tomu založen na jiném principu. Předpokládal vytvoření společné československo-sovětské akciové důlní společnosti s paritní účastí obou stran. Příspěvkem SSSR do společného podniku měly být mimo vlastního kapitálu i peníze, které za války investovali do Jáchymovských dolů Němci. ČSR měla přispět do společného podniku převodem jáchymovského ložiska a kapitálem, v minulosti již investovaným do existujících dolů. Dále měla ČSR poskytnout ke geologickému průzkumu celé území státu. Veškerý vytěžený uran se měl předávat do SSSR, odkud by dostávala ČSR 50 % vyrobeného radia. Ve vedení podniku měly být zastoupeny obě strany. Požadavek na zřízení akciové společnosti nebyl československou stranou akceptován, protože by tak v době masivního znárodňování průmyslu vznikla anomálie, která by se mohla stát precedentem pro eventuální snahy o vstup cizího kapitálu do ČSR.
  Sovětský svaz svůj plán na vytvoření akciové společnosti realizoval nakonec v roce 1946 v sovětské zóně Německa. V krušnohorském Vismutu vznikla společná sovětsko-německá akciová společnost s názvem Wismut Werke A.G. k těžbě radioaktivních surovin v saském Niederschlemma, kde byl odhadován dvojnásobek uranové rudy oproti jáchymovským zásobám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na sovětské straně však ještě v roce 1945 převážil zájem uzavřít s ČSR dohodu i za cenu kompromisů jako např. akceptování československých požadavků na ponechání části vytěžené uranové rudy v ČSR, zachování státního vlastnictví podniku i ložisek uranu. V prvních pěti letech platnosti dohody mělo být podle československého návrhu ponecháváno v ČSR až 10% vytěžené rudy.
   Dne 23. listopadu 1945 byla podepsána přísně důvěrná “Dohoda mezi vládou Svazu Sovětských Socialistických Republik a vládou Československé republiky o rozšíření těžby rud a koncentrátů v Československu, obsahujících radium a jiné radioaktivní prvky, jakož i o jejich dodávkách Svazu Sovětských Socialistických Republik” a doplňující “Protokol”.2)
   Dohodu podepsali za ČSR ministr zahraničního obchodu (národní socialista) Hubert Ripka a za SSSR náměstek ministra zahraničního obchodu Ivan Bakulin. Československá vláda se Dohodou zavázala vytvořit státní podnik zajišťující výzkum a využití všech nalezišť. Dále se československá vláda zavázala učinit vše k maximálnímu zvýšení těžby uranové rudy v oblasti Jáchymova. Vláda SSSR se zavázala poskytnout technickou pomoc, konkrétně vysláním odborníků pro řízení výzkumu nalezišť i pro těžební práce a dále dodávkami technického zařízení a materiálu.
   Obě vlády se dohodly na vytvoření Stálé československo-sovětské komise se sídlem v Praze. Komise byla čtyřčlenná, každá vláda do ní jmenovala dva zástupce. Do kompetencí komise patřilo nejen rozhodování otázek organizačních, plánování výzkumu, těžby a dodávek uranové rudy, ale i stanovování ceny rudy, z ní vyrobeného chemického koncentrátu i radia, v souladu s § 5 Dohody. Principem při stanovování ceny měly být tzv. “svéstojné náklady” plus “normální procento zisku”. 3) Pravomoc komise rovněž zahrnovala i rozhodování o konkrétním množství vytěžené rudy a koncentrátů ponechávaných v Československu. Ostatní ruda měla být dodávána do SSSR, odkud se mělo vracet do ČSR 50 % vyrobeného radia. Dodávky uranové rudy měly být po odečtení ceny zpětně dodaného radia placeny sovětskou stranou formou dodávek zboží nebo ve valutě, na základě další dohody obou stran. Dohoda byla uzavřena na dobu 20 let. V praxi prvních let po podepsání Dohody se začala projevovat jistá nevýhodnost sjednaných podmínek, a to zejména pro SSSR. Ten několikrát inicioval jednání zaměřená především na snížení podílu SSSR na investicích do československého uranového průmyslu a snížení ceny dodávaného uranu. Vývoj této ceny je podrobněji popsán v kapitole III.
   Novým protokolem ze dne 22. 4. 1949 byla Dohoda změněna a doplněna poprvé. Podepsali jej tehdejší předseda vlády ČSR Antonín Zápotocký a ministr zahraničního obchodu SSSR Lošakov. Byla jím na návrh SSSR snížena tzv. zisková přirážka (již zmíněné “normální procento zisku”) na hodnotu 15 % výrobních nákladů. SSSR naopak poskytl na dobu 15 let bezúročný investiční úvěr a protokol upravoval i způsob amortizace těchto investic.5)
   Podruhé byla Dohoda změněna protokolem ze dne 18. 4. 1952, který opět podepsali Zápotocký a Lošakov. Na nátlak SSSR byla tentokrát snížena zisková přirážka na 10 % a měla být nadále vypočítávána pouze z provozních nákladů a nikoliv z nákladů na bydlení a stravování zaměstnanců. Stálá československo-sovětská komise měla vypracovat podrobný seznam neprovozních nákladů, ze kterých se neměla zisková přirážka vypočítávat. Protokol měl zpětnou platnost od 1. 1. 1952 a byl doplněn dohodou o opatřeních, která měla vstoupit platnost o rok později, tj. od 1. 1. 1953. Tehdy měla být kmenová jmění těžařských podniků osvobozena od daní, investice do hlavních hornických prací amortizovány během 8 - 10 let a podniky podílející se na těžbě měly být financovány prostředky úročenými na 3,25 %. Zde se poprvé projevila snaha sovětské strany snížit náklady a zbavit se výdajů na budování infrastruktury rostoucího kolosu - československého uranového průmyslu.

   Smazat
  2. Otázkami konkrétní realizace plateb za dodávky rudy se do roku 1952 zabývala Stálá československo-sovětská komise, dále předsednictvo vlády ČSR, Ministerstvo zahraničního obchodu ČSR a v konečné fázi Státní plánovací komise. V SSSR pak správa materiálního zabezpečování podniku zahraničního obchodu Mašinoexport a Ministerstvo středního strojírenství SSSR.8)
   Dne 15. dubna 1954 podepsali ministr zahraničního obchodu ČSR Richard Dvořák a ministr zahraničního obchodu SSSR Lošakov protokol o otevření zvláštních korunových účtů u bank na vedení vzájemných dodávek a ostatních závazků. Dalšími protokoly na úrovni ministrů zahraničního obchodu byly určovány seznamy zboží, kterým byly sovětskou stranou hrazeny dodávky uranu. Vyúčtování bylo jednou ročně schvalováno zvláštním protokolem. Sovětský svaz platil za dodávky uranu především surovinami - železnou rudou, barevnými kovy, ropou a obilím. Tyto dodávky byly prováděny mimo běžné, oficiálně sjednávané obchodní dohody.9)
   Usnesením předsednictva ÚV KSČ ze dne 13. 10. 1954 bylo plánování těžby plně napojeno na centrální státní plánování formou tzv. zvláštní části státního plánu.
   Ve druhé polovině padesátých let dochází k zásadní změně na světovém trhu s uranem. Těžba ve světovém měřítku výrazně poklesla a snížila se i jeho cena. Důvodem bylo nakumulování dostatečných zásob strategické suroviny, postačující jaderným velmocem k výrobě jaderných zbraní. Jaderná energetika, která uran pouze nehromadí, ale spotřebovává jej, byla tehdy ještě v počátcích. V roce 1959 oznámila Americká atomová komise, že končí s nákupy uranu pro vojenské účely. Krátce nato zveřejnil obdobné prohlášení i SSSR. Tato skutečnost způsobila otřes na trhu a světové ceny uranu klesly o více než polovinu. Krize se projevila i v prostředí regulovaných ekonomik bloku komunistických zemí. Tlak SSSR na změny dohodnutých podmínek se stupňoval a ani na československé straně nevládla spokojenost. Ačkoli plán na léta 1956-1960 předpokládal zvýšení těžby uranu o 65 %, měl zisk v roce 1960 poklesnout o 18 % oproti roku 1956! Důvodem bylo snižování investic do uranového průmyslu, a tím i snižování “procenta normálního zisku”, které bylo z těchto investic vypočítáváno.

   Smazat
  3. 2. října 1964 podepsali ministři zahraničního obchodu Patoličev a Hamouz dodatečný protokol, kterým byla stanovena cena uranu pro léta 1966 - 1970.12)
   V souvislosti s politickým uvolněním ve druhé polovině šedesátých let se začala pro ČSSR rýsovat možnost nakládat se svým uranem samostatně. V roce 1968 sondovalo vedení Československého uranového průmyslu (ČSUP) možnosti prodeje uranu do vyspělých průmyslových zemí. Počátkem roku 1968 začala vedení n. p. Škoda Plzeň a ČSUP jednat o spolupráci při výrobě technického zařízení pro atomové elektrárny a jejich dodávkách do zahraničí. Uvedené podniky připravovaly vytvoření společné organizace s názvem Bohemia Nuclear. Tyto pokusy vyvázat se ze závislosti na SSSR ukončila normalizace.13)
   Od počátku sedmdesátých let se začaly projevovat vážné obtíže při plnění dodávek uranové rudy do SSSR. Příčinou byl úbytek zásob bohatších rud v oblasti Příbrami a narůstající hydrogeologické problémy spojené s neujasněnou koncepcí způsobu těžby v oblasti Hamru, které vedly ještě v sedmdesátých letech až k zatopení dolu Sever. Pro tyto obtíže docházelo postupně k úpravám zvláštní samostatné části plánu rozvoje národního hospodářství, tj. ročních plánů dodávek. V roce 1973 bylo sníženo množství dodávek o 50 tun uranového koncentrátu (U3O8) a v roce 1974 o 250 tun.14)
   Právě v této době začala cena uranu na světovém trhu v souvislosti s rozvojem jaderné energetiky stoupat, až v roce 1979 dosáhla vrcholu - 113,8 USD za 1 kg uranového koncentrátu. V osmdesátých letech však nastal opět prudký pokles ceny.15)
   V roce 1980 byl v souvislosti s ukončením platnosti protokolu z 26. 1. 1964 o prodloužení Dohody z 23. 11. 1945 projednán předsednictvem vlády ČSSR návrh na uzavření nové dohody a dále návrh změn ve statutu Stálé československo-sovětské komise.
   Nová dohoda byla podepsána místopředsedou vlády ČSSR Rudolfem Rohlíčkem a náměstkem předsedy Rady ministrů SSSR Archipovem 18. února 1981. Všechny otázky spojené s průzkumem, těžbou, dodávkami i cenovými podmínkami měly být nadále řešeny vzájemnou dohodou na obchodní bázi. Původní Dohoda z 23. 11. 1945 i všechny navazující protokoly byly zrušeny. Byl přijat princip a metodika tvorby kontraktní ceny v zahraničním obchodu v rámci Rady vzájemné hospodářské pomoci. Platnost dohody byla stanovena na 10 let. Roční objem dodávek byl do budoucna dohodnut v průměrné výši 2400 - 2500 tun U3O8 , tedy na úrovni roku 1980.16)
   Uranový průmysl ČSSR v osmdesátých letech stagnoval.

   Smazat
  4. Když od roku 1981 začal ČSUP hradit veškeré náklady na geologický průzkum, celkové náklady ještě vzrostly.
   V roce 1983 byl uzavřen ojedinělý kontrakt mezi ČSUP, zastupovaným PZO Polytechna, a západoněmeckou firmou Saarberg Interplan Interuran na zpracování uranové rudy ze SRN na chemický koncentrát v podniku MAPE Mydlovary. V roce 1986 to bylo 3400 tun uranové rudy; v dalších letech spolupráce - za přísných bezpečnostních opatření ze strany StB - pokračovala.
   Při jednáních v roce 1987 odmítl SSSR návrh československé strany na společné podnikání při těžbě uranu. Důvodem byla ztrátovost této činnosti. Připomeňme jen, že v roce 1945 to byl právě Sovětský svaz, kdo vynaložil velké úsilí na založení společného podniku.17) Na konci roku 1987 byla ekonomická situace uranového průmyslu v ČSSR již neudržitelná. Vláda ČSSR navrhla postupné snižování státní dotace. Generální ředitelství ČSUP vypracovalo tři varianty řešení situace:
   1) likvidace uranového průmyslu,
   2) snížení nákladů urychlenou likvidací nerentabilních provozů,
   3) nejmenší zásahy při zachování stávající výše státní dotace.
   Přijata byla nejprve varianta druhá - tj. snižování nákladů likvidací nerentabilních provozů. Podle usnesení vlády ČSSR z roku 1987 mělo v následujících letech dojít k postupnému omezování těžby a snižování vývozu uranového koncentrátu do SSSR v souvislosti s přestavbou československého národního hospodářství a snižováním dotací.
   Z jednání “o další spolupráci mezi ČSSR a SSSR při vyhledávání a těžbě radioaktivních surovin a o dodávkách uranového koncentrátu do SSSR v příštím období” 18) konaném v lednu 1989 v Moskvě vyplynulo, že 370 tun U3O8, o které bude snížena dodávka do SSSR v roce 1990, může být prodáno prakticky komukoliv na světových trzích. Tak na samém sklonku komunistického režimu v Československu skončil v tichosti uranový monopol Sovětského svazu.
   Zmíněné jednání mělo dále připravit podklady pro jednání předsedů vlád Adamce a Ryžkova koncem února 1989 v Moskvě a vyplynul z něj návrh na postupné snižování dodávek uranu: v 9. pětiletce o 30 % a v 10. pětiletce o 50 % oproti 8. pětiletce (tj. období 1985 - 1989). Podle původního návrhu Federálního ministerstva paliv a energetiky ČSSR mělo jít o 15% respektive 30 %. Z jednání vzešlo doporučení, aby Stálá československo-sovětská komise s ohledem na trvalé ztráty uranového průmyslu hrazené ze státního rozpočtu připravila útlumový program tohoto průmyslového odvětví. Doporučovaný útlumový program byl vyhlášen usnesením předsednictva vlády ČSSR č. 47 dne 11. 5. 1989.
   V roce 1989 při vývozu 2400 tun uranového koncentrátu činily sice odvody do státního rozpočtu 970 milionů Kčs, ovšem současně byla poskytnuta ze státního rozpočtu dotace ve výši 2296 milionů Kčs. Stát tedy v roce 1989 na uranový průmysl doplácel 1705 milionů Kčs.19)

   Smazat
  5. Takže nakonec vlastně paradoxně Štrougal prosil Rusáky na kolenou, aby obnovili dřívější objem investic do společnýho podniku, který se stal ztrátovou a vysoce dotovanou záležitostí a ti to jednoduše odmítli pro nerentabilitu:))))

   Smazat
  6. Všichni víme,jak to se Sovětským svazem fungovalo a i zřetelně pozorujeme,jak Rusko soustavně a ve všem lže. Jak jsem sdělil,pokud vím a já myslím že jistě,Rusko dluží Československu za uran pět set miliard korun a nepatří mu tedy. A můžeme k tomu přidat i krádež Podkarpatské (Zakarpatské) Rusi nebo třeba Srbskou Lužici,průkazně. Je toho ale tolik,že ,sorry, já myslím,že není už v silách Ruska to vše napravit,respektive "splatit".

   Smazat
  7. Nic netrvá věčně a ani nadvláda Ruska. Myslím,že já osobně nebudu mít ani právo,mít s ním jakýkoliv soucit. Přišli spojenci Česka a Slovenska,které bez především Polska (V4) nemají v budoucnu naději na přetrvání,natož na úspěšnou budoucnost. Proto je podpora této skupiny logickou podmínkou. Těmi spojenci jsou vesmírné civilizace.

   Smazat
  8. 0:12 - není v našich silách splatit Rusku dluh za to že existujem. A nejen vládě SSSR, panu generalisimu Stalinovi, ale i prostým ruským antikomunistům. Nebýt Jeho blahorodí generála Vlasova, Prahu by stihl osud Varšavy .. ty jsi co za chcíplotinu? Chceš ten hnusnej slizkej vřed co ti raší mezi ramínkama tam kde my máme hlavy necháš urazit lopatou nebo si to upálíš sám?

   Smazat
  9. Správně by jsem jako ČSR nikdy existovat neměli, šlo o židozednářský projekt řízený z Paříže! Vznikl jen dík zrádcovský činnosti zednářů Velkého Orientu Brianda, TGM a Beneše. Naši vlastenci v čele s panem Karlem Kramářem navrhovali zcela jiné uspořádání!! - http://suslikova.klanweb.cz/rubriky/ceskoslovensky-politicky-system/kramarova-ustava-slovanske-rise

   Smazat
  10. Jak vznikl židozednářský patvar zvaný Československo? Dne 08.01. 1918 přednesl americký president Woodrow Wilson před kongresem Spojených států americkou představu uspořádání poválečné Evropy. Skládala se ze 14. bodů. O nějakém "Československu" tam samozřejmě není ani slovo. Pouze článek 10 ze 14. Wilsonových bodů hovoří o eventuální možnosti autonomie národnostních státu uvnitř Rakouska-Uherska. To znamená existenci rakouského císaře a autonomní státy by si do čela ustanovily své krále a nebo v případě republiky, by si zvolily presidenty. Útvar by vypadal asi jako dnešní Britské společenství národů (Commonwealth of Nations)). Lze s největší pravděpodobností předpokládat, že Češi by si zvolili Království České s knížetem Schwarzenbergem (coby králem) v čele. Rakousko-Uherská říše by změnila svůj název (např. Rakouská konfederace svobodných států) a i když by byla jednotlivá království formálně podřízena rakouskému císaři, vznikla by konfederační autonomie svobodných států. Existovala by patrně pouze společná měna. Předpoklady pro vznik druhé světové války by byly zažehnány.
   To se Francouzům ovšem ani za nic nelíbilo. Tak si dali za úkol, pokud možno ve všech mírových jednáních, americkou delegaci izolovat, její předlohy zpochybňovat a pokud se našla vhodná příležitost - i zesměšňovat. Ačkoli by se to mohlo zdát na první pohled nemožné, skutečně se jim to dařilo. Do ruky jim nahrávala též relativní netečnost Angličanů, nejevících o uspořádání kontinentální Evropy pražádný zájem a výhradně se starajíce pouze o uchování své koloniální říše.
   Rovněž je nutné podotknout: Došlo i k nečekaným zvratům. Bolševismus se v Rusku stabilizoval a neexistovala síla, která by ho odstranila. Nejdříve se zdálo, že se jedná o velice absurdní ideologii mající šanci se uchytit pouze u primitivního národa, sestavujícího se ze 75% analfabetů. Zde se Američané i Angličané naprosto zmýlili. Ideologickou absurditu přijalo za svou mnoho významných intelektuálů a z imaginární báchorky vytvořili vědeckou disciplínu. Marxismus-leninismus zachvátil střední i západní Evropu. Mimo Ruska zvítězil bolševismus i na Slovensku a v Maďarsku. Komunisté bojovali s úspěchem o moc rovněž v Německu a Rakousku. To byla voda na mlýn francouzské koncepci nového uspořádání evropského kontinentu.

   Smazat
  11. Georges Clemenceau přesvědčil při mírových jednáních celkem snadno americké a anglické zástupce, že Francie je jedinou stabizilační mocností na evropské pevnině a tím jistým zachráncem tohoto kontinentu před hrozbou bolševizace. Pakliže spojenci nepříjmou francouzskou koncepci, Francie se stáhne do pasivity a celá Evropa je během pěti let komunistická.
   Byla to polopravda. Američané i Angličané ovšem danou alternativu přijali jako faktickou a umožnili pařížské vládě neomezou moc při vytváření francouzských sfér vlivu na evropském kontinentě. Ti se okamžitě zařídili podle svého. Odstranili v první řadě Rakousko-Uhersko a tím se zásadně zbavili svého odvěkého hospodářského a politického rivala ve střední Evropě. Následovaly neúměrné reparace vůči poraženému Německu (Georges Clemenceau: "Vyždímat je do mrtě!"). Ze zemí bývalého Rakouska-Uherska vytvořili francouzské "nárazníkové protektoráty" (Cordon sanitaire). Jednalo se hlavně o Polsko, Československo, Jugoslávii a Rumunsko. Československu a Jugoslávii zakázali federativní uspořádání státu. To posilovalo centrální vlády a ulehčovalo tunelování hospodářských systémů francouzských protektorátů, kam dosadili své vojenské mise. Tak např. ČSR musela platit hned dvakrát. Jednou tzv. "Dar za osvobození" a podruhé válečné reparace, neboť ve válce bojovali Češi, Slováci a sudetští Němci na straně Rakouska-Uherska. Přesnou sumu tohoto vytunelovávání nikdy nebylo možné zjistit, ale některá čísla hovoří až 140 miliardách předválečných korun ročně.
   ČSR bylo pro francouzskou vládu od samého počátku těžkým politicko-národnostním problémem. Na tomto území žily tři velké národnostní celky (Statistická ročenka 1920): Češi = 7.406 493 (51.15%). Němci = 3.318 445 (22.53%) a Slováci = 2.282 277 (15.76%). Přes naléhání T.G. Masaryka a E. Beneše (Teorie československého Švýcarska) pařížská vláda jakoukoli federalizaci státu striktně zakazovala. Obávala se totiž, že federalizací ČSR posílí německý vliv na tomto území a to do roku 1938 neměla ani v nejmenším v úmyslu. Jak ovšem udělat z národa menšinu, který je o více než jeden milion obyvatel početnější než Slováci? Aristide Briand přišel na "geniální" řešení: "Když spojíme Čechy a Slováky dohromady, vytvoříme Čechoslováky. Potom máme na tomto území pouze Čechoslováky a sudetské Němce, kteří jsou tím pádem menšinou!" A tak vznikla "La nation Tchécoslovaquie" (národ československý). Češi a Slováci zanikli a na přání francouzských protektorů se zrodili "Čechoslováci". Početní imaginací vzniklá "německá menšina" dostala navíc strastiplný název "Les Allemands de la Tchécoslovaquie" (českoslovenští Němci). Tím bylo sémě druhé světové války spolehlivě zaseto obratnými tuneláři pařížských vládních kruhů.

   Smazat
  12. Kdo vlastně v předválečné ČSR vládl?
   Myslím, že nepotřebuji průměrně inteligentnímu a informovanému Čechovi zdůrazňovat, že takový státníci jako byli např. T.G. Masaryk a Edvard Beneš se stali výhradně pouhými loutkami v rukách rychle se střídajících francouzských předsedů pařížských vlád. Francouzské vládní kruhy založily 1919 v Praze "Francouzskou vojenskou misi" (tzv. "druhé oddělení" se nacházelo v Milovicích) a začaly až do roku 1938 strkat nos prakticky do všeho. Neomezenými vládci v ČSR byli tito vysocí důstojníci "Francouzské vojenské mise":
   Maurice Pellé - generál v hodnosti "Generalissima československé armády". Sám si tento titul udělil a nechal si ho potvrdit T.G. Masarykem. Po něm nastupuje 1921 jako vrchní velitel branné moci ČSR generál Eugéne A . Mittelhauser. Posléze je vystřídán generálem Luisem E. Faucherem, který dohlíží na řádné tunelování hospodářství ČSR až do roku 1938. Prý nerad předával tuto zem do rukou německého protektorátu, což je pochopitelné.
   Joseph Spiré - generál,vrchni velitel československé branné moci na Slovensku.
   Paul Bossu - generál, vrchní velitel československého dělostřelectva a ředitel Vysoké válečné školy v Milovicích.
   Amédée J.E. Jamet - generál, vrchní velitel československého válečného letectva.
   Edouard E.M. le Forester de Quillien - major. Vrchní velitel československé vojenské zpravodajské služby.
   Joseph de Blevec - generál. Kompetentní pro výběr, kádrování a jmenování vysokých důstojníků čs. ozbrojených sil.
   Gaston R.E. Rotton - podplukovník, profesor na Vysoké válečné škole v Milovicích. Vrchní velitel čs. kontrarozvědky.
   Samuel E. Nalot - podplukovník, "Odborný poradce" 5. oddělení generálního štábu čs. "pozemních sil" (Složka ke sledování vládních činitelů ve službě i v soukromém životě. Sběr kompromitujících materiálů, včetně pornografických filmů a fotografií čs. členů vlády).
   Georges G. Metrot a Aristide A. Roques - podplukovníci, profesoři na Vysoké válečné škole v Milovicích (Vrchní velitelé francouzské hospodářské a průmyslové špionáže na území ČSR ).
   Paul A.L. Lafay - major, zastupující vrchní velitel čs. válečného i civilního letectva.
   Albert A. Monnet - major, jednatel "Francouzské vojenské mise", tlumočník a zprostředkovatel vztahů mezi vojenskou misí a československou vládou. Jeho prostřednictvím přikazovala francouzská vláda Masarykovi, Benešovi, Kramářovi a ostatním, co kde a kdy mají vykonat - a to zásadně bez odmlouvání.

   Smazat
  13. Po pádu francouzského protektorátu nastoupil protektorát nacistického Německa. Po roce 1945 jsme se stali protektorátem Sovětského svazu. Skutečnou svobodu a suverenitu jsme získaly teprve v roce 1990 a stát ve kterém nyní žijem vznikl až 01.01. 1993.
   Proč se na místo vzniku francouzského protektorátu "Cordon sanitaire de la Tchécoslovaquie" neslaví toto datum, jako vznik svobodného státu českého národa, je mi nevysvětlitelnou záhadou.
   Materiály pro tento blog pocházejí z mé publikace (doktorská práce): "Integration und Separation der Sudetendeutschen in der ČSR 1918 - 1920" (Berlín 2005), kde mimo jiné zdůrazňuji: "Převážná část této práce se zakládá na archivních materiálech, které ještě nikdy nebyly zpracovány a nebo sloužily jako tzv. 'nepřístupné složky' v tajných archivních análech."
   Zdroj: http://berwidbuquoy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=54681

   Smazat
  14. Zajímavé jsou i postřehy Francouze J. Boutmyho psané přímo z hnízda anglosionských špehů a masonů - Petrohradu roku 1906! Cituji:
   V nynější době rovněž zorganizovalo se několik spolků se „Svazem Přátel Ruské Svobody“ v čele, jichž hlavním cílem je všemožné napomáhání a účastenství na revolučním hnutí v Rusku, což ovšem neobejde se rovněž bez anglických deputací a vůdců, kteří k nám přijíždějí s nejlepšími doporučeními anglické vlády.
   Konservativní vláda Anglie podporuje revoluční hnutí v Rusku. Není žádného divu, uvážíme-li licoměrnost anglických ctností — patriotismu, nábožnosti, úcty k zákonům — jež jsou pro Angličana závaznými jen v hranicích Anglie a jen vůči sourodákům. V jiných zemích jsou Angličanům tytéž ctnosti jenom k smíchu, anglický tisk jim posměšně říká „chauvinismus“, „fanatismus“ a „zotročení“. Dnes anglický tisk, vedoucí krutý boj proti monarchům celého světa usilovně agituje ve prospěch zesílení monarchistické vlády v Anglii.Jak dlouho ještě bude lidstvo do té míry naivním, aby přijímalo licoměrné úsudky, vycházející z Anglie, za bernou minci a aby sklánělo se před jejich autoritou? — To nevíme. Prozatím vidíme, jak díky tomuto lstivému systému, Anglie bez válek s velkými državami a skoro bez riskování během století z malého státu stala se vládkyní nad mořem, a strůjcem osudů veškerého světa.
   Anglie a Spojené státy Severo-americké stávají se pány Atlantského oceánu, jenž je jaksi změněn v anglosaské středozemní moře. Když Francie ustoupila v soupeření o Egypt, tu Anglie, už dříve ovládající Gibraltar, stala se vládkyní Středozemního moře, majíc v rukou jeho mořské brány; tím, že podnik panamského průplavu přešel z francouzských rukou do rukou Američanů, i tato mořská dráha, posud neotevřená, stala se majetkem Anglosasů. Věrolomné podmanění si — za každou cenu! — jihoafrických republik, bylo vyvoláno ne tak touhou po zlatě, jako plánem míti v rukou mořské dráhy kolem celé Afriky. K úplnému ovládnutí moří zbývalo jen změniti i Tichý oceán v středozemní anglosaské moře, což se podařilo chytře inscenovanou válkou rusko-japonskou, jež na dlouho zeslabila Rusko, a jež podrobila Japonsko anglickému kapitálu. Všech těchto úspěchů bylo dosaženo anglickou diplomacií téměř bez prolití anglické krve a bez značných válečných výdajů. Za Anglii bojují a finančně se ruinují druzí národové, ona však žne plody jí uměle rozsetého sváru: získává vhodné přístavy a soustřeďuje ve svých rukách dlužní povinnosti druhých národů. Výsledkem všeho jest to, že národy veškerého světaplatí Anglii jako procenta ze státních dlužních úpisů, z obligací a akcií různých podniků každoroční dobrovolnou kontribuci pěti miliard franků. Disponování tak ohromnými peněžními prostředky poskytuje anglické vládě — jež zcela správně je nazývána vládou bankéřů — ohromný vliv na vnější i vnitřní záležitosti druhých států, pokud nejen vnější vojny a vnitřní převraty, ale i mírný směr sociální myšlenky pomocí tisku potřebuje peněz a zabezpečuje převážný vliv tomu, kdo dovede dáti peníze za určitých podmínek a k vůli dosažení cíle, jenž se hodí rozpočtu věřitelovu. Tímto vlivem peněz objasňuje se drzé chování anglické diplomacie a bezohledný tón anglického tisku, jenž dobře ví, že síla není v právu, ale v argumentech. Tím se objasňuje pokorné podrobení diplomacie a tisku druhých zemí v pravdě nejnepodobnějším požadavkům a výkladům anglických autorit.

   Smazat
  15. Veškerá vnější politika Anglie představuje řadu do nebe volajících porušení mezinárodního práva, což nevadí Anglii, aby ve většině případů byla autoritativní vykladačkou téhož mezinárodního práva. Anglie vede výlučně věrolomné vojny proti slabým a bezochranným; při tom je vede s neslýchanou krutostí a s porušením všech konvencí. Proto přece však hlas Anglie bývá ve většině případů autoritativním rozhodčím v otázkách humanity. Anglie vnáší vojnu a zmatky do všech zemí, s nimiž má styk; ale angličtí rádcové bývají vysoce ceněni na cizích dvorech a monarchové jich vlivem svržení odcházejí, aby zakončili svůj
   neslavný zbytek života v téže Anglii, které oni sloužili a která je zahubila.
   Dějiny nám ukazují, že kazily stát, jenž vstoupil v Svaz s Anglií, nevyhnutelně tím nastoupil dráhu k své záhubě; ale vzdor zdravému instinktu národů, jejich diplomati a vůdci periodického tisku nepřestávají snažiti se po záhubném spojenectví s těmito moderními Kartaginci. K myšlence, že právě Anglie vede (svými agenty) vnější i vnitřní politiku Ruska, opravňuje nás celá řada zjevů, těžko vysvětlitelných pouhou stupidností, neboť je v nich systém:
   Vmíšení se Ruska do boxerského povstání směrem zcela opačným zájmům Ruska v Asii a zájmům až posud přátelské Číny; nepoužití práva stavění drah v Persii; nepoužití tísně anglické v čas burské války; vyhýbavé chování se k úspěchům strany Německa; podporování anglického kontrabandu vojenského za války s Japonci; tolerantnost k anglickému špehounství při ruském dvoře. To je ve vnější politice.
   Ve vnitřní politice: podporování organizace židovské politické armády, jejíž údělem je vládnouti v Rusku pod protektorátem Anglie; pronásledování censurou konservativních antisemitských orgánů tiskových, v téže době, kdy židovsky tisk je naprosto nevázaný. Nečinnost vlády vůči židovským demonstracím, politickým vraždám a otevřeným vzpourám a při tom drsné udušování každého pokusu loajálně smýšlejícího obyvatelstva zkrotiti i tyto samozvané reformátory organizace ruského národního života. Připuštění Židů, beze vší potřeby, do státní dumy, odmítnutí rozumného požadavku voleb dle povolání atd.
   Na Kavkaze, kde ani Tataři, ani Lezginci, ani Čečenci, ani Osetinci, ba ani v poslední turecké vojně zradivší nás Abchazci, nemyslí na to, zbudovati nový, samotný stát a jenom prosí,aby jim velel Rus, poněvadž Rus si je podmanil a ne Armén, ani Gruzín; na Kavkaze Rusové s pohanou jsou vyháněni, a vládní přízeň kolísá mezi Armény a Gruzinci, snícími o Velké Arménii, o samostatném Gruzínsku a přednost si získávají konečně Arménové, nepřátelštější Rusku a silněji organizovaní — podporovaní však Anglií. Ruská vláda jako by si sama přála vytvořiti pod protektorátem Anglie arménský stát na Kavkaze.

   Smazat
 11. Panove, nektere veci, vysse popsane, jsou opravdu smutne.

  Tak na rozptyleni vam ted predkladam informci !
  7 mil primo na vychod od Manhattanu, na Long Islandu, je predmestske hnizdo.
  Jmenuje se HEMPSTEAD, a tam je universita (soukroma).
  Jmenuje se HOFSTRA ! Tam dnes vecer 9:00 p.m. prijde k velkemu utkani mezi dvema smery, dvema ideologiemi v nasmerovani Ameriky.

  Nevim, je-li to prostredi naklonene Donaldu Trumpovi.
  Pan Rabinowitz, ktery tam vladne, je urcite liberalne zalozen. T.zn., ze bude asi na strane Hillary a jejich utopistickych snazeni.

  Na strane druhe, je tam parta studentu, kteri jsou zamilovani do stareho Recka.. To znamena, ze budou na strane Trumpa.

  Nikdy jsem tam nebyl. Protoze nevim, je-li to stastne misto, nebo ne, tak jsem pouzil occultistickou pomucku a bylo mi zdeleno, ze bude "horet dum", coz by mohla byt Universita nebo Amerika. Pri druhem pokusu mi bylo zdeleno, ze jsem vul... Nostradamus se mnou nechce mluvit... Nevim proc. Ahoj
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicku, mám pocit, že k těm volbám ani vůbec nedojde. Předně, to bombardování syrských vojáků s cílem zmařit příměří, pak hned to zničení humanitárního konvoje (za to bylo hned obviněno Rusko), včera obvinění Ruska britským lokajem US v UN, že páchá válečné zločiny v Aleppu, a zítra má být zveřejněna zpráva holandské "vyšetřovací" komise o sestřelení toho letadla nad Ukrajinou. Její výsledek je jasný už teď, tj. že bude nepřímo obviněno Rusko. Už vidím tu mediální smršť. Takže, když si to dám dohromady, tak se obávám, že ..something's in the air.

   Smazat
 12. No ta diskuze je užasná, hlavně, že je k tématu. Nevím proč tu nějaký amrdol příchází s eleboráty o uranu, nebo o vzniku ČSR. Kromě toho, ten šašek, který tady vyskakuje o tom, že nám rusáci dluží ..... miliard za uran je totální idiot, protože rusáci si brali od nás uran za světové ceny. To je fakt, mám to od člověka, který přímo v tom obchodě pracoval. Asi je to nový záměr, odklánět diskuzi.
  Jinak, jako vždy, pravdu má Honolulu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže toho si nikdo nevšimne (já až nyní), kdežto mých citací z materiálu ministerstva vnitra, který dokazujou že SSSR si bral uran taky z NDR, páč ho tam je dokonce víc než v Jáchymově (a sám má svý vlastní naleziště, i když ne tak kvalitního uranu) a že na našem uranu až do roku 1961 víceméně prodělával, sis koukám všiml hned! A o to go ... takže ten kretén vykřikující o dluhu Rusů a mimozemšťanech si to tam může přečíst, jenže on číst neumí. Vše za něj píše jeho ošetřující sestra a on jí to jen diktuje z klecovýho lůžka:)

   Smazat
 13. Všichni melou o milionech lidí na pochodu do Evropy. Války jsou nejčastěji skloňovanou příčinou. Ale vždyť to není příčina jediná. Klimatické změny a hlad se zmíní málokdy. Jediným řešením, které západ aplikuje je dovoz potravin. Zabíjí tím dvě mouchy jednou ranou. Na oko pomáhá hladovějícím ale hlavně se tím zbavuje svých zemědělských přebytků. Ale to přece není řešení. Jediným výsledkem je to, že pokud nakrmí milion, za několik let musí nakrmit miliony dva. Místo zbraní a potravin by jim měli posílat odsolovací a závlahové technologie. Pokud je donutí si jídlo pěstovat samotné, nezbude jim tolik času na válčení, ani na rozmnožování. Jenomže to by zbrojovky musely změnit výrobní program.

  OdpovědětSmazat
 14. Britove vyrabovali Indii,Nemci a Holandane Afriku,Frantici stredni vychod...Vsude ti hajzlove po sobe zanechali zkazu a rozvracenej lokalni system samospravy a kmenoveho poneti vladnuti.
  Po ziskani samostatnosti dodnes tyhle enklavy odvadi dane do jejich pokladen! Posrali pulku sveta svou nenazranosti.Zaseli a ted sklizi urodu.
  Jenomze tenhle stav se jim moc nezamlouva a tak by to radi hodili na krk svym sousedum! Ale protoze se to tem nezucastnenym sousedum moc nelibi,prichazi od spolocenstvi tehhle zmrdu prikazy a doslova a do pismene hrozba terorem. Budto budete poslouchat co vam naridime anebo uvidite! -Vyderactvo nejhrubsiho zrna,svinstvo ktere nema obdoby!
  Kdyz uz ty zeme vyrabovali,vysali a rozvratili at si nesou nasledky sami. At si ty nestastniky co se sem tlaci rozdeli podle toho jakou mirou se podepsali pod status kterej je poplatny v tehle zemich! At nasledky svyho svinskyho konani nehazi pres plot k sousedum.
  Celej ten svincik byl pripravovanej dlouho dopredu,i s dusledkama pro nezucastnene sousedy.
  A aby se ti sousedi nemohli vzeprit,cilene byli odzbrojeni,populace byla zbavena vojenskyho vycviku a vojenske technologie byli rozkradeny,sesrotovany a castecne nahrazeny necim,cim neze zvratit konani tehhle zmrdu!
  Vojensky to nepujde,politicky taky ne takze zustava jedina moznost a tou je obcanske reseni daneho stavu.Nekompromisne a do dusledku.A na kazdym dvorku samostatne. A vyhazet ty zmrdy i s jejich zakladnama pryc! Ponechat si vyzbroj jako nahradu za zpusobene skody,zavest opet povinnou prezencni sluzbu formou prijimace a procvicovani zaloh .Zhabat majetek vladnim zlodejum a investovat ziskane prostredky do vyzbrojeni obcanu...Moznost realizace takoveho projektu by urcite slo zvladnout i tady,kdyz to jde treba ve Svycarech,Svedsku,Izraeli...
  Timhle vsim napsanym chtel basnik rici,ze je jenom na sousedech jestli si ploty postavi jeste vyssi anebo je zrusi uplne.A do toho jim nemuze a nesmi kecat zvysenym hlasem a vyhruzkami nakej zmrd ze zamori anebo silnej hromotluk soused odnaproti. V takovem pripade je treba se jednotne postavit na odpor a dat mu vsichni po tlame a jeste mu nakopat prdel!Jako varovani pro priste :-)))

  OdpovědětSmazat
 15. 0:20 -0:33
  díky za smutný,ale poučný přehled !
  (četla jsem patřičně zhnusena....

  jituš

  OdpovědětSmazat
 16. 10:12..
  Afrika nejde vyrabovat ! T.j. nejbohatsi kontinenet na svete. (Nejlepsi puda na svete, nejlepsi pocasi na svete, uroda 2x-3x do roka a NEJHLOUPEJSI lide na svete.)

  Az k vam prijdou cerni, tak vam budou horet mesta , jako je ted casto v Americe.
  Stavejte ploty ! Opevnete hranice ! Zakladejte domobranu a zbrojte ! Tak jako to delaji Americane. Konfrontace vas nemine.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu! Jak mame zbrojit? Nemuzeme jit do kramu a koupit si zbran na ridicak,jak to vice-mene jde u vas ve SS. Tady obcanovi vemou i to co mas na tvrde zaslouzenym papiru:-)
   Nevim co mas poruce ty-patrne klasickej 357 Mag,a nakou klasickou 1911 v .45. Tady muze mit zbran jenom armada,policajti a teroriste! Tady nema obcan pravo volne si koupit zbran jakou uzna za vhodne! A uz se pripravuje Europskej zakon na zakaz zbrani,vyjma sportovnich a loveckych,ale i na ty prijde.-)))
   Zkusime se s tou cernou "rekou" domluvit podobrym anebo emigrovat do SSA.))))

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.