Reklama

.

.

sobota 3. září 2016

Před 24.00: Chválím J. Jandu! BIS, zbraně atd

Radim Valenčík
3. 8. 2016        RadimValenčíkPíše
Po delší době jsem se rozhodnul dát dohromady pár střípků před 24.00. Doba je vážná a chce komplexnější reakce. Ale občas vyplave na povrch něco, co je klíčem ke čtení toho, co se děje a v čem žijeme. Začnu tímto (a vím, že se na mně budou mnozí zlobit, já si jen přeju, ať to nikomu neublíží: Asi dosud nejlepší dílo JJ. Ne, nedělám si legraci. Myslím to opravdu vážně. Má to logiku, údernost a v mnoha směrech přesné. "Kanonizace" zprávy (rozpačité, sloužící mnohá pánům) BIS prostě skvělá. Jen ten 15. bod... Ne. Nechci polemizovat a jizvit Jandovu bolístku. Jen bych připomenul toho blba (ne, to není hezké, přesněji toho, kdo z podlehnutí kariéře a z toho zblbnuvšího kdysi skutečného vojáka) Petra Pavla - ne, Petře, k tomu, abychom věděli, jak selhávají "demokraticky zvolení představitelé" (i ti dosazení a vydíratelní), co nám vládnou (co jsou dosazování? kým? asi ne Putinem...), k tomu opravdu nepotřebujeme ani Putina, ani ruské weby. K tomu nám stačí náš rozum.

A co jsem takto pochválil? Toto, opravu z dílny Jakuba Jandy:

Z výroční zprávy BIS lze vyvodit patnáct závěrů:

1) Evropské zkušenosti ukazují, že je fakticky nemožné organizovaně integrovat velké množství cizinců z kulturně odlišného prostředí do evropské společnosti

2) Dodržování pravidel se Česku v migrační krizi vyplácí

3) Současná migrační vlna představuje bezpečnostní riziko

4) Teroristé využívají uprchlickou vlnu k průniku do Evropy

5) Dochází k zneužívání azylové ochrany některými přistěhovalci z islámského světa

6) Džihádistická ideologie zatím v ČR nemá mnoho následovatelů

7) Česko je teroristy užíváno jako tranzitní stát

8) Mohamed Abbas nebo Muneeb Hassan Alrawi nereprezentují české muslimy

9) Protestovat proti migraci je v pořádku, jen pozor na míchání se s extremisty

10) Obdiv k putinovskému Rusku se šíří nejen na krajní pravici

11) Fanatičtí obhájci migrace jsou také bezpečnostní hrozbou

12) BIS bije na poplach před ruským vlivem, ukazuje směrem na Hrad

13) Obrovské ruské diplomatické zastoupení v ČR je zdrojem nepřátelských zpravodajských operací

14) Kontrarozvědka jasně popisuje cíle vlivových a dezinformačních operací Kremlu v Česku

15) Kreml si v Česku vybudovat pevnou infrastrukturu pro nacházející operace

K tomu byla ještě malá výměna názoru (ne příliš podstatná, možná v některých detailech ano):

Jakub Janda: Ad BIS: "Infrastruktura vybudovaná pro stávající účely nezmizí s koncem uvedených krizí, ale může být kdykoliv použita k destabilizaci či manipulaci české společnosti či politické scény, pokud to bude v zájmu Ruska."

Já: "Takovejch infrastruktur je... Ať si konkurují. Vždyť nás devastují (v pravém smyslu slova - a bylo tomu bohužel tak vždy) i další "infrastruktury". Před ruským medvědem je potřeba ostražitost (Heliodor Píka, to bylo svinstvo srovnatelné s 68.), ale i z druhé strany se dělaly a i nyní právě dělají stejná svinstva. (Udělat z nás target No 1 - dobrý nápad, ne).///O tom BIS pochopitelně nic neřekne, protože je sesraná - tedy její vedení."

Komentář k heslu Svobodných "Zbraň každému rozumnému člověku":

K tomu jsem dodal: "Já bych tu jejich výzvu četl takto: "Tak jako proletariát nachází svoji duchovní zbraň ve filozofii, tak filozofie nachází svoji materiální zbraň v proletariátu." A ještě bych přeformuloval slavné "obohacujte se" a aktuální "ozbrojujte se". (Granáty, nebo myšlenkami?!)"

(P. S. Jen pro znalce dějin.)

K "Vydatnému úderu": Viz: idnes

"Mj. sleduji už třetí den Rossija 24 (jsem v Bulharsku, běžně se nedívám) - žádná reakce, úplně stejné jako u nás. Rozhodli se to "vypustit". - To ovšem neznamená, že nemůže dojít k provokaci. Hodně velké. (Doufám, že nedojde, třeba právě proto, že je vše příliš čitelné.)"

K Hollanově hospodské akci jen stručně:

""HOLLAN CHYSTÁ ODVETU" - hledá hospodu, kde mu nedají do dršky."

K tomu co jsem se o sobě dočetl od Jindřicha Šídla a spol.:

"Jo vy jste bojoval s režimem v Lidovejch milicích, jo? To možná ještě dostanete nějakou medaili." (Jindřich Šídlo)

"Stranická organizace vám zakázala publikovat v časopise Politická ekonomie?! Tak to se moc omlouvám. To jste se měl někde hlásit o odškodný jako příslušník odboje. Ale teda nakonec to dopadlo dobře a nevyloučili vás ani z KSČ, ani z tý ilegálně ozbrojený organizace, jejíž příslušníci přísahali, že zabijou každýho nepřítele režimu, jo? (Jindřich Šídlo)

"Vylučovali, vylučovali, ale nevyloučili. Nebylo tenkrát tak špatně." (Jakub Kodym)

"Úplně vidím ty příslušníky SA jak chodí po válce a říkají, že oni proti tomu Hitlerovi tak nějak jako byli." (Jiří Novák)

Atd. Kdo chce, ať si celé přečte na: facebook

(Velmi poučné.)

Popravdě řečeno, zklamal mě hlavně Jindřich Šídlo. Vystupoval v té diskusi jako člověk "zvláštního ražení" – jak se této úchylce říkalo kdysi – (tj. ten, kdo dává přednost tomu, aby mu shora řekli "tady je přítel a tady nepřítel", před střízlivým posuzováním faktů a používáním vlastního rozumu). Asi se skutečně stal "novinářem" v zemanovském smyslu. Ale to není můj problém. Já se vždy snažil pochopit tu druhou stranu a v rámci svých možností se snažil obhajovat její právo na názor. A budu tak činit i nadále. To, že se takový postoj některým zdá absurdní či hodný znevažování, je jejich problém. Tito "lidé zvláštního ražení" vypovídají hlavně o sobě.


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3803-pred-24-00-chvalim-j-jandu-bis-zbrane-atd.html

7 komentářů :

 1. Ještě větším zdrojem nebezpečí než diplomatické zastoupení Ruska je rozšířená znalost ruštiny u nás. Já jsem měl například ruštinu 12 let. Méně nebezpečné jsou psané texty. Naopak přímo vražedný může být poslech ruských zpráv, které až na několik slovíček jsou dobře pochopitelné skoro každému, kromě nenávistí indoktrinované mládeži. Think tank Evropské hodnoty by měl začít znalost ruštiny potírat. Podávejte návrhy, oni nevědí kudy kam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám první návrh. Za války se za ladící knoflík stanic na rozhlasovém přijímači umisťován kulatý kus papíru s varováním, že poslech cizích stanic je trestný. Janda by mohl nechat tisknout samolepky a masově je po Česku šířit. Zbývá vyřešit výši trestu a komu bude poslech povolen.

   Vymazat
  2. "Poslech cizího rozhlsu se trestá smrtí"

   Tak to tam bylo přesně, ještě to mám někde schovaný jako cennou upomínku té doby. Dnes jsou to chudáčci vyhnaní z "vlasti" a omlouváme se jim kde to jen jde. To že jsme byli označeni za uebermensch se jaksi už zapomnělo.

   Slávek, Brno

   Vymazat
 2. Šídlo nastupuje do Seznamu, takže tam si to bude moci s Porybným podrobně vysvětlit, všechny ty nuance odboje a hlásné trouby.

  OdpovědětVymazat
 3. Všichni vědí, že za vším svinstvem ve světě jsou Spojené státy Americké a všechny Američany řízené média říkají, že tomu tak není.

  OdpovědětVymazat
 4. Bohužel, je pravda, že ČR se stane nebo už je jen terčem obou stran. Po roce 89 jsme chtěli být suverénním státem, vzorem nám,běžným občanům, bylo Rakousko. Než jsme se vzpamatovali o třetinu jsme se zmenšili, přišli jsme o zdroje obživy (průmysl, zemědělství ap.)a o odlivu inteligence nikdo nemluví. A to vše bez referenda. Volby, které zde probíhají mají hodně daleko do demokracie, už jen proto, že politika se stává zdrojem obživy čím dál tím větších křiváků bez předchozích pozitivních zásluh pro společnost. Je to jen obchod. A bude to horší, když ještě po 27-mi letech lze dělat kariéru na stupidní kritice předchozího režimu, který byl k občanům vstřícný a chyba byla, že se na to co tu bylo nenavázalo. Ani to nešlo navázat to je to co nebylo ve scénáři Soroza.Vše proběhlo podle jeho plánu.

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Valenčíku, nedivte se, že mnozí tak potírají každého, kdo "nevystůpil". Vždyť jediná kvalifikace mnohých polistopadových kariéristů bylo jen to, že "nevstůpili". To jim nahrazovalo a dodnes nahrazuje schopnosti, mravnost a rozum.

  O činnosti novinářů velmi moudře a pravdivě hovoří i M.Veličko:
  https://www.youtube.com/watch?v=-ezLpeBcOGY
  Celý pořad, kromě pro mně sporné části o víře v Boha, je mimořádně zajímavý.

  OdpovědětVymazat